GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

195 0 Новини високих технологій

GeForce GTX 295 в якій використовуються 2 графічні чіпи, стала першою комерційно доступною картою NVIDIA на базі процесорів, побудованих на 55-нм процесі виробництва. Попередні моделі випускалися з використанням 65-нм техпроцесу, тому у відносному вираженні вони споживали більше енергії, більше нагрівалися і коштували дорожче. Ось чому новий виробничий процес став досить захоплюючим пропозицією. Однак GTX 295 коштувала близько 31 тис. крб. і була надто потужною для більшості користувачів, не кажучи вже про те, що SLI все ще працювала з перебоями. Геймери очікували, що nVidia випустить відеокарту на основі того ж процесу, але з одним чіпом. Іншими словами, вони чекали GTX 285.


Архітектура

Як випливає з назви, відеокарта стала прямою спадкоємицею GTX 280 випущеної в червні 2008 р. і в багатьох відношеннях продемонструвала разючу подібність з нею. По-перше, в чіпі раніше використовувалися 240 потокових процесорів, розділених на 10 кластерів, 80 текстурних блоків 32 ROP, сполучених з пам'яттю GDDR3 об'ємом 1024 МБ через 512-бітний інтерфейс (у характеристиках Palit GTX 285 вказані 2 ГБ). Сама карта мала ту ж довжину і з певних ракурсів виглядала однаково. Але зовнішність може бути оманливою, і, безсумнівно, модель зазнала ряд істотних змін.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

Характеристики GeForce GTX 285

Перш за все, була збільшена тактова частота карти. Її значення для ядра збільшилася з 602 до 642 МГц, частота процесора зросла з 1296 до 1476 МГц, а пам'яті – на 270 МГц до 2484 МГц. В цілому це еквівалентно середньому збільшення швидкодії приблизно на 11%. На перший погляд це не дуже вражає, але якщо врахувати, що потужність знизилася з 236 до 183 Вт, то можна побачити, що покупка карти дає не тільки перевага в продуктивності.


Конструктивне виконання

Дизайн плати також значно змінився, хоча зовні ці зміни в кращому випадку мало помітні. У зв'язку з зменшенням енергоспоживання на ній розташовані лише два 6-контактних роз'єми живлення PCI-Express, а не по одному 6 - і 8-контактного, як у GTX 280. Також була змінена схема регулювання потужності. Зокрема, з метою зменшення незвичайних свистячих шумів, від яких страждала GTX 280. За відгуками, це відбувалося при її використання з певними джерелами живлення (з більшістю з них) і при певних рівнях навантаження (в першу чергу, при включенні ПК), і було наслідком електричного резонансу між ними. Згідно користувачам, виправлення не дозволили проблему повністю, але, принаймні, на декількох джерелах живлення, вона зникла.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти
Інші зміни плати торкнулися чіпів пам'яті. Якщо на GTX 280 вони були встановлені як спереду, так і ззаду (тобто на захисної підкладки карти), то в новій моделі всі модулі розташовані на передній панелі. Завдяки такому рушению вони стали охолоджуватися активним кулером, який використовується для основного графічного процесора, наслідком чого став кращий контроль температури і підвищення можливостей розгону пам'яті. Однак це ж дозволило виробникові позбутися від захисного покриття задньої поверхні плати.

Можливості підключення

Одна річ, яка не змінилася, – це контролер дисплея nVidia, в якому раніше була відсутня підтримка DisplayPort, тому стороннім виробникам для включення цього з'єднання довелося додавати свої власні чіпи контролера DisplayPort. Замість нього користувачеві були доступні 2 двоканальних роз'єми DVI і аналоговий відеовихід, підтримує S-Video, композитний і компонентний виходи або спочатку, або з допомогою адаптерів. Аналогічно, HDMI підтримується перехідником DVI-HDMI, а поряд з гніздами живлення розташований аудіороз'єм, що дозволяє включити передачу звуку. Ще одним моментом фізичного дизайну є включення обов'язкових роз'ємів SLI, які знаходяться на їх звичному місці біля верхнього краю друкованої плати. Карту можна використовувати в конфігураціях з подвійним або потрійним SLI.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

Характеристики GTX 285: Crysis

Хоча ця гра не користувалася великим комерційним успіхом і її процес далекий від революційного, графічне якість Crysis не мало собі рівних. З цієї причини вона була головним критерієм випробування відеокарт. З великою кількістю динамічної листя, гірських хребтів, яскравим морем і великими вибухами, у грі було все, що могло б порадувати очі. Тестування характеристик nVidia GTX 285 проводилося з використанням 64-бітної версії «Кризи» в режимі DirectX 10. Для цього використовувалася демонстрація з початку гри – блукання по пляжу. Дивно, але, враховуючи замкнуту і графічно багату середу, достатня будь-яка частота кадрів вище 30 к/с. Всі ігрові налаштування були встановлені на високий рівень.
Результат карти для дозволу 1280 х 1024 – до 677/с, 1680 х 1050 – 543 к/с, 1920 х 1200 – 459 к/с. Він перевершує досягнення її попередника і всіх інших одночіпових карт.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

Call of Duty 4

Ця гра довела до досконалості бренд Call of Duty і довела, що шутер від першої особи не потрібно володіти кращою графікою або найдовшим ігровим часом – 8 годин чистого адреналіну постійно тримає гравця в напрузі. Тестування проводилося на 32-бітної версії Call of Duty 4. За відгуками користувачів, частоти 30 к/с цілком достатньо – хоча атмосфера гри інтенсивна, сама вона не зовсім така, оскільки вона не залежить від швидкої реакції і високошвидкісного руху. З усіма візуальними ефектами, встановленими на максимальний рівень, результат тестування характеристик GTX 285 з роздільною здатністю 1280 х 1024 – 121 к/с, 1650 х 1050 – 1106 к/с, 1920 х 1200 – 961 к/с. У цій грі всі карти показують хороші результати, але GTX 285 ще раз довела, що вона була найшвидшою моделлю з одним ГПУ.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

Counter-Strike: Source

Ця одна з найпопулярніших ігор у своєму жанрі є досить простим тестом для командних онлайн-шутерів. Дія відбувається в невеликому оточенні і полягає в неймовірно інтенсивних дрібних битвах. Це один з кращих способів перевірити всі елементи шутера від першої особи.

У тесті характеристик відеокарти GTX 285 брала участь 32-бітна версія гри – користувальницьке демо битви з ботами на карті cs_militia. Сцена включає велику кількість листя і є однією з найбільш графічно інтенсивних. В даному випадку для серйозної гри потрібна частота кадрів не менше 60 к/с, оскільки вона значною мірою залежить від швидких і точних реакцій, які втрачені кадри можуть скомпрометувати. Тестувалися максимальні ігрові налаштування. Результат перевірки характеристик GTX 285 при разршении 1680 х 1050 – 1566 к/с, 1920 х 1200 – 1557 к/с, 1280 х 1024 – 1654 до/с. По правді кажучи, для карт такого класу ця гра не є викликом, і в таких високих результатах немає нічого примітного. Тим не менш, цікаво спостерігати, як графічні прискорювачі поліпшуються з плином часу.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

Енергоспоживання

Одним з ключових переваг скорочення розміру напівпровідникових елементів є одержання рівної продуктивності при меншій потужності, і це факт, який підтверджується характеристиками GTX 285. Різниця між карткою і її попередником не зовсім така, як хотілося б, але вона працює на більш високій тактовій частоті, що збільшує споживання енергії. У режимі простою витрачається 122 Вт енергії, а під навантаженням – 305 Вт. Порівняно з конкуруючими пропозиціями з боку продуктів компанії ATI відеокарта GTX 285 споживає значно менше, ніж HD 4870 на холостому ходу, але значно більше при навантаженні. На думку користувачів, перевагою володіє nVidia, так як висока потужність супроводжується досить значною перевагою в продуктивності.

Шум

Крім вражаючих швидкості і енергоспоживання GTX 285 володіє ще однією перевагою. Її кулер напрочуд тихий, особливо в режимі простою, і помітно менш нав'язливими тих, які використовуються в кращих картах ATI. Рівень гучності карти в відсутність навантаження становить 40-41 дБА. Ігри, незначно навантажують ГПУ, підвищують це значення до 42 дБА. Коли карта працює на максимумі своїх можливостей, шум досягає 43 дБА. Його можна почути, але такий показник є цілком прийнятним.
GTX 285: характеристики, опис, плюси і мінуси відеокарти

Вартість

Все стає менш однозначним, коли справа стосується вартості. 19 тис. руб. (або 22 тис. руб. за розігнану модифікацію) – це багато, особливо якщо врахувати, що можна було розігнати більш дешеву ATI HD 4870s. Тим не менш, завдяки своїм характеристикам GTX 285 2GB зайняла унікальну нішу. Хоча АТІ Radeon HD 4870 Х2 і NVidia GeForce GTX 295 набагато випереджали її з точки зору продуктивності, але їх двочіповий дизайн був недосконалий при істотно більшої вартості. Тому найшвидші графічні однокристальні карти сподобалися багатьом. В цілому, однак, ціна GTX 295 незалежно від її унікального положення, була явно завищена.

Плюси і мінуси

Характеристики nVidia GeForce GTX 285 забезпечили карті звання найшвидшої серед моделей з одним ГПУ, що саме по собі вражає. А її напрочуд тихий кулер і більш низьке енергоспоживання, ніж у попередньої моделі, за відгуками користувачів, викликали у них ще більше захоплення. Однак висока вартість карти не дозволили їй стати справді популярною.

Популярі новини
Загрузка...