Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування

577 0 Новини високих технологій

Мультимедіа - це контент, який використовує комбінацію різних форм вмісту (таких як текст, аудіо, зображення, анімація, відео та інтерактивні дані). Він протиставляється носіїв, що використовують лише рудиментарні комп'ютерні дисплеї, таких як текстові або традиційні форми друкованого матеріалу.

Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування
Мультимедіа може записуватися і відтворюватися, відображатися, взаємодіяти або оброблятися різними пристроями (комп'ютеризованими та електронними), а також може бути частиною живого виступу. Мультимедійні пристрої - це електронні мультимедійні гаджети, використовуються для зберігання і відтворення такого контенту.

Термінологія

Термін (поняття) мультимедіа був придуманий співаком і художником Бобом Гольдштейном з метою просунути в липні 1966 року відкриття його шоу LightWorks at L Oursin в Саутгемптоні, Лонг-Айленд. 10 серпня 1966 року Річард Албарино з Variety запозичив термінологію, створивши рекламу новітнього музичного шоу. Два роки потому, в 1968 році, поняття «мультимедіа» було повторно згадано в документах.


За минулі роки слово набуло різні значення. В кінці 1970-х років цей термін, ставився до презентацій, що складається з многопроекционных слайд-шоу, був приурочений до звуковій доріжці. Однак у 1990-х роках поняття технології «мультимедіа» придбала свій нинішній сенс. У 1993 році в першому виданні «Мультимедіа: створення цієї роботи» Тей Воган визначив, що це будь-яка комбінація тексту, графіки, звуку, анімації та відео, які відтворюються комп'ютером. Коли ви дозволяєте користувачеві, просматривающему ці файли, контролювати цей контент, це інтерактивні мультимедіа. Коли надається структура пов'язаних елементів, через які користувач може переходити, інтерактивні мультимедіа стають гіпермедіа.


Основні поняття технології мультимедіа наступні. У загальному використанні термін відноситься до електронно доставленому поєднанню носіїв, включаючи відео, нерухомі зображення, аудіо та текст таким чином, що до них можна отримати доступ в інтерактивному режимі. Більша частина контенту в Інтернеті сьогодні входить в це визначення, ясна мільйонам. Деякі комп'ютери, які надходили в продаж в 1990-х роках, називалися «мультимедійними», оскільки вони включали в комплектацію привід CD-ROM, який дозволяв передавати кілька сотень мегабайт відео, зображень і аудіо. Ця епоха також сприяла створенню мультимедійних компакт-дисків.
Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування
Термін «відео», якщо він не використовується виключно для опису рухомої фотографії, неоднозначний у мультимедійній термінології. Ця назва часто використовується для опису формату файлу або презентації замість «кадрів», якими позначаються виділені рухомі фотографії з «анімації» (візуалізованих зображень у русі). Сутність поняття мультимедіа іноді викликає певні суперечки. Так, множинні форми інформаційного контенту часто не вважаються сучасними формами аудіо або відео. Аналогічно, окремі форми інформаційного контенту з єдиними методами обробки інформації (наприклад, неінтерактивний звук) часто називають мультимедіа, можливо, для розрізнення статичних носіїв з активними.

Основні характеристики

Більш докладний поняття про медіа та мультимедійних технологіях може бути наступним. До цієї категорії належать такі види контенту. Мультимедійні презентації можуть переглядатися за допомогою проектора, а також передаватися або використовуватись локально за допомогою медіаплеєра. Трансляція може представляти собою живу або записану презентацію. Трансляції і запису можуть бути аналоговими або цифровими електронними технологіями. Цифрові онлайн-мультимедіа можуть завантажуватися або транслюватися. Потокові дані можуть транслюватися в прямому ефірі або на вимогу користувача. Мультимедійні ігри та симуляції можуть використовуватися у фізичному середовищі зі спеціальними ефектами, за участю кількох користувачів в онлайн-мережі або локально з автономним комп'ютером, ігровою системою або симулятором. Різні формати технологічних або цифрових мультимедіа можуть бути призначені для поліпшення роботи користувачів, наприклад, для спрощення і прискорення передачі інформації. Підвищені рівні інтерактивності стають можливими завдяки об'єднанню декількох форм медіаконтенту. Інтернет-мультимедіа, поняття і визначення яких досі неоднозначно, стає все більш об'єктно-орієнтованим і керованим. Це дозволяє використовувати додатки з інноваціями та персоналізацією на основі спільної роботи з декількома формами вмісту плином часу. Приклади цих варіантів варіюються від декількох форм даних на веб-сайтах, таких як фотогалереї з зображеннями і заголовками (текстом), оновлюваними користувачем, до анімації або відео. Це дає зрозуміти, чому поняття мультимедіа є багатозначним.
Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування

Категоризація

Мультимедіа можуть бути в цілому розділені на лінійні та нелінійні категорії:
 • Лінійний активний контент часто розвивається без будь-якого контролю навігаційного для користувача (наприклад, презентація кіно);
 • Нелінійні дані використовують інтерактивність для контролю завантаження і перегляду (у відеоіграх або автоматичному навчанні на комп'ютері). Hypermedia - приклад нелінійного контенту.
 • Використання і застосування

  Поняття технології мультимедіа і області її застосування можна описати так. Вона знаходить своє використання в різних областях, включаючи рекламу, мистецтво, освіта, розваги, інженерію, медицину, математику, бізнес, наукові дослідження і просторові часові програми (але не обмежуючись цими сферами). Кілька прикладів включають в себе такі області.

  Творча індустрія

  Творчі індустрії використовують поняття мультимедіа для різних цілей: від образотворчого мистецтва до розваг, від журналістики та засобів масової інформації до програмних послуг, що надаються для будь-якої галузі. Індивідуальний мультимедійний дизайнер може охоплювати широкий спектр діяльності протягом всієї своєї кар'єри.

  Комерційне використання

  Значна частина електронних старих і нових продуктів, використовуваних комерційними художниками і графічними дизайнерами, є мультимедіа. Основні поняття цієї технології можна простежити за цим роботам. Так, яскраві презентації використовуються для залучення уваги до реклами. Бізнес і міжмережеві комунікації часто розробляють креативні сервіси для власної розкрутки. Просунуті мультимедійні презентації давно вийшли за межі простих слайд-шоу для продажу ідей або організації навчання. Комерційні мультимедійні розробники можуть бути найняті навіть для розробки додатків для державних і некомерційних послуг.
  Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування

  Розваги і образотворче мистецтво

  Поняття мультимедіа широко використовується в індустрії розваг, особливо для розробки спеціальних ефектів у фільмах і анімація (VFX, 3D-анімація тощо) Мультимедійні ігри - популярне проведення часу в наші дні. Вони є програмними продуктами, доступними як на компакт-дисках, так і в Інтернеті. Деякі відеоігри постійно використовують мультимедійні функції. Додатки, які дозволяють користувачам активно брати участь, а не просто залишатися в якості пасивних одержувачів інформації, називаються інтерактивними комп'ютерними мультимедіа. Поняття та приклади такого контенту зустрічаються повсюдно. В сучасному мистецтві працюють мультимедійні художники, які здатні змішувати використання різних носіїв, забезпечуючи тим самим взаємодія з глядачем. Одним з найбільш цікавих прикладів може бути Пітер Грінуей, який об'єднує кіно з оперною музикою і різноманітними цифровими медіа.
  Інший підхід передбачає створення мультимедіа, яке можна відобразити на традиційній арені образотворчого мистецтва, наприклад, в галереї. Хоча такий графічний матеріал може бути нестабільним, збереження контенту настільки ж сильна, як і на будь-яких традиційних носіях. Цифровий записуючий матеріал може бути настільки ж міцним і нескінченно відтворюваним з ідеальними копіями кожен раз.

  Освіта

  В освіті поняття технології мультимедіа використовується для створення комп'ютерних навчальних курсів (в основному званих CBT) і довідників, таких як енциклопедія та альманахи. CBT дозволяє користувачеві переглядати серію презентацій, текст з певної теми і пов'язані ілюстрації в різних інформаційних форматах. Edutainment - це поєднання освіти з розвагами, особливо з мультимедійними. Теорія навчання в останнє десятиліття значно розширилася через впровадження мультимедіа. Кілька ліній досліджень сильно еволюціонували. Наприклад, поєднання когнітивної навантаження і мультимедійного навчання стало рекомендуватися багатьма фахівцями. Використовуючи теорію мультимедійного навчання (MML), Девід Робертс розробив велику практику групових лекцій з використанням PowerPoint, засновану на застосуванні комплексних зображень у поєднанні зі зменшенням видимого тексту (текст може бути поміщений в розділ нотаток PowerPoint). Метод був застосований і оцінений в 9 дисциплінах. В кожному експерименті активне навчання було приблизно на 66% ефективніше, ніж при подачі того ж матеріалу з використанням тільки тексту і мови.
  Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування

  Технологія освіти

  Поняття про медіа та мультимедійних технологіях може бути розширено, особливо в сучасних умовах. Вони надає учням альтернативні способи придбання знань, призначених для навчання через різні середовища і платформи. Ця технологія дозволяє вчитися у своєму власному темпі, і при цьому дає вчителям і викладачам можливість спостерігати індивідуальні здібності кожного учня. Здатність мультимедіа використовуватися в мультидисциплінарних умовах структурована навколо створення практичної навчальної середовища з використанням технологій. Уроки можуть бути адаптовані до певного предмету, а також персоналізовані для різних рівнів знань учнів з цієї теми. Навчальним контентом можна керувати за допомогою дій, які використовують мультимедійні платформи. Цей вид навчання заохочує інтерактивне спілкування між учнями та викладачами і відкриває канали зворотного зв'язку, впроваджуючи активний процес навчання, особливо з переважанням нових медіа та соціальних мереж. Дана технологія сильно вплинула на мультимедіа, оскільки вона значною мірою пов'язана з використанням комп'ютерів або інших електронних пристроїв і цифрових носіїв, завдяки своїм можливостям в області досліджень, комунікації, вирішення проблем з допомогою симуляцій і можливостей зворотного зв'язку.

  Мовна зв'язок

  З поширенням і розвитком міжнародного спілкування в усьому світі, іноземні мови стали важливим засобом комунікації між різними людьми і культурами. Мультимедійна технологія створює платформу, на якій можна викладати мову. Традиційна форма навчання англійської як другої мови (ESL) різко змінилася з переважанням нових технологій, що полегшує отримання навичок. Так, з'явилися новітні засоби і поняття. Мультимедіа спонукає користувачів вивчати більше мов за допомогою аудіо-, відео - і анімаційної підтримки. Це також допомагає створювати оригінальні контексти, оскільки важливим аспектом вивчення мови є розробка граматики, лексики і знань про прагматиці і жанрах. Покращуючи шаблони мислення, мультимедіа розвиває комунікативну компетентність учнів, покращуючи їх здатність розуміти мову.
  Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування

  Журналістика

  Компанії ЗМІ в усьому світі намагаються охопити нове явище, впроваджуючи цю практику у своїй роботі. Багато великі газети створюють прецедент для позиціонування у глобалізованому світі. Повідомлення новин не обмежуються традиційними засобами масової інформації. Позаштатні журналісти можуть використовувати різні нові медіа для виробництва мультимедійних матеріалів. Це приваблює глобальну аудиторію і дозволяє розробити нові методи комунікації як для медиапроизводителей, так і для споживачів. Поняття і сутність мультимедіа засобів можна вивчити на конкретних прикладах. Так, проект «Спільну мову», згодом перейменований у «Сіетл Глобаліст», є прикладом такого типу мультимедійної журналістики.

  Інженерія

  Інженери-розробники програмного забезпечення можуть використовувати мультимедіа в комп'ютерних симуляції для чого завгодно: від розваг до навчання. Мультимедіа для програмних інтерфейсів часто виконується у співпраці з творчими фахівцями і інженерами-програмістами.
  Сутність і поняття мультимедіа, класифікація і області застосування

  Математичні і наукові дослідження

  У математичних та наукових дослідженнях мультимедіа в основному використовується для моделювання. Наприклад, вчений може поглянути на молекулярну модель конкретної речовини і маніпулювати нею на екрані, щоб прийти до отримання нової субстанції.

  Охорона здоров'я

  У сфері медицини лікарі можуть навчатися, переглядаючи віртуальні допомоги по хірургії, а також з допомогою комп'ютерів можуть прогнозувати, як на людське тіло впливають хвороби, поширювані вірусами і бактеріями, а потім розробляти методи запобігання цього. Такі мультимедійні додатки, як віртуальні операції, також допомагають лікарям практикуватися і набирати досвід.

  Популярі новини
  Загрузка...