Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування миші

1192 0 Новини високих технологій

Комп'ютер - складна машина. Користувачі нерідко стикаються з різноманітними проблемами з підключеним до неї устаткуванням. Необхідно знати, як можна без особливих зусиль виправити ту чи іншу проблему. Тоді робота за комп'ютером принесе тільки задоволення. Як бути, якщо на даній машині раптово перестала працювати миша? Чому так відбувається? Які поради і рекомендації дають один одному користувачі? Чи можна якось налаштувати комп'ютерну мишку так, щоб вона робота в повну силу і не доставляла клопоту юзеру? Розібратися у всьому цьому не так важко, як здається. Особливо якщо знати всі можливі варіанти розвитку подій.

Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування мишіПошкодження проводу

Перший варіант, який приходить на розум - це пошкодження проводу підключення пристрою. Більшість комп'ютерних мишок все ще приєднуються дротом. Відповідно, проблема не має місця для Bluetooth-моделей. Потрібно перевірити цілісність проводи підключення. Він не повинен бути перетисненим або пошкодженим. Інакше доведеться купувати нову мишку. Адже заміна проводу, як правило, не має сенсу. Скільки коштує комп'ютерна мишка? Ціна залежить від багатьох факторів. У середньому звичайна USB-модель без додаткових кнопок обійдеться в 600-800 рублів. Можна придбати бездротову мишу. Тоді з розглянутої причиною проблеми не доведеться взагалі стикатися. Після заміни пристрої все запрацює в повну силу.

Роз'єми

На ПК раптово перестала працювати миша? Чому так відбувається? Наступний варіант розвитку подій зустрічається незалежно від того, яка модель була підключена. Адже мова йде про пошкодження роз'єму підключення. Наприклад, з-за довгого часу використання гнізда.
Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування мишіВід цієї проблеми ніхто не застрахований. Ушкодження добре помітні на мишках, які підключаються через гніздо PS/2. А ось з USB-роз'ємами все набагато важче. Помітити їх пошкодження важко. Пропонується для вирішення ситуації просто підключити складову до іншого гнізда. Якщо проблема криється саме в пошкодженні, то мишка запрацює буквально через кілька секунд. Результатів немає? Тоді потрібно звернути увагу на інші варіанти розвитку подій.

Шлюб

Перестала працювати USB-миша? Цілком ймовірно, що виною всьому - виробничий шлюб. Як правило, він виявляється практично відразу після придбання нової складової. Шлюб не підлягає ремонту. Потрібно віднести непрацюючу мишку в магазин разом з чеком. Там пристрій повинні обміняти. Або повернути гроші покупцеві. У всякому разі мишку заберуть для проведення експертизи. Вона дасть точно зрозуміти, чи дійсно шлюб виною всьому. Важливо: актуально тільки для нового пристрою. Якщо з мишкою працюють тривалий час, то шлюб тут ні при чому. Отже, вихід з ладу обладнання викликана чимось іншим.

Поломка

Перестала працювати миша? Що робити? Якщо мова йде про дуже старому обладнанні, можна подумати про те, що воно просто зносилося. Тобто зламалося. Взагалі, як показує практика, поломка мишок - явище досить рідкісне. Але воно все одно має місце.
Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування миші
Можна спробувати полагодити пристрій. Для цього миша віддають в сервісні центри. Найчастіше подібний прийом не дає ніякого результату. Єдине рішення - це нова комп'ютерна мишка. Ціна, як уже було сказано, залежить від багатьох факторів. Можна купити звичайну мишку, за 600-800 рублів, але зустрічаються і ігрові моделі. Їх вартість становить близько 1500-2000 рублів. Все залежить від уподобань користувача.
Нова мишка куплена? Тоді саме час підключити її. І все буде працювати в повну силу. Тільки так виправляється ситуація з поломкою пристрою.

Драйвери

Але це ще не всі причини досліджуваної проблеми. Що робити, якщо миша перестала працювати? Насправді варіантів дуже багато. Наступний розклад найчастіше зустрічається на ігрових моделях пристроїв. Мова йде про відсутніх драйверів. Як правило, при підключенні нового обладнання операційна система здійснює пошук драйверів і їх установку автоматично. У випадку із звичайними пахвами все просто. Часто достатньо почекати кілька хвилин - і все готове до роботи! А ось ігрові моделі пристрою вимагають додаткових драйверів. Без них не вийде користуватися підключеним обладнанням на повну потужність. Цілком ймовірно, що складова зовсім не буде працювати без програмного забезпечення. У комплекті з мишкою входить інсталяційний диск з драйверами. Перед використанням обладнання доведеться спробувати встановити відповідний софт. Після цього всі функції пристрою будуть працювати в повній мірі. А якщо смикається курсор миші, що робити? Цілком ймовірно, що драйвери пошкоджені. І з-за цього налаштування обладнання пошкодилися. Потрібно або здійснити перевстановлення софта, або оновити його. Впорається з цими завданнями навіть початківець користувач.
Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування миші

Віруси

Різко перестала працювати миші на комп'ютері, але всі раніше перераховані проблеми не мають місця? Що робити? Чому можуть виникати подібні проблеми з обладнанням? Всьому виною віруси. Цілком ймовірно, що комп'ютер інфікований троянами або іншими віртуальними інфекціями. Шкідливе ПЗ може не тільки руйнувати працездатність операційної системи, але і виводити з ладу підключене обладнання. Мишки досить часто потрапляють під роздачу". Дивуватися цьому не варто.
Користувач помітив, що у нього смикається курсор миші? Або обладнання починає погано працювати, хоча всі раніше перераховані проблеми вже виключені? Саме час перевірити операційну систему антивірусною програмою. Якщо буде виявлено шкідливе ПЗ, воно підлягає лікуванню і видалення (при неможливості зцілення). Далі доведеться очистити системний реєстр і перезавантажитися. На цьому всі неполадки в роботі обладнання і ОС в цілому припиняться. Але не завжди. Іноді потрібно провести повну переустановку операційної системи для того, щоб вона почала працювати справно. До частиною, до мишки працездатність повернеться відразу ж після лікування системи.

Несумісність

Практично всі можливі причини досліджуваної проблеми перераховані. Залишилося ще як мінімум два варіанти розвитку подій. Перестала працювати миша? На сучасних комп'ютерах така подія - не рідкість. І причиною всьому стає несумісність обладнання.
Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування миші
Актуальна в основному для власників Windows 10. З цією операційною системою багато складові не працюють. Виявляється це відразу ж після підключення пристроїв. Дозволяється ситуація кількома способами:
 • Переустановкою операційної системи на сумісну з складовими. Вимоги до комп'ютера вказуються на упаковці з мишею.
 • Купівлею нового обладнання. Надалі доведеться окрему увагу приділяти потребам, висунутим комп'ютером.
 • Більше ніяких варіантів виправлення становища немає. Залишилася остання проблема, яка викликає відмова мишки від роботи.

  Налаштування

  У деяких випадках виною всьому можуть бути збиті налаштування обладнання. Найчастіше це стосується ігрових складових. Потрібна спеціальна програма для налаштування миші. Вона допоможе налагодити роботу обладнання і використовувати всі кнопки пристрою по максимуму. Якщо складова ігрова, то зазвичай можна знайти спеціальний додаток налаштувань прямо в комплекті з товаром. В іншому разі доведеться завантажувати софт окремо. Наприклад, можна звернути увагу на X-Mouse Botton Control. Ця програма для налаштування миші допомагає зробити з пристрою справжній ігровий маніпулятор. Грати з налаштованим обладнанням буде простіше простого. Зручно і без праці!
  Перестала працювати миша - що робити? Програма для налаштування миші
  Тим не менш у кожної програми налаштування є свої функції. Зазвичай налагодити роботу обладнання допомагають підказки, які є у всіх подібних програмах. Як тільки налаштування будуть виставлені, працездатність миші повернеться!

  Популярі новини
  Загрузка...