Wscript.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"

136 0 Новини високих технологій

У цій статті піде мова про системному процесі wscript.exe. Що це, для чого він потрібен, як його завершити і вантажить він систему - це та багато іншого ви зможете дізнатися, прочитавши статтю до кінця. Також ви дізнаєтеся, що необхідно робити, якщо сталася помилка з участю цього процесу.

Wscript.exe - що це?

Wscript.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"
Wscript.exe - це процес, розроблений безпосередньо компанією "Майкрософт". Він є частиною будь-якого дистрибутива Windows. У ранніх версіях ОС він називався сервером сценаріїв Windows. Якщо можна так висловитися, він життєво необхідний системі. Він відповідає за величезну кількість базових функцій. Також деякі програми вимагають його наявності для коректної роботи.

Як зупинити процес?

Якщо ви вирішили завершити процес wscript.exe, то зробити це ви можете, наприклад, через "Диспетчер завдань". Але ніякого результату це не дасть, так як він автоматично запуститься через кілька секунд або під час наступного запуску системи.


Раз ми з'ясували, що wscript.exe - це процес, який важливий для системи, то завершувати його роботу не рекомендується, інакше Windows може перестати працювати. У самому кращому кінець, просто перестане працювати більша частина функцій ОС.

Це вірус чи ні?

Wscript.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"
Деякі користувачі, не знаючи нічого про wscript.exe, думають, що це вірусна програма. Це не так. Але це не скасовує того факту, що інші шкідливі програми можуть маскуватися в системі під таким же ім'ям. Якщо ви виявили вірусний процес wscript.exe, а це можна зробити, відкривши директорію виконуваного файлу (у справжнього процесу це "System32"), то негайно видалити заражений файл. Після цього рекомендується перевірити систему на наявність інших вірусних програм сторонньої антивірусною програмою, наприклад: Dr.Web або ж Kaspersky. Встановлений за замовчуванням "Захисник Windows" не допоможе, так як він вже пропустив шкідливе ПО.


Вантажить систему?

Для більшості користувачів дуже гостро постає питання навантаження на систему процесом Microsoft Windows Script Host (wscript.exe), але в нього вона мінімальна, принаймні жоден користувач не скаржився на падіння продуктивності внаслідок роботи даного процесу. Але тут варто відзначити, що в деяких випадках може сильно навантажувати операційну систему вірус, маскирующийся під ім'ям wscript.exe. У цьому випадку подивіться його директорію, якщо виконуваний файл знаходиться в папці System32 значить це вірус - видаліть його, попередньо завершивши процес в "Диспетчері завдань".

Що робити, якщо виникла помилка?

Wscript.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"
Ми вже розібралися, що wscript.exe - це системний процес, який дуже важливий для Windows і який ніяк не впливає на її роботу, а навпаки, забезпечує величезною кількістю функцій. Зважаючи на це, якщо ви виявили якусь помилку, зі згадуванням даного процесу, вам негайно потрібно її виправити. Для цього рекомендується в першу чергу перевірити реєстру системи за допомогою програми Registry Reviver. Якщо це не дало ніяких результатів, тоді повторно інсталювати програму Microsoft Windows Script Host, з допомогою відновлення системи. Для цього знадобиться диск з таким же дистрибутивом Windows, який встановлений у вас.

Висновок

Ось ми і дізналися, що wscript.exe - це процес, який встановлений за замовчуванням в кожній версії Windows. Дуже важливо стежити за тим, щоб віруси не змогли вплинути на нього, а в разі виявлення будь-яких помилок відразу намагатися усувати їх.

Популярі новини
Загрузка...