Як встановлювати DLL-файли: кілька простих методів

215 0 Новини високих технологій

Дуже часто для коректної роботи різного роду програмного забезпечення буває необхідно завантажити з інтернету додаткові динамічні бібліотеки формату DLL, які самі по собі виконуваними компонентами не є, однак в процесі функціонування додатків, що завантажуються в оперативну пам'ять. Їх відсутність може призводити до появи серйозних помилок. Це відноситься і до програм, встановленим самим користувачем, і до системних компонентів. Про те, як встановлювати DLL-файли, які повинен знати кожен мало-мальськи грамотний чоловік. В якості найбільш часто використовуваних рішень можна запропонувати три основні методи, які і далі будуть розглянуті максимально детально.

Куди встановлювати файли DLL?

Почнемо з того, що насправді являє собою так званий процес установки. Він включає в себе два основних етапи: копіювання динамічної бібліотеки в спеціальну локацію на системному диску і подальшу реєстрацію файлу, щоб операційна система могла його розпізнавати і робити подальші операції із завантаження в оперативну пам'ять або вивантаження з неї по закінченні роботи конкретного додатка. Відразу ж зверніть увагу, що далеко не всі завантажені з інтернету бібліотеки потребують реєстрації. Іноді їх буває достатньо просто скопіювати в потрібне місце. Але яке? Тут все залежить від розрядності операційної системи.


Як встановлювати DLL-файли: кілька простих методів
В ОС Windows з архітектурою 32 біта для цього використовується каталог System32 а для 64-бітових систем – SysWOW64 (обидві папки знаходяться в кореневій директорії Windows на диску С). Дізнатися розрядність встановленою ОС можна зовсім просто через властивості комп'ютера.

Як встановити DLL-файл на Windows 7 або будь-якої іншої версії найпростішим методом?

Тепер перейдемо безпосередньо до установки. Для її виконання в Windows передбачений спеціальний системний компонент regsvr32.exe – програма, що встановлює DLL-файли шляхом їх реєстрації. Вона, до речі, може використовуватися і для інших типів об'єктів, з якими виникають проблеми, пов'язані з появою повідомлень про те, що вони в системі не зареєстровані. Але як встановити файли DLL на Windows? Для цього можна скористатися всім відомим меню запуску програм «Виконати». У ньому просто прописується команда реєстрацію із зазначенням назви файлу з розширенням. У разі якщо такий метод не спрацьовує, а система видає помилку, після вказівки основного інструменту вводиться повний шлях до файлу.


Як встановлювати DLL-файли: кілька простих методів
Наприклад, у вас є бібліотека msvcp110.dll. у першому випадку команда реєстрації виглядає так: «regsvr32.exe msvcp110.dll», у другому - «regsvr32.exe с:/Windows/System32/msvcp110.dll» для 32-бітних систем або «regsvr32.exe с:/Windows/SysWOW64/msvcp110.dll» для систем 64 біта. (всі команди вводяться без лапок).

Реєстрація в командному рядку

Говорячи про те, як встановлювати DLL-файли, у Windows-системах можна застосовувати й інший метод, який полягає у використанні того ж реєстраційного компонента, але занедбаного вже через командний рядок. Власне, результат той же.
Як встановлювати DLL-файли: кілька простих методів
Різниця, як вже зрозуміло, полягає тільки в тому, що спочатку викликається саме командна консоль (обов'язково з правами адміністратора), в якій прописуються ті ж комбінації, але з вказівкою повного шляху.

Відкриття файлу через програму

Нарешті, якщо розглядати, як встановлювати DLL-файли, можна взагалі піти обхідним шляхом.
Як встановлювати DLL-файли: кілька простих методів
Для виконання необхідної операції спочатку через ПКМ необхідно викликати контекстне меню, вибрати пункт «Відкрити за допомогою», а після цього через кнопку огляду або виконання пошуку програм на комп'ютері зайти в каталог System32 і вказати додаток regsvr32.exe.
Як встановлювати DLL-файли: кілька простих методів
Примітка: при використанні всіх трьох запропонованих варіантів по закінченні проведення реєстрації динамічних бібліотек в обов'язковому порядку необхідна повна перезавантаження комп'ютера, оскільки без неї система зареєстрований об'єкт після виконання процедури все ще не розпізнає.

Типові помилки реєстрації

Отже, як встановлювати файли DLL, розібралися. Тепер кілька слів про найпоширеніші помилки, які можуть з'явитися після виконання команд. Найчастіше такі ситуації пов'язані з тим, що бібліотеки не потребують реєстрації або вже зареєстровані в системі, або завантажені файли биті, або вони взагалі до динамічних компонентів відношення не мають абсолютно ніякого. Останнє пов'язане з проникненням в систему вірусів, які можуть маскуватися під системні компоненти. Також оригінальні бібліотеки, завантажені з сумнівних джерел, вже можуть бути заражені вірусами, внаслідок чого антивірусна програма при спробі їх копіювання на жорсткий диск або збереження в процесі скачування може видаляти без попередження.

Кілька слів наостанок

Залишається дати кілька слушних порад щодо проведення процесів реєстрації. Перш за все, звертайте увагу на розрядність системи. Скачуваний файл повинен мати ту ж бітність. Відповідно, пишіть файли у вищевказані локації. В іншому випадку реєстрація результату не дасть. Якщо для виконання якоїсь операції потрібно задання прав адміністратора, погоджуйтеся в обов'язковому порядку. Якщо для завантажуваних бібліотек передбачений випуск оновлень, скачивайте найбільш свіжу й актуальну на даний момент версію файлу. Це позбавить вас від появи різного роду конфліктів між встановленими програмами їх додатково інсталюється компонентами. Нарешті, якщо потрібні файли все-таки були викачані з сумнівного ресурсу, а їх копіювання в системний розділ виробляється, наприклад, з флешки, спочатку перевіряйте їх на наявність вірусів, використовуючи для цього стандартні вбудовані в меню ПКМ «Провідника» команди самого антивіруса.

Популярі новини
Загрузка...