Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми

375 0 Новини високих технологій

Отже, у вас з якихось причин перестала працювати мишка: немає відгуку на натискання кнопок, комп'ютер не реагує на рух лазера або не працює коліщатко прокрутки миші. Що робити, якщо мишка лагает? У цій статті ми розберемо всі проблеми, при яких можуть виникати неполадки в роботі в системі, вирішимо основні з них.

Немає необхідних драйверів

Найчастіше не працює нова миша, тільки що підключена до комп'ютера. Найімовірніше, це відбувається тому, що ви банально не встановили драйвера для роботи з нею. Справа в тому, що далеко не всі сучасні виробники інтегрують драйвера миші, а дисків з встановленими драйверами вже давно ніхто не кладе в упаковку з новими девайсами.
Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Таким чином, вам доведеться завантажити драйвер самостійно. Щоб зробити це, вам буде необхідно перевернути миша і дізнатися назву її моделі, після цього в будь-якому пошуковику набрати модель і знайти до неї всі потрібні драйвера. Після установки драйверів перезавантажте комп'ютер і переподключите миша. Якщо цей спосіб не допоміг, проблема не в драйверах. Йдемо далі.


Несправність миші

Нерідко бувають і випадки шлюбу тільки що купленої миші. Приміром, лазер може взагалі не працювати (не підсвічуватися), або контакти на кнопках можуть відходити, і миша не буде реагувати на кліки. У даній ситуації може допомогти тільки сервісний центр магазину, де ви придбали товар. Гарантія допоможе швидко замінити несправну миші на нову. Також миша може просто перестати працювати - у кожного підключеного приладу є свій знос. Якщо ви вже давно працюєте з однією і тією ж мишею, раптом виявили, що вона перестала працювати, але впевнені, що з комп'ютером все в порядку, найпростішим способом перевірити працездатність миші буде підключити її до іншого комп'ютера. Якщо вона не працює на ньому, то нічого крім покупки нової зробити буде не можна.


Не працює USB-гніздо

Конфліктом при роботі з будь-якими пахвами можуть послужити і несправності в самому комп'ютері. Наприклад, може відмовити USB-роз'єм, до якого підключена миша.
Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Діагностика цієї проблеми максимально проста - у вашому комп'ютері напевно є ще кілька USB-портів. Підключіть мишу до одного з них і перевірте роботу.

Миша працює, але лагает

Можливо і таке, що ваша миша повністю працездатна, однак при вході в Інтернет або інтенсивної грі ви помічаєте деякий дискомфорт. Миша рухається ривками або помітна затримка при кліках. Чому мишка лагает в іграх або додатках? Причин може бути безліч. Розберемо основні.

Побутові причини

Ні для кого не секрет, що молодь віддає перевагу активний спосіб життя. І як часто хочеться заощадити час і поєднати приємне з корисним: роботу за комп'ютером і обідній перекус! На жаль, іноді трапляються казуси, коли саме комп'ютерна мишка стає жертвою головного ворога техніки, а саме рідини. Вода (чай, кава), потрапляючи на поверхню пристрою, що може вивести його з ладу, пошкодити внутрішню мікросхему. У гіршому випадку ви зіткнетеся з тим, що ваша мишка лагает.
Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
В даному випадку рекомендується негайно знеструмити миша і дати їй просохнути. Лише через пару годин ви зможете розібрати її, почистити поверхню, видалити залишки рідини (а це особливо важливо, якщо ви пролили липкий солодкий напій) з внутрішніх плат, а потім зібрати її знову і підключити. Якщо вартість вашої мишки перевищує середній ціновий діапазон, то слід віднести в сервісний центр.

Недостатня продуктивність

Потужність вашого комп'ютера може впливати на працездатність миші. Наприклад, візьмемо гру Counter-Strike. Якщо комп'ютеру достатньо потужності, щоб своєчасно і якісно обробляти графіку, то ніяких лагів мишки бути не повинно. Але якщо система не встигає обробляти текстури в грі, відповідно, це позначиться і на здатності обробки вхідних сигналів - кліків і зміни положення мишки, наприклад. Лагает мишка в КС ГО ще й тому, що це мережева гра. А в подібних іграх сигнал потрібно перенаправляти на сервера гри. Власне, якщо характеристики комп'ютера занадто слабкі, то це позначиться і на миші. Що робити, якщо мишка лагает в КС ГО або подібних іграх? До вирішення даної проблеми можна підійти кількома шляхами. Вони будуть описані нижче.

Спосіб 1. Знизити налаштування графіки в самій грі

Якщо мишка лагает в КС, зайдіть в меню гри, знайдіть налаштування, виберіть "Відео". Потрібно знизити дозвіл/якість текстур/швидкість рендеринга тіней. Всі ці параметри впливають на так званий FPS (Fraps Per Second), що в перекладі з англійської означає кількість кадрів в секунду.
Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Якщо лагает мишка, і ви зменшите налаштування графіки в грі, то кількість кадрів в секунду зросте, і миша може перестати лагают. Рекомендована кількість кадрів в секунду для комфортної гри в онлайн-ігри - від 50-60 і більше. Чим більше кадрів, тим краще ви будете почувати себе в грі. А в онлайн-іграх великий показник FPS дає перевагу перед супротивником. Перевірити кількість кадрів в секунду можна програмою Fraps чи подібної їй.

Спосіб 2. Завершити кілька непотрібних процесів під час гри

Ваш комп'ютер завжди многозадачен і виконує відразу декілька функцій, незалежних один від одного. Чим більше програм і додатків відкрито в даний момент, тим більше навантаження на комп'ютер буде здійснена. Як правило, лагает мишка ще й тому, що у вас банально працює занадто велика кількість програм одночасно. Уникнути цього можна, виробивши звичку постійно перевіряти систему диспетчером завдань. Впевнені та професійні користувачі постійно перевіряють процеси, що відбуваються на їх комп'ютерах, спробуйте і ви привчитися спостерігати за загальним станом навантаження.
Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Для цього відкрийте диспетчер завдань (Поєднання клавіш Ctrl+Alt+Delete і відповідна кнопка), потім виберіть вкладку "Процеси" і натисніть на пункт "Пам'ять". Так ви отсортіруете робітники в даний момент програми по інтенсивності навантаження на систему. Якщо ви знаходитесь в грі і скористалися диспетчером завдань, то, природно, самим споживаним процесом виявиться ваша гра. Якщо лагает мишка в КС ГО, то необхідно відключити процеси, які вам не потрібні, натисканням правою кнопкою миші -> "Зняти завдання", а потім натиснути правою кнопкою на гру і вибрати "Пріоритет" -> "Високий", після чого знову зайти в гру. У вас обов'язково збільшиться продуктивність в грі, і, швидше за все, ви перестанете задавати питання, чому в КС лагает мишка.

Спосіб 3. Оновити комплектуючі комп'ютера

Мабуть, самим дієвим рішенням питання, чому лагает мишка в КС і подібних іграх є оновлення комплектуючих. Якщо у вас відбуваються лаги безпосередньо в грі, це означає, що ваш комп'ютер недостатньо потужний для прорахунку даних і комфортної гри.
Що робити, якщо мишка лагает? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Тимчасові рішення на кшталт зниження якості графіки або видалення процесів не завжди допоможуть. Прогрес не стоїть на місці, виходять все нові і нові ігри та програми, що вимагають збільшення ресурсів від вашої машини. Як правило, нова відеокарта і нові плати пам'яті вирішують цю проблему надовго. Тим більше, що оновлена система дозволить вам виставляти графіком на максимальні або ультранастройки, щоб ви могли насолодитися не тільки враженнями від гри, але і якістю картинки. Також ви будете знати, що робити, якщо лагает мишка в іграх.

Висновок

Існує велика кількість проблем, що могло викликати у вас питання: чому лагает мишка? Ми розглянули кілька причин і сподіваємося, що ви знайдете тут той спосіб, який допоможе усунути саме вашу проблему. І тоді питання "що робити, якщо мишка лагает" назавжди залишиться вирішеним.

Популярі новини
Загрузка...