Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску

203 0 Новини високих технологій

Цікава, хоч і стара гра. Ігровий процес класичний для японських рольових ігор, однак є деякі нововведення, про це ми дізнаємося докладніше пізніше, а зараз час для того, щоб дізнатися історію створення гри, платформи, розробників та багато іншого. Це огляд Chrono Trigger - ігри-легенди.

Історія створення

Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
Це японська гра в жанрі рольових ігор. Випущена в 1995 році. У Японії 11 березня, а в США - 22 серпня. Сюжет закручений навколо компанії юних мандрівників, мандрівних крізь вигадані світи в різних часових проміжках, крім усього іншого, вони рятують світ майбутнього від знищення. У 1999 році Chrono Trigger вийшов ремейк в Японії на платформі PlayStation 1.

Платформи

Всього підтримують платформ досить багато:
 • SNES. 1995 рік.
 • PlayStation. 1999-2001 рік.
 • Nintendo DS. 20 листопада - 6 лютого, 2008-2009 року.
 • Мобільні телефони (iOS і Android). 25 квітня 2011 року.
 • Віртуальні консолі. 26 квітня - 20 травня 2011 року.
 • PlayStation Network. 28 вересня - 4 жовтня 2011 року.
 • Випуск Chrono Trigger на ПК (персональний комп'ютер) відбувається за допомогою сервісу онлайн-магазину Steam з 27 лютого 2018 року.
 • Геймплей

  Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
  Традиційний ігровий процес для JRPG. Досліджуємо світи, різні локації - ліси, міста, печери, там взаємодіємо з різними персонажами, від яких отримуємо загадки, предмети, квести, беремо участь у боях з супротивниками. Кількість побічних завдань менше, ніж сюжетних. Сюжет представлений короткими діалогами і сценами. Як не дивно, у міру проходження Chrono Trigger, головний герой по імені Хроно каже всього одну фразу за всю гру, і то в самому кінці, в інших випадках його репліки лише маються на увазі.


  Схожість з Final Fantasy 7 становить не такий великий відсоток, як може здатися.
  Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
  Бойова система має назву "Бої в теперішньому часі 2.0". Така система являє собою певний алгоритм, коли у воїна є деяка кількість дій, по закінченню цього значення, герой повинен передати хід наступного персонажу. Є поєднання технік "подвійних" або "потрійних" способів бою, коли кілька персонажів об'єднуються для спільної атаки. Кожен персонаж має свої окуляри здоров'я і мани (магії). Бій іде до останнього, що залишився в живих бійця. Коли останній боєць гине, бій вважається програною. Можна грати в міні-ігри, типу гонок на реактивних мотоциклах, ігри на ярмарку та інші. Подорожі у часі відбуваються за допомогою спеціальної машини "Епоха". Вона потрібна для проходження гри в різних часах. Крім усього іншого, є опціональний режим "Нова гра+".

  Світ гри

  Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
  У світі Chrono Trigger для пересування між локаціями присутній "карта світу" - являє плоску дошку, на якій розташовані всі локації, вид зверху. При наближенні до входу в локацію і натискання на прибуття здійснюється перехід на місце. Локацій-міст на карті світу немає, тут відразу показано житлові будинки або намети. Кожна тимчасова епоха визначає вид карти і локації. При подорожі по світу випадкових локацій ви не знайдете, так як вороги вже спочатку будуть розташовуватися в конкретних місцях.


  Світ гри поділяється на кам'яний вік, античність, середні віки, наші дні, День Лавоса, майбутнє, кінець часу, чорне знамення.

  Персонажі

  Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
  Не представляють собою людей з проблемними пропорціями, як зазвичай це буває. У персонажів можна розрізнити міміку, так виходить краще зрозуміти почуття героїв. Основний склад:
 • Хроно - підліток, що живе з матір'ю. Хороший боєць, готовий віддати за одного життя.
 • Марлі - дочка правителя країни Гвардія. Їй важко бути принцесою, тому тікає з замку, видаючи себе за простолюдина.
 • Лукка - юна дівчина-технократ, завдяки їй з'явилася можливість для подорожей у часі.
 • Інші супутники:
 • Фрог - був лицарем, але став человекоподобной жабою з-за чародія Мугуса.
 • Робо - робот, який хоче знайти можливість відчувати, як люди.
 • Ейла - діва-войовниця зі століття, коли камені були основним інструментом полювання і роботи, захищає свій народ від динозаврів.
 • Чародій Магус - можна вбити, запропонувати приєднатися або просто не зустрітися.
 • Короткий опис проходження

  Для проходження Chrono Trigger на всі сто відсотків треба слідувати всьому тексту з проходженням.
  Ви прокидаєтеся в ігровому світі. Пройдіть вниз по сходах і поговоріть з мамою. Повторіть розмову, якщо хочете отримати 200 G, далі виходьте. Тепер ви на карті світу, для вивчення є весь західний континент. У Mayor's Manor проходить навчання по всім основам гри. Додатково до цього, на першому поверсі буде скриня з Potion, а на другому поверсі вас буде чекати скриня з 100 G. Поговоріть з дідом двічі, так можна отримати від нього 300 G за базікання. Тепер настав час здійснити перехід з допомогою порома в Ferry Office, необхідно плисти до Porre, якщо хочете, можна і пішки по пустелі. У магазинах продається непогана екіпірування, проте грошей на неї може не вистачити. На другому поверсі Mayor's Manor стоїть скриня з Shelter, ще два чорні скрині поряд, на них накладено закляття, так що відкрити їх поки що не вийде. Поверніться в Truce і йдіть в Leene Square.
  Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
  У Melchior'а в продажу є меч за 4000 G, якщо ви якимось дивом змогли накопичити стільки за початок гри, то купуйте. Тепер на північ в наступну локацію, де ми зустрінемося з дівчиною, її звуть Marle. Поговоріть з нею, підніміть кулон і поверніть його. Це вплине на подальший розвиток сюжету. Так, в команді стає одним персонажем більше. Біжіть в західне крило площі, там побачите жовтого кошеня (не чіпайте рожевий кульок). Поговоріть з ним, і він піде за вами. Проведіть його до дівчинки. Час поговорити з відвідувачами ярмарку, розпитати у незнайомців біля фонтану або у торгашів у наметах. Хтось з них розповість про те, що на самому півночі ярмарки Lucca буде представлення нового винаходу. Не забувайте про міні-ігри на ярмарку. На SNES Chrono Trigger проходження може затягнутися через міні-ігор, деякі з них будуть обов'язковими. У вашому доступі є можливість заробити Silver Points (10 SP до 50 G), які можна витратити в Tent of Horrors. Ігри:
 • Ring the Bell - у нижньому-лівому куті майданчика. За це ви отримаєте 1 SP.
 • The Race — синій намет близько Melchior'a. Як тільки всі бігуни вишикуються в лінію, поговоріть з хлопцем, поставте на одного з учасників. 20 SP за перемогу.
 • Battle Trainer — На захід від локації з великим дзвоном. Тут можна помірятися силами з робо-котом на ім'я Gato. Крім 15 SP, ви отримаєте ще 10 exp. і 1 Tech Point.
 • Drinking Contest Схід локації з дзвоном. Основне завдання — випити якомога більше місцевого напою, а якщо конкретніше, то 8 штук. Досить-таки складна гра. За перемогу можна отримати 5 SP.
 • Після цих етапів можна приступити до Chrono Trigger гри в Tent of Horrors або обміняти їх на G.

  В Tent of Horrors вам запропонують три гри за Silver Points:
 • (10 SP) Follow the Soldier — з'являться три бійця: Biggs, Piette і Wedge, вони будуть ідентичні один одному. Необхідно буде вгадати певного героя. Якщо вгадаєте, отримаєте Poyozo Doll, вона з'явиться в будинку головного героя.
 • (SP 40) Crono Says - з'явиться клон головного героя. Повторюйте руху за клоном, наприклад, якщо він підніме ліву руку, то підніміть праву, коли праву, то ліву, то ж відноситься і до додаткових рухів і дій. Доведеться пройти її обов'язково, щоб далі вона не нагадувала про себе.
 • (80 SP) Knock'em Back - знайдіть двох персонажів для гри. Вашому напарникові зв'яжуть всі кінцівки мотузкою і підвісять над вогнем, далі з'являться три монстра. Заженіть їх назад в клітку. Але не забувайте про вашому товариша, він висить над вогнем і повільно опускається все ближче до полум'я. Іноді натискуйте на перемикач, щоб повернути його у вихідне положення. Коли один торкнеться вогню або монстри будуть зовсім близько, ви зазнаєте поразки, так доведеться починати спочатку цю міні-гру. Порада: намагайтеся заштовхати назад найдальшого до кнопки монстра. Після перемоги в міні-ігри вам видадуть цього цілого кошеня.
 • Це лише найменша частина того, що доступно в грі. Не забувайте про подорожі між світами. Дослідження різних епох, зустріч з новими персонажами і любовні інтриги не змусять вас нудьгувати. Всього в грі тринадцять кінцівок.

  Збереження

  Якщо вам не хочеться проходити всю гру, або є бажання відразу почати з якогось етапу для установки сторонніх збережень потрібно провести наступні дії:
 • Папку Private з архіву перемістити на карту пам'яті.
 • У налаштуваннях приставки в меню пройдіть по наступним пунктам: Wii Options -> Data Management -> Save Data -> Wii -> SD card.
 • Вибрати потрібне збереження і провести копіювання.
 • Графіка

  Chrono Trigger: проходження, квести, завдання, збереження, сюжет гри, графіка, історія створення і рік випуску
  Традиційна двомірна графіка. Персонажі, предмети і вороги складаються з спрайтів; статичне оточення створюється з допомогою тайлового движка. Можливість обертання і масштабування імітує тривимірну графіку з допомогою режиму Mode 7.

  Музика

  Музичний супровід і графічне виконання виконано на вищому рівні для того часу. За музичну складову відповідали Yasunori Mitsuda і Nobuo Uematsu. Запам'ятовуються мотиви надовго залишаться в пам'яті.

  Недоліки

  На жаль, що стосується перекладу в Chrono Trigger, то він містить помилки (у версії з японської на англійську). Це відноситься до багатьох моментів, включаючи назви ворогів і деяких предметів. Під час проходження Chrono Trigger ви це помітите. Проте рік нині 2018. І у нас (у російськомовних) є можливість грати в локалізовану версію гри Chrono Trigger rus містить багато не зовсім зрозумілих слів. Проблема з перекладом виникла із-за стислих термінів перекладу у Теда Вулсі - менше місяця. А так як гра дуже велика, як в плані сюжетної оповіді, так і в плані самого ігрового процесу, то і без помилок або "складних" слів у нього не обійшлося.

  Висновок

  Під час гри ви зіштовхнетеся з безліччю хитросплетінь сюжету, починаючи від найменших проступків, які, здавалося б, не здатні вплинути на розвиток подальшого сюжету, і закінчуючи важливими виборами, які відкривають нову сюжетну гілку. Міні-ігри не змусять нудьгувати, однак їх не обов'язково було робити потрібними для просування в сюжеті. Це, звичайно, мінус. Але гра стара, потрібно якось урізноманітнити процес. Для нас така графіка дуже сильно застаріла, але не в графіці справу, а скоріше в тому почуття ностальгії, яка буде відвідувати. Тут є можливість спробувати псевдотрехмерную графіком, увага до дрібниць щодо ігрового процесу і всієї сюжетної лінії. Сама ж гра отримала високі оцінки критиків, у такому разі можна пограти в неї, якщо у вас є пристрасть до JRPG-ігор.

  Популярі новини
  Загрузка...