Як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля": секрети і хитрості

393 0 Новини високих технологій

На думку багатьох геймерів, шутер від першої особи "S. T. A. L. K. E. R: Тінь Чорнобиля" є однією з кращих ігор в своєму жанрі. Чудове музичне супровід, хороший сюжет, величезний відкритий світ, безліч другорядних квестів – все це зробило гру навіть культової. Але для тих, хто вперше хоче пройти гру, буде корисно дізнатися, як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля". Це дозволить уникнути певних труднощів.

Навіщо лагодити зброю?

На відміну від більшості шутерів, в цій грі зброя має властивість зношуватися. Одне є більш довговічним, а ось інше виходить з ладу порівняно швидко. Зношене зброю найчастіше дає осічку, що в розпал бою може призвести до самих небажаних наслідків. Звичайно, можна використовувати коди на зброю, повністю вирішивши цю проблему.


Зайшовши в папку з встановленою грою, потрібно знайти файл setup-bp.exe. Запустивши його, потрібно ввести на вибір код pseudodog або snork. Це дозволить отримати приємні бонуси. Інших кодів на "Сталкер: Тінь Чорнобиля" не існує, хоча на безлічі форумів іноді викладаються різні версії, але перевірку практикою вони не проходять.
Як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля": секрети і хитрості
Але все-таки більшість гравців вважають неприйнятним таке відверте шахрайство, намагаючись дотримуватися в межах, визначених творцями гри. До того ж коди зброя псують задоволення від гри, порушуючи баланс. У наступних частинах серії розробники передбачили можливість з ремонту та модифікації зброї. Звернувшись до технік, можна за певну винагороду не тільки оновити улюблений пістолет, гвинтівку чи автомат, а й поліпшити їх характеристики: шкоди, розмір магазину, далекобійність та інше. На жаль, в першій частині такої опції немає. А зброя досить швидко зношується. Тому у гравців виникає цілком очікуваний питання: як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля"?


Використовуємо особливості Зони

Раз техніків немає (точніше, вони є, але ремонтувати щось геть відмовляються), доводиться йти на різні хитрощі. Що й зрозуміло – шкода викидати рідкісне зброю або видобутий з величезним ризиком для життя костюм тільки з-за того, що розробники не захотіли додати опцію по їх ремонту. До того ж ці хитрощі не мають нічого спільного з чітерство – просто грамотне використання особливостей гри і невеликих недоробок.
Як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля": секрети і хитрості
Іноді на локаціях можна знаходити "сюжетні" трупи. Тобто це тіла персонажів, не вбитих Міченим і тому не зникають при переході з однієї локації в іншу. Вони-то і допоможуть вирішити проблему того, як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля". Знайдіть такий труп, обшарьте його і залиште сильно пошкоджене зброю в інвентарі покійного. Тепер підіть з локації, а потім відразу ж поверніться і поспішіть до "знайомому" небіжчикові, поки його не обшукав хтось інший. Заберіть залишене раніше зброю – зазвичай його ресурс істотно збільшується (найчастіше до 70-90 %), що дозволяє тривалий час використати його. На жаль, це єдиний спосіб відремонтувати зброю, не псуючи свою репутацію. Так, є чимало місць у грі "Сталкер: Тінь Чорнобиля", де знайти зброю можна. А ось з ремонтом все значно гірше.
Як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля": секрети і хитрості
А може вас цікавить ремонт броні? Адже вона від влучень куль, сутичок з мутантами і впливу аномалій зношується швидше, а змінювати її складніше і дорожче. Для початку потрібно знайти п'ять однакових артефактів, які захищають від аномалій. Це:
 • "Пустушки" для вогняних аномалій.
 • "Батарейки" для електричних.
 • "Плівки" для хімічних.
 • Надівши всі п'ять артефактів на пояс, необхідно встати у відповідну аномалію (або вогонь, якщо використовуєте "Пустушки"). Захист в цьому випадку буде становити 150 %. Як результат – кислота, вогонь або електрику замість того, щоб псувати костюм, досить швидко його відновлюють. Звичайно, знайти п'ять таких цінних артефактів досить складно. Але цілком можливо до кінця гри, коли з'являються костюми, які не хочеться міняти на інші, менш підходящі.

  Використовуємо "нечистий" прийом

  Є й інший спосіб того, як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля". Правда, він досить "нечистий". Для цього потрібно знайти новачка (зазвичай на Кордоні або Звалищі) і викинути біля нього пошкоджене зброю. Він напевно поскупиться і підбере його, прибравши в інвентар.
  Як лагодити зброю в "Сталкері: Тінь Чорнобиля": секрети і хитрості
  Тепер можна нишком прикінчити довірливого сталкера і поритися в його речах. Практично повністю вбите зброю виявляється відремонтованим до 90 а то і до 95 %. Але будьте обережні – таким чином можна зіпсувати стосунки з багатьма сталкерами в Зоні.

  Висновок

  Стаття підходить до кінця. Тепер ви знаєте, як здійснювати ремонт зброї і броні в "Сталкер: Тінь Чорнобиля" і напевно зможете з користю застосувати ці знання. Так що зброя і спорядження завжди будуть в прекрасному стані і точно не підведуть у відповідальний момент.

  Популярі новини
  Загрузка...