Mshta.exe - що це за процес і як виправити помилки, пов'язані з ним

186 0 Новини високих технологій

Кожен процес і кожна служба в операційній системі Windows відповідає за той чи інший компонент у системі. Список всіх запущених процесів користувач може спостерігати, наприклад, в "Диспетчері завдань". Серед інших можна помітити mshta.exe. Що це за процес, яку роль виконує в Windows? Несе він якусь загрозу і як виправити помилки, пов'язані з ним?

Mshta.exe - що це за процес?

Mshta.exe - що це за процес і як виправити помилки, пов'язані з ним
Mshta.exe - це процес, який був розроблений самою компанією "Майкрософт" для виконання запуску HTML-додатків в рамках операційної системи Windows. Запускається він під час входу в систему і працює у фоновому режимі до тих пір, поки користувач не натисне двічі по названому раніше додатком.


Файл mshta.exe розташований у системі по наступному шляху: " C:WindowsSystem32 ". Розмір його коливається від 12000 до 50000 байт, в залежності від режиму користування. Процесор навантажує максимум на 25% за умови безпосереднього використання, так що на загальну продуктивність практично не впливає.

Може бути вірусом?

Mshta.exe - що це? Вірус? Це системний процес, розроблений компанією Microsoft, з чого можна зробити єдиний висновок - він не є вірусом. Однак не варто поспішати з висновками, цілком імовірно, що в системі може знаходитися шкідливий процес під таким же ім'ям. Розробники вірусних програм часто користуються такою хитрістю, щоб обдурити користувача.
Mshta.exe - що це за процес і як виправити помилки, пов'язані з ним
Раніше в статті представлені загальні характеристики виконуваного файлу процесу. Порівнявши їх з файлами на вашому комп'ютері, ви можете перевірити, вірус це чи ні.

Як видалити вірус

Якщо ви виявили розбіжності вашого процесу з даними справжнього отже, необхідно негайно позбутися шкідливої програми. Виконати це можна декількома способами. Найпростішим для рядового користувача буде використання антивірусного програмного забезпечення. Однак варто враховувати, що потрібно користуватися програмою від сторонніх розробників, так як стандартний "Захисник Windows" вже пропустив загрозу.


Прояв помилки

Тепер зрозуміло, як видалити вірус, який ховається під процесом mshta.exe.Але що робити з помилкою, яку цей процес може видавати? Так як процес працює з HTML-програмами, то і реакція системи буде відбуватися в момент взаємодії з ними. Відповідно, при спробі запуску такої програми на моніторі буде з'являтися повідомлення, що повідомляє про якусь помилку. Текст може різний, але найчастіше зустрічається наступний: " не є додатком Win32.
Mshta.exe - що це за процес і як виправити помилки, пов'язані з ним

Причини появи помилки додатки mshta.exe

Чому ж відбувається ця помилка? Якщо користувач дізнається причину, буде простіше розібратися з наслідками. Можна виділити два основних: роботою вірусу або самим користувачем були внесені правки реєстру або в директорії програми відсутні ключові файли для запуску. Але віруси можуть і не втручатися в реєстр, пошкоджуючи безпосередньо сам додаток. Менш популярними причинами є наступні: конфлікт між двома додатками і пошкодження завантаження системи.

Способи усунення помилки

Розібравшись з причинами появи помилки mshta.exe, можна переходити безпосередньо до способів її усунення. На щастя, для цього не доведеться встановлювати заново операційну систему, хоча на крайній випадок цей спосіб точно підійде, як мінімум, тому, що він стовідсотково спрацює.
Отже, серед методів, які допоможуть виправити проблему, існують наступні:
 • Виправлення записів системного реєстру. Для цієї мети можна використовувати, наприклад, програму MSDN Sisk або ж WinThruster.
 • Проведення повного сканування системи на виявлення заражених процесів. Для цього відмінно підійде програма AdwCleaner.
 • Оновлення операційної системи до останньої версії.
 • Оновлення драйверів в системі.
 • Відновлення системи до того моменту, коли помилка не спостерігалася.
 • Mshta.exe - що це за процес і як виправити помилки, пов'язані з ним
  Цього достатньо для того, щоб точно вирішити проблему з файлом mshta.exe.

  Висновок

  Тепер ви знаєте не тільки, що це - mshta.exe - процес, що відповідає за роботу HTTP-додатків, але і те, як ліквідувати помилки в його роботі. Насправді ця проблема з вірусами є досить популярною причиною виникнення помилок у роботі різних процесів (не тільки цієї, представленого в статті). Саме тому є сенс встановити стороннє антивірусне програмне забезпечення і періодично перевіряти персональний комп'ютер на наявність шкідливих програм.

  Популярі новини
  Загрузка...