Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови

530 0 Новини високих технологій

Більшість користувачів комп'ютерних систем знає, що одним з головних умов функціонування всієї апаратної частини, іноді званої «залізом», є наявність коректно встановлених драйверів пристроїв, для яких повинно проводитися своєчасне оновлення, оскільки все нові і нові програми часто пред'являють підвищені вимоги до управителя. Однією з найбільш цікавих розробок в плані встановлення і проведення апдейта драйверів можна назвати пакет DriverPack Solution. Обговорення програми на форумах в інтернеті містять і захоплення, і вкрай невтішні відгуки. Давайте спробуємо розібратися, хто ж правий, з неупередженої точки зору. Заодно подивимося на основний функціонал програми та його використання на практиці.

Програма DriverPack Solution: що це за програма і для чого воно потрібно?

Почнемо, мабуть, з розгляду того, що саме являє собою цей програмний пакет. Власне, це спеціальний додаток, що містить величезну базу даних драйверів практично для всіх відомих на сьогоднішній день «залізних» пристроїв, які можуть бути присутніми в комп'ютерній системі.


Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
Операційні системи Windows, причому будь-якого покоління, звичайно, намагаються інсталювати драйвери для присутнього обладнання в процесі установки. Ось тільки власна база даних надзвичайно мала, а присутні в ній виключно драйвери пристроїв і виробників, підтримуваних Microsoft. Не дивно, що навіть після першого старту встановленої з нуля системи деякі компоненти не працюють або функціонують зі збоями і помилками. Зрозуміло, що повторна інсталяція або оновлення драйверів засобами системи результату не дають, оскільки, як уже говорилося, звернення проводиться виключно до бази даних корпорації Microsoft.
Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
Ось тут на допомогу і приходить пакет DriverPack Solution. Відгуки про нього (і позитивні, і негативні) свідчать про те, що драйверів підтримуваних пристроїв в цьому пакеті набагато більше, і з цим не можна не погодитися. При цьому варто зазначити, що, наприклад, для початкової установки може використовуватися оффлайн-база. А ось що найцікавіше, так це наявність двох можливостей запуску програми: її можна просто встановити на комп'ютер або записати на знімний носій і завантажитися з нього, як з інсталяційного пристрою. У разі наявності інтернет-підключення можливо завантаження драйверів і звідти (на цьому зупинимося окремо).

Трохи історії

Розгляд і аналіз відгуків про програму DriverPack Solution поки залишимо осторонь і трохи зануримося в історію цієї унікальної розробки авторства Артура Кузякова.
Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
Вперше цей пакет з'явився відносно недавно (в 2008 році) і у вигляді бета-версії був викладений на формі ресурсу OSZone.Ru у вигляді додатка «Інтерфейс для установки драйверів». Думки з приводу нового аплету виявилися вкрай суперечливими. Противники додатки вказували на безліч недоробок. Ну, а чого було чекати? Це ж все-таки була бета-версія для тестування, а не повноцінний програмний продукт (до речі сказати, всі бета-версії будь-яких програм практично завжди є сирими). Але це не стало перепоною на шляху просування пакету, і в 2009 році, коли до його розробки долучилися інші фахівці, він був перейменований в DriverPack Solution, а потім вийшов у вигляді повноцінного додатка, яке згодом поширювалося у вигляді записаного на диск аплету в журналі «CHIP on CD». У 2010 році сталася визначна подія у вигляді запуску інтернет-сервісу DevID, інструментарій якого був вбудований в основний пакет DriverPack Solution. Відгуки про програму в той час говорили про те, що це була одна з перших можливостей пошуку драйверів, за типом використання ідентифікаторів DEV і VEN, які в операційних системах Windows знайти на вкладці дані у властивостях пристроїв у відповідному диспетчері.

І на сьогоднішній день така технологія в самому пакеті дозволяє проводити автоматичне оновлення драйверів, при якому спочатку визначається сам пристрій, а потім здійснюється пошук найбільш відповідного і самого свіжого драйвера на інтернет-ресурсі виробника обладнання або розробника такого керуючого програмного забезпечення, що повністю виключає і те, що пристрій після апдейта драйвера працювати не буде, і те, що віруси у систему проникнуть.

Випускаються версії

На сьогоднішній день серед випускаються модифікацій цього пакету можна зустріти три, а не дві, як стверджують деякі джерела в інтернеті, основні модифікації:
 • стандартний пакет;
 • полегшена версія Lite;
 • онлайн-модифікація.
 • Відгуки про DriverPack Solution кожної версії виявилися вельми неоднозначними. Саме тому трохи зупинимося на кожній з них.

  Практичне використання стандартної і полегшеної версії

  До деякого часу вважалися базовими стандартна і полегшена версія. Стандартна модифікація містить оффлайн-базу і може бути використана для безпосередньої установки драйверів зі знімного носія або в разі інсталяції програми на жорсткий диск навіть без доступу до інтернету. Підключення потрібно тільки для автоматичного оновлення.
  Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
  Полегшена версія, як і аналогічні модифікації інших програм, має свої обмеження, пов'язані з тим, що за допомогою цієї утиліти можна встановити тільки відсутні драйвери для неробочого обладнання, наприклад, при встановленні нового компонента в систему, для якого немає набору оригінальних драйверів. А от оновлення ця версія не виробляє. Крім того (і відгуки про DriverPack Solution це підтверджують), лайт-версія «важить» всього лише кілька десятків мегабайт, в той час як стандартний пакет може досягати розміру в кілька гігабайт, що пов'язано виключно з величезним обсягом основної бази даних.

  Онлайн-модифікація

  Ще одна модифікація пакета у вигляді версії для роботи виключно в онлайн-режимі вийшла порівняно недавно і отримала маркування DriverPack Solution 17762. Відгуки про програму теж рясніли протиріччями, а в якості основного мінуса вказувалося, що сам додаток, незважаючи на свій тип портативний, додатково інсталює купу непотрібного мотлоху і навіть створює власні елементи в автозавантаженні системи, які відключити стандартним методом в Windows неможливо, оскільки ці компоненти в списку процесів і служб, що стартують разом з системою, не відображаються. Так, дійсно, це відмічено і прихильниками, і супротивниками програми.

  Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
  На даний момент для завантаження та використання доступна версія DriverPack-17-Online_19762462101520398261 використання якої теж викликає законні сумніви. Зверніть увагу на наведений скріншот.
  Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
  На ньому чітко видно, скільки програм буде інстальовано автоматично. З іншого боку, всі ті, хто скаржиться на додаток, чомусь абсолютно не звертають уваги на можливість відключення установки будь-якого компонента (і драйверів, і супутнього софта).
  Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
  Нарешті, вельми сумнівно виглядає інструментарій захисту і чищення. Він по негативу «переплюнув» навіть відомий антивірус Avast, який все і вся вважає сумнівним або небажаним, хоча насправді обумовлені програми є офіційними і цілком безпечними.
  Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
  Відгуки про DriverPack Solution Online прямо говорять про те, що багатьом взагалі незрозуміло, навіщо він був включений в основний набір. На жаль, з його присутністю доводиться миритися, хоча, за великим рахунком, цей інструмент нічого самостійно не видаляє, а тільки дає рекомендації.

  Відгуки про комп'ютерної програми DriverPack Solution розділилися

  Що ж стосується самих відгуків, дійсно, багато користувачів в плані автоматизації програмою задоволені. Інші пишуть, що після установки драйверів навіть операційна система перестає працювати. Нарешті, не можна не погодитися з відгуками щодо програми DriverPack Solution Online, які пов'язані не тільки з критикою установки додаткового ПЗ, але і наявністю невідомо навіщо вбудованого і явно сумнівного інструменту захисту і очищення системи. Зрештою, це ж не антивірус і не оптимізатор!

  Плюси пакету

  Нарешті, коротко про переваги та недоліки. Серед плюсів можна відзначити:
 • одну з найбільших оффлайн і онлайн-баз драйверів;
 • повну автоматизацію при встановлення та оновлення драйверів;
 • низьке споживання ресурсів;
 • можливість старту зі знімного носія до завантаження системи.
 • Передбачувані мінуси

  До мінусів можна віднести такі пункти:
 • установка зайвого додаткового (мабуть, партнерського);
 • сумнівні додаткові компоненти оптимізації і захисту;
 • занадто великі обсяги оффлайн-баз;
 • неможливість оновлення драйверів в лайт-версії;
 • можливі конфлікти з вже встановленими драйверами.
 • Як видалити пакет цілком і повністю?

  Нарешті подивимося, як видалити пакет DriverPack Solution. Відгуки користувачів всіх рівнів підготовки свідчать про те, що нічого складного в цьому немає. Для стаціонарних версій можна скористатися звичайним розділом програм і компонентів, однак краще все-таки віддати перевагу програмам-деинсталляторам, начебто iObit Uninstaller, здатним видаляти залишки у вигляді файлів і ключів реєстру.
  Програма DriverPack Solution: відгуки, особливості і умови
  Для видалення онлайн-пакету і супутніх компонентів DriverPack Solution (відгуки підтверджують і це) досить позбавитися від основного виконуваний EXE-файлу програми. Після цього навіть спливаючі повідомлення і активовані компоненти автозавантаження зникнуть без втручання користувача.

  Популярі новини
  Загрузка...