Серія "ДТА": історія гри

240 0 Новини високих технологій

Grand Theft Auto - популярна серія ігор, яка понад 20 років радує геймерів своїми проектами. Над нею працює компанія Rockstar. Історія «ДТА» почалася в 1997 році. У кожній частині геймеру пропонують стати злочинцем, який повинен виконувати завдання мафії. Гравцеві належить віртуально вбивати, грабувати банки і заробляти авторитет.

Масштабність серії

Незважаючи на те що останньою грою проекту, що вийшла в 2013 році, стала GTA V, всього розробники представили 12 ігор. В їх число не входять пару доповнень до першої та другої частини. Завдяки якості і популярності продажу всієї серії Grand Theft Auto давно перевалили за 120 мільйонів примірників.

Перша частина

Історія ігор «ДТА» почалася в 1997 році. Саме тоді вийшла перша, під назвою Grand Theft Auto для ПК. Тоді ще важко було передбачити, що проект буде всесвітньо популярним. Складно було уявити, що буквально через 15-20 років «ДТА» стане брендом. Серія буде часто згадуватися не тільки в ігровій індустрії, а й в інших галузях.


Перша серія являє собою двомірний шутер з видом зверху. Незважаючи на те, що вона вийшла ще до 2000-х, в той час вже були більш просунуті проекти. Тим не менше щось привернуло увагу гравців і в майбутньому допомогло стати однією з найбільш популярних серій в світі. Що ж стало головною причиною успіху? Справа в тому, що в кінці минулого століття гри розробляли з урахуванням того, що в них будуть грати діти. Тому багато були милими, добрими і простими. Grand Theft Auto з'явилася відразу з рейтингом 18+ і, по суті, виявилася симулятором гангстера.
Серія "ДТА": історія гри
Гравців також привернула можливість того, що можна було не йти сліпо за грою, а й самому впливати на процес гри. Хоча тут і не було відкритого світу, все ж свобода переміщення по карті тоді була в новинку. Тому багато геймери вирішили закинути завдання і просто їздити по дорогах безцільно.


Після виходу першої частини розробники вирішили продовжити історію - «ДТА» поповнилася парою нових серій. Вийшло доповнення London 1969 яке дозволяло зануритися під час шістдесятих. А пізніше з'явилося DLC London 1961. Відрізнялася вона від попередньої частини тільки тим, що відкривало нові місії і район.

Друга частина

Історія створення «ДТА» продовжилася в 1999 році, коли вийшла друга основна частина. Трохи пізніше її перевели на російську мову, і вона отримала назву «ГТА 2: Бєспрєдєл». Новинка була випущена на тривимірному движку, але при цьому все одно мала вигляд зверху. Завдяки гравцям, які залишали відгуки про першої частини, розробники спробували зробити все, що від них хотіли. У другій частині герой отримав ім'я. Клод став протагоністом серії. Він бореться за авторитет банд у трьох районах. Гравці зазначили, що історія нової частини виявилася цікавою. Розробники попрацювали і над ІІ. Змінилася механіка геймплея, з'явилася маса нових можливостей для геймера.

Прорив: третя частина

Grand Theft Auto III вийшла в 2002 році. Вона стала головним проривом серії. Особливістю проекту стала тривимірна графіка і вигляд від третьої особи. Незважаючи на те, що раніше вже були представлені тривимірні ігри з відкритим світом, гравці знали, що Rockstar не зрадить свій стиль і буде продовжувати просувати гангстерську тему.
Серія "ДТА": історія гри
Зараз однозначно можна говорити про те, що проект виявився культовим, нехай і давно застарів і мало кому здасться цікавим. Завдяки своєму новому движку гра змогла привернути до себе увагу новачків. Тому фанатська база помітно побільшало. Історія «ГТА 3» і її персонажів зацікавила мільйони геймерів, які допомогли їй побити рекорди продажів попередніх частин. Тут же почали з'являтися десятки нових ігор, які намагалися повторити успіх Grand Theft Auto. І нехай деякі з них стали більш або менш популярні, стати крутіше культової серії у них не вийшло. За перший рік третя серія отримала безліч нагород і майже найвищі бали від авторитетних ігрових видань. Але навіть не це зробило її самою популярною. Нова гра привернула увагу громадськості до себе, і виявилося, що не всі готові миритися з тим,що підлітки знайомляться з надмірною жорстокістю. Звичайно, в цьому сенсі такі суперечки були виправдані, оскільки геймплей і справді змушував геймера вбивати поліцейських і мирних заради наживи і авторитету в бандах. Деякі були обурені тим, що в грі можна зняти повію, яка приєднається до протагоністу. Деякі події, які відбувалися в США, почали пов'язувати з згубним вплив проекту на розуми молоді. У підсумку про гру заговорили навіть політики. Але оскільки чорний піар - теж піар, кількість гравців збільшувалася в геометричній прогресії. Всі скандали зіграли на руку Rockstar - компанія отримала стільки грошей, що могла думати про наступних розробках.

Нова історія

Новий проект не змусив себе чекати. Тепер гравці змогли познайомитися з історією «ГТА: Вайс Сіті». У 2003 році вийшла нова частина, яку перевели на російську мову лише в 2009 році. До цього фанатам доводилося задовольнятися кастомних локалізацією. Гравець переноситься в Майамі 1986 року. Природно, про те, що це Майамі, ми можемо тільки здогадуватися, оскільки у віртуальному світі цей місто отримало назву Вайс-Сіті. Навколо пальми, пляжі, напівголі дівчата і круті тачки.
Серія "ДТА": історія гри
Головним героєм цієї історії став Томмі Версетті. Багато гравців вважають, що даний проект з'явився завдяки фільму «Обличчя зі шрамом», оскільки в ньому занадто багато відсилань до цієї кінострічки. Графіка або механіка гри практично не змінилася. Розробники зробили акцент на розширенні можливостей протагоніста, а також на новій історії. До речі, тепер у «ДТА» стала можлива покупка нерухомості.

Культовий проект

У той час мало хто з геймерів міг уявити, що можна зробити щось краще, оскільки третя серія і справді виявилася вдалою. Але історія «ГТА: Сан-Андреас» довела протилежне. У 2005 році виходить ця гра і вмить захоплює ще більшу аудиторію. На російський проект перевели в 2010 році.

В цей раз знову не обійшлося без скандалу. Виявилося, що в ресурсах гри можна було виявити вирізані еротичні міні-ігри. Але вирізані вони були настільки погано, що хакери з народу легко відновили їх, щоб відправитися на віртуальне побачення. Після зустрічі пані пропонувала протагоністу «зайти на каву», після чого епізод отримав назву Hot Coffee. Якщо не використовувати модифікацію, то гравець бачить тільки будинок з боку, хиткі камеру і характерні звуки. А ось при зломі цього епізоду можна потрапити всередину будинку, де геймер бачить голу дівчину. Суть міні-ігри - швидко натискати на клавішу, щоб задовольнити свою даму.
Серія "ДТА": історія гри
Коли виявилася ця пікантна історія в «ГТА: СА», гра серія відразу ж отримала вікове обмеження 18+, а частина магазинів відправила гру в розділ з порнографією. Деякі продавці і зовсім прибрали зі своїх полиць диски. Оскільки розробникам було невигідно звужувати аудиторію, вони виправили помилки, які назавжди прибрали можливість сходити «на каву» до дівчини. Таке оновлення народі назвали No More Hot Coffee, а гра стала продаватися з рейтингом Mature.

Черговий скандал з GTA: SA

Новий скандал знову вплинув на історію «ГТА: Сан-Андреас». У 2006 році проти проекту виступив прокурор Джек Томпсон. Він знову і знову намагався довести громадськості, що гра провокує насильство в реальності. Він вважав, що багато хто, «загравшись в гангстера», вийдуть на вулицю і почнуть копіювати віртуального протагоніста.
В той час, як, втім, і зараз, в США були частими випадки вбивств і невиправданої агресії з боку підлітків і дорослих людей. Багато пов'язували це з комп'ютерними іграми. Томпсон вимагав заборонити продаж Grand Theft Auto. Але скандал спалахнув недовго. У 2008 році Томпсон позбувся адвокатської ліцензії за те, що всіляко намагався підставити Rockstar, ображав розробників і навіть нагрубив судді за те, що той відмовив йому у позові. Як скандал вплинув на проект? Хоча розробники витратили багато грошей на суд, він же став їх головною рекламною кампанією. Гра зацікавила всіх, хто чув історію Томпсона. Багато купували серію лише для того, щоб побачити своїми очима «жорстокість і насильство», проти яких боровся адвокат. У підсумку до 2011 року було продано майже 28 мільйонів копій.

Міста і локації

Історія «ГТА: СанАндрес» переносить геймера в 1992 рік, у вигаданий штат. Про Сан-форму андреаса гравець міг чути в першій частині. Тоді ця локація була заснована на реальному Сан-Франциско. У новій серії справи йдуть трохи інакше. Справа в тому, що події в грі відбуваються в Лос-Сантосі, Сан-Фіерро і Лас-Вентурасе. У підсумку віртуальна локація стала в п'ять разів більше, ніж у попередній частині.
Серія "ДТА": історія гри
Лос-Сантос - це Лос-Анджелес. Розробникам вдалося реалізувати багато відсилань до реального місця. Замість знаменитого «Голлівуд», на пагорбі напис «Вайнвуд», за якою знаходиться район багатіїв. Є в місті неблагополучне гетто. у Лос-Сантосі багато банд, які хочуть отримати владу над цим місцем і його жителями. Сан-Фіерро - це Сан-Франциско. Особливість цієї місцевості - пагорби. Багато гравців спробували екстремальну їзду по горбах на автомобілі. В місті є трамваї, які можна підірвати або зупинити. Місце виявилося культовим завдяки зборам автомобілів і цілодобовим гонок. Лас-Вентурас - це Лас-Вегас. Тут, як і в реальності, є величезна вулиця, на якій всюди знаходяться казино і готелі. Протагоніст тут може грати в азартні ігри і ризикувати великими сумами.

Персонажі

Історія персонажів «ГТА: Сан-Андреас» дуже цікава. Розробники постаралися зробити Сі-Джея цікавим протагонистам, який би викликав багато емоцій. Справжнє його ім'я - Карл Джонсон. Він народився в гетто Лос-Сантоса і там же виріс. Історія його починається з того, що він прибуває в Ліберті-Сіті, щоб поховати матір. Але його заарештовують продажні копи, які намагаються підставити героя. Звільнившись від поліцейських, Сі-Джей попадає на похорон, де зустрічається з братом і сестрою, а також парою знайомих. Йому розповідають про поганих справах місцевої банди, і протагоніст вирішує допомогти. Звичайно, сюжет не самий крутий. Історія Клода здається набагато цікавіше. Але розробникам вдалося зробити унікальних персонажів. Кожен отримав свій характер і легко може як закохати в себе, так і відштовхнути геймера. Гравець зустрічає на своєму шляху старого хіпі, який веде себе дивно, живе з параноєю, але знає дуже багато того, що відбувається всередині банд. Цікавим вийшов боса китайської тріади, повністю реалізує свій образ. Відмінними вийшли репери, круп'є і багато інших.

Проходження

У «ГТА: Сан-Андреас» страшних історій трохи. Пару раз Сі-Джей потрапляє в неприємності, але може з ними впоратися. Всі самі небезпечні події будуть пов'язані з бандами, які є в грі. Завдяки їм Сі-Джей буде просуватися по грі. На ігровий локації є чотири банди: в одну з них входить протагоніст, друга виявиться дружньою, а от інші два будуть дуже небезпечними.
Серія "ДТА": історія гри
Суть проходження в тому, щоб «озеленити» карту. Вся локація поділена на сектори різних кольорів. В залежності від відтінку можна визначити, де знаходиться територія суперників. зелений колір належить «Грув Стріту» - банді Карлоса. Після того як він розв'яже війну, йому буде необхідно зачистити район від суперників. Щоб проходження було простіше, гравець може запрошувати віртуальних товаришів на розбирання. Чим більше геймером отримано авторитету, тим більше і сильніше будуть помічники. Щоб захопити один із секторів, необхідно розв'язати війну, після чого убити ворогів і відобразити три атаки від їх помічників. Коли територія опиняється під контролем «Грув Стріта», її починають патрулювати союзники. Але після перемоги не варто розслаблятися. З часом банди захочуть забрати свою локацію, тому доведеться їхати і тепер вже захищатися. Коли геймер «озеленит» всю карту, атаки ворогів припиняться.

Керівництво по проходженню на 100%

Щоб впоратися з проходженням цієї гри на 100%, потрібно пройти основні сюжетні квести. Їх у грі шість штук. Крім цього, геймеру потрібно виконувати місії в магазині й автомайстерні. Також стануть доступні завдання далекобійника і кур'єра. Після цього потрібно стати паркувальником 5 рівня, а потім відправитися на каменоломню: там гравця чекає 7 місій. Далі гравця чекає новий рух у трьох спортзалах, кілька прихованих завдань і змагання. Потім потрібно буде отримати 12 рівнів в якості фельдшера, поліцейського, пожежника, а також працівника збройового магазина. Гравець повинен розвести 50 пасажирів таксі, отримати 10 рівнів в якості сутенера і 2 рівня в якості машиніста. Також потрібно буде закінчити човнову, льотну, мотоциклетну і школу водіння. По всій локації скуповувати нерухомість. Перемогти у всіх гонках в штаті. Після цього залишиться зафарбувати графіті в місті, зробити 50 фотографій пам'яток, знайти по 50 підков і устриць.

Системні вимоги

Щоб грати в «ГТА: Сан-Андреас», потрібен процесор Pentium 3 і вище, оперативної пам'яті вистачало 256 Мб, будь-яка відеокарта, обов'язково звукова карта і 36 Гб вільного місця на жорсткому диску. Також були рекомендовані вимоги: процесор Pentium 4 ОЗУ від 512 Мб, відеокарта, обов'язково звукова карта і 47 Гб вільного місця на ЖД. Якщо п'ята частина гри виявилася дуже вимогливою, і багато ПК не впоралися з нею, то «Сан-Андреас був доступний багатьом гравцям.

Ексклюзив для консолі

«ГТА: Історії Ліберті Сіті» - консольний проект, який був випущений в 2005 році. Вже через рік цю частину визнали самої продаваної. Спочатку в неї можна було пограти на PSP, а потім і всі наступні покоління PlayStation стали її підтримувати. В 2015-2016 роках ця частина стала доступна для смартфонів.
Серія "ДТА": історія гри
Практично ніяких кардинальних змін з новинкою не сталося. У новій частині протагоністом став Тоні Сиприани, який в одній з частин давав завдання Клоду. Всі місії гравець може отримувати від авторитетів і інших персонажів. У новій історії «ДТА» з'являються персонажі, які вже раніше були відомі шанувальникам проекту. Не важко здогадатися, що гра переносить геймера в Ліберті-Сіті. Це місто на той час вже був відомий за попереднім частинам. Події починаються в 1998 році. Локація трохи видозмінена і відрізняється від тієї, яка представлена в третій частині.

Нова історія для консолі

«ГТА: Історії Вай Сіті» - відеогра, яка вийшла в 2006 році. Розробники не чіпали ні механіку, ні геймплей. Єдине, над чим вирішено було попрацювати над новим сюжетом. Геймер переноситься в 1984 рік. Історія оповідає про капрале Віктора Венс. Чоловік повинен переїхати в Вайс Сіті, щоб служити на іншій базі. Але там він зустрічає сержанта, який тісно пов'язаний з криміналом. Пару незаконних послуг, та Віктор позбавляється своєї роботи. Йому залишається відправитися до знайомого Філу Кессіді. У «ГТА: Історії Вай Сіті» гравцеві доведеться знову вплутатися в бандитський бізнес. Крім цього, для повного проходження знову доведеться отримати потрібний рівень поліцейського, пожежника, фельдшера і таксі. Але ці завдання стали більш різноманітні. Тепер можна буде політати на медичному вертольоті, гасить пожежу з повітря і патрулювати пляж. Можна використовувати чіти на «ГТА: Історії Вай Сіті», щоб швидше впоратися з місіями. Наприклад, якщо встановити відповідний пак кодів, можна відкрити певний відсоток мультиплеєрного контенту. Також можна перефарбувати всі машини в грі в чорний колір, отримати броню і необхідну зброю. Є також коди на ясну погоду, вибух всіх машин, швидке час і геймплей, певну суму грошей і т. д. З чітами на будь-яку частину GTA можна помітно спростити собі проходження гри.

Перезавантаження

У 2008 році з'являється гра «ГТА 4». Проект став дійсно непоганим, оскільки розробники переробили графіком. Але нововведення завадили багатьом гравцям насолодитися проектом, оскільки з'явилися високі вимоги до заліза. І якщо раніше кожна нова серія помітно відставала за технологією від інших проектів, а брала лише масштабами і самою ідеєю, то такі нововведення мали значний вплив на продажі і популярність.
Серія "ДТА": історія гри
Геймер знову опиняється в Ліберті-Сіті. Але це вже не та локація, яка зустрічалася раніше. Та й нова історія зовсім не перетинається з тими, що були раніше. В цей раз розробники постаралися зробити з Ліберті-Сіті точну копію Нью-Йорка, при цьому исковеркав назви ключових локацій. У новій частині «ДТА» страшні історії тепер відбуваються з Ніко Белликом. Протагоніст родом зі східної Європи. Він прибув до США, щоб почати нове життя. Автори гри зробили його колишнім військовим, який не зміг знайти роботу в себе на батьківщині, тому промишляв там контрабандою. Із-за інциденту Ніко довелося залишити країну, щоб уникнути розправи з боку свого боса. Після цієї частини було ще парочку для консолей і ПК, які мало чим запам'яталися. Але справжнім проривом став вихід п'ятої серії.

GTA V

Найстрашніші в історії «ДТА» почалися в п'ятої частини. Гра вийшла в 2013 році для консолей, у 2014 році - для нових консолей і в 2015 році - для ПК. Гравець переноситься у Сан-Андреас. Тепер проходження доступно відразу за трьох людей. Кожен з них готовий на найжахливіші речі. Вони грабують, вбивають і влаштовують свавілля. Світ у новій частині виявився величезним, тому не дивно, що багатьом для проходження знадобилися коди. Історія «ГТА 5» виявилася цікавою всім. Гравці були раді, що в будь-який момент можуть переключитися з одного персонажа, на іншого. Пейзажі в окрузі стали ідеєю для сотні шпалер для робочого столу. Віртуальний світ виявився дуже масштабним. Його можна було долати на будь-якому виді транспорту. Багато були раді керувати військовим вертольотом і тиснути машини на танку. П'ята частина виявилася дуже дорогою. Розробники вклали багато грошей як саму гру, так і в її просування. У результаті вона стала самої популярної серії. До 2018 року продажу копій гри перевалили за 95 мільйонів. Попереду - тільки Tetris і Minecraft.
Серія "ДТА": історія гри
Із-за такої популярності для GTA V було придумано величезну кількість модів. Вони не впливали на геймплей або сюжетну історію. Наприклад, можна було встановити мод «Історія іграшок». У «ГТА 5» головні герої перетворювалися в персонажів цього мультфільму. Модифікація виглядає кумедно, але незважаючи на це, все одно не підходить для дітей, оскільки суть гри не змінюється. Просто мульт-персонажі починають бігати зі зброєю і точно також вбивати і грабувати всіх навколо.

Культова гра

Серед людей, які цікавляться комп'ютерними іграми, точно не залишилося тих, хто не чув про серії Grand Theft Auto. Багато пройшли хоча б 5 основних частин проекту. Є й ті, хто знає практично всі серії, не враховуючи консольні варіанти. Розробникам вдалося створити власний стиль, який запам'ятався всім. Незважаючи на численні скандали, проект залишається на плаву. Він не здається багатьом гравцям таким вже небезпечним, як про нього говорять деякі активісти. Так і численні нагороди говорять зовсім про інше.

Популярі новини
Загрузка...