Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги

234 0 Новини високих технологій

Жанр глобальної стратегії давно користується популярністю. Мета такої гри - участь в одному з періодів світової історії. Геймер в цьому випадку управляє державою, стежить за всіма факторами його розвитку: економікою, культурою, суспільством, політикою і військовим обладнанням. Але важливо розуміти, що єдиного визначення терміну «глобальна стратегія» не існує. За кілька років існування цього жанру з'явилося безліч модифікацій, які виходять за рамки вищеописаного тлумачення. До глобальних стратегій відноситься і Crusader King 2. Огляди на цю гру з'явилися в день релізу. Відразу варто відзначити, що проект отримав хороші відгуки і 8-9 балів з 10. Що ж особливого в цій грі?


Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги

Опис

Огляд гри Crusader King 2 очікували довгий час, як і сам проект. Компанія Paradox Development Studio анонсувала його в серпні 2010 року. І лише у 2012 році відбувся випуск гри. Ця частина є продовженням попередньої, яка з'явилася в 2004 році. Шанувальники були в захваті від Crusader King і просили розробників зробити другу історію.

Геймплей

Оскільки перед нами глобальна стратегія, то від гри Crusader King 2 і огляду її сюжетної лінії чекати багато чого не варто. Перед нами як і раніше змодельована система феодальних відносин Середньовіччя. Гравцеві належить познайомитися або продовжити знайомство з Європою і Близьким Сходом. Доведеться уважно відслідковувати особисті взаємини, брати участь або проводити війни і хрестові походи. Іноді доведеться вести інтриги і боротися за увагу папи римського.


Гравець відразу повинен вибрати династію. Цим гра відрізняється від інших, де гравець може вибирати держава. Крім реальних історичних персон, які на століття вписано у світову історію, у гравця є можливість створити свого власного героя.

Проходження

Що потрібно знати для проходження гри Crusader King 2. Огляд проектів зазвичай полягає в покроковому описі дій, необхідних для досягнення фінальної сцени гри. Але оскільки перед нами глобальна стратегія, варіантів розвитку геймплея дуже багато. Тому потрібно знати деякі моменти, які допоможуть і отримати задоволення від ігрового процесу, і успішно розвивати віртуальний світ.
Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги
Як вже згадувалося, геймер керує не державою, а династією. Причому управляти він може тільки головою цієї самої династії. Якщо той помирає, під керівництво геймера потрапляє наступник голови. Інші ігрові персонажі з одного боку вам підвладні, з іншого - лише до тих пір, поки вірні вам. І, тим не менш, у них також можуть бути свої цілі і бажання. Керувати кожним васалом гравцеві не можна.

Правління

Огляд Crusader King 2 допоможе гравцеві краще розібратися з ситуацією у віртуальному світі. Приміром, важливо розуміти, що європейські монархії мають свій рівень впливу на політичну ситуацію. Правителями можуть бути графи, герцоги і королі. В системі титулів є ймовірність, що один з королів може стати і герцогом, і графом. Щоб вибрати один з варіантів правління, потрібно на початку гри клікнути по відповідному значку:
 • король - це кріпосна стіна;
 • герцог - це самотній замок;
 • граф - маєток.
 • Відразу потрібно сказати, що, незважаючи на те, що король є найголовнішим і впливовим правителем, грати за нього нітрохи не простіше, ніж за графів. У всіх трьох представників є свої проблеми і завдання. Але важко заперечувати, що, граючи за короля, можна повноцінно відчути владу над державами і десятками тисяч людей. Але і зробити графа королем - не менше почесна місія.

  Варіанти правління

  Умовно варіанти правління можна поділити на декілька сфер. Наприклад, можна робити акцент на дипломатії. У цьому випадку гравцеві потрібно підтримувати відносини з васалами і придворними, вести зовнішньополітичні інтриги. Є варіант виховувати спадкоємців. Незважаючи на те, що цю сферу можна віднести до дипломатичної, вона велика і може існувати відокремлено.
  Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги
  Багато геймери вибирають і мирний розвиток, при якому не потрібно плести інтриги або морочитися з приводу взаємин васалів. Тут потрібно просто управляти доменом, проводити реформи і розвивати державу. Самим активним і агресивним варіантом правління є військова справа. Воно передбачає проведення різних воєн з іншими династіями, сутички і релігійні суперечки.

  Доповнення

  На даний момент відомо 13 офіційних доповнень, невеликий сюжет і кілька дрібних доповнень, які ніяк не впливають на геймплей. Кожне DLC має свої особливості і відкриває гравцям нові можливості. Де можна поринути в світ мусульман, десь відправитися в Індію. Гравець може сам вибрати для себе відповідне доповнення, яке б урізноманітнив геймплей.

  Перші доповнення

  Самим першим доповненням стало Sword of Islam. Воно відкрило гравцеві мусульманські династії, різні види інтриг і інші нововведення. В Legacy of Rome з'явилися розширені можливості управління Візантійською імперією. У государя є багато нових завдань: управління фракціями, осліплення або кастрування ув'язнених, боротьба з великою схизмою і т. д. Цікавим виявилося додаток Way of Life, яке відкрило гравцеві багато нових опцій: участь в дуелі, спокушання, переривання любовних відносин. Можна навіть шпигувати або звільняти полонених. Суть цього DLC в тому, щоб ставити перед персонажами мети і отримувати бонуси.

  Monks and Mystics

  Передостаннім доповненням стало Crusader King 2 Monks and Mystics. Огляд на нього з'явився у березні 2017 року, відразу після його виходу. Це DLC було створено для розширення релігійного аспекту. Персонажі тепер можуть прийняти постриг в чернечий орден або брати участь у зборах сатаністів.
  Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги
  Геймеру доступно кілька завдань і місій, яким він повинен слідувати, щоб домогтися успіху. Наприклад, він може приєднуватися до чернечим орденам. Також можна зайнятися розвитком нової таємницею віри, перетворивши її в одну з основних загальноприйнятих релігій. Є можливість поринути в потойбічні сили і поклоніння дияволу. Щоб бути більш впливовим і популярним, необхідно збирати реліквії. Можна також створювати прикраси або зброю.

  Jade Dragon

  Огляд Crusader King 2 Jade Dragon чекали довго. Це останнє доповнення, яке не просто додало нові можливості для гравця, але і помітно розширило геймплей. У листопаді 2017 року у геймерів з'явилася можливість стежити за середньовічним Китаєм. Разом з цим додали китайських персонажів, товари, релігію.

  Багатьом гравцям сподобалося і те, що розробники вирішили впровадити нові 8 казус беллі для оголошення війни.
  Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги

  Системні вимоги

  Оскільки гра 2012 року, та ще й у жанрі глобальна стратегія, багато від ПК вона не вимагає. Працює з операційними системами Windows Xp, Vista і 7. Для запуску потрібен процесор Intel Pentium IV або AMD 3500+ з частотою від 24 ГГц. Для гри підійде відеокарта Nvidia GeForce 8800 або ATI Radeon X1900 з об'ємом пам'яті 512 Мб. Достатньо буде 2 Гб оперативної пам'яті і стільки ж внутрішньої пам'яті на ЖД.

  Допомога

  Оскільки гра досить непроста, і не завжди просто стежити за всіма аспектами віртуального світу, гравці шукають чіти для Crusader King 2. За весь час їх зібралося величезна кількість. Наприклад, щоб отримати повну інформацію про персонажа, потрібно використовувати код charinfo. Гравець зможе дізнатися все про бажання цього ШІ, його здоров'я, культурі, релігії та інше.
  Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги
  Є цілий блок читів, які допомагають відредагувати персонажа. Щоб зменшити або додати йому кілька років, потрібно вписати age і бажаний показник. Якщо потрібно поліпшити навички дипломатії або освіти, можна використовувати команди add_diplomacy і add_learning відповідно. Для зменшення використовуємо мінус, для додавання - плюс.
  Багато в грі Crusader King 2 чітів на армію. Щоб їх використовувати, треба ввести відповідний код у вікно консолі. Наприклад, можна використовувати event 238 - допомогу у війні, або event 239 - відмова допомоги. Є можливість оголосити війну сюзерену (event 240) або мирно оголосити війну сюзерену (event 241). Щоб швидко вирішити результат війни, можна використовувати код event 251 - ворог вмирає, і війна закінчується. Можна також використовувати в Crusader King 2 чити на армію і гроші. Для цього можна знайти відповідний файл і встановити його в корінь гри. Зазвичай такі файли встановлені спеціальні коди, які активуються автоматично, і гравець отримує 50 тисяч золота, по 500 очок престижу і благочестя.

  Рецензії та відгуки

  Гра дійсно виявилася непоганою і отримала багато відгуків від російських і іноземних видань. «Ігроманія» поставила оцінку проекту 85. Автори сайту впевнені, що тим, хто раніше грав в першу частину, або взагалі в ігри від Paradox Crusader King 2 точно сподобається. А ось початківцям, які тільки знайомляться з глобальною стратегією, краще знайти проект простіше.
  Crusader King 2: огляд гри, проходження, системні вимоги
  Навіть досвідчені гравці відзначили те, що довелося попередньо пройти навчання, тому що гра дійсно виявилася складною. Сподобалося багатьом і те, що щодо нової частини був перероблений інтерфейс. У нову частину Paradox вирішили додати музику. Причому саундтреки вийшли настільки гарними, що доповнили б будь-яку рольову гру. Головна перевага проекту - велика кількість доповнень. Про нього говорилося не раз і в різних рецензіях, і у відгуках геймерів. Звичайно, не всі DLC виявилися по-справжньому вдалими. Але розробники обрали правильний курс на поліпшення кожної династії і акценти на певні народи.

  Популярі новини
  Загрузка...