Що робити, якщо пролив воду на ноутбук - способи розв'язання проблеми та рекомендації

356 0 Новини високих технологій

Ноутбуки сьогодні користуються величезною популярністю. Це компактні комп'ютери, які по потужності і можливостям іноді перевершують своїх «великих братів». Але лептопи більш уразливі, а їх лагодження є непростим заняттям. Що робити, якщо пролив воду на ноутбук? А будь-яку іншу рідину? Відповіді на ці питання обов'язково будуть представлені нижче. Навіть початківець користувач ПК зможе швидко виправити ситуацію і уникнути серйозних поломок устаткування.

Що робити, якщо пролив воду на ноутбук - способи розв'язання проблеми та рекомендації

Види рідин

Що робити, якщо пролив воду на ноутбук або будь-яку іншу рідину? Алгоритм дій залежить від того, що саме розлито. Умовно всі рідини поділяють на:
 • Неагресивні — від них збиток мінімальний, проблем при разливании їх на клавіатуру можна уникнути зовсім, або вони будуть некритичними. До таких відносять воду, несолодкий чай.
 • Агресивні — містять у своєму складі сіль та/або цукор. Шкода від агресивних рідин частіше всього величезний. Шанси на самостійну ремонт клавіатури, на яку пролили «агресивний» напій мінімальні. До таких рідин відносять: газовані напої, соки, солодкий чай, пиво, енергетики і так далі.
 • Алгоритми дій при пролитті агресивних і неагресивних рідин будуть трохи відрізнятися один від одного, але перші 2 кроки в описаних ситуаціях завжди однакові.


  Завершення роботи

  Що робити, якщо пролив воду на ноутбук? А якщо клавіатуру залили будь-який інший неагресивної рідиною?
  Що робити, якщо пролив воду на ноутбук - способи розв'язання проблеми та рекомендації
  Для початку доведеться заспокоїтися і налаштуватися на оперативні дії. Повільність — ворог успішного вирішення проблем, що виникають з-за залитих клавіатур. Якщо комп'ютер в даний момент працює, його необхідно відразу ж відключити. Нормальна робота Windows не є показником відсутності проблем з лептопом. Чим раніше користувач вимкне комп'ютер і від'єднає його від живлення, тим краще. Важливо: у лептопів зі знімним акумулятором необхідно додатково від'єднати батарею.

  Злив рідини

  Що робити, якщо залив клавіатуру ноутбука? Бюджетне рішення проблеми зазвичай допомагає уникнути негативних наслідків з неагресивними рідинами. Другий крок — це злив пролитого на клавіатуру напою. Для цього лептоп рекомендується відкрити і перевернути догори ногами. У такому положенні девайс краще зафіксувати на деякий час. Можна залишити пристрій поблизу вікна при сонячній стороні.


  Злив рідини — довгий процес. Для повного висихання складових лептопа зазвичай потрібно 1-2 дні. Важливо: багато користувачів роблять величезну помилку, намагаючись включити непросушенний ноутбук. Ця дія може призвести до серйозних поломок і несправностей.
  Що робити, якщо пролив воду на ноутбук - способи розв'язання проблеми та рекомендації

  Повна просушування

  Що робити, якщо пролив воду на ноутбук? Наступний крок застосуємо тільки до казусів з неагресивними рідинами. Як тільки напій, який потрапив на клавіатуру, буде злитий з корпусу лептопа, юзеру потрібно буде просушити пристрій самостійно. Для цього найкраще скористатися пилососом. Необхідно діяти так:
 • Розкрутити лептоп.
 • Акуратно зняти задню панель девайса.
 • Промокнути нутрощі комп'ютера серветкою або сухою ганчірочкою.
 • Включити пилосос і обережно просушити комплектуючі лептопа. Рекомендується використовувати немічне пристрій. Іноді підходять очищувачі для меблів.
 • От і все. Можна збирати девайс і перевірити його працездатність. Включення лептопа здійснюється тільки після повної просушки.

  Промивка

  Що робити, якщо на ноутбук або клавіатуру пролив чай? А пиво? Далі, наведені поради допоможуть мінімізувати збиток від будь-яких агресивних рідин. Найчастіше такі напої призводять до залипання клавіш. Агресивні рідини швидко проникають на материнську плату, що завдає чимало клопоту. Після того як пристрій знеструмлено і гарненько просушіть, юзеру потрібно з'ясувати, куди проник напій — тільки в клавіатуру або ще й комплектуючі ноутбука.
  Що робити, якщо пролив воду на ноутбук - способи розв'язання проблеми та рекомендації
  У будь-якому випадку клавіатуру потрібно розкрутити або зняти. Після цього кнопки необхідно промити під проточною водою. Краще всього додати у воду трохи миючого засобу без абразивів. Скажімо, той же Fairy. Кнопки промиті? Тоді саме час дати їм просохнути. Краще залишити клавіатуру на добу на сонці. При бажанні прискорити процес висихання можна за допомогою пилососа, сухих ганчірок або міні-вентилятора. Тепер можна збирати клавіатуру і дивитися, що з цього вийшло. Зазвичай лептоп починає нормально працювати. Тепер він прослужить ще довгий час.

  Материнська плата

  Як полагодити ноутбук або клавіатуру, якщо пролив чай? Іноді рідини потрапляють на материнську плату пристрою. У випадку з агресивними напоями подібна ситуація може завдати чимало проблем.
  У ідеалі користувач повинен взяти лептоп і віднести його в сервісний центр. Там комп'ютер розберуть, просушат, а потім спеціально оброблять. Після цього ноутбук буде нормально працювати. При бажанні можна спробувати впоратися з поставленим завданням самостійно. Просушування материнської плати здійснюється точно так само, як і всього лептопа — за допомогою ганчірок і пилососа.

  Комп'ютер не включається

  Ми з'ясували, що робити, якщо пролив воду на ноутбук. А як бути, якщо навіть після виконаних маніпуляцій пристрій не включилося? Тоді користувачеві доведеться нести гаджет в сервісний центр. Це рекомендується зробити і тоді, коли на лептоп пролили агресивну рідину. Самостійно лагодити невключающийся девайс не можна.
  Що робити, якщо пролив воду на ноутбук - способи розв'язання проблеми та рекомендації

  Поради по догляду

  Що робити, якщо пролили рідина на ноутбук? Догляд за пристроєм доставляє мінімум турбот. Особливо якщо відразу просушити комп'ютер. Ось поради, які допоможуть уникнути серйозних проблем у вивченої ситуації:
 • Не ставити поблизу ноутбука напої і рідини.
 • Пити подалі від лептопа.
 • Мати не надто потужний пилосос під рукою на випадок казусу з напоями.
 • Покрити клавіатуру спеціальною захисною плівкою — вона допоможе утримувати вологу.
 • У будь-якому разі одразу після просушування лептопа найкраще рішення — це візит у сервісний центр. Доведеться витратитися, зате пристрій полагодять. На клавіатуру ноутбука пролили воду? Що робити? Іноді завдані збитки повністю виводить девайс з ладу. В такому випадку доведеться купувати новий комп'ютер.

  Популярі новини
  Загрузка...