IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

457 0 Новини високих технологій

Даний огляд IP-камер різних типів стане в нагоді як тим, хто тільки входить у світ сучасних систем стеження, так і користувачам застарілих аналогових пристроїв відеоспостереження, які б хотіли замінити їх на більш нові моделі з доступом через Інтернет. Досвідчені власники можуть скористатися перевагами, які пропонуються сучасними рішеннями, які забезпечують високі стандарти безпеки і домашньої автоматизації.

IP-камера – що це?

Це цифрова камера, в якій замість аналогових електричних сигналів використовуються принципи мереж, побудованих на базі інтернет-протоколу (IP). Прикладом такої мережі є інтернет. З цієї причини IP-камери також називаються мережевими. Стандартів галузевого протоколу для пристроїв даного типу є специфікація ONVIF і протокол передачі в реальному часі RTSP. Прикладом популярної IP-камери з записом в хмару може служити Hikvision DS-2CD2032F-I. Вона підключається до хмарного сервісу EZVIZ, який, крім збереження даних відеоспостереження, дозволяє переглядати пряму трансляцію і отримувати повідомлення про вторгнення порушника. Крім того, встановлюється на комп'ютер програма для IP-камери Ezviz Studio позбавляє від необхідності використовувати браузер.


Принцип роботи

Аналогові пристрої спостереження завжди централізовані. Їм потрібно центральне пристрій для управління і запису даних – те, що відомо як цифровий відеореєстратор. Називається він так тому, що записує аналогові відеопотоки на жорсткий диск в цифровому вигляді.
IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи
Поява IP-камер справило у світі систем відеоспостереження справжню революцію. За своєю природою вони здатні працювати незалежно, оскільки більшість з них обладнані вбудованим міні-комп'ютером. Вони можуть функціонувати як на централізованому, так і в децентралізованому режимі. У першому випадку IP-камери підключаються до мережного відеореєстратора і управляються ним. Оскільки системи стеження працюють за мережевим протоколам, вони можуть взаємодіяти тільки з іншими IP-пристроями. Тому звичайний реєстратор тут не підійде, а тільки мережний. Пристрої відеоспостереження підключаються до нього прямо чи опосередковано через кабелі Ethernet або по Wi-Fi.


IP-камери в децентралізованому режимі не підключені до контролюючого їх реєстратору. Кожна з них є незалежним мережевим пристроєм. Вони мають свій власний IP-адреса і можуть бути доступні з будь-яким іншим учасникам локальної мережі. Більшість достойних IP-камер здатні працювати одночасно в обох режимах. Вони можуть бути частиною системи мережевого відеореєстратора і в той же час бути доступними будь-якого іншого пристрою до локальної мережі.

Чому IP-камери переважно традиційних?

Система безпеки на основі мережевих пристроїв відеоспостереження має ряд переваг перед традиційним аналоговим:
 • дозволяє відправляти оповіщення повідомлення електронної пошти push-повідомлення) на мобільні пристрої в будь-яку точку світу;
 • використовує ефективні алгоритми аналізу руху, які допомагають скоротити кількість помилкових попереджень (про вторгнення тощо);
 • завдяки інтелектуальним маркерів полегшує перегляд відеоматеріалів;
 • є частиною домашньої мережі автоматизації, оскільки взаємодіє з такими підсистемами, як освітлення та дверні дзвінки;
 • забезпечує більшу гнучкість при установці, так як може підключатися через Wi-Fi або електропроводку.
 • IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

  Різновиди

  Один із способів категоризації пристроїв відеоспостереження заснований на їх форм-факторі. Розрізняють:
 • Циліндричні IP-камери. Що це таке, знає кожен – це найвпізнаваніша форма систем стеження. Вони називаються так через їх форми. Як правило, це найдешевший тип IP-камер. Вони не відрізняються високою міцністю, але забезпечують гнучкість при монтажі і налаштуванні. Прикладом циліндричної камери є Hikvision DS-2CD2042WD-I.
 • Купольні. Комерційні користувачі віддають їм перевагу, оскільки моделі даного типу, завдяки місцем їх монтажу, володіють більш високою стійкістю до вандалізму і до атмосферних впливів, ніж циліндричні. Однак встановлення їх більш складна, а настройка може бути обмежена, якщо 3-осьова орієнтація не підтримується. Прикладом є IP-камера із записом в хмару Hikvision DS-2CD2142FWD-I. Об'єктив з фіксованою фокусною відстанню і 4-Мп сенсор зображення захоплюють відео в дозволі Full HD. В ІЧ-діапазоні робоча дистанція становить 30 м. Підтримуються карти пам'яті об'ємом до 128 ГБ.
 • Міні-купольні або револьверні камери більш приховані, ніж купольні, і ще більш стійкі до вандалізму. Вони користуються все більшою популярністю. Прикладом служить Hikvision DS-2CD2342WD-I. Ця 4-Мп модель дозволяє записувати Full HD-відео, має 3-осьову налаштування, інфрачервоне підсвічування, підтримує стиснення H. 264+ і має захист від погодних умов IP66.
 • Корпусні камери для приміщень. Призначені для установки в кутку стелі або на плоскій поверхні. Зазвичай поставляються з вбудованими мікрофонами, динаміками. Це відмінні IP-камери для дому, оскільки їх можна використовувати в якості дитячих моніторів або домофону. Прикладом є Hikvision DS-2CD2432F-IW. Камера нічного бачення з роздільною здатністю 3 Мп записує відео високої чіткості зі швидкістю 30 к/с, має 28/4-мм об'єктив і підтримує карти пам'яті об'ємом до 64 ГБ. Є Wi-Fi, вбудований мікрофон і динамік.
 • IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

  Фокусна відстань

  Інший спосіб категоризації IP-камер заснований на фокусній відстані об'єктива. Воно прямо впливає на діапазон доступного масштабування, а також визначає поле огляду: вузьке (наприклад, 6 мм) чудово підходить для довгих проходів, а для заднього двору знадобиться широкий кут (наприклад, 28 мм). Однак недоліком ширококутного об'єктива є спотворене поблизу країв зображення.
  Таким чином, пристрої відеоспостереження діляться на:
 • Камери з фіксованою фокусною відстанню. У них використовується об'єктив з незмінним фокусною відстанню і, отже, полем зору. Це знижує вартість, але ускладнює вибір.
 • Камери зі змінним вручну фокусною відстанню. Вони мають кілька змінних об'єктивів в діапазоні 28–12 мм. Користувач може замінити їх в будь-який час, встановивши необхідну фокусна відстань вручну. Така можливість обійдеться дорожче.
 • Моторизовані камери. Вони оснащені приводом панорами, зміни нахилу і масштабування. Також можна знайти мережеві поворотні IP-камери з нахилом, які мають фіксований фокус. Моторизовані камери – найдорожчі.
 • Діафрагма

  Ще один спосіб класифікації камер заснований на тип використовуваної оптики. Діафрагма – це розмір отвору об'єктива, через яке проходить світло на ПЗС-матрицю або КМОП-датчик. Вона регулює кількість світла, що надходить. Чим більше отвір, тим більше світла він пропускає, і навпаки.

  Розрізняють камери c фіксованою та змінною діафрагмою. Для випадків, коли потрібне швидке масштабування, наприклад, при розпізнаванні номерних знаків вдень і вночі, автоматичне керування розміром отвору об'єктива надзвичайно корисно.
  IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

  Основні виробники

  Нижче наведено бренди, доступні для звичайних споживачів, а не системним інтеграторам і установникам. Hikvision. Ця китайська компанія зі штаб-квартирою в Ханчжоу була заснована в 2001 році. З тих пір за рівнем продажів мережевих камер вона піднялася до позиції №1 у світі. Її частка ринку в 2015 р. склала 189%. Бренд Hikvision пропонує найкращі рішення для побудови домашніх систем відеоспостереження завдяки високій надійності і продуктивності продукції, що продається за дуже привабливими цінами.
  Axis. Ця компанія випустила першу в світі мережеву камеру Neteye200. З 1984 р. належить Canon. Samsung. Мережевими камерами займається давно, а нещодавно компанія випустила серію під назвою SmartCam, орієнтовану на домашніх споживачів. Це чудово поєднується з придбанням бренду домашньої автоматизації SmartThings. Dahua. Подібно Hikvision, компанія була заснована у 2001 році в Ханчжоу. Її продукція часто наводиться в оглядах кращих моделей і отримує високі оцінки. Не дивно, що вони популярні серед користувачів CCTV. Vivotek. Тайванська компанія, заснована в 2001 році, є авторитетним виробником мережевих камер. Продукція Vivotek відноситься до елітного сегменту ринку і відрізняється чудовою устаткуванням і бездоганним якістю програмного забезпечення. Це відображається у високій вартості її камер. D-Link. Компанія заснована в 1986 році на Тайвані. Мережеві продукти – її традиційна прерогатива, тому не дивно, що вона є досить помітним виробником мережевих камер. D-Link випускає широкий модельний ряд продуктів для відеоспостереження, призначених як для великих корпорацій, так і для індивідуальних покупців. Amcrest. Це відносний новачок в індустрії IP-камер. У компанії ті ж засновники, що і у Foscam. Хоча остання ніколи не досягала рівня Hikvision, вона була популярним вибором серед недосвідчених користувачів. Здається, важкі уроки з досвіду Foscam засновників Amcrest чогось навчили, оскільки продукція компанії відрізняється набагато більш високою якістю.
  IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

  Як вибрати IP-камеру?

  Важливо підкреслити, що перед тим, як почати витрачати гроші, потрібно точно знати, що слід шукати. Це означає, що покупець ІР-камери повинен мати готовий план того, як система спостереження буде використовуватися. Для цього необхідно визначитися з місцем установки, необхідними функціональними можливостями, виробником, необхідністю центрального реєстратора.

  Місце установки

  Від цього значною мірою залежить тип необхідної камери. Зовнішні циліндричні IP-камери потребують постійної налаштування, але вони є кращим вибором з-за їх неперевершеною гнучкості. Завдяки класичній формі CCTV вони популярні в якості стримуючого фактора. Потенційні правопорушники відразу зрозуміють, що це IP-камера, і, можливо, утриматися від вчинення злочину. Однак ці пристрої дуже вразливі – при бажанні їх можна легко збити, і, отже, вони не підходять для відкритих зон. Експерти рекомендують встановлювати їх у захищених місцях під карнизами. Камери купольного типу складно встановлювати і ще складніше налаштовувати після установки. Проте вони набагато більш стійкі до вандалізму і несприятливих погодних умов. Моторизовані камери, звичайно ж, є найбільш бажаним вибором. Однак вони дорожче моделей інших типів. Будь-яку IP-камеру вуличного відеоспостереження можна використовувати і всередині приміщення. Однак у цьому випадку краще застосовувати сховані або замасковані пристрою. Вони ідеально підходять, щоб задокументувати проникнення в приміщення. Випускаються моделі, при погляді на які злочинець ніколи не здогадається, що це IP-камера.
  IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

  Необхідні функціональні можливості

  Підтримка IP-протоколів ONVIF і RTSP. Це забезпечує сумісність з мережевими відеореєстраторами та іншими засобами домашньої автоматизації. Можливість харчування IP-камери через Ethernet. Замість того щоб проводити окремо кабелі живлення і даних до кожного пристрою відеоспостереження, функція Power-over-Ethernet дозволяє передавати харчування по мережевому кабелю до 30 м завдовжки. Крім того, можна використовувати комутатор з підтримкою PoE (наприклад, TP-Link TL-SG1008P). Сумісність зі стандартами 802.3 af і 802.3 at для PoE і PTZ-камер. Останній підтримує більш високі номінальні потужності, необхідні для моторизованих моделей. Герметичність. Необхідно упевнитися, що IP-камери вуличного відеоспостереження відповідають вимогам волого - і пилезахищенності IP66. Також варто додати додатковий шар герметика, щоб забезпечити додатковий захист. Дозвіл. В аналогових камерах про дозвіл можна судити за кількістю рядків телевізійної розгортки. При використанні цифрових моделей воно визначається кількістю пікселів. Експерти рекомендують використовувати пристрої з роздільною здатністю сенсора зображення не менше 2 Мп. 3 Мп є стандартними, а 4-Мп камери швидко займають їх місце. Більшість моделей мають вбудоване інфрачервоне (ІЧ) освітлення. Найбільш поширені світлодіоди такого типу з плином часу схильні знижувати свою яскравість, тому встановлюються в моделях початкового рівня. Більш довговічні EXIR LED. При необхідності додаткове зовнішнє інфрачервоне освітлення можна придбати окремо, оскільки підсвічування, яку забезпечують камери відеоспостереження, як правило, дає ефект ліхтарика і ефективна тільки в замкнутих просторах. Ще одна проблема вбудованою ІЧ-підсвічування полягає в тому, що вона приваблює мух і павуків, які блокують об'єктив і часто є джерелами помилкових сигналів виявлення руху.
  IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи
  Вбудоване сховище даних. В даний час більшість IP-камер обладнуються слотами для карт SD і підтримують їх ємність до 128 ГБ. Це відмінна альтернатива мережевим відеореєстраторів, якщо використовуються тільки 1 або 2 пристрої спостереження. Експерти не рекомендують застосовувати IP-камери з Wi-Fi просто тому, що бездротове з'єднання не забезпечує такого ж рівня надійності, проводове. Але для 1-2 пристроїв відеоспостереження таке рішення може бути прийнятним. Одним з найкращих варіантів є використання мережі електропостачання, оскільки вона набагато надійніше і підтримує високу швидкість передачі даних.

  Який бренд краще?

  Відповідь на це питання суто індивідуальний. Всі основні виробники роблять пристрої для відеоспостереження всіх форм і типів, від базових циліндричних до просунутих поворотних IP-камер. Озброївшись знаннями з даної статті, можна звузити список потенційних претендентів, які будуть відповідати вимогам.
  IP-камера: що це, огляд, характеристики і принцип роботи

  Потрібен мережевий відеореєстратор?

  Більшість IP-камер можуть працювати без нього. Деякі моделі мають вбудовану пам'ять або слот для підключення карт SD, які можна використовувати для зберігання знімків, зроблених при виявленні руху, і відео. Тим не менш збереження потоку даних мережі IP-камер з допомогою реєстратора дає ряд переваг. Він забезпечує:
 • безперервну цілодобову відеозапис і зберігання даних протягом 1 місяця;
 • збереження резервної копії відеоматеріалів за пошкодження або крадіжку камери;
 • можливість перегляду зображення з одного інтерфейсу;
 • відтворення відеопотоків з декількох джерел одночасно, що забезпечує більш швидкий перегляд відзнятого матеріалу.
 • Таким чином, тим, хто починає з 1-2 пристроїв спостереження, обладнані вбудованою пам'яттю або слотами для карт розширення, мережевий реєстратор не потрібен. Немає необхідності і в програмі для IP-камери на комп'ютері. Однак при великій кількості пристроїв спостереження експерти рекомендують його встановити. Щоб уникнути непотрібних проблем з сумісністю, слід вибирати камери і мережеві відеореєстратори одного виробника. Це значно спростить установку і настройку, оскільки такі системи розроблені для того, щоб працювати один з одним. Додатковою перевагою є те, що мережеві відеореєстратори від провідних брендів сумісні з будь-IP-камерою, що підтримує протокол ONVIF.

  Популярі новини
  Загрузка...