Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи

208 0 Новини високих технологій

Починаючи з версії Windows XP корпорація Microsoft із завидною постійністю випускає для своїх операційних систем масу оновлень, мотивуючи це поліпшенням їх функціональних можливостей. Насправді установка практично всіх випущених апдейтів націлена на усунення прогалин у системі безпеки. Навіть після виходу десятої модифікації системи, для якої спочатку випуск оновлень не передбачався по причині того, що Windows 10 нібито є найдосконалішою ОС оновлення не потребує, апдейти випускаються і донині. І не завжди їх доречно використовувати, а в деяких випадках, щоб уникнути відмови в працездатності самої системи їх краще не встановлювати взагалі. Про те, як відключити оновлення «Віндовс», далі і поговоримо. Але спочатку давайте подивимося, як це може вплинути на систему і від чого абсолютно безболісно можна позбутися.

Для чого потрібні оновлення системи?

Самі розробляються і встановлюються пакети апдейтів, як вже говорилося, в основному пов'язані з системою захисту системи від зовнішнього вторгнення. Однак це не завжди так, оскільки деякі оновлення містять апдейти для інших важливих компонентів Windows, що здебільшого стосується супутніх платформ, без яких ні нове обладнання, ні програмне забезпечення, яке може не працювати (DirectX, .NET Framework і т. д.). Внаслідок їх оновлення частково можуть оновлюватися і драйвери деяких пристроїв, що безпосередньо пов'язано з графічними прискорювачами і вбудованими в систему віртуальними пристроями.


На що впливають оновлення і потрібно вимкнути автоматичний апдейт повністю?

І саме з вищевказаної причини установку оновлень деактивувати повністю не варто. Крім того, окремо варто сказати, що для тієї ж Windows 10 передбачена інсталяція деяких критичних апдейтів, які змінюють збірку, додаючи в неї нові і виключаючи непотрібні можливості системи, що дещо нагадує нам установку сервіс-паків. І все одно дуже часто установка апдейтів в автоматичному режимі призводить до сумних наслідків.
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
Якщо раніше нарікання викликали здебільшого оновлення сьомої версії, то після двох великих апдейтів для десятої модифікації по всьому світу вийшли з ладу комп'ютери на основі процесорів AMD, а недавній квітневий пакет взагалі виключив участь користувача в процесі скасування установки. При спробі вимикання комп'ютера з меню цей пункт пропав і був замінений згодою з встановленням і подальшою перезавантаженням.


Але вимкнути оновлення «Віндовс» можна. Щоправда, здебільшого це стосується тільки версій нижче десятої. Ця ж модифікація настільки непередбачувана, що працює сама по собі, не звертаючи уваги на дії користувача. Так що навіть при начебто повної деактивації пошуку та інсталяції апдейтів у фоновому режимі ці процеси все одно залишаються активними. Але їх активність можна звести до мінімуму, для початку хоча б відключивши інсталяцію апдейтів для інших програмних продуктів Microsoft (на цьому зупинимось пізніше).

Як відключити оновлення Віндовс 7» найпростішим методом?

Як відомо, в будь-якій версії системи, для якої передбачена установка апдейтів, можна знайти спеціальний відповідає за ці процеси розділ (у версіях нижче восьмий це «Центр оновлення»). За замовчуванням пошук і встановлення пакетів знаходяться в активному стані.
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
Щоб відключити оновлення «Віндовс», досить просто вибрати зі списку відповідний пункт. Після цього доступних оновлень можна буде перевірити самостійно, використовуючи для цього ручний режим. Але адже не завжди знаєш, коли вони можуть з'явитися. Тому краще встановити режим, при якому система буде пропонувати користувачеві вибір, видаючи відповідне повідомлення.

Як відключити автоматичне оновлення в «Віндовс 10»: попередні дії

Аналогічні вищеописаним діям процедури в Windows 10 виконати теж можна, але використовувати для цього необхідно не «Панель управління», а розділ параметрів з переходом у відповідне меню. Воно примітно тим, що тут можна виставити бажаний час інсталяції (наприклад, при бездіяльності комп'ютера) чи зупинити автоматичну установку.
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
Як вже говорилося вище, попутно у налаштуваннях бажано зняти пункт з інсталяції апдейтів для інших продуктів корпорації, що істотно зменшить час установки основних пакетів, а також виключить проблеми, якщо на комп'ютері встановлені піратські, зламані або активовані за допомогою стороннього ПЗ (наприклад, KMSAuto Net) офісні пакети.

Установка лімітного підключення

Ще один фокус, який дозволяє відключити оновлення «Віндовс» на ноутбуці або настільному ПК, полягає в тому, щоб обдурити систему за допомогою її ж власних інструментів, виставивши поточне підключення до інтернету як лімітного. Що це означає? Та тільки те, що система буде думати, що вхідний і вихідний трафік є платним, а користувач не хоче нести додаткові витрати, пов'язані з завантаженням файлів пакетів оновлень. Установка апдейтів в цьому випадку буде припинена до тих пір, поки з'єднання не буде повернуто в початковий стан або користувач не задасть ручний пошук.

Настройка параметрів служб

Незважаючи на вищеописані дії, особливо спокушатися не варто. Вимкнути оновлення «Віндовс 10» назавжди таким методом не вийде (це, до речі, стосується і модифікацій нижче). Справа в тому, що навіть при такій деактивації сама служба, яка відповідає за пошук та встановлення апдейтів, все одно знаходиться в активному стані і працює у фоновому режимі. Її слід деактивувати, використовуючи для цього відповідний розділ (services.msc).
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
Однак мало відключити тільки сам «Центр оновлення», спочатку зупинивши виконання процесу, а потім вибравши відключений тип запуску, потрібно ще деактивувати супутні компоненти – «Інсталятор Windows» і «Установник модулів» (TrustedInstaller). Лише після цього відбудеться відключення.

Редагування групових політик

Для того щоб відключити відновлення «Віндовс» назавжди, можна скористатися і параметрами групових політик (gpedit.msc), де через адміністративні шаблони потрібно знайти кілька пунктів налаштування автоматичного апдейта (зазвичай це сам автоматичний апдейт, автоматичне оновлення і дозвіл негайної установки).
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
Зайшовши в редагування параметрів цих процесів необхідно виставити неактивний стан. А ось для заборони використання будь-яких засобів «Центру оновлень» потрібно виставити включене стан. Також можна змінити і деякі додаткові параметри, але пересічному користувачеві зазвичай вистачає і описаних вище.

Дії в системному реєстрі

Говорячи про те, як відключити оновлення Віндовс 10» на ноутбуці або звичайному терміналі, окремо варто згадати про системному реєстрі. За великим рахунком групові політики і розділ налаштування служб дублюють саме його параметри, але реєстру має найвищий пріоритет.
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
У редакторі (regedit) слід перейти в гілку HKLM і в налаштування політик (Policies) перейти до розділу Windows Update, де є папка AU (якщо розділу або папки немає, їх потрібно створити самостійно). Справа знаходиться ключ NoAutoRebootWithLoggedOnUsers, якому потрібно присвоїти значення у вигляді одиниці. Знову ж таки, якщо ключа немає, самому потрібно створити параметр DWORD, а потім присвоїти зазначене ім'я і значення. Примітка: для всіх описаних дій, починаючи з розділу служб до реєстру, відключити оновлення «Віндовс» можна тільки при виконанні рестарту системи після збереження виставлених опцій (для реєстру збереження не потрібно). Повторне включення апдейта проводиться шляхом виставлення всіх параметрів в початковий стан.

Сторонні програмні методи

Але навіть описані дії належного ефекту можуть і не дати з тієї простої причини, що деактивовані будуть не всі супутні компоненти, пов'язані з апдейтами. Розібратися з тонкощами налаштування пересічному користувачеві буде досить складно. Щоб максимально спростити собі завдання, вимкнути оновлення «Віндовс» (всіх версій) можна спробувати за рахунок використання сторонніх утиліт.
Оновлення "Віндовс": відключити, включити і налаштувати. Вибір способу та методу проведення роботи
В якості однієї з найбільш простих і перевірених на практиці можна порадити невелику програму Win Updates Disabler, в якій потрібно всього лише поставити галочку напроти пункту заборони встановлення апдейтів і натиснути кнопку застосування змін (якщо це потрібно, додатково можна задіяти відключення «Захисника Windows» і файрвола). Непогано підійде і додаток Windows Update Blocker, але воно є платним. Примітка: для роботи всіх подібних програм користувачеві необхідно мати права адміністратора.

Підсумок

Що використати для деактивації оновлень системи, природно, кожен вирішує сам. Однак найпростішим є використання сторонніх програм. Незважаючи на те що вони будуть використовувати системні ресурси, постійно працюючи і запобігаючи запуск тієї чи іншої служби у фоновому режимі, навантаження на систему відчутно на продуктивності і швидкодії не позначиться. Залишається сказати, що більшість з вищеописаних дій можна виконати в командному рядку, але для простоти використання, такі методи не розглядалися. Що ж стосується самого відключення оновлень, все-таки краще використовувати видачу повідомлень з пропозицією установки, а то деякі пакети можуть містити важливі апдейти для зазначених платформ та інших системних компонентів, без яких і користувальницькі програми можуть працювати некоректно.

Популярі новини
Загрузка...