Що таке FTP-клієнт і як його використовувати

334 0 Новини високих технологій

Мабуть, ніщо так не змінювало людей, як інформація. Чим більш інформоване населення, тим безпечніше країні, причому інформованість може бути будь, аж до попередження про прийдешню катастрофу або т. п. Головне, що інформація не тільки має властивість рятувати життя, але також і покращувати їх. Уявіть своє справжнє, якби книг не існувало, як і писемності теж. Так, це саме кам'яний вік. На щастя, все це всього лише фантазія любителя антиутопії, тому що ми живемо в XXI столітті – інформаційному столітті, але все завдяки заслугам комп'ютерів, серед яких знаменитий FTP-клієнт. У цій статті ми детально розберемо, що ж це таке, де використовується і навіщо створювалося. Стаття рекомендується початківцям користувачам операційної системи Windows.


Що таке FTP-клієнт

Для початку потрібно розібратися, що ж таке інформація в комп'ютерному світі. Якщо слідувати визначенням, то при передачі будь-якого символу він перекодовується в шістнадцяткову систему числення, адже в ній можна зберігати набагато більше значень, ніж у стандартної для нас десяткової. Її відмінність в тому, що після 9 йдуть літери латинського алфавіту, аж до F, значення якого 16. Також до інформації додаються спеціальні ключі, щоб розуміти, де початок рядка, де її середина і кінець, а також те, завдяки якій технології передається сигнал – це найважливіше. Одним з найкращих варіантів протоколу передачі даних FTP – File Transport Protocol, тобто транспортний протокол для даних. Для чого він потрібен? Якщо передати комп'ютеру якусь послідовність біт, то як він зможе прочитати їх? От саме для цього і створюються протоколи, вони зручно і компактно передають інформацію, а потім беруть її і знову переводять у більш-менш людський вигляд.


Що таке FTP-клієнт і як його використовувати
FTP-клієнти часто використовуються при створенні хмарних сховищ, але виключно домашнього користування, оскільки процес передачі даних з легкістю можуть підключитися треті особи. Компанії використовують версію з шифратором і дешифратором даних – FTPS. У наступному розділі статті ми докладно розповімо вам, як встановити клієнт транспортного протоколу на ваш персональний комп'ютер під управлінням ОС Windows 10.

Як створити власний FTP-клієнт для Windows 10

Для початку нам потрібно буде оновлена до останньої версії Windows 10. Також якщо у вас вона не активована, то спочатку потрібно нарешті зробити, оскільки без цього в операційній системі можуть бути відключені деякі параметри, від чого робота з FTP може сильно завагатися. Якщо все добре, то читаємо інструкцію нижче.
Що таке FTP-клієнт і як його використовувати
Інструкція по установці FTP:
 • Активуйте свій браузер і скачайте програму FileZilla з офіційного сайту розробника. Не рекомендуємо робити це з різних дзеркал.
 • Після скачування починайте процес установки програми на комп'ютер, бажано на диск C.
 • Активуйте програму. Тепер залишається підключитися до певного серверу, для цього спочатку задайте ім'я хоста, ваш логін, пароль, а також порт, якщо він потрібен. Якщо ви захочете створити свій сервер FTP, то рекомендуємо купити хмарну машину, а на ній вже запускати його, т. к. сервера потрібен постійний доступ в інтернет.
 • Установка на застарілих версіях ОС

  Якщо ви ставите питанням про те, чи буде працювати FTP-клієнт з XP, то говоримо відразу, що так. Сама програма FileZilla надається з повністю відкритим вихідним кодом, що дало можливість звичайним користувачам підлаштовувати її для різних ОС, в тому числі і для Windows XP. Якщо у вас не буде працювати сама нова версія, то рекомендуємо або оновити операційну систему, або знайти версію FileZilla приблизно 2009 року випуску, тоді вона точно буде працювати.
  Що таке FTP-клієнт і як його використовувати

  На закінчення

  Сподіваємося, після прочитання цієї статті ви зрозуміли, що таке FTP-клієнт. Якщо ви починаючий програміст, а з вами є друзі за покликанням, то рекомендуємо вам зібрати власний сервер FTP, адже через нього можна дуже швидко і зручно передавати файли куди завгодно.

  Популярі новини
  Загрузка...