Огляд гнучкої силіконової клавіатури

280 0 Новини високих технологій

Людям, чия робота тісно пов'язана з набором тексту, дуже знайома ситуація, коли зайвий шум клавіатури при активній роботі заподіює значний дискомфорт. Особливо, якщо мова йде про роботу в нічний час доби, коли будь шерех є небажаним, питання шуму стає першорядним. І одне з рішень даної проблеми - це новомодні гнучкі клавіатури. Виробники цього футуристичного гаджета обіцяють вам ідеальну тишу при роботі, малі габарити і вага, компактність і ефектний вигляд, для досягнення якого на деяких моделях навіть передбачена підсвічування силіконової гнучкої клавіатури. Давайте перевіримо, чи ефективні подібні гаджети на ділі?

Компактність

Огляд гнучкої силіконової клавіатури
На представленому вище фото наочно показано одне з найбільш явних відмінностей гнучкої клавіатури від тієї, що ми найчастіше бачимо в побуті. Цією здатністю вона зобов'язана корпусу, виготовленому з еластичного синтетичного матеріалу, що нагадує за своїми властивостями силікон. Однак, на відміну від більш відомого аналога, матеріал корпусу набагато більш зносостійкий, що значно подовжує термін служби клавіатури. Ще одна перевага силікону - інша структура матеріалу, в порівнянні із звичним пластиком. Тому в підсумку девайс стає легше. З аналогічного матеріалу виконані і клавіші, які, по суті, є мембранами, такими ж, як і на звичайних клавіатурах. Єдиним гнучким елементом девайса є блок електроніки, в якому обробляються всі отримані від натискання клавіш сигнали і конвертуються в двійковий код.


Однак у цієї конструкції є істотний недолік - це виняткова прихильність до жорсткої і рівною робочої поверхні. Іншими словами, силіконова клавіатура не буде належним чином працювати, не перебуваючи, наприклад, на столі або іншій рівній поверхні. Це обумовлено гнучкістю конструкції.

Набір тексту

Огляд гнучкої силіконової клавіатури
Хто шукав тиші - той її знайде. Силіконова клавіатура дійсно забезпечує мінімальний рівень шуму при наборі тексту. Все це завдяки силіконовому корпусу, в якому кожна з рухомих частин досить еластична, щоб гасити будь-яку вібрацію. Але, готуючись до покупки, ви повинні знати, що гнучка силіконова клавіатура вимагає деякого звикання. У зв'язку зі своєю конструкцією, для коректної роботи клавіш вам потрібно куди більш обережно позиціонувати свої пальці при друку, натискаючи ними точно в центр клавіші.


Крім всього іншого, потрібно враховувати, що на деяких моделях, як, наприклад, у тієї, що представлена на фото вище, деякі клавіші розставлені не зовсім звичним чином. В даному випадку клавіатура має роздільну клавішу пробілу, але бувають і більш незвичні варіанти розкладок. В більшості своїй це притаманне більш компактним моделям, де для дотримання менших габаритів доводиться йти на хитрощі.
Огляд гнучкої силіконової клавіатури

Чистка

Вивчаючи форуми і огляди різних моделей гнучких клавіатур ви неодноразово натрапите на заяву про те, що силіконова клавіатура не боїться води, що її, не боячись, можна мити під проточною водою і навіть прати в пральній машині. Останнє все ж радимо не перевіряти, однак в іншому це чистісінька правда. Абсолютно всі силіконові клавіатури бесшовны і повністю герметичні, тому коли чергова порція гарячого солодкого чаю проллється на ваш пристрій, турбуватися вам не доведеться. Хіба що з-за пролитого чаю, звичайно.
Все, що вам доведеться зробити, це промокнути клавіатуру рушником, потім промити під струменем чистої води, витерти насухо. І ваш силіконовий один готовий повернутися в лад. До речі, клавіатуру доведеться мити досить часто - в цьому її істотний недолік. Справа в тому, що силікон досить легко затримує на собі пил, бруд, піт і шерсть, тому під кінець робочого дня, навіть перебуваючи в дуже чистій кімнаті, великий шанс виявити, що силіконова клавіатура перебуває в досить неприємному оці вигляді.

Підсумок

Гнучка клавіатура має безумовні плюси, в порівнянні з звичної багатьом "жорсткої" клавіатурою, так і досить істотні мінуси. Вона дуже компактна і легка, але крім, як на твердій і рівній поверхні працювати з нею неможливо. Набір тексту на ній безшумний, але вимагає від вас особливої уважності. Її легко мити, вона не боїться бути намоченої, але водні процедури доведеться проводити досить часто.

Популярі новини
Загрузка...