Як встановити материнську плату в системний блок: інструкція

758 0 Новини високих технологій

Материнська плата є однією з найважливіших і основних частин комп'ютера. Практично всі складові ПК з'єднуються з материнською платою, тому дуже корисно знати, як встановити материнську плату в системний блок. Її заміна є обов'язковою при удосконаленні старого комп'ютера або збірці абсолютно нового. Прочитавши статтю, будь недосвідчений юзер навчиться установці за якихось пару хвилин.

Установка материнської плати: крок 1

Необхідно зняти кришку у комп'ютерного корпусу. Якщо у вашого пристрою дві бічні кришки, то треба зняти обидві. Це робиться для того, щоб доступ до материнської плати був вільний, а процес демонтажу і монтажу був більш доступним. Також зручно витягувати з корпусу панель під плату. Цей маневр спростить процес установки, позбавивши вас від роботи в незручному становищі. Але варто відзначити, що не всі корпуси комп'ютерів забезпечені знімною панеллю.


Як встановити материнську плату в системний блок: інструкція
Перед тим як встановити материнську плату в системний блок своїми руками, налаштування операційної системи та драйвери повинні бути скинуті. Це пов'язано з тим, що зміна такого важливого комплектуючого передбачає побудову нової системи з новими запчастинами. Не можна встановити нову материнську плату, не зробивши форматування системних дисків і перевстановлення всього софту. При знятті кришки системного блоку важливо не втратити фіксуючі болти. Їх найкраще відкласти в яку-небудь невелику коробочку.

Встановлення плати: крок 2

Перед тим як встановити материнську плату в системний блок, обов'язково необхідно заземлити себе в цілях електричного захисту. Це пов'язано з тим, що тіло людини має особливість накопичувати заряд статичної електрики, який може викликати коротке замикання або перевантаження внутрішніх елементів системного блоку. Зняти заряд можна, доторкнувшись до води з крана. Також можна надіти антистатичний браслет, який дозволить зберегти ваше обладнання цілим і неушкодженим.


Встановлення плати: крок 3

У комплекті з материнською платою зазвичай йде плата для роз'ємів, яка ставиться ззаду корпусу системного блоку. Завдяки цій панелі користувач може підключати монітор, мишу, клавіатуру та інші периферійні пристрої. Необхідно зробити заміну стандартної плати на нову. Діяти слід так.
 • Натиснути на чотири кута в рознімної панелі. При вставці її в корпус характерні клацання, дають зрозуміти, що панель закріпилася.
 • Після установки потрібно перевірити правильність розташування роз'ємів лицьового боку, порівнявши до роз'ємів на материнській платі.
 • Як встановити материнську плату в системний блок: інструкція
  Наступний етап: необхідно знайти стійки, які перешкоджають дотику материнської плати до корпусу системного блоку (ще однією функцією є додаткове охолодження). У комплекті з платою повинні йти власні стійки, які можна встановити в разі їх відсутності. Установка стійок не повинна викликати яких-небудь проблем. Потрібно співвіднести отвори для стійок на материнській платі і самі стійки на корпусі. Перед закручуванням треба переконатися, що всі стійки знаходяться на своїх місцях. Через відмінності виробників корпусів і материнок отвори можуть не збігатися, тому рекомендується закріпити якомога більше стійок.

  Встановлення плати: крок 4

  Розбираємося як встановити материнську плату в системний блок на стійки. Перед закручуванням болтів роз'єми потрібно вирівняти з рознімної платою. Кілька порад:
 • не потрібно дуже сильно закручувати болти;
 • при монтажі материнської плати можна використовувати електричну викрутку;
 • краще не використовувати неметалеві кріплення (або потрібно підкладати під них картонні підкладки).
 • Як встановити материнську плату в системний блок: інструкція
  Коли болти встановлені стійки, можна приступати до приєднанню комплектуючих:
 • процесора;
 • ОЗП;
 • кулера.
 • Це краще зробити на даному етапі, так як потім буде просто незручно.

  Встановлення плати: крок 5

  На цьому етапі можна підключити живлення від мережі до комп'ютера. Якщо ви забули, які піновий роз'єми куди вставляються, то звіртеся з інструкцією або керівництвом. Після треба підключити кнопки і індикатори на передній панелі корпусу. Для цього відповідні дроти підключаються до відповідних контактів на платі. До них відносять:
 • кнопку включення і виключення;
 • кнопку перезавантаження;
 • індикатор живлення і завантаження HDD;
 • спікер.
 • Також підключіть USB-порти до промаркованим контактів на материнській платі. Далі підключіть кулери для процесора і корпусу з контактами харчування, мають необхідну кількість металевих контактів. Встановіть стійки корпусу жорсткі диски і за допомогою SATA-кабелі з'єднайте з роз'ємами. Обов'язковим компонентом є відеокарта. Її потрібно вставити у відповідний роз'єм.
  Як встановити материнську плату в системний блок: інструкція
  Для того щоб в наступний раз було зручніше проводити заміну комплектуючих, що стирчать дроти краще зв'язати стяжками, розподіливши проводку всередині корпусу. Після всіх операцій закрийте кришки системного блоку, закрутити болти в гнізда. Але як встановити материнську плату в системний блок ASUS? Процес встановлення материнських плат ASUS практично не відрізняється від описаних вище етапів.

  Корисні поради

 • На часті питання про те, як встановити материнську плату в системний блок без захисту, фахівці відповідають, що захист є обов'язковою умовою дотримання заходів збереження здоров'я і життя монтажера.
 • Важливо дотримуватися наведеної інструкції в зазначеному порядку.
 • Часто, купуючи нову материнську плату, користувачеві доводиться замовляти нові кулери і корпус.
 • Популярі новини
  Загрузка...