Що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран?

528 0 Новини високих технологій

Не варто відразу панікувати, якщо у вас перекинувся екран на ноутбуці чи комп'ютері. Ця проблема в переважній більшості випадків не пов'язана з апаратною частиною та вирішується буквально за кілька хвилин. Не вірите? Тоді прочитайте цю статтю, і ви самі в цьому переконаєтеся. До речі, способи, представлені нижче, є універсальними і підійдуть для будь-якої версії операційної системи Windows.

Гарячі клавіші

Отже, самої найпоширенішою причиною того, що на вашому комп'ютері екран перекинувся на 90 градусів (або на будь-який інший кут) є випадкове натискання вами так званих гарячих клавіш. Ви могли просто зачепити їх, протираючи клавіатуру, а потім виявити, що зображення на моніторі відображається догори дригом.


Логічно, що для вирішення проблеми слід використовувати ту ж комбінацію кнопок, яка призвела до її виникнення. І тут є кілька варіантів. Насамперед, одночасно затисніть клавішу Ctrl і Alt, а потім, не відпускаючи їх, натисніть на одну з стрілок. При цьому:
 • Стрілки «Вгору» і «Вниз» повернутий зображення на 180 градусів.
 • Що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран?
 • Стрілки «Вліво» і «Вправо» перевернуть монітор на 90 градусів, відповідно до свого напрямку.
 • Таким ось нехитрим способом, поступово обертаючи картинку на екрані, ви повернете її у вихідне положення. Варто сказати, що цей метод працює не завжди, але випробувати його потрібно в першу чергу, так як дана процедура не забере у вас багато часу.


  Налаштування операційної системи

  Якщо попередній спосіб вам не допоміг, ви можете скористатися налаштуваннями операційної системи і спробувати зробити так, щоб екран комп'ютера перекинувся назад. Для цього:
 • Клацніть по будь-якому порожньому ділянці на робочому столі правою клавішею миші. У контекстному меню виберіть пункт «Роздільна здатність» (Windows 10 цю опцію перейменували в «Налаштування екрану»).
 • Виберіть той монітор, який ви хочете налаштувати. Якщо у вас перекинувся екран на ноутбуці або ж ви використовуєте тільки один монітор, тоді можете просто пропустити цей крок.
 • Що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран?
 • В розділі «Орієнтація» виберіть варіант «Альбомна» (підходить для більшості моніторів).
 • Якщо проблема з перевернутим екраном зникла, збережіть зміни. В іншому випадку – просто спробуйте вибрати іншу орієнтацію дисплея.

  Налаштування відеокарти

  Ще один спосіб вирішити несправність, з-за якої перекинувся екран на ноутбуці чи комп'ютері, полягає в зміні налаштувань відеокарти. Він має свої нюанси, але, в принципі, дуже схожий на попередній. Отже, вам потрібно зробити наступне:
 • Зайдіть в налаштування вашої відеокарти. Найчастіше це можна зробити, клацнувши по відповідному значку на панелі задач. Крім того, ви можете знайти потрібну програму через меню «Пуск».
 • Далі вам потрібно відшукати опцію, що відповідає за поворот дисплея. На жаль, її назва може відрізнятися в залежності від моделі вашої відеокарти. При пошуку орієнтуйтеся на «Повернути робочий стіл», «Поворот дисплея» та інші подібні назви.
 • Що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран?
  Відшукавши і вибравши потрібну опцію, поверніть екран або за допомогою розділу «Орієнтація», або користуючись стрілками. Повернувши дисплей в нормальне положення, підтвердіть зміни і закрийте налаштування відеокарти.

  Інші способи

  Якщо екран на ноутбуці перекинувся і не хоче повертатися в нормальне положення, тоді ви можете скористатися одним з альтернативних способів усунення несправності:
 • Перевстановіть драйвер для вашої відеокарти. При цьому можна спробувати встановити більш ранньої версії.
 • Іноді зустрічаються ноутбуки, обладнані акселерометром. Якщо на вашому пристрої він є, тоді причина перевернутого дисплея може критися в його несправності.
 • В крайньому випадку ви завжди можете перевстановити операційну систему.
 • Також майте на увазі, що проблема з перевернутим екраном може спостерігатися через несправність вашого монітора або іншого заліза. У цьому випадку краще не намагатися вирішити її самостійно і звернутися до фахівця.

  Популярі новини
  Загрузка...