Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору

414 0 Новини високих технологій

Скільки б виробники планшетів і смартфонів не пророкували загибель ноутбуків, але ті живуть і понині, причому продовжують стрімко розвиватися в технічному плані. Що стосується продажу, то з цим також все добре, і, судячи за статистичними даними, в сегменті спостерігається стабільність. Тобто люди так само, як і пару років тому, купують усі види ноутбуків, але спокійно і без ажіотажу. Останній більше проявляється в сегменті смартфонів, а у лептопів все тихо, розмірено і стабільно. Незважаючи на таку тишу і можливість гарненько подумати над вибором, вивчаючи огляди та відгуки, багато споживачі задаються більш загальними питаннями: які види ноутбуків бувають, або який тип краще іншого і чому. Визначившись з більш глобальними критеріями, потім вже можна переходити на конкретику.


Отже, спробуємо розібратися, які види ноутбуків бувають, на що потрібно звернути увагу перед покупкою пристрою, і на яких виробниках краще зупинитися в тому чи іншому випадку. Почнемо ми з опису ситуації навколо популярних брендів і продовжимо основними типами пристроїв.

Виробники

З приводу вибору бренда існує багато суперечливих думок, але практично всі споживачі згодні з тим, що потрібно зупинятися на перевіреному часом виробнику і тих, для кого виробництво лептопів – це основний вид бізнесу, і для нього відведено повноцінні конвеєрні лінії.
Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
Список популярних і перевірених брендів виглядає наступним чином:
 • «Леново»;
 • НР;
 • «Делл»;
 • «Асер»;
 • «Асус»;
 • MSI;
 • Apple.
 • Що стосується останнього виробника, то всі види ноутбуків Apple стоять осібно, бо відрізняються не тільки якістю виконання моделей і наявністю власної операційної системи, але і непомірно високими цінами. Проводячи аналогію між технічними характеристиками пристроїв від вищеописаних компаній і «яблучних» девайсів, можна сказати, що в останньому випадку добру половину вартості платить саме за бренд, а не за якісь експлуатаційні якості.


  Ситуація на ринку комп'ютерної техніки

  Взявши до уваги думку споживачів і статистику незалежних обзорщиков, видно, що буквально всі види ноутбуків «Асус» відзначилися кращим співвідношенням ціни до віддачі. Тобто в цьому випадку користувач платить рівно за те, що отримує. І хоча багато споживачі нарікають на вже набридливе класичний дизайн більшості моделей компанії, про невиправданої дорожнечі пристроїв відгуків немає ніяких. Так що практично всі види ноутбуків Asus – це відмінний баланс в ціні і якості. Пристрої від «Леново» і «Асер» завжди відзначалися як високопродуктивні і тим самим виправдовували свою ціну. Звичайно, спритні лептопи з цілком адекватної вартості – просто знахідка для споживача, але не все так райдужно, як здається на перший погляд. Практично на всі види ноутбуків від «Асер» та «Леново» не дуже схвальні відгуки про якість складання. Якщо не брати в розрахунок флагманські моделі та інший преміум-клас, то надійність пристроїв компаній, рівно як і їх тривалість життя, трохи нижче, ніж у інших відомих брендів. Так що тут можна сказати, що практично всі види ноутбуків від Acer і «Леново» не призначені для поїздок і серйозних випробувань, а здебільшого є «домашніми» пристроями.
  У MSI і «Делл» проблеми також зустрічаються, але яскраво виражених недоліків користувачами помічено не було. Окремо варто згадати про продукцію «Хьюлетт Паккард». Ті види ноутбуків HP, які розташувалися в преміум-сегменті, відмінно показали себе у всіх відносинах: і технічна складова хороша, і вартість більш або менш прийнятна.
  Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
  Але ось відгуки про моделі з бюджетної і середньоціновий категорії далеко не найкращі. Складається таке враження, що компанія розраховує лише на преміум-сегмент, а пристрою для інших, менш благородних категорій штампує, що називається, для галочки. Так що до деяких недорогих видів ноутбуків HP варто поставитися уважно і з більшою часткою скептицизму, без оглядки бренд. Що стосується інших виробників, то тут здебільшого працює принцип лотереї. Тобто характеристики кожної моделі потрібно ретельно зважувати і аналізувати, порівнюючи її з пристроями від вищевказаних брендів. Наприклад, деякі моделі і навіть цілі види ноутбуків від «Самсунг» можуть бути відмінно збалансовані в плані ціни і якості. Але це, скоріше, виняток, ніж правило. Тому до пристроїв навіть від іменитих, але успішних трохи в іншій області компаній, варто поставитися з підвищеною увагою.
  Далі розглянемо основні види ноутбуків, які можна зустріти на ринку комп'ютерної техніки.

  Нетбук

  Це невеликі пристрої, що відрізняються своєю компактністю і зручністю користування. Даний вид ноутбуків (фото нижче) можна порівняти з великим планшетом, укомплектованим клавіатурою. З-за своєї високої, в порівнянні з тими ж планшетами, вартості, нетбуки малозатребувані у середовищі рядових користувачів.
  Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
  Що стосується технічних характеристик, то даний вид ноутбуків обмежений екраном у 125 дюймів і посереднім набором чіпсетів. Звичайно, серйозні іграшки пограти на нетбуці не вийти, але він для цього не призначений. Головна перевага таких гаджетів – це мобільність, зручність користування і тривалий час автономної роботи. Останнє і досягається за рахунок скромного процесора і такої ж відеокарти. Основні споживачі даного виду ноутбуків – це студенти, дівчата і ділові люди. Тобто користувачі, для яких важливі саме побутові якості: написати реферат, посидіти в соціальних мережах або ж переглянути біржову статистику. Цінники на модель починаються з позначки в 15000 рублів.

  Початковий рівень

  Тут ми маємо найдешевші, так само як і посередні ноутбуки. Вищеописані бренди цей сектор воліють обходити стороною і добра половина виробників – це маловідомі або взагалі ноунейм-компанії.

  Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
  Початковий рівень – як раз той випадок, коли приказка «Скупий платить двічі» вірна як ніколи. Заощадивши 15-20% грошей і не купивши собі нормальний девайс, ви ризикуєте отримати масу проблем, причому добра половина з них критична і гарантована низькою якістю виробів. У цьому сегменті справи йдуть погано буквально у всьому: посередній екран, продуктивність інший раз нижче, ніж у планшетів, а сам корпус розвалюється і тріщить по швах. Звичайно, і в цьому вирі можна зустріти більш або менш тлумачний ноутбук, але тут допоможе тільки велика удача і студіювання відгуків на всі моделі, а їх тут чимало. Основний контингент покупців ноутбуків початкового рівня – це споживачі з вкрай обмеженим бюджетом, а також любителі ризикованих експериментів. Цінники стартують з позначки в 9000 рублів.

  Бюджетні моделі

  Це масовий сегмент і більшість мастистых виробників намагається представити у ньому свої моделі, що називається, для проби пера. Бюджетні ноутбуки здебільшого безшумні, бо як шуміти там, власне, і нічому. Тим не менш продуктивність пристроїв помітно на більшому рівні, ніж у тих же нетбуків.
  Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
  Бюджетні моделі призначені для виконання простих побутових та офісних завдань. Деякі пристрої подорожче можуть впоратися і з серйозними іграми, нехай навіть і на мінімальних графічних пресетах. З цього виходить і друга особливість даного виду лептопів – відсутність дискретної відеокарти.
  Споживача в цій категорії визначити дуже складно, тому як бюджетні ноутбуки купують практично все, починаючи від студентів і інших домашніх/офісних користувачів і закінчуючи вибагливими меломанами з бізнесменами. Цінники на модель починаються з позначки в 17000 рублів.

  Універсальні пристрої

  Це щось середнє між бюджетними та ігровими видами ноутбуків. Тобто тут ми маємо дуже непогану продуктивність, хорошу матрицю з нормальним відгуком і ємний елемент харчування. Подібні пристрої можна спокійно використовувати не тільки для серфінгу по Мережі і мультимедіа, але і для вирішення більш складних завдань. Завдяки наявності дискретної відеокарти, універсальні ноутбуки дозволяють працювати з потужними графічними фото - і відеоредакторами, а також грати в ігри на середніх графічних налаштуваннях. Моделі з цього сегменту затребувані тими, хто не хоче переплачувати за непотрібні їм ігрові можливості, але все ж хоче долучитися до ігрової індустрії. Універсальні лептопи також широко затребувані в професійному середовищі користувачів, начебто верстальників медіаконтенту. Цінники в цьому сегменті стартують з позначки в 30000 рублів.

  Ігрові моделі

  Тут ми маємо безкомпромісні варіанти для самої вимогливої категорії користувачів. Моделі відрізняються високопродуктивним процесором, потужною дискретною відеокартою, а також великим об'ємом оперативної пам'яті. Все це необхідно для того, щоб грати в сучасні ігри на середніх і високих налаштуваннях.
  Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
  Але у завидною продуктивності є і зворотна сторона. Ігрові ноутбуки шумлять і сильно гріються, до того ж багато користувачів воліють ще більше розганяти процесор і оперативну пам'ять, що знову-таки позначається на системі охолодження. Тому в добрій половині випадків доведеться додатково купувати спеціальну охолоджуючу підставку. Також варто попередити, що ігрові ноутбуки – це не панацея для вимогливих ігор. Стаціонарні комп'ютери цього ж класу приблизно в півтора рази могутніше своїх мобільних побратимів. Десктопи приймають на борт більш потужні і продуктивні процесори, а материнська плата працює з двома і більше дискретними відеокартами. Та й проблем з перегрівом на стаціонарних комп'ютерах помітно менше. Деякі шановні користувачі на популярних специфічних форумах так і зовсім вважають, що як клас повноцінні ігрові ноутбуки просто неспроможний. За ті гроші, які ви витратите на потужний ігровий лептоп, можна купити «всеїдний» стаціонарний комп'ютер, а на здачу якусь бюджетну модель для мобільності. Цінники на цю групу стартують з позначки в 40000 рублів.

  Сенсорні пристрої

  Це окремий вид ноутбуків, який хоч і активно, але зі слабким успіхом просувається відомими виробниками комп'ютерної техніки. Як такої користі від сенсорного екрану з даними форм-фактором практично немає. Фахівці цієї області називають даний сегмент проміжним і вартим уваги лише частково. Так, наступне покоління пристрою напевно зможе доповнити сенсор який-небудь серйозної «фішкою», але поки що ми маємо просто оригінальне управління і масу супутніх клопоту. Недоліки сенсорних моделей переважують їх переваги. Тут ми маємо високий вага пристроїв, скромний набір чіпсетів, пристойну товщину, чутливість дисплея і чимала кількість вразливих місць. Подібна техніка знайшла своє застосування в руках художників, дизайнерів та користувачів інших аналогічних областях, де саме сенсор відіграє особливе значення. А для пересічних споживачів – це іграшка і не більше того. Вартість моделей стартує з позначки в 13000 рублів.

  Ультрабуки

  Ця групу можна зустріти в основному в преміум-сегменті. Ультрабуки відрізняються, в першу чергу, тонким корпусом і безшумністю. Крім того кожний виробник намагається привнести в екстер'єр моделей щось нове і симпатичне оригінальне, тому добра половина ультратонких ноутбуків помітно красивіше своїх побратимів з інших категорій.
  Види ноутбуків, характеристики, особливості та поради з вибору
  Розплата за ексклюзивність дизайну, як завжди, лягла на плечі цінника. Якщо дивитися тільки на технічні характеристики, то за ті ж гроші можна купити тлумачний універсальний девайс з хорошою продуктивністю. Але тим, кому важливий імідж, розповідати про це зовсім не обов'язково. Що стосується конкретних показників продуктивності, то подібні пристрої цілком і повністю справляються з офісними та побутовими завданнями. Також на них можна запускати сучасні ігри, але будьте готові скинути графічні налаштування до мінімальних значень, тому як більш або менш потужна дискретна відеокарта просто не поміститися у настільки тонкий корпус. Ультрабуки купують в основному ділові люди, яким дуже важливий імідж, і інші користувачі, кому важлива ексклюзивність і виняткова естетика. Ціни на такі пристрої починаються з позначки в 20000 рублів.

  Підводячи підсумок

  Вибираючи техніку такого плану, потрібно в першу чергу визначити коло завдань, які ви збираєтеся покласти на ноутбук. Якщо вам потрібен девайс для серфінгу по Мережі, роботи з офісними додатками, мультимедіа або запуску невимогливих ігор, то варіант «чим дорожче, тим краще» буде явно непрактичним. У цьому випадку зовсім не обов'язково переплачувати за високопродуктивний набір чіпсетів. До того ж треба розуміти, що потужний процесор і хороша відеокарта автоматично передбачають такий же потужний елемент живлення. А це додає ваги пристрою і гучності. Геймер одягне навушники і буде грати в своє задоволення і до зайвих децибел йому немає справи, а от офісна робота – друк і серфінг, перетворяться на головний біль. Також варто звернути увагу і на конструкційні складові. В явні плюси можна записати металевий корпус (або хоча б з алюмінієвими вставками) і стійкість до зносу, тобто подряпин та інших механічних пошкоджень. Якщо ви підшукуєте собі партнера-мандрівника, то краще так і зовсім відмовитися від чистого пластику, який гнеться і ламається. І головне, пам'ятайте, що розумна і якісний у всіх відносинах техніка просто не може коштувати дешево, і купувати посередні моделі з ультрабюджетного сектора – собі дорожче.

  Популярі новини
  Загрузка...