Jucheck.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"

155 0 Новини високих технологій

Якщо ви відкриєте "Диспетчер завдань" на вкладці "Процеси" або "Подробиці", ви побачите величезну кількість програм, які запущені в даний час. Всі вони забезпечують роботу комп'ютера у тому вигляді, в якому він у вас перебуває. Деякі процеси краще не чіпати, в той час як інші можна відключити, щоб заощадити ресурси комп'ютера, підвищивши його продуктивність. У статті ми поговоримо про процесі jucheck.exe. Що це - потрібний системний компонент або додаток, яке можна закрити? Це та багато іншого ви зможете дізнатися, дочитавши статтю до кінця.

Програма jucheck.exe - що це?

Jucheck.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"
Ще в часи Windows Vista компанією Sun Microsystems була розроблена програма під назвою Java Update Checker. Вона ще називалася UpdateChecker. Ця програма є частиною програмного забезпечення Java і, як можна зрозуміти з назви, вона відповідає за автоматичну перевірку оновлень вийшли для цього ПО. Запускається автоматично при старті системи. Звідси можна зробити висновок, що процес не є системним, а його закриття не призведе до критичних помилок.


Навіщо оновлювати Java

Ми з'ясували, що jucheck.exe - це процес, який відповідає за оновлення програми Java, але перш ніж переходити до розгляду всіх його нюансів, варто розповісти, важливо оновлення програмного забезпечення. Перша причина "За!" полягає в тому, що щодня зловмисники шукають лазівки в програмному коді Java і створюють на їх основі шкідливі програми, тому, щоб залишатися захищеним, оновлювати програму варто. Також оновлення потрібно встановлювати для того, щоб елементи, що працюють на Java, функціонували у вас коректно.

Місцезнаходження виконуваного файлу

Тепер давайте поговоримо, де знаходиться виконуваний файл процесу. Ця інформація знадобиться нам трохи пізніше. А місцерозташування у нього наступне:

C:Program Files (x86)Common FilesJavaJava Update

Також ви можете натиснути по процесу в "Диспетчері завдань" правою кнопкою миші і вибрати "Відкрити розташування файлу". Після цього відкриється "Провідник", в якому буде підсвічений потрібний файл.

Як відключити jucheck.exe

А якщо ви не хочете отримувати автоматичні оновлення Java, не бажаєте, щоб процес навантажував систему? Все просто - треба його вимкнути. Зараз ми розглянемо неофіційний, але дуже дієвий спосіб:


 • Завершіть процес в "Диспетчері завдань".
 • Перейдіть в папку з виконуваним файлом.
 • Виділіть його та натисніть F2.
 • Додайте в кінці його назви символ нижнього підкреслення, щоб вийшло назва jucheck.exe_.
 • Натисніть Enter.
 • Jucheck.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"
  Тепер перевірка оновлень не буде здійснюватися.

  Другий спосіб відключення процесу

  Можна зупинити цей процес і іншим способом - через меню налаштувань Java. Для цього:
 • Відкрийте "Панель управління".
 • Перейдіть в меню Java.
 • У новому вікні виберіть вкладку Update.
 • Приберіть галочку з пункту Check for Updates.
 • Натисніть Apply і ОК.
 • Jucheck.exe - що це за процес в "Диспетчері завдань"
  Це другий спосіб, як зупинити цей процес. В майбутньому ви можете знову запустити, поставивши цю галочку.

  Може бути вірусом?

  Ми вже знаємо, що jucheck.exe - це процес, який перевіряє вийшли оновлення Java. А якщо він сильно навантажує систему? Відразу потрібно сказати, що такого бути не повинно, і якщо це так, значить, ви підхопили вірус з такою ж назвою. Як його видалити, зараз буде розказано.

  Як видалити вірус?

  Отже, для початку треба дізнатися, який із процесів - вірус. Для цього відкрийте їх директорії через "Диспетчер завдань". Якщо папка називається Java Update, значить, це справжній процес, якщо назва відрізняється, то це вірус. Завершіть його в "Диспетчері завдань" і видаліть виконуваний файл. Після рекомендується перевірити систему на наявність вірусів.

  Висновок

  Ось ми і з'ясували, що jucheck.exe - це процес, який перевіряє оновлення програми Java. Виходячи з цього, ми зробили висновок, що для системи він не обов'язковий, а оновлення ви можете перевіряти самостійно. Але що важливо, так це можливість вірусної загрози, що ховається під ім'ям даного процесу. Як її ліквідувати, ви тепер знаєте.

  Популярі новини
  Загрузка...