Завис "Ворд": як зберегти документ? Можливі причини і способи розв'язання проблеми

263 0 Новини високих технологій

Напевно, не потрібно говорити, як буває прикро, коли у «Ворді» користувач набирає текст, а програма в самий невідповідний момент зависає намертво, з-за чого і збереження документа виявляється неможливим. А адже стільки часу було витрачено на його створення Але давайте подивимося, як зберегти документ, якщо «Ворд» завис. Як виявляється, не все так погано, і кілька рішень по відновленню працездатності програми і навіть незбережених документів запропонувати все-таки можна. Вони досить прості, і освоїти їх зможе будь-який користувач.


Завис «Ворд», а документ не збережено: що робити?

Більшість користувачів у такій ситуації зазвичай починають застосовувати кардинальні методи, що стосуються закриття текстового редактора. Так, дійсно, зробити це можна, але тільки за умови, що операційна система працездатна. У Windows 10 спостерігається проблема того, що програма зависає намертво, і ніякі засоби доступу до того ж «Диспетчер завдань» не працюють (ні інтерфейс, ні миша, ні клавіатура на власні дії, не реагують). Тут вихід тільки один – примусове вимикання комп'ютера або ноутбука з повторним включенням. Тобто виходить, що питання про те, як зберегти документ, якщо завис Microsoft Word, в даному випадку нерозв'язний взагалі.
Завис "Ворд": як зберегти документ? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Зате при повторному виклику редактора він зазвичай пропонує відновити автоматично збережену копію на певний момент часу. Але тут все залежить виключно від налаштувань автозбереження (вказівка проміжку часу, через який воно повинно спрацьовувати постійно). Принагідно варто звернути увагу, що така методика застосовна тільки в тому випадку, якщо спочатку було файлу присвоєно якесь ім'я, оскільки за замовчуванням програма зберігає тільки два стану: початкова та остання у вигляді копії. Так що, якщо ви просто створили новий файл, але спочатку його не зберегли, редактор при повторному старті може і не видати пропозицію про відновлення збереженої копії.


Попередні налаштування

Таким чином, щоб убезпечити себе від появи таких ситуацій, попередньо рекомендується зробити такі налаштування.
Завис "Ворд": як зберегти документ? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
У більшості останніх версій текстового редактора знайти їх можна через файлове меню з вибором рядка параметрів. Зліва в меню є розділ збереження, після входу в який справа потрібно виставити бажаний проміжок (чим менше, тим краще). Приміром, якщо виставити в якості параметра одну хвилину, можна бути точно впевненим, що основний документ при зависанні програми не загубиться. Навряд чи навіть при самому швидкому наборі хтось встигне ввести аж надто багато тексту.

Завис «Майкрософт Ворд»: як зберегти документ шляхом відновлення працездатності редактора?

Тепер перейдемо до розгляду кілька неординарних методів. Отже, «Ворд» завис. Як зберегти документ? Поки мова саме про збереження не йде. Насамперед слід спробувати реанімувати редактор, щоб зробити збереження вже після відновлення його працездатності. Знову ж, це стосується лише тих випадків, коли система реагує на дії користувача.
Завис "Ворд": як зберегти документ? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
У цьому випадку необхідно викликати «Диспетчер завдань», використовуючи для цього стандартну 3-кнопкову комбінацію або команду taskmgr в меню «Виконати», перейти на вкладку швидкодії і натиснути клавішу F5. Потім через поєднання Alt + Tab перейти на редактор і через деякий час (коли його працездатність буде відновлена) можна буде зберегти шуканий файл.

Методика створення скріншоту

Можна запропонувати ще одну методику, якщо «Ворд» завис. Як зберегти документ? Для цього можна скористатися створенням скріншоту екрану. Мінус такого рішення полягає в тому, що при створенні знімка у редакторі буде відображений не весь текст, а тільки той, який в даний момент видно на екрані. Зате дуже може бути, що якраз цим фрагментом і можна буде доповнити автосохраненный файл при повторному запуску програми.
Завис "Ворд": як зберегти документ? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Скріншот, як правило, створюється шляхом натискання клавіші Print Screen в поєднанні з іншими кнопками зразок Win, Fn, Alt, Shift і т. д. В різних комп'ютерних пристроях вони можуть відрізнятися. Тепер поміщений в буфер обміну фрагмент потрібно зберегти. Для цього підійде будь-найпростіший графічний редактор (наприклад, Paint), в якому потрібно використовувати вставку зображення з подальшим збереженням файлу в будь-якому доступному форматі.

Перетворення малюнків у текст

Але повернемося до ситуації, коли «Ворд» завис. Як зберегти документ в графічному форматі, розібралися. Але вставляти в автосохраненный файл графічний об'єкт сенсу немає, оскільки в більшості випадків може знадобитися редагування тексту. Як вчинити в такій ситуації?
Завис "Ворд": як зберегти документ? Можливі причини і способи розв'язання проблеми
Одним з основних рішень багато фахівців називають використання спеціальних програм розпізнавання тексту начебто ABBYY FineReader. У додатку потрібно просто виконати сканування графічного файлу з вибором перетворення малюнків у текст Word. В цьому разі проблем з розпізнаванням бути не повинно, оскільки вам не потрібно сканувати друкований текст на паперовому носії, електронні копії розпізнаються миттєво, а поява можливих помилок у вихідному тексті виключається практично на всі сто відсотків.

Короткий підсумок

Ось, власне, і все, що стосується ситуацій, коли «Ворд» завис. Як зберегти документ, здається, теж ясно. Але що із запропонованих способів використовувати в якості якогось універсального рішення? Якщо не брати в розрахунок встановлення потрібних опцій автозбереження, для початку рекомендується спробувати реанімувати редактор через «Диспетчер завдань». А от якщо це не допоможе, доведеться робити знімок екрана і перетворювати графіку в текст. Але, на жаль, у випадку з Windows 10 коли зависає не тільки основна програма, але і вся система, жоден з вищеописаних способів не спрацює. Залишиться сподіватися лише на те, що після перезавантаження системи «Ворд» запропонує виконати відновлення документа станом на якусь тимчасову точку. І не забудьте попередньо виставити мінімальний проміжок для збереження поточних копій. Цілком можливо, більша частина набраного матеріалу залишиться, а «добирати» доведеться самий мінімум втраченого тексту.