Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра

10 0 Новини високих технологій

З розвитком інтернету в нашому житті з'явилася величезна кількість нових професій. Вони з кожним днем набирають популярність. Добре це чи погано – можна сперечатися нескінченно. Але знати, що вебмастер – це не ледар за комп'ютером, а творчий і талановитий чоловік, що потрібно.

Професія

Взагалі, визначити рамки можливостей цієї спеціальності непросто. Як зрозуміло з назви, ця професія займається розробкою веб-сайтів. Також такі люди можуть працювати з корпоративними додатками для Інтернету.


Але це лише основна посада вебмастера. Крім цього, він може поєднувати в собі і інші професії, в залежності від розміру колективу. Наприклад, іноді він займається дизайном або верстає веб-сторінки. Може щось програмувати або виконувати роботу системного адміністратора.
Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра
Іноді вебмайстру доводиться модерувати сайт, працювати контент-менеджером. Він може стати співробітником техпідтримки. Останнім часом вебмастер – це і спеціаліст SEO. У підсумку з простого розробника ресурсів, у нас виріс багатофункціональний співробітник, який може допомогти відразу на декількох етапах створення сайту.

Розвиток

У самого поняття є вже своя історія. Природно, воно не з'явилося з стелі. Вперше про нього згадав відомий Тімоті Джон Бернерс-Лі. Це людина, якій ми зобов'язані інтернетом і тим, що стало з'являтися згодом. Він розповів про вебмастере в одному занятном документі. «Керівництво по стилю гіпертексту в онлайні» з'явилося ще в 1992 році. В одній із глав цього документа вчений дає якісь рекомендації. В них він радить створити «поштова аліас webmaster». Це винахід має допомагати тим, у кого є проблеми з сервером.


У підсумку люди повинні були використовувати такий єдиний поштову адресу, перевагою якого стала незалежність від імені людини, який займався б веб-розробкою. Так, рекомендувалося використовувати це слово для всіх приватних вебмайстрів.
Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра

Універсальність

Така універсальність цієї професії не випадкова. Справа в тому, що коли на початку 90-х років минулого століття став розвиватися інтернет, почали з'являтися і сайти. Загальнодоступність Мережі дозволяла кому не ліньки створювати свій ресурс. Але так вже склалося, що такими творцями ставали самі автори. Так, за розробку, модерацію, наповнення, підтримку, технічну складову і багато іншого, відповідав один чоловік. Ці творці стали називатися веб-майстрами. Курсів тоді ніяких не було, і людям доводилося методом проб і помилок підтримувати своє дітище. А ось спеціальне навчання цієї професії з'явилася вже тоді, коли активізувалися зростання мережі і комерціалізація. Так почали з'являтися особливі вимоги до сайтів. Все це і призвело до того, що недостатньо було бути самоучкою. Потрібно було слідувати певним алгоритмом. Цього і стали навчати на курсах вебмайстрів.

Сумнівна форма

Продовжуючи тему цієї професії, розповімо один цікавий факт. Як ми знаємо, в російській мові немає жіночої форми назви професії. Іноді, вживаючи в подібному дусі спеціальність, вона набуває негативного забарвлення.
Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра

А ось в англійській мові є слово webmistress. Тобто жінка, що займається веб-розробкою. Слово виходить досить дивне, та й на ділі воно дуже рідко застосовується в реальному житті, навіть в англійській мові.

Робота

Отже, перейдемо безпосередньо до роботи, яку виконують фахівці даної професії. Насамперед це розробка веб-сайтів. Але сказати, що це єдина їх завдання не можна. До того ж, у веб-розробки є багато етапів, які можуть виконувати різні люди, так і людина, що закінчив курси. В процесі створення сайту або веб-додатки, необхідно приділяти час веб-дизайну, верстці, програмування і конфігурації.

Етапи

Звичайно, поетапність залежить від самого ресурсу. Але в цілому, є кілька обов'язкових і часто зустрічаються кроків цього процесу:
 • Створення. Тут мається на увазі процес проектування, під час якого збирається та аналізується вся інформація, розробляється технічне завдання і продумується інтерфейс.
 • Креатив. Це наступний етап, при якому потрібно продумати креативну концепцію.
 • Дизайн. Слідом йде розробка зовнішнього вигляду сайту.
 • Деталізація. Залежно від спеціалізації ресурсу, потрібно доопрацювати на цьому етапі всі деталі.
 • Збірка. Далі відбувається верстка та шаблони.
 • Програмування. Це непростий етап, яким веб-розробник може віддати кермо правління людині, який краще в ньому розбирається.
 • Оптимізація. Це ще одна непроста спеціальність, якої може займатися SEO-спеціаліст.
 • Тести. Далі потрібно протестувати всі функціональні елементи і перевірити їх працездатність.
 • Запуск. Після цього можна відкривати проект і активувати загальний доступ.
 • Підтримка. Останній етап може тривати вічно, оскільки технічне обслуговування необхідно завжди.
 • Подробиці

  До вищеописаних етапів, природно, можна запропонувати більш детальний план. Крім того, кроки можуть виконуватися в різному порядку. Все буде залежати від завдань ресурсу.
  Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра
  Будь-який приватний вебмастер спочатку пропонує створити технічне завдання. Хоча іноді цим може займатися і менеджер проекту. В цьому випадку потрібно обговорити всі деталі, пов'язані з сайтом. Коли все підготовлено, завдання розписані, можна займатися дизайном. У цьому випадку звертаються до веб-дизайнера. Цей спеціаліст на основі технічного завдання робить макет майбутнього проекту. Їх може бути декілька, з використанням різних елементів і колірної гами.
  Далі дизайнерські вимоги втілюються в життя. Цим може займатися і сам дизайнер, а можна віддати цей етап верстальщику. Іноді, при невеликих некомерційних проектах, цей крок зовсім можна пропустити. Набагато простіше купити шаблон і встановити його на систему управління сайтом. Завершується розробка веб-сайту тестуванням. У цьому випадку перевіряються всі здібності ресурсу. Після можуть бути проведені юзабіліті-тести, які вказують на зручність користування сайтом. Після цього можна запускати ресурс у світ. Знову-таки, все залежатиме від завдань і цілей. Приміром, якщо це інформаційний сайт, можна його відкрити і далі займатися наповненням і оптимізацією. Якщо ж це інтернет-магазин, то перед відкриттям краще трохи навантажити його контентом (хоча б картками товарів), а після займатися оптимізацією.

  Вимоги

  Зараз послуги вебмайстра дуже популярні, оскільки подібних фахівців ще трохи. Особливо якщо ми говоримо про дійсно відданих своїй справі. Іноді ця професія може приносити гроші з дому, іноді з офісу. Все залежить від бажання фахівця.
  Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра
  Так чи інакше, якщо ви плануєте працювати з веб-майстром і вже навчені цій справі, тоді доведеться змиритися з деякими вимогами до цієї професії. По-перше, як показує практика, потрібно бути посидючим. Веб-майстер – це неактивний людина. Він не може схопитися з місця і бігти. Він повинен весь час концентруватися на поставлених задачах. Також у фахівців цієї професії повинен бути аналітичний склад розуму. Потрібно розуміти, що з розвитком технологій, доведеться постійно вчитися і знайомитися з чимось новим: сотні програм, правил і оновлень. Ну і, звичайно ж, потрібно бути готовим до того, що обсяги інформації просто неосяжних розмірів.

  Знання та навички

  Створення сайтів вебмастера можуть навчити на спеціальних курсах. Звичайно, ніхто не відміняв самоуків, але, як показує практика, люди, які далекі від цієї професії, насилу можуть освоїти її самостійно. Під час навчання ви повинні отримати певні знання і навички для того, щоб в подальшому влаштуватися у фірму. Будьте готові до того, що від вас вимагатимуть вміти працювати з HTML, CSS і javascript. Потрібно знати і розуміти ази мов PHP, Perl і SQL. Далі потрібно буде навчитися працювати з графічними редакторами, для обробки зображень. Вміти купувати і управляти доменами, а також використовувати систему управління сайту.

  Програми

  Для роботи доведеться познайомитися і з низкою програм для вебмастера. Їх можна перераховувати нескінченно, до того ж, потрапивши на роботу у компанію, ви, швидше за все, будете використовувати різні інструменти. Але все ж загальне в подібних програмах є. По-перше, вам однозначно потрібний текстовий редактор. Ту вже без різниці, який конкретно ви виберете для себе. Найчастіше ним стає Notepad2. Природно, потрібно працювати з браузером. Необхідно зробити один з них робітникам, щоб встановити спеціальне розширення і зберігати нескінченну кількість закладок.
  Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра
  Далі знадобиться файловий менеджер. Як говорить більшість вебмайстрів, це Total Commander, і кращого варіанту не знайти. Далі потрібно додаток для перегляду зображень типу XnView. Не завадить обзавестися PicPick. За допомогою програми можна захоплювати екран, використовувати лінійку, лупу, кутомір і т. д. Знадобиться також перемикач клавіатури з шаблонами тексту. Крім усього іншого, однозначно потрібен інструмент для макетування, побудови діаграм і блок-схем, роботи з паролями, веб-серверами. Список ще можна доповнювати, але він вже підбирається індивідуально і може залежати від проекту.

  Сервіси

  Ну, і наостанок варто розповісти про "Яндекс. Вебмастере". Цей сервіс саме для досліджуваної спеціальності. У нього є альтернатива від компанії Google (Google Search Console). Але, як показує практика, краще використовувати відразу обидва сервісу. Так ви можете отримати більш об'єктивну картину роботи сайту. Отже, сервіс представлений панеллю інструментів, який допомагає оцінити індексацію сайту, налаштовувати його опису і стежити за статистикою. Цей сервіс повністю технічний. Він не вказує вам на те, як користувачі реагують на контент і чим вони займаються на вашому ресурсі.
  Вебмастер - це людина, що займається розробкою веб-сайтів. Програми для вебмайстра
  "Яндекс. Вебмастер" націлений на пошукових роботів, технічні помилки та ін Завдяки йому ви зможете виконувати оптимізацію ресурсу, переглядати всю статистику, яка пов'язана з індексацією, перевіряти файл robots.txt, аналізувати зовнішні і внутрішні посилання.

  Висновки

  Ось такий він, виявляється, універсальний, - вебмастер. Дуже важливо розуміти, що для того, щоб стати хорошим фахівцем в цій галузі, потрібно постійно навчатися, практикуватися і заробляти досвід. Комусь ця професія здається марною, але саме на вебмастерах тримається вся комерціалізація інтернету.