Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства

499 0 Новини високих технологій

Завдяки впливу Імперського культу мільйонам людей добре відомо ім'я Імператора Warhammer 40000. Він оспівується в піснях і є головним героєм численних легенд. Цей Бог-Імператор знаком всьому Людству, при цьому ось уже протягом десяти тисяч років він не вимовив ні єдиного слова і жодного разу не зрушив з місця. Так хто ж він насправді?

З ранньої історії: загроза людству

Про точне походження Імператора немає ніякої інформації ні в грі Warhammer 40000 ні в книгах, ні в гайдах (дана тема є постійним суперечкою шанувальників сеттінга). Відповідно до старої версії, яку не згадують пізні редакції, про варп людству було відомо вже дуже давно. Спілкування з цим виміром випадало на частку обдарованих особистостей, здатних не тільки встановлювати контакт з варпом, але і користуватися його силами заради досягнення власних цілей. Мова йде про різних лікарях, сильних провісниках, шаманів і інших духовних лідерів серед людей того часу.


Чим більше люди отримували знань, тим більше зростала їх прагнення до влади і задоволень. Так людство почало свій шлях до розкладання. Консервування цілих систем великими штормами варпа призвело до того, що світи перетворилися в легку видобуток для ксеносов. Вони стали зазнавати частих нападів з боку ворога і отримувати ще більшу шкоду зсередини від безперервних міжрелігійних і громадянських воєн. До речі, саме з цих причин релігія буде заборонена Імператором. Представники духовних лідерів почали помічати слабкість своїх психічних дарів, а також більше не могли проходити через реінкарнацію з тією ж легкістю, що і раніше. Ними був скликаний Великий рада, ідея якого полягала в об'єднання сил проти спільного зла. У ході ради духовні лідери вирішили пожертвувати своїми життями, щоб потім перевтілитися в бога і отримати неймовірну силу.


Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства

Народження Імператора

З того моменту, як відбувся Великий рада і були віддані життя величезної кількості духовних лідерів, пройшов цілий рік. Нарешті, у світі з'явився дитина — Невмирущий Бог-Імператор всесвіту Warhammer, заради якого і були принесені жертви. Про те, яким було його справжнє ім'я, нічого не відомо. Канон "Вархаммера" володіє інформацією про приблизні дати та місце народження майбутнього Імператора: 8-е тисячоліття до нашої ери, Центральна Анатолія. Йшли роки. Дитина росла, а разом з ним росли його мудрість, сила і досвід. Згодом Імператор дізнався про духовний розпад та неналежній поведінці людей, після чого вирішив покласти край цьому руйнівному періоду. При цьому він завжди намагався залишатися в стороні, звідки міг направляти і керувати наймасштабнішими і значущими змінами в історії людини. З приходом нової епохи йому давали нові імена. В одні часи Імператор вважав за краще діяти в образі людини і наставляв людей на вірний шлях, будучи великим історичним діячем. В інші ж відрізки історії йому було зручніше продовжувати свою роботу від імені "невидимки".

Імперські хроніки: перші згадки

Вперше у всесвіті Warhammer 40000 заговорили про Імператора після об'єднання Святий Терри (Ера Боротьби, приблизно 29-е тисячоліття). Тоді на боці Імператора виступали генетично змінені солдати — перші прототипи всіх відомих Космодесантників. З їх допомогою було досягнуто довгоочікуване об'єднання всіх жителів Землі і відкрито шлях до подальших перспектив на далеких зірках. Завдяки діяльності Адептуса Механікуса на Марсі, Імператору вдалося створити армію неймовірної потужності, яка повинна була відправитися на далекі галактичні окраїни для розширення Імперії Warhammer 40000.
Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства
У той же час Імператор скористався власними генетичними зразками, які поклали початок сверхлюдям-прімархам. Саме їх шаблони згодом пішли на створення Легіонів Космодесантов.

Детальніше про Примархах

Імператор завжди тверезо оцінював всю міць Хаосу і ту небезпеку, яку він може представляти. Саме тому на плечі кращих учених Землі лягла обов'язок по створенню сильного зброї і техніки. У цей же період Імператора відвідує ідея про створення ще одного "зброї" — Примархів. По суті, ними були генетично змодельовані надлюди, які були подібні самим богам. Згідно задумам Імператора, Прімархам була уготована роль нової надлюдською раси, непідвладний впливу Хаосу. Вони створювалися з метою стати блискучим прикладом людського ідеалу і непокірного духу, а також продемонструвати можливість пропуску незіпсованих енергетичних потоків Хаосу крізь власні тіла.
До нещастя, Хаос дізнався про Примархах, після чого розкидав їх по всьому галактичного простору.

Період Великого Хрестового Походу

Минав час, і Бог-Імператор Warhammer 40000 розробив план, реалізація якого могла б врятувати всіх представників людства. Згідно з цим планом, у світі має відбутися об'єднання розрізнених планет, рассеявшихся за галактичного простору і канули в ізоляцію по завершенні Ери Боротьби.
Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства
Протягом перших років, що поклали початок Великого Хрестового Походу, загони, що складаються з генетично змінених солдатів, сміливо кидалися в будь-який бій. Спеціально для цієї події були створені двадцять легіонів Космічного Десанту, серед пізніх спадкоємців яких значаться відомі багатьом Сірі Лицарі, Коси Імператора Warhammer 40000 і інші ордени другого і третього підстав. Після повторного відкриття світів (та їх подальшого включення в ряди Імперіуму) події Походу привели до Імператора втраченим Прімархам. На Улланоре Похід чекала перемога. Імператор прибув назад на Землю, щоб спуститися до підземних лабораторій — там його чекали всі незавершені секретні проекти. Його вірні сини", Примархи, були змушені продовжувати хода Великого Хрестового Походу. Кращий з них - Примарх по імені Хорус - прийняв від Імператора почесний титул Воїна. Ще до того, як повернутися на планету Терра, Імператор вирішив не ділитися своїми майбутніми планами з "синами". Цим своїм навмисним дією він пробудив перше нерозуміння серед Примархів, після чого історія прийшла до одного з найбільш відомих подій у грі Warhammer 40000.

Про Єресь Хоруса

Період Хрестового Походу був завершений Єресь Хоруса — саме тоді кращий з лав Примархів, Воїн, вирішив повстати проти самого Імператора. Для цієї мети Хорусу вдалося перевести на свою сторону безліч союзників, серед яких виявилися Легіони Космодесантників і полки, що належать Імперської Гвардії. Разом вони присягнули на вірність Хаосу, внаслідок чого зав'язалася галактична громадянська війна. Навіть під час осадження планети Терри Хорусом Імператор зберігав надію, що його кращий "син" зможе одуматися і виправити становище. З цією вірою в серці він відправився на зустріч з Хорусом. Незважаючи на те, що йому довелося боротися проти "сина", Імператор Warhammer 40000 як і раніше не бажав користуватися повною силою — це і стало причиною його поразки. Хорус завдав йому безліч жахливих поранень і жорстоко покалічив його тіло.
Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства
Під кінець битви в рубці з'явився Кустодианец, який негайно став жертвою гніву і люті Хоруса. Даний акт жорстокості повернув Імператору тверезий розум — він зрозумів, що після всіх вбивств і руйнувань у його коханої сина більше немає шляху назад. Єдиний спосіб зупинити Хаосу — знищити його власними силами. Прийнявши це нелегке рішення, Імператор кинув у свого "сина" потужний психічний спис. У момент ураження Хаос вирішив залишити розум вмираючої маріонетки, і Хорус отримав доступ до свого розуму. Проте відступати було пізно, і Імператор більше не хотів ризикувати поверненням богів Хаосу — він відкинув почуття жалю і поклав кінець Воителю.

Історія нашого часу

Тіло ледве живого Імператора відшукав Рогал Дорн. Йому довелося зробити все в точності так, як велів сам Імператор — він використовував особливу технічний пристрій, щоб підключити до нього тіло вмираючого і підтримати його дух. Цим пристроєм виявився Золотий Трон.
Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства
З того моменту тіло Імператора стало частиною Золотого Трону; він не живе, але і не вмирає. Спочатку пристрій має використовуватися в якості центрального вузла для Павутини і її колонізації, при цьому воно вміє підтримувати життєдіяльність. Трон має підтримку одного з найсильніших психічних варп маяків, який відомий під назвою Астрономикон і функціонує в якості психічного маяка для залучення навігаторів і астропатов. З його допомогою пристрій здатне проводити генерування сигналів для світлових подорожей. Основний сигнал Бога-Імператора Warhammer 40000 називають Променем надії і Золотим шляхом, однак його основна потужність забезпечується хором 10 тис. людських псайкеров. Запас їх життєвої сили зазвичай закінчується за кілька місяців, тому існує необхідність у пошуках постійних джерел заміни. В столицю Імперії нові псайкеры зазвичай доставляються Чорними Кораблями Інквізиції. Сам Золотий Трон Імператора Warhammer 40000 розташований у Санктум Империалисе, на сторожі якого стоїть Кустодианская Варта.

Про релігійному аспекті

У романах по всесвіту Warhammer 40000 під назвою "Єресь Хоруса" описується атеїстичний період раннього Імперіуму. Імператор особисто поставив під заборону будь-які прояви релігійного поклоніння власної персони і переконував людство в правильності Імперської Істини про перевагу науки і логіки. Багато хто так і не змогли розділити подібну думку. За словами Імператора, світ ніколи не знав богів, проте сам він був прекрасно обізнаний про Богів Хаосу; завдяки йому люди стали шукати знання, проте його Примархи довгий час перебували в невіданні. Досить популярною є думка, що через заперечення ідеї богів Імператор намагався нанести удар по Хаосу і послабити хватку в реальності. На сьогоднішній день Бог-Імператор Людства шанується та є об'єктом поклоніння для більшої частини жителів Імперіуму. Дана ідея була нав'язана церквою Эклезиархии, а акти непокори і прояв єресі каралися смертної стратою. Люди прийняли віру в те, що тільки Імператору Людства під силу спрямувати їх на вірний шлях. І тільки він в змозі захистити всіх від жахів Иматериума.
Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства
У правилах до "Інквізитор", у вступному тексті розповідається про тих неоднозначних реакціях і почуття, які супроводжували сходження Імператора Warhammer 40000 на вершині Золотого Трону. Всім було добре відомо, що після підключення Бог-Імператор ризикував втратити здатність пересуватися нарівні зі своїми підлеглими, проте в той же час до нього повинен був повернутися потік психічних сил. Дана подія викликало багато заперечень і побоювань з боку правлячих осередків того періоду. Вони боялися не тільки раптового повернення Імператора, але і його можливих змін, які могли бути викликані єднанням з Золотим Троном.

Про дітей Імператора і Зірковому Дитину

У "Королівстві Хаосу" зберігається інформація про те, що в період свого земного існування Імператор залишив після себе багато дітей. Всі вони були нагороджені вічним життям і міткою Зоряного Дитини. Діти Імператора виростали у Вчителів, які повинні були битися з силами Хаосу і ставати повноважними представниками Імперіуму, борючись за справедливість. Ще один цікавий аспект, описаний в "Королівстві", стосується душі Імператора, полумертвое тіло якого заважає їй реінкарнувати. Кожен рік, живучи в Варп, душа Імператора втрачає частину своєї особистості, відомої під ім'ям Зоряний Дитина. Вважається, що для його переродження необхідно зруйнувати Золотий Трон, і тоді з'явиться новий Імператор, який зможе забезпечити людство контролем і захистом.

Про Імператора і Кабалі

Кабала — це рада, який утворили стародавні ксенорасы і який відомий своїм прямолінійним (і достатньо обґрунтованим) думкою, що стосуються Імператора. Члени ради вірили, що Бог-Імператор, будучи істотою біологічною, пав від руки Воїна і що його вже давно немає серед живих. Його видатні псионические здібності були результатом генного модифікування, Золотий Трон — це звичайний астромаяк, який підтримується псайкерами, а культ навколо Імператора Людства з'явився в ході фальшивих маніпуляцій з боку Рогала Дорна та підтримки Адміністратума.
Хто такий Імператор в Warhammer 40000? Імператор Людства
На думку Кабала, через потік людських почуттів зміг з'явитися новий бог, якому ще не судилося прокинутися. Вони бояться цього моменту, так як вважають, що на його характер відбилися ті твердість і непримиренність, які були випробувані людьми в результаті зіткнення з жахливим Космосом. Змінений характер пробудившегося бога, повинен направити його по шляху Первісного Винищення всіх життєвих форм, крім представників людства. Кабала вірять, що на цьому руйнування не зупиняться — від знищення постраждають всі боги Варпа, а ельдари стануть смертними і безсилими, які вони черпають з Иматериума. Саме таким пробудження Імператора і бачиться раді.

Популярі новини
Загрузка...