Що за формат PDF: чим його відкрити для перегляду або редагування і як перевести в інші формати або назад?

207 0 Новини високих технологій

Серед сучасних користувачів комп'ютерів сьогодні навряд чи знайдеться людина, яка б не чула про форматі PDF. Що за формат PDF, в загальних рисах уявляють собі практично все. Однак для більш чіткого розуміння роботи з такими документами варто трохи докладніше зупинитися на деяких особливостях їх, з'ясувати сильні і слабкі сторони, а також подивитися на сумісність з найбільш популярним програмним забезпеченням і конвертування в інші формати для зручності обробки таких документів.

Що за формат PDF?

По суті своїй структуру файлів PDF більшість фахівців відносить до текстового формату міжплатформового типу. Що це означає? Та те, що відкрити такий файл можна за допомогою більшості відомих текстових редакторів, спеціальних програм для перегляду і редагування, а також у всіх без виключення веб-браузерах, причому незалежно від розробника і навіть операційної системи, яка встановлена на комп'ютері. Іншими словами, цей формат є універсальним.


Що за формат PDF: чим його відкрити для перегляду або редагування і як перевести в інші формати або назад?
Однак основною його особливістю можна назвати те, що в документах такого типу може містити не тільки текст, але і безліч додаткових елементів, включаючи графіку будь-якого типу. Не дивно, що сьогодні в інтернеті можна знайти книги у форматі PDF, різного роду інструкції або складну технічну документацію. Але чому ж саме цей формат став таким популярним?

Основні особливості PDF-документів

У свій час був формат розроблений компанією Adobe Systems, і спочатку такі документи після їх перетворення в PDF за допомогою сторонніх програм можна було тільки переглядати по типу того, як це робиться для графічних файлів. Тобто, спочатку була визначена саме така спрямованість, коли текст в документі присутній виключно у вигляді зображення і не піддавався редагуванню. З часом все змінилося, і для даного формату стали активно випускатися додаткові програми, здатні змінювати текст всередині документа. Біля витоків створення таких програм, звичайно ж, стояла компанія-розробник, однак пізніше така можливість з'явилася і в офісних пакетах.


Але ось що особливо приваблює користувачів, так це те, що файли такого типу, навіть за умови наявності у них досить великої кількості графічних об'єктів, що мають на диво дуже малий розмір. Щоб упевнитися в цьому, просто створіть два однакових документа з текстом і графікою у форматі DOC і PDF, а після збереження порівняйте, скільки місця на жорсткому диску або знімному носії займає кожний з них. Ще одна причина, що зумовила популярність цього формату, полягає в наступному. Наприклад, якщо відкрити для редагування один і той же файл, створений безпосередньо в якомусь текстовому редакторі, що входить до складу офісних пакетів від різних розробників, структура самого документа, так само як і форматування, може бути порушена, а приводити її в читабельний вигляд доведеться дуже довго. Щодо PDF все набагато простіше, оскільки при відкритті саме для редагування в будь-якій програмі документ має один і той же вид.

Чим відкрити документ у форматі PDF для перегляду?

З приводу перегляду можна зазначити, що використовувати для цього можна практично все, що є під рукою.
Що за формат PDF: чим його відкрити для перегляду або редагування і як перевести в інші формати або назад?
Якщо спочатку для цього потрібно було застосовувати тільки кошти начебто Acrobat Reader від компанії Adobe, то зараз документи цього формату легко відкриваються у звичайних офісних редакторах для роботи з текстовими файлами і у всіх інтернет-браузерах.

Чим редагувати

Що за формат PDF, поки дещо незрозуміло, як переглядати файли такого типу – теж. Тепер розглянемо питання, пов'язані з редагуванням PDF-документів. Спочатку, як уже говорилося, цей формат текстове і графічне вміст файлу можна було тільки трансформувати. Пізніше корпорація Adobe почала випускати власні кошти з можливістю не тільки переглядати, але і зміни вмісту, а зараз файли такого типу можна відкрити у тому ж редакторі Word, вказавши відповідний тип формату в полі його вибору.
Що за формат PDF: чим його відкрити для перегляду або редагування і як перевести в інші формати або назад?
З «Провідника» документи можна відкрити і за допомогою інших програм, використовуючи для цього команду меню ПКМ на вибраному файлі «Відкрити за допомогою». Як і відкриття, збереження проводиться безпосередньо в редакторі, в якому документ був відкритий.

Конвертування в інші формати

Однак, незважаючи на універсальність формату PDF, його досить часто буває необхідно перетворити в інші типи. Для цього можна використовувати кілька найпростіших методів. Наприклад, всі «рідні» засоби редагування Adobe або Word дозволяють вибрати кінцевий формат файлу, що зберігається.
Що за формат PDF: чим його відкрити для перегляду або редагування і як перевести в інші формати або назад?
Для цього використовується пункт файлового меню «Зберегти як», після чого зі списку вибирається потрібний тип і місце збереження. Також сьогодні можна знайти велику кількість різноманітних перетворювачів, що дозволяють перетворити PDF в інші специфічні формати (наприклад, в графічне зображення будь-якого типу або файли табличного редактора Excel). Якщо ж виникають питання з приводу того, як перевести у формат PDF інші типи файлів, тут теж особливих складнощів бути не повинно, оскільки більшість конвертерів працює в обох напрямках. Аналогічно процедура виконується в microsoft Word. Але саме застосування програм для конвертування дозволяє зробити перетворення набагато швидше, якщо потрібно виконати такі операції не для одного, а для декількох файлів (пакетне конвертування). При цьому в деяких програмах такого типу абсолютно неважливо, який формат при прямому конвертації в PDF має вихідний документ.

Підсумок

Ось тепер вже, напевно, стало зрозуміло в повній мірі, що за формат PDF. Малі розміри файлів, незмінна структура та зручність обробки, незалежно від розробника програмного забезпечення для перегляду або редагування і типу операційної системи, будь вона хоч мобільного, і зробило цей формат таким популярним, універсальним і навіть, якщо хочете, унікальним у своєму роді.

Популярі новини
Загрузка...