Ізанагі і Ізанами: міф чи техніка шинобі?

343 0 Новини високих технологій

Після перегляду чергового тайтла, онгоинга або аніме-серіалу мимоволі запитуєш себе, звідки японці беруть ці дивні, неперекладні слова. Аматерасу, Сусанно, Ізанагі, Ізанами, ? і це тільки початок списку. Виявляється, це просто імена божеств з японської міфології.

Стародавня легенда

Практика показує, що японці дуже прив'язані до свого минулого в цілому, і міфології, зокрема. У нас не прийнято згадувати про старі приданиях без об'єктивної для цього причини, у них же - не прийнято про них забувати. Міф про Ізанагі і Ізанами розповідає про те, як була створена Японія. Божества стояли на Небесному Мосту і вдивлялися в безодню. Мимоволі вони запитували себе, чи існує під пливуть у небі мостом земля. Тільки ніхто не міг їм відповісти на це питання. Тому Ізанагі і Ізанами вирішили про все дізнатися самостійно. Опустивши спис з дорогоцінних каменів, вони виявили внизу океан.


Ізанагі і Ізанами: міф чи техніка шинобі?
Піднявши чарівний артефакт, з якого стікала вода, вони створили з загусли крапель острів Оногоро-дзима.

Діти

Ізанагі і Ізанами спустилися на цей острів і одружилися. Через належний час у них народилася дочка Аматерасу – Богиня Сонця. Наступним дитиною був Бог Місяця – Цукуемі. Третьою дитиною став блискучий, швидкий і запальний Бог-Чоловік Сусанно. Молодшим сином Ізанагі і Ізанами був Бог Вогню Кагуцути. Народження останньої дитини підірвало здоров'я Ізанами, і вона вирушила в країну мертвих - Еми. Ізанагі пішов за нею, але так і не зміг повернути свою кохану. Він повернувся на землю, спорудив похмуре притулок на острові Авадзи і замкнувся в ньому. Кажуть, що там він перебуває і понині.


Доудзюцу клану Учіха

А тепер повернемося до аніме «Наруто». Імена богів, які створили Японію і їхніх дітей, в серіалі є техніками шинобі. В аніме «Наруто» Ізанагі і Ізанами є абсолютними Доудзюцу клану Учіха. Поговоримо про кожну з них окремо. Отже, Ізанами. Це гендзюцу (ілюзія), що впливає на противника за допомогою фізичних відчуттів, впливаючи на всі п'ять почуттів, замість потоків чакри. При використанні цієї техніки Шарінган сліпне і назавжди втрачає свій світ. Ітачі Учіха говорив, що Ізанагі і Ізанами йдуть у парі. Але в той час як Ізанагі «змінює долю», Ізанами «керує нею».
Ізанагі і Ізанами: міф чи техніка шинобі?
Під впливом Ізанами жертва залишається стояти на місці, але круговорот подій постійно повторюється всередині її розуму. Це свого роду тимчасова петля, кожен раз, коли події починають повторюватися, заподіяну раніше шкоди зникає. Жертва здатна усвідомлювати свої дії і кожен раз надходити інакше, але кінцевого результату вона не в силах змінити. Скасувати дію цієї техніки можна, тільки прийнявши свою долю.

Ще одна ілюзія

Ізанагі – це теж гендзюцу, тільки на відміну від попередньої техніки, що використовується на собі, а не на ворога. Той, хто її використовує, стирає межу між реальністю та ілюзією всередині свого особистого простору, що допомагає йому контролювати свій стан.
Ізанагі і Ізанами: міф чи техніка шинобі?
Зазвичай ця техніка діє обмежена кількість часу, але навіть цього досить, щоб вимотати ворога. Майстерний шинобі здатний розширити зону дії Ізанагі і охопити всіх людей, які перебувають поблизу. Сам користувач залишається реальним і може повноцінно боротися, а техніка допомагає йому звернути відбуваються ситуації, включаючи поранення і смерть, в ілюзію. Коли користувача ранять, він ніби розсіюється, а через якийсь час повертається назад цілим і неушкодженим.
Використовувати цей прийом можуть тільки нащадки Мудреця Шести Шляхів, тобто клану Учіха. Але за будь-яку силу треба дати щось взамін. Використовуючи Шарінган як медіума, користувач позбавляється зору і, відповідно, сил. Користуватися цією технікою можна тільки в критичних ситуаціях, зазвичай її дія триває кілька миттєвостей. З-за таких серйозних наслідків клану Учіха присвоїв техніці статус киндзюцу, що означає «заборонена».
Ізанагі і Ізанами: міф чи техніка шинобі?
Максимальний час дії Ізанагі – хвилина. Досягти такого прогресу зміг Данза Шімури, який пересадив в свою праву руку десять Шаринганов і ДНК Хаширамы Сенджу. Детальніше про техніках Ізанагі і Ізанами можна дізнатися з 338 серії аніме «Наруто: Ураганні хроніки». Тут Ітачі розповідає, що Ізанами була створена, щоб зупинити Ізанагі, і показує на Кабуто, як діє ця дивна «тимчасова петля». Ізанагі у дії можна побачити в 209 епізоді другого сезону «Наруто», коли Саске б'ється з Данза. Так і з'являються дивні, неперекладні назви. Давні перекази стають джерелами натхнення і перетворюються в щось нове, більш могутнє, часом жорстоке, але завжди в незабутнє.

Популярі новини
Загрузка...