Персонаж Ранмару Морі - біографія, діяльність та цікаві факти

206 0 Новини високих технологій

Його батьком був суддя Морі Йошинари, а всього у нього було 5 братів. У Йошинари, який жив у Гіфу, було володіння - Канаяма-дзо. Йошитака - старший брат, бився разом з одним з генералів Оди і загинув. Нагаеши, середній брат, зміг придушити повстання, яке почалося у Ісе, але в битві при Нагакутэ поліг у бою. Ода Нобунага цінував Нагаеши і Тойотомі Хидэеши як дуже талановитих генералів. Цікавий факт, що слово "ран" позначає орхідею, тоді як "мару" - це просто приставка до імені, яку часто додавали хлопчикам. Ранмару - друге ім'я, спочатку його звали Наритоши, або Наритоси Морі, японський військовий діяч, що отримав значну популярність. Досі його образ використовується в косплеї (фото внизу).


Знайомство з Одою

Коли Йошинари давав Оді присягу, то він привів з собою сина. В ту пору хлопчикові було приблизно 6 років. За описом Ранмару дуже красивий юнак, крім того, Ода зміг розгледіти в ньому дуже багато якостей. Після того як Йошинари теж загинув, мати вирішила піти в монастир, але перед цим вона звернулася з проханням до Оді, щоб той виявив про її сина турботу. Полководець взяв хлопчика до себе вихованцем, але і мати, навіть пішовши в монастир, залишалася вірною клану і збирала будь-які цінні відомості.

Відносини

Достеменно ніхто не знає, як це відбувалося, проте в ті часи було дещо інше ставлення до гомосексуальних зв'язків. Існував так званий сюдо - то є шлях юнака, і одностатева любов вважалася одним з його етапів, причому важливих для подальшого життя і кар'єри. Самурай подібним чином вчить свого вихованця чесності і гідності, а ось любов до жіночої статі може тільки послабити дух воїна. Тобто дорослий брав під заступництво хлопчика і повинен був дати йому освіту, в тому числі і сюдо. Виховували хлопчиків з раннього віку, але потім вихованець ставав воїном, це відбувалося в 15-18 років.


Персонаж Ранмару Морі - біографія, діяльність та цікаві факти
Кушу (або косі) - так називали підлітка, який повинен був виконувати всі вказівки свого самурая, служити йому. По-японськи ? ? . У мирному житті кушу був кимось на кшталт клерка, секретаря, помічника. Під час бою повинен був захищати господаря будь-яким способом, тому йому ставилося в обов'язок вивчати різні бойові мистецтва.

Кар'єра

Ранмару Морі був дуже талановитою людиною, він виявляв практичність і кмітливість. Слід зазначити, що у Оди був страшенно важкий характер, який міг змінюватися з швидкістю блискавки. Ода нікому не довіряв і рідко обговорював з кимось свої плани. Мало того, він не планував завчасно, міг вирішити все одноосібно і вимагати, щоб його вказівки були виконані дуже швидко, прямо зараз, ще вчора! Якщо його накази не виконували, то він міг сильно прогніватися, під руку потрапляли всі, хто завгодно. Однак Ранмару впливав на свого господаря сприятливим чином і міг заспокоїти його вчасно сказаними словами. Тому, коли Ода Нобунага сильно злився, потрібно було ховатися за Хидэеши, або за Ранмару. Оскільки саме ці двоє могли догодити своєму панові таким чином, щоб той жодних претензій до них не пред'являв, для клану Ода Ранмару Морі був воістину неоціненний, він міг упоратися з просто жахливим характером Нобунаги. Більше ніхто не був в змозі терпіти цей характер, і часто люди приходили в здивування від його наказів. А ось Морі вгадував і міг надати бажане і потрібне ще до того, як Ода наказував. Також стежив за різними дрібницями. Приміром, Нобануга дуже любив червоне вино, але дістати його в ту пору було досить важко, тим не менш Ранмару стежив за поповненням запасів цього дорогоцінного напою. Складав розклад дня для свого господаря, чудово фехтував, стріляв з лука, їздив на коні.
Як вже було вище сказано, в ті часи паж - це була не просто почесна обов'язок. Потрібно було вміти чистити зброю свого господаря, доставити йому коня, битися за нього. Якщо оборона впала, то дайме були тільки їх косі. При цьому косі повинен був складатися на службі щогодини, щодня, у нього не було жодних вихідних. У будь-який момент пан міг покликати його, косі не ніс службу з дев'яти до шести, а коли завгодно. Саме тому хлопчики після декількох днів подібної служби не витримували, і їх виганяли. За свої заслуги він отримав наділ у Ивамура-дзо всього в 17 років, а руїни цього місця можна побачити і зараз, вони знаходяться в місті з відповідною назвою, префектура Гіфу.

Друзі і вороги

Ранмару і Хидэеши спілкувалися один з одним, хоча той вийшов з нижчого стану. Це не заважало Морі проявляти до нього дружелюбність, чим він вигідно відрізнявся від інших генералів, які пишалися своїм аристократизмом. Також у нього були досить непогані стосунки з іншими генералами, які цінували його відданість Оді і його талант заспокоювати полководця. Незважаючи на це, з Акети Міцухіде у Ранмару були відносини досить важкі, Морі немов відчував каверзу, і це було не даремно. Точно не відомо, але кажуть, що між ними двома була сильна ненависть.

Зрада

Полководець Ода Нобунага відправився в похід в Китай, але зупинився переночувати в храмі під назвою Хоннодзи. Акети Міцухіде знав, що в цей самий час основна частина армії зайнята в іншій частині країни, там же знаходилися деякі генерали. І тоді він придумав привід, як ніби він слід наказу Нобунаги, після чого привів до храму власну армію. Важливо знати, що полководець часто демонстрував свої війська в Кіото, тому подібний марш-кидок ні у кого підозр не викликав. Вони напали на храм, де знаходився Нобунаги, Ранмару Морі, а також двоє його молодших братів. Після того як армію відкинули, Акети вирішив підпалити храм. На знімку нижче зображена могила Ранмару і його братів в Гіфу.
Персонаж Ранмару Морі - біографія, діяльність та цікаві факти
Згідно з іншими відомостями, храм підпалив сам Морі Ранмару (Mori Ranmaru), слідуючи наказом свого пана, щоб ніхто не міг його захопити, після чого Ода покінчив життя ритуальним самогубством - сеппуку. Ранмару пішов за ним, його відданість своєму панові зробила його шанованою постаттю в історії, але цікаво те, що залишки полководця так і не були знайдені, і дуже часто історики і письменники обговорюють цей загадковий факт.

Не відомо, чому Акети Міцухіде все-таки зрадив свого покровителя, хоча є теорія про те, що у нього була особиста образа, можливо, він боявся, що йому доведеться боротися за свої володіння з Одою.

Згадки

Образ відданого самурая був дуже захоплюючим, немов Адоніс в міфології, тому починаючи з епохи Едо, Ранмару (Mori Ranmaru) - персонаж різних творів мистецтва. Досі він використовується у фільмах, аніме, відеоіграх і так далі. Його портрет писали художники, а також зображували у п'єсах кабукі. Як приклад, можна взяти картину Юшитоши. На картині: Ранмару серед вогню намагається захистити життя Нобунаги під час інциденту в храмі. Художник - Takaoka Йосиюки (він же Юшитоши - Yoshitoshi).
Персонаж Ранмару Морі - біографія, діяльність та цікаві факти
Також в 1980 році Акіра Куросава створив фільм, який називається "Кагемуши". Ранмару став персонажем серії ігор Samurai Warriors, яка розповідає про період об'єднання Японії. В основу гри лягли історичні джерела, а також легенди та фольклор. Згідно грі Ранмару носить прізвисько "Молодий Лев", йому 17 років і він є самураєм, охоронцем і учнем Нобунаги.
Персонаж Ранмару Морі - біографія, діяльність та цікаві факти
Він дуже сильний, може чудово фехтувати, використовує слеш - атаку за допомогою мечів, яка випускає якусь енергію, зазвичай дугою. У грі у Mori Ranmaru дуже висока швидкість, забезпечений мечем "Сталева помста". Може при розмаху мечем викликати енергетичну хвилю. Також має здатність атакувати темрявою. Відомий і в грі Sengoku Basara.
Персонаж Ранмару Морі - біографія, діяльність та цікаві факти
Дана гра також була розроблена на основі подій епохи Сенгоку, феодальна Японія. Всього було 4 гри в серії + 1 додаткова. Японська група KAT-TUN створила пісню під назвою "1584", в якій відбивається ситуація в Хоннодзи. Також в аніме "Наруто" є серії, присвячені хлопчикові по імені Рамару, прототип взятий саме з цього героя. У грі "Покемоновское завоювання" (Pokemon Conquest) і в серії манг Wwallflower є герой Ранмару.

Популярі новини
Загрузка...