Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування

87 0 Новини високих технологій

Бездротові технології щільно входять в різні сегменти сучасної техніки. Практично у всіх сферах, де може бути виправданий відмова від проводів, розробники пропонують моделі, в яких реалізуються радиодатчики або модулі передачі даних через Інтернет. Це зовсім не означає, що нові моделі повністю витісняють традиційні рішення, але їх незаперечні переваги високо оцінюються користувачами. Підтвердженням цьому є якісна миша бездротова (Wireless) з ергономічною конструкцією і стабільним функціонуванням радіомодуля. І навпаки, як раз невдалі розробки в даній сфері все ще не дозволяють бездротовим моделям повністю витіснити комп'ютерні миші, що працюють за допомогою звичайного з'єднання.


Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування

Особливості бездротових мишок

Зовні такі моделі практично не відрізняються від провідних аналогів. Той же корпус, кнопки і розміри – хіба що кабель дозволяє розпізнати більш сучасну модифікацію. А також маса пристрою, яка підвищується у випадку з бездротовими пахвами, нужденними в живленні від батареї. До речі, хороша бездротова миша цілком може обходитися одним елементом живлення пальчикового типу. Головне ж технологічна відмінність полягає в способі передачі даних про позиціонуванні мишки. Якщо в традиційних моделях передача сигналу здійснюється через інтерфейси USB і практично вийшов з користування PS/2 бездротовий принцип роботи базується на технології Bluetooth і Wi-Fi. Найбільш популярний перший варіант, оскільки модулі Wi-Fi при всіх перевагах поки не можуть використовуватися автономно і залежать від місцевого Інтернет-з'єднання. Що стосується Bluetooth, то комплект бездротової миші такого типу часто включає і USB-модуль для передачі даних через радіоканал.


Відгуки про модель Sven LX-630

Досить проста, але в той же час технологічно розвинена модель, користувачі якої відзначають ергономічність, функціональність і надійність. За словами багатьох власників, цей варіант оптимально підійде для ноутбука, так як сама концепція пристрою орієнтована на оптимізацію і конструкції, і управління – почасти з цієї причини модель і здається простою на тлі конкурентів. З достоїнств також відзначається достатня чутливість з роздільною здатністю 2000 dpi, наявність кнопки перемикання режимів і компактний радіоприймач – ще один плюс для тих, хто планує доповнювати цією модифікацією ноутбук. Це досить хороша бездротова миша і з точки зору енергозбереження. Збалансована начинка дозволяє забути про заміну батарейок протягом півроку. Якщо ж говорити про недоліки, то у відгуках часто згадується легко загрязняемий корпус і незвичайна сплюснутий форма корпусу, що вимагає звикання.

Відгуки про модель Marathon M705 від Logitech

Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування
Дана фірма славиться хорошими комп'ютерними мишками і сегмент бездротових моделей не розчарував її шанувальників. В цій категорії у розробників Logitech кілька варіантів, які високо оцінюються користувачами, але по сукупності параметрів все ж виграє версія Marathon M705. Вона найбільш наближена до класичної конструкції з точки зору комфорту і конфігурації розташування кнопок. Взагалі, практика показує, що творці моделей бездротових більше уваги приділяють оптимізації саме способу передачі даних, але забувають про фізичну зв'язці руки і корпусу. За словами користувачів, як раз цього недоліку і позбавлена миша Logitech в модифікації M705. У неї налагоджений баланс і в плані конструкційної ергономіки, і в щодо організації роботи модуля бездротового зв'язку. Проте не обійшлося і без прикрих недоліків. Багато хто вказують на те, що у вільному режимі скролл може витрачати сторінки у зворотний бік. Подібний недолік характерний для бюджетних моделей, до яких аж ніяк не можна віднести цю мишку.

Відгуки про моделі Sculpt Ergonomic від Microsoft

Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування
На думку багатьох фахівців, компанія Microsoft успішно проявила себе не тільки в справі розробки операційних систем, але і в створенні непоганого периферійного обладнання для комп'ютерів. В даному випадку уваги заслуговує миша Sculpt Ergonomic, яка також розроблялася з упором на досягнення високої фізичної ергономіки. У відгуках зазначається, що конструкція пристрою мінімізує навантаження на зап'ясті, роблячи експлуатацію комфортною і безпечною. Це хороше рішення для офісних працівників, яким доводиться багато часу проводити за комп'ютером. На це вказує напрямок застосування і невелика чутливість 1000 dpi. Також відзначаються і недоліки, якими може засмутити ця бездротова миша. Відгуки, наприклад, вказують на маркість покриття корпусу і гучну роботу кнопок – один з найбільш неприємних експлуатаційних мінусів комп'ютерних мишок.

Як зробити правильний вибір?

Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування
Коли прийнято остаточне рішення на користь бездротовий моделі та визначено приблизний тип корпусу, слід звернути увагу на реалізацію сенсора і його дозвіл. Саме ці характеристики зумовлять безпосередні робочі властивості маніпулятора. Зазвичай вибір стоїть між моделями з лазерними і оптичними сенсорами. Визначити, яка бездротова миша краще, допоможе знайомство з перевагами обох варіантів. Лазерні сенсори виграють за рахунок точності позиціонування і універсальності в роботі з різними поверхнями. Власне, оптичні моделі не мають переваг перед лазерними аналогами в плані функціональних якостей, але коштують значно дешевше. Це особливо важливо, якщо врахувати, що здатність лазера фіксувати місце розташування миші потрібна далеко не завжди. Що стосується дозволу, то ця величина в середньому становить 1000-2000 dpi і може регулюватися користувачем. Вона впливає на швидкість і чутливість мишки. Чим вище дозвіл, тим більше можливостей у власника коригувати поведінка маніпулятора під свій стиль роботи.

Які додаткові функції врахувати?

Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування
В першу чергу додаткові функції і можливості комп'ютерних мишок реалізуються через додані кнопки. Найчастіше це засоби, що дозволяють більш точно налаштувати окремі робочі параметри маніпулятора. Наприклад, додаткові кнопки допомагають обрати ту ж роздільну здатність сенсору в певному діапазоні, змінити режим дії колеса прокрутки і т. д. Також багато виробники експериментують з новими технологіями передачі даних. Наприклад, миша Logitech в модифікації MX Anywhere 2 за допомогою фірмової системи Easy-Switch дає власнику можливість організувати зв'язок з кількома пристроями одночасно. Перемикання між спряженими компонентами також реалізується за допомогою спеціальної кнопки. Подібний опціонал може здатися складним, але для геймерів або досвідчених користувачів ПК він помітно полегшує робочий процес.

Скільки коштує комп'ютерна миша бездротова?

Перехід на нові технології майже завжди сприяє підвищенню цінника кінцевого продукту. Це сталося і з комп'ютерною мишкою, яка втратила дроти. Придбати таку модель у самому доступному варіанті можна приблизно за 500 р. Можливо, є і пристрої дешевше, але їх якість досить сумнівно. В середньому ж сегменті представлені моделі з цінниками 1-15 тис. р. До цієї групи, зокрема, належить вищезгадана модель Sven LX-630. Можна сказати, це недорога і хороша бездротова миша, але є і більш привабливі варіанти. Модифікації, вартість яких перевищує 2 тис., відрізняються не тільки більш розвиненим технологічно способом з'єднання, але і матеріалами, оригінальним дизайном і довговічністю.

Підключення бездротової миші

Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування
До моменту підключення необхідно впевнитися, що сам маніпулятор оснащений елементами живлення і готовий до роботи. Далі можна переходити до безпосереднього з'єднання. Якщо використовується радіомодуль, то його необхідно вставити у відповідний роз'єм – як правило, USB. Потім почнеться процес автоматичного пошуку драйверів. Цей етап може зайняти декілька хвилин, після закінчення яких пристрій буде готовий до використання. Після цього вирішується питання про те, як налаштувати бездротову мишу, підключену до комп'ютера. Але перед цим потрібно пересвідчитися, що налагоджений зв'язок працює стабільно і не чинить перешкод для паралельно підключеного обладнання. Про це слід пам'ятати, якщо, наприклад, один модуль Bluetooth обслуговує декілька пристроїв одночасно.

Як налаштувати бездротову мишу?

Виконувати настройку слід через панель керування у розділі, присвяченому пристроїв і обладнання. Спеціальне вікно з підрозділами відноситься до підключеного мишці. Тут слід визначити параметри швидкості переміщення курсору, кількість прокручувати рядків за один клацання і т. д. Може виникнути і питання про те, як налаштувати бездротову програмним способом у частині підключення через Bluetooth. Власне, мова йде про тих випадках, коли маніпулятор може з'єднуватися через вбудований модуль і датчик USB за вибором. Безпосередньо переключення між режимами здійснюється в тій же панелі управління, але слід звернутися не до налаштувань миші, а до розділу роботи бездротового зв'язку Bluetooth.

Висновок

Хороша бездротова миша: як вибрати, підключення та налаштування
Якісне обладнання найчастіше визначається не за принципом роботи, а по виконанню. Провідна мишка може бути набагато зручніше бездротового пристрою, незважаючи на всі достоїнства радіомодуля. Більш того, навіть хороша бездротова миша з деяких аспектів застосування програє класичним моделям. І справа не тільки в обтяженою конструкції і необхідності заміни батарей. На жаль, навіть передові засоби організації бездротової комунікації не можуть гарантувати настільки ж надійний рівень зв'язку, як у випадку з підключенням через традиційні інтерфейси. Проте прогрес не стоїть на місці і щорічно розробники пропонують все більш досконалі способи рішення подібних проблем.