Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?

574 0 Новини високих технологій

З розвитком комерційної сфери в інтернеті з'явилося багато нових професій. І поки всі ці спеціальності не почали викладати в університетах, попит на хороших фахівців великий. Багато хочуть дізнатися, з чого почати веб-дизайн, вивчити його базові теми і термінологію. Хтось вирушає за знаннями на курси, хтось намагається оволодіти новою професією самостійно. Наша стаття допоможе розібратися з основами веб-дизайну всім, хто цього прагне.

Інтернет-маркетинг

Не можна сказати, що веб-дизайн почався тільки після розвитку інтернет-маркетингу, так як ця спеціальність користується популярністю давно. Але саме з моменту виникнення потреби поліпшувати ресурс ця професія стала більш затребуваною.


Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
Зараз інтернет-маркетинг залежить від декількох фахівців, які допомагають спланувати стратегію розвитку сайту, розробити його, наповнити контентом і просунути в Мережі. Веб-дизайнери грають важливу роль в цьому непростому процесі. Від них залежить успіх просування і популярність ресурсу. Знаючи це, багато хто хоче зрозуміти, з чого почати вивчення веб-дизайну.

Поняття

Якщо студент не в повній мірі розуміє завдання майбутньої спеціальності, то і працювати в цьому напрямку йому буде непросто.
Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
Веб-дизайн - це класичний прояв дизайну в веб-розробці, завданням якого є проектування користувацьких інтерфейсів веб-сайтів і додатків. Чим займаються фахівці:
 • Проектуванням логічної веб-структури ресурсу.
 • Розробкою і впровадженням зручних способів подачі контенту (юзабіліті).
 • Художнім оформленням сайту.
 • Незважаючи на те що багато веб-дизайнери не мають ніякого відношення до художньої школи або іншим творчим студіям, вміння правильно підбирати кольори, форми і елементи - невід'ємна частина їхньої професії.


  Як вже згадувалося раніше, в університетах ніхто не навчить вас цієї спеціальності. Тому можна знайти як самоучок, так і тих, хто закінчив курси і дізнався від професіоналів, з чого почати веб-дизайн.

  Термінологія

  Якщо поставитися більш поглиблено до терміну «веб-дизайн», то це графічний дизайн, завдяки якому можна розробляти і оформляти об'єкти інформаційного середовища Інтернету. Крім візуальної якості, спеціальність працює і над зручностями користування. Таке пояснення допомагає відокремити даний термін від поняття «веб-програмування», наділяючи перший творчим спрямуванням. Крім зручності і естетичної складової, веб-дизайнери повинні стежити за стандартами W3C, кроссплатформенностью, інтернет-маркетингом, оптимізацією і рекламою. Нехай це не найголовніші напрямки в навчанні веб-дизайну, але про них все одно потрібно знати, оскільки вони впливають один на одного. Приміром, W3C - це організація, яка впроваджує технологічні стандарти для Інтернету. Фахівець повинен стежити за змінами і працювати з ними. Кросплатформеність - це можливість програми працювати на декількох платформах, тобто бути універсальної для будь системи. Інтернет-маркетинг також диктує свої правила оформлення ресурсу, впровадження елементів, які б впливали на потенційного покупця.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  Важливо також знати ази SEO-оптимізації та реклами в інтернеті.

  Процес

  З чого почати веб-дизайн? З вивчення того, що повинен робити фахівець цієї сфери. Унікальне оформлення зазвичай коштує дорожче, оскільки є колосальною роботою, яка вимагає приділяти увагу кожній деталі.
  У цьому випадку замовник створює докладний ТЗ, яке прописано до найдрібніших подробиць. Дизайнер займається тим, що розробляє концепцію ресурсу, або, отримавши вимоги, слід їм, створюючи макет. Лише після цього готовий шаблон передається веб-розробнику. Іноді веб-дизайнер на основі шаблонів пропонує свої рішення. Такий спосіб прискорює роботу і виявляється значно дешевше. Деякі веб-дизайнери працюють не над конкретними проектами, а над розробкою шаблонів, які пізніше можна встановлювати на будь-який ресурс. Є велика кількість сайтів з подібними рішеннями. Навіть недосвідчені користувачі можуть придбати за 40-60 доларів вподобаний шаблон і встановити його на свій майбутній сайт. Таким чином, головне завдання web-дизайнера - це створення макета. Він може бути представлений картинкою, яка покаже зовнішній вигляд сторінки ресурсу. Щоб цю картинку можна було доопрацювати, її роблять багатошаровим. В залежності від потреб замовника, макет може включати не лише картинку, а й фотографії, складні колажі, зображення, текстові шари і унікальні значки.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  Щоб головна сторінка також виділялася, веб-дизайнер займається окремим макетом, на який можна вносити доповнення або зміни, що відповідають тематиці або спеціальними подіями.

  Веб-дизайн: навчання з нуля

  Кращий спосіб розібратися з тим, з чого почати вивчення цієї спеціальності, - це зайти на будь-який курс і прочитати навчальний план. Перше заняття, як правило, є ввідним. На ньому розповідають:
 • Що таке веб-дизайн.
 • Пояснюють сприйняття людиною візуальних образів.
 • Навчають теорії кольору і психології його сприйняття.
 • Розповідають про формою в графічному дизайні.
 • Пояснюють пропорції і композиції у веб-дизайні.
 • Вчать розрізняти векторну і растрову графіку.
 • Розповідають про колірних моделях і сучасних трендах.
 • Коротко описують основні програми для роботи з комп'ютерною графікою.
 • Зазвичай кілька занять присвячуються роботі з програмою Adobe Photoshop. На першому уроці вивчають інтерфейс програми, панель інструментів, настроювань, створення простого документа, види і типи шрифтів.
  Далі студенти знайомляться з поняттям користувацького інтерфейсу ресурсу і з основними його елементами. Вони вивчають взаємодію з користувачем. Після цих уроків проходять підсумкові заняття з практикумом по створенню окремих елементів. Але це не все, з чого починають web-дизайн. Майбутній фахівець повинен познайомитися з ще однією програмою Adobe Illustrator. Як і з Adobe Photoshop у цьому випадку відбувається знайомство з цілями програми, робочим простором, створенням документів, монтажних областей, панеллю інструментів. Важливим заняттям є вивчення основи архітектури сайтів. У ньому розповідають про типах і видах сайтів, структуру сторінки, елементи взаємодії, завдання та функції, ТЗ при розробці, а також про особливості проектування. Крім того, зачіпають тему HTML і CSS.

  Комерційні сайти

  З чого почати вивчення веб-дизайну? Як вже згадувалося раніше, важливу роль відіграє знання інтернет-маркетингу. Тому сайтів комерційної спрямованості також розглядаються на курсах даної спеціальності.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  На уроках розповідає специфіку юзабіліті для подібних сайтів, опрацювання компонентів і розробку структури основних сторінок. Важливою у вивченні веб - дизайну є практика. Навіть якщо ви хочете самостійно вивчати цю спеціальність, важливо періодично проводити практичні заняття. Якщо ви не знаєте, з чого почати самонавчання веб-дизайну, пошукайте в інтернеті ТЗ. На чужих завданнях ви зможете потренуватися створювати головну сторінку комерційного сайту, розробляти каталог та картки товару.

  Посадкова сторінка

  Landing page - це ще одна форма комерційного сайту. Її називають цільовою або посадкової сторінкою. Головним завданням такої форми відображення контенту є збір контактних даних цільової аудиторії. Така сторінка є підсилювачем ефективності реклами і збільшення аудиторії. Вона містить інформацію про товар або послугу.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  Урок на цю тему починається з визначення посадкової сторінки, структури та практичного створення дизайну. Далі важливо провести практикум по верстці landing page. З точки зору інтернет-маркетингу, посадкова сторінка повинна мати багато важливих деталей.

  Аналіз

  Останні заняття дуже важливі, оскільки на них підводять підсумки. Для web-дизайну важливий аналіз ринку пропозицій. Фахівцю потрібно розуміти, як знаходити клієнтів і визначати конкурентну вартість послуг. У цьому занятті багато часу приділяється аналізу цін на ринку, а також сегментації, формування вартості робіт, грамотному складанню договору та правил продажу своїх послуг.

  Самостійне навчання вдома

  Крім курсів, вивчати спеціальність можна і вдома. Приміром, є дистанційне навчання веб-дизайну. Хоча цей варіант не самий популярний. Не завжди курси онлайн є якісними і дійсно корисними, а от їх вартість завжди дуже висока. Іноді ціна більше, ніж на навчальних курсах.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  Незважаючи на це, багато вирішують отримати таку спеціальність самостійно. Зробити це цілком реально. Важливо лише дотримуватися дисципліни і знайти справді корисний план навчання. Не всі одразу розуміли, з чого почати веб-дизайн. Але шляхом проб і помилок вже сформувався домашній навчальний план.

  Колір

  Оскільки web-дизайн - вид графічного дизайну, важливо знати основи цієї спеціальності. Тому часто навчання починають з теорії кольору. Це пов'язано з тим, що враження від дизайну складається з безлічі факторів. Колір - один з найважливіших. Новачкові важко зрозуміти, які фарби поєднуються один з одним. Саме основа теорії тонів і півтонів допоможе при виборі колірної схеми для дизайну сайту.

  Шрифт

  З чого почати навчання веб-дизайну? Деякі фахівці вважають, що новачкові важливо знати основи шрифтів. Але це питання дуже складне. Шрифти - це ціла наука, якої навчають в університеті на факультеті журналістики або друкарні.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  Новачкові спочатку краще використовувати вже оптимальні рішення з поєднання шрифтів. Після поглибленого вивчення цієї теми, можна буде експериментувати самостійно.

  Програми

  Про програми, які потрібні веб-дизайнеру, ми вже згадували. Про них треба знати все, вміти ними користуватися і розуміти принцип роботи. Adobe Photoshop і Illustrator - основні інструменти роботи з растровою та векторною графікою. У цей список можна додати програму Sketch, про яку говорять фахівці цієї галузі.

  Спеціальна література

  Навчання веб-дизайну з нуля за книгами також може допомогти ознайомитися з цією роботою. Одними статтями з інтернету ситий не будеш, тому важливо знайти корисну літературу на відповідні тематики. Список книг, які можуть стати в нагоді:
 • Джеремі Кит «HTML5 для веб-дизайнерів».
 • Ден Сидерхолм «CSS3 для веб-дизайнерів».
 • Стів Круг «Веб-дизайн, або Не змушуйте мене думати».
 • Тім Кедлек «Адаптивний дизайн. Робимо сайти для будь-яких пристроїв».
 • Таких книжок дуже багато. Разом з навчальним планом, важливо постійно читати і отримувати додаткові знання.

  Висновки

  Якщо ви задалися метою самостійно вивчити веб-дизайн, то у вас обов'язково все вийде. На першому етапі важливо уважно продумати навчальний план і слідувати йому.
  Веб-дизайн: з чого почати навчання новачкові?
  Сказати точно, скільки може тривати самонавчання, дуже непросто. Кожна людина по-різному сприймає інформацію, тому для тієї чи іншої теми йому знадобиться більше або менше часу. Набагато простіше буде тим, хто вже вміє користуватися «Фотошопом», знає інтернет-маркетинг та основи дизайну. Їм неважко буде зрозуміти, з чого почати вивчати веб-дизайн. Самонавчання може зайняти два-три місяці. Але пам'ятайте, важливо щодня приділяти хоч трохи часу на вивчення даної спеціальності.