Ліва кнопка миші не працює або працює зі збоями: як виправити ситуацію?

203 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те більшість комп'ютерних маніпуляторів або мишок є універсальним типом пристроїв, іноді з ними можуть спостерігатися досить серйозні проблеми. Однією з найпоширеніших вважається ситуація, коли ліва кнопка миші не працює або працює не так, як належить (через раз, викликає контекстне меню тощо). Чому так відбувається, і як виправити ситуацію, далі ми розглянемо максимально детально.

Не працює ліва кнопка миші: в чому причина?

Говорячи про те, що може стати причиною такого явища, в першу чергу слід відзначити проблеми з самим пристроєм. Дійсно, різного роду механічні пошкодження здатні спровокувати виникнення ситуацій, коли ліва кнопка миші працює через раз. Однак першопричиною, як не дивно, це може бути далеко не завжди.


Досить часто проблеми можуть складатися в драйвери пристрою. Щоправда, здебільшого це відноситься до ігрових маніпуляторів, для яких потрібно встановлювати досить специфічне програмне забезпечення. Але і зі стандартними пристроями таке теж може траплятися. Не менш поширеними є проблеми неправильного підключення або навіть ситуації, коли блокування спрацьовування миші здійснюється на програмному рівні. Для більшості таких випадків більш або менш підходяще рішення по відновленню працездатності пристрою знайти можна. Спробуємо розглянути деякі з них. Про віруси не говоримо, оскільки такі випадки можна зустріти дуже рідко, хоча їх вплив і не виключається.


Зміна підключення маніпулятора

Отже, виходимо з того, що ліва кнопка миші не працює. Що робити для вирішення проблеми?
Ліва кнопка миші не працює або працює зі збоями: як виправити ситуацію?
Для початку спробуйте просто перезавантажити комп'ютер або перепідключити миша, якщо вона відноситься до USB - або бездротового типу, в інший порт. Для пристроїв стандарту PS2 повторне вмикання треба проводити тільки при відключеному харчуванні, а для USB-модифікацій маніпуляторів зробити це можна, як кажуть, прямо на ходу. Але це тільки найпростіше, що може бути, і зазвичай проблема прихована набагато глибше.

Налаштування енергозбереження та схеми електроживлення

Давайте ж подивимося, що можна зробити, якщо ліва кнопка миші не працює або працює не в тому режимі (скажімо, для подвійного кліка потрібно виробляти більше двох натискань, або реакція на натиснення кнопки відсутня взагалі).
Ліва кнопка миші не працює або працює зі збоями: як виправити ситуацію?
Пропоноване рішення стосується тільки USB-пристроїв і для маніпуляторів звичайного типу застосовується:
 • Для початку, щоб поки що не робити ніякі дії з драйверами, необхідно викликати «Диспетчер пристроїв» (devmgmt.msc в меню «Виконати»).
 • Знайти там всі пристрої Generic USB Hub і кореневі USB-концентратори (їх може бути декілька).
 • Для кожного переглянути розділ властивостей з переходом на вкладку управління електроживленням.
 • Якщо напроти пункту відключення пристрою для економії енергії встановлена галочка, її необхідно прибрати, після чого зберегти встановлені опції і для вірності зробити рестарт системи.
 • Іноді буває й так, що ліва кнопка миші не працює через некоректно встановлених параметрів в поточній схемі електроживлення, що більш характерно для ноутбуків.
  Ліва кнопка миші не працює або працює зі збоями: як виправити ситуацію?
  У цій ситуації необхідно:
 • зайти у відповідні налаштування, використовуючи для цього «Панель управління» або меню ПКМ на значку батареї;
 • розкрити додаткові параметри;
 • в опціях тимчасового відключення USB-портів виставити заборона.
 • Відключення затримки тачпада на ноутбуці

  На лептопах така проблема дуже часто пов'язана з тим, що на спрацювання кнопки миші (необов'язково лівої) впливає включений тачпад. Його слід відключити, або використовуючи для цього сполучення клавіш на основі кнопки Fn, або безпосередньо в налаштуваннях параметрів маніпулятора, які знаходяться у відповідному розділі «Панелі управління». Аналогічну процедуру можна провести і в «Диспетчері пристроїв», вибравши для відключення тачпада.

  Що робити, якщо ліва кнопка миші працює, як права?

  Якщо ж проблема полягає в тому, що ліва кнопка чомусь викликає контекстні меню, а не спрацьовує на операції виділення або введення, то, по всій видимості, якимось чином були змінені налаштування миші, що стосуються зміни кнопок.
  Ліва кнопка миші не працює або працює зі збоями: як виправити ситуацію?
  Для усунення проблеми використовуйте «Панель управління» і розділ налаштування миші. Тут потрібно зняти прапорець з пункту обміну призначення кнопок, якщо він там встановлений.

  Що може бути ще?

  На всякий випадок подивіться, не встановлено чи у вас якесь додаткове програмне забезпечення для управління мишею або для перепризначення для кнопок. Воно також може викликати появу таких ситуацій. Нарешті, якщо взагалі нічого не допомагає, в «Диспетчері пристроїв» просто видаліть миша зі списку, а потім виконайте перезавантаження системи. Дуже може бути, що Windows при рестарті інсталює необхідні драйвери заново, і проблема відпаде сама собою. Але, якщо і після цього нічого не зміниться, перевірте маніпулятор на працездатність на іншому ПК, а при необхідності, здайте в ремонт або купити новий. Благо, зараз такі пристрої коштують недорого.

  Популярі новини
  Загрузка...