Вільгельм-Штрассе - антагоніст серії ігор Wolfenstein

358 0 Новини високих технологій

Серія ігор Wolfenstein є однією з найбільш відомих не тільки в жанрі FPS (First-Person shooter - шутер від першої особи), але і серед комп'ютерних ігор взагалі. Ця франшиза популярна не тільки за рахунок драйву, закрученого сюжету і атмосфери, а й, не в останню чергу, за рахунок харизматичних ворогів і босів. Головним з них являє Вільгельм Тотенкопф Штрассе.

Серія ігор Wolfenstein

Перші дві гри серії вийшли у вісімдесяті роки і не здобули великий популярності. Виготовлені вони були в жанрі стелс-екшен з виглядом зверху. Справжнім проривом стала третя гра франшизи, яка побачила світ у 1992 році під назвою Wolfenstein 3D. Це була одна з перших в світі ігор в жанрі шутер від першої особи. Головному героєві на ім'я Бі-Джей Бласковиц (він же є протагоністом всіх наступних ігор серії), американському спеціальному агенту, належить вибратися із замку Вольфенштейн (Вовчий камінь, в реальності не існував), де його тримають в якості бранця.


Вільгельм-Штрассе - антагоніст серії ігор Wolfenstein
Згодом світ побачили ще кілька ігор, все в цьому ж жанрі, кожна з яких була тепло зустрінута публікою і високо оцінена критиками. Практично всі ігри, починаючи з 2001 номінувалися різними ігровими виданнями та виставками на нагороди "Шутер року". Сюжет франшизи був перезапущений, починаючи з гри Return to Castle Wolfenstein (скорочено RtCW, "Повернення в замок Вольфенштейн"). Ця гра знову починалася з втечі Бі-Джея з замку. По ходу дій він розкрив плани нацистів щодо проведення жахливих окультних дослідів над трупами, які призводять до підняття нежиті у склепах замку, зірвав ракетний удар по Лондону і, саме головне, дізнався про розробку німцями суперзброї - "Уберсолдат".


У грі Wolfenstein 2009 року Бласковиц продовжує боротьбу з окультними дослідженнями нацистів, які планують за допомогою чаклунства і різних вундерваффе перемогти у війні і захопити владу над планетою. Наступні частини серії розповідають нам альтернативну історію світу, в якій німці практично перемогли війська союзників і захоплюють інші держави. Бласковиц намагається їм протистояти, борючись з полчищами як звичайних солдатів, так і жертв генної інженерії.

Вільгельм-Штрассе

Генерал Вільгельм-Штрассе на прізвисько Тотенкопф (з німецької "Череп", "Мертва голова") - головний супротивник Бі-Джея в частинах "Повернення в замок Вольфенштейн", "Вольфенштейн" і "Вольфенштейн: Новий порядок". Він є обергруппенфюрером СС і главою його відділу спеціальних досліджень. Саме під керівництвом Черепа проводяться моторошні дослідження нацистів в області окультизму, магії і секретних технологій.
Вільгельм-Штрассе - антагоніст серії ігор Wolfenstein
Про минуле Штрассе в процесі гри нічого не говориться, ми знаємо про нього тільки те, що показано безпосередньо в ході подій серії. Відомо тільки, що він є кавалером Лицарського хреста Залізного хреста з дубовим листям та мечами. Це досить висока нагорода, заснована у Вермахті, якій за роки війни були удостоєні всього 160 осіб. Також ми можемо помітити у Wolfenstein (2009) у нього нагрудний знак "За поранення" в золоті. Це символізує те, що Тотенкомпф отримав не менше п'яти бойових поранень, причому, всі у різний час.

Ім'я та прізвиська

Саме ім'я Вільгельма Штрассе недвозначно натякає на Справу Вільгельмштрассе - самий останній і тривалий процес в серії нюрнберзьких процесів проти військових злочинців-нацистів після Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі. Справа так неофіційно називали через те, що в ньому судилися різні німецькі міністри і головнокомандувачі. А більшість головних військових установ розташовувалися саме на Вільгельмштрассе ("Вулиця Вільгельма", урядова вулиця в Берліні). Що стосується прізвиськ, в оригіналі його прізвисько звучить як Тотенкопф. У різних ж перекладах і різних частинах його іменують по-різному: Тотенкопф, Череп, Мертва Голова, Голова Смерті. Насправді, все це синоніми. Найбільш доречним перекладом було б "Череп", так як це більше підходить для прізвиська - короткий, звучне, точний. Але найбільш близьким до перекладу було б "Мертва голова". Саме так, "Тотенкопф" по-німецьки і "Мертва голова" по-російськи, іменується третя танкова дивізія СС. Швидше за все, саме на честь цієї жорстокої дивізії і був названий антагоніст гри.

RtCW

У Return to Castle Wolfenstein Вільгельм-Штрассе вів дослідницьку кампанію Вермахту зі створення Супер-солдатів. Перші експерименти були не дуже вдалими, тільки нацисти намагалися "намацати" вектор розвитку, який не приводив би до смерті або повного божевілля піддослідних.
Вільгельм-Штрассе - антагоніст серії ігор Wolfenstein
Бласковиц знищив лабораторії німців, проваливши всі плани по створенню суперзброї, а потім бився з головним дітищем Черепа - Убер-солдатом. Після поразки свого кращого бійця Штрассе втік на реактивному літаку.

Wolfenstein

У наступній частині нацисти виявляють джерело магічної енергії - Чорне Сонце. Знаходиться воно в місті Айзенштадт, куди відправляється загін дослідників на чолі з Віктором Цеттой. Після того, як Бласковиц його вбиває, на зміну Цетте приходить Вільгельм-Штрассе Мертва голова. Той наказує викрасти і вбити Кароліну Беккер - лідера Опору, а потім активувати на Цепеліні нове супер-зброю, щоб випробувати його силу.
Вільгельм-Штрассе - антагоніст серії ігор Wolfenstein
Бласковиц з боєм потрапляє на Цеппелін і виявляє там портал в Чорне Сонце. Він вбиває супер-солдата, помічника Штрассе, знищує магічні медальйони, що ведуть у вимір Чорного Сонця і обрушує дирижабль. Сам Бі-Джей під час аварії зістрибує з парашутом, а Череп дивом виживає після вибуху.

Wolfenstein: The New Order

У "Новому порядку" Бласковиц з загоном проривається в лігво Штрассе, але тому вдається схопити їх. Череп дізнається заклятого ворога і повідомляє йому, що вб'є одного з його двох друзів, пропонуючи Бі-джею вибрати, кого саме. Якщо він не вибере, то Штрассе вб'є всіх трьох. Після вбивства обраного він забирає його мозок і йде. Бі-джей проривається з рештою напарником, але отримує поранення і впадає в кому.
Вільгельм-Штрассе - антагоніст серії ігор Wolfenstein
Через 14 років Бласковиц знову зустрічає Штрассе, коли Третій рейх захоплює всю Європу. Череп пересаджує мозок його друга робота, але Бласковиц справляється з ним. Потім генерал сам пересідає в бронекостюм, але американський розвідник перемагає і його, витягує Штрассе з костюма і б'є ножем. Перед смертю генерал підриває себе гранатою, але Бласковицу вдається вижити.

Популярі новини
Загрузка...