Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP

71 0 Новини високих технологій

У цій статті розглянуті найбільш часто використовувані протоколи електронної пошти в Інтернеті - POP3 IMAP і SMTP. Кожен з них має певну функцію і спосіб роботи. У змісті статті роз'яснюється, яка конфігурація краще всього підходить для конкретних потреб користувача при використанні e-mail-клієнта. А також розкривається відповідь на питання про те, який протокол підтримує електронну пошту e-mail.

Що таке POP3?

Протокол поштового відділення третьої версії (POP3) — це стандартний протокол, використовуваний для прийому електронної пошти з віддаленого сервера на локальний поштовий клієнт. Дозволяє завантажувати повідомлення на ваш локальний комп'ютер і читати їх, навіть якщо користувач знаходиться в автономному режимі. Зверніть увагу, що при використанні протоколу POP3 для підключення до облікового запису повідомлення завантажуються локально і видаляються з сервера електронної пошти.


За замовчуванням протокол POP3 працює на двох портах:
 • порт 110 — це незашифрований порт POP3;
 • порт 995 — його потрібно використовувати, якщо ви хочете безпечно підключитися до POP3.
 • Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP

  Що таке IMAP?

  Протокол доступу до інтернет-повідомленнями (IMAP) — це протокол отримання повідомлень електронної пошти, який використовується для доступу до неї на віддаленому веб-сервері від локального клієнта. IMAP і POP3 є двома найбільш часто використовуваними протоколами для отримання листів і підтримуються всіма сучасними поштовими клієнтами і веб-серверами. Протокол POP3 припускає, що вашу адресу електронної пошти доступний тільки з однієї програми, а IMAP дає змогу здійснити одночасний вхід відразу з декількох клієнтів. Ось чому IMAP підійде краще, якщо ви збираєтеся отримувати доступ до своєї електронної пошти з різних місць або якщо ваші повідомлення управляються кількома користувачами.


  Протокол IMAP працює на двох портах:
 • порт 143 - це незашифрований порт IMAP за замовчуванням;
 • порт 993 - його необхідно використовувати, якщо ви хочете безпечно підключитися за допомогою IMAP.
 • Що таке SMTP?

  Протокол Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) - це стандартний протокол для відправки електронної пошти через Інтернет. SMTP працює в трьох портах:
 • порт 25 — це незашифрований порт SMTP за замовчуванням;
 • порт 2525 — він відкривається на всіх серверах SiteGround, якщо порт 25 фільтрується (наприклад, вашим інтернет-провайдером), і ви хочете відправляти електронні незашифровані листи з допомогою SMTP;
 • порт 465 — він використовується, якщо ви хочете безпечно відправляти повідомлення за допомогою SMTP.
 • За якими протоколами відбувається обмін електронною поштою? Поняття і терміни

  Термін «сервер електронної пошти» відноситься до двох серверів, необхідним для відправлення та одержання листів, тобто до SMTP і POP.
  Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP
  Сервер вхідної пошти — це сервер, пов'язаний з обліковим записом електронної пошти. Для неї не може бути більше одного вхідного поштового сервера. Для доступу до вхідних повідомлень необхідний поштовий клієнт — програма, яка може отримувати електронну пошту з облікового запису, дозволяючи користувачеві читати, пересилати, видаляти і відповідати на повідомлення. В залежності від вашого сервера, ви можете використовувати виділений поштовий клієнт (наприклад, Outlook Express) або веб-браузер. Так, Internet Explorer застосовують для доступу до облікових записів на основі електронної пошти. Листи зберігаються на сервер вхідної пошти до його завантаження. Після того, як ви завантажили свою пошту з поштового сервера, зробити повторно це буде не можна. Щоб успішно завантажити дані, необхідно ввести правильні налаштування в електронній поштовій програмі. Більшість вхідних поштових серверів використовують один з таких протоколів: IMAP, POP3 HTTP.

  Вихідний поштовий сервер (SMTP)

  Це сервер, який використовується тільки для відправлення листів (для переносу їх з вашої поштового клієнтської програми в приймач). Більшість вихідних поштових серверів використовують SMTP-протокол (Simple Mail Transfer Protocol) для відправлення кореспонденції. В залежності від ваших мережевих параметрів сервер вихідної пошти може належати вашому провайдеру або сервера, на якому ви налаштовуєте свою обліковий запис. В якості альтернативи ви можете використовувати SMTP-сервер на основі передплати, який дозволить вам відправляти електронні листи з будь облікового запису. З-за проблем зі спамом більшість вихідних поштових серверів не дозволяють відправляти електронні листи, якщо ви не ввійшли в свою мережу. Сервер з відкритим ретранслятором дозволить вам використовувати його для відправки електронних листів, незалежно від того, чи належите ви до мережевої групи чи ні.
  Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP

  Порти електронної пошти

  Для мереж порт означає кінцеву точку логічного з'єднання. Номер порту визначає його тип. Нижче перераховані порти електронної пошти за замовчуванням:
 • POP3 - порт 110;
 • IMAP - порт 143;
 • SMTP - порт 25;
 • HTTP - порт 80;
 • безпечний SMTP (SSMTP) - порт 465;
 • безпечний IMAP (IMAP4 SSL) - порт 585;
 • IMAP4 через SSL (IMAPS) - порт 993;
 • Secure POP3 (SSL-POP - порт 995.
 • Протоколи електронної пошти IMAP, POP3 SMTP і HTTP

  В основному протокол відноситься до стандартного методу, що використовується на кожному кінці каналу зв'язку. Щоб мати справу з електронною поштою, ви повинні використовувати спеціальний клієнт для доступу до поштового сервера. У свою чергу, вони можуть обмінюватися інформацією один з одним, використовуючи при цьому абсолютно різні протоколи.
  Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP

  Протокол IMAP

  IMAP (протокол доступу до інтернет-повідомленнями) - це стандартний протокол для доступу до електронної пошти з вашого локального сервера. IMAP - це протокол типу «клієнт/сервер», в якому електронна пошта отримана, і дані зберігаються вашим інтернет-сервером. Оскільки для цього потрібно лише невелика передача даних, він добре працює навіть при повільному з'єднанні, наприклад, при підключенні за допомогою модему. При спробі прочитати конкретне повідомлення електронної пошти клієнт завантажує дані з сервера. Ви також можете створювати і управляти папками або поштовими скриньками на сервері, видаляти повідомлення.

  Протокол POP3

  Протокол передачі електронної пошти POP (Post Office Protocol 3) забезпечує простий стандартизований спосіб доступу користувачів до поштових скриньок і завантаження повідомлень на їх комп'ютери. При використанні протоколу POP всі ваші повідомлення електронної пошти будуть завантажені з сервера на локальний комп'ютер. Ви також можете залишити копії електронних листів на сервері. Перевага полягає в тому, що після завантаження ваших повідомлень ви можете відключити інтернет-з'єднання і прочитати свій e-mail на дозвіллі, не вдаючись до додаткових витрат на зв'язок. З іншого боку, з допомогою цього протоколу ви отримуєте і завантажуєте багато небажаних повідомлень (включаючи спам або віруси).

  Протокол SMTP

  Протокол SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) використовується агентом передачі пошти (MTA) для доставки електронних повідомлень на певний сервер одержувача. SMTP можна використовувати тільки для відправки електронних листів, а не для їх отримання. В залежності від налаштувань вашої мережі або інтернет-провайдера ви можете використовувати SMTP-протокол тільки в певних умовах.

  Протоколи HTTP

  HTTP є протоколом, призначеним для зв'язку по електронній пошті, але його можна використовувати для доступу до вашої поштової скриньки. Його також нерідко називають веб-електронною поштою. Він може використовуватися для складання або одержання електронних листів з вашого облікового запису. Hotmail - хороший приклад HTTP використання в якості протоколу електронної пошти.

  Керовані передачі файлів і мережеві рішення

  Ваша здатність відправляти і отримувати електронну пошту в основному обумовлена трьома протоколами TCP. Ними є SMTP, IMAP і POP3.
  Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP

  SMTP

  Почнемо з SMTP, тому що його основна функція відрізняється від двох інших. Протокол SMTP, або Simple Mail Transfer Protocol, в основному використовується для відправки електронної пошти від поштового клієнта (наприклад, Microsoft Outlook, Thunderbird або Apple Mail) на сервер електронної пошти. Він також використовується для ретрансляції або пересилання поштових повідомлень з одного сервера на інший. Це необхідно у разі, якщо у відправника і одержувача є різні постачальники послуг електронної пошти. SMTP, який зазначено в RFC 5321 використовує порт 25 за замовчуванням. Він також може використовувати порт 587 і порт 465. Останній, який був представлений як порт вибору для безпечного SMTP (a.k.a. SMTPS), вважається застарілим. Але насправді він як і раніше використовується декількома постачальниками поштових послуг.

  POP3

  Протокол поштового відділення, або POP, використовується для отримання повідомлень електронної пошти з поштового сервера на e-mail-клієнт. Остання версія, яка широко використовується, - це версія 3 звідси й термін «POP3». POP, версія 3 зазначена в RFC 1939 підтримує розширення і кілька механізмів аутентифікації. Функції перевірки достовірності необхідні, щоб зловмисники не отримували доступ до повідомлень користувачів. Клієнт POP3 отримує електронну пошту наступним чином:
 • підключається до поштового сервера на порту 110 (995 для з'єднань SSL/TLS);
 • витягує повідомлення електронної пошти;
 • видаляє копії повідомлень, які зберігаються на сервері;
 • відключається від сервера.
 • Хоча клієнти POP можуть бути налаштовані так, щоб сервер міг продовжувати зберігати копії завантажених повідомлень, описані вище кроки є звичайною практикою.

  IMAP

  IMAP, особливо поточна версія (IMAP4), є більш складним протоколом. Це дозволяє користувачам групувати пов'язані повідомлення і розміщувати їх у папках, які, в свою чергу, можуть бути організовані ієрархічно. Він також оснащений прапорами повідомлень, які вказують, чи було повідомлення прочитано, видалено або отримано. Він навіть дозволяє користувачам виконувати пошук по поштовим скринькам сервера. Логіка роботи (налаштування imap4):
 • підключається до поштового сервера через порт 143 (або 993 для з'єднань SSL /TLS);
 • витягує повідомлення електронної пошти;
 • служить для підключення до закриття програми поштового клієнта і завантаження повідомлень на вимогу.
 • Зверніть увагу, що повідомлення не видаляються на сервері. Це може мати серйозні наслідки. Специфікації IMAP можна знайти в RFC 3501.
  Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP

  Вибір між IMAP і POP3

  Оскільки основна функція SMTP принципово відмінна, дилема вибору кращого протоколу зазвичай включає тільки IMAP і POP3. Якщо для вас важливо місце для зберігання на сервері, то вибирайте POP3. Сервер з обмеженим обсягом пам'яті є одним з основних чинників, які можуть змусити вас підтримати POP3. Оскільки IMAP залишає повідомлення на сервері, він може споживати простір пам'яті швидше, ніж POP3. Якщо ви хочете отримати доступ до пошти в будь-який час, то краще зупинитися на IMAP. Є одна вагома причина, по якій IMAP був призначений для зберігання повідомлень на сервері. Він використовується для пошуку повідомлень з декількох пристроїв — іноді навіть одночасно. Тому якщо у вас є iPhone, планшет Android, ноутбук і робочий стіл і ви бажаєте читати електронну пошту з будь-якого чи всіх цих пристроїв, то IMAP буде кращим вибором. Синхронізація - ще одна перевага IMAP. Якщо ви отримуєте доступ до повідомлень електронної пошти з декількох пристроїв, швидше за все, захочете, щоб всі вони відображали будь-які дії, які ви виконували. Наприклад, якщо ви читаєте повідомлення A, B і C, то хочете, щоб вони також були помічені як «прочитані» на інших пристроях. Якщо ви видалили листи B і C, то захочете, щоб ті ж повідомлення вилучалися з вашої поштової скриньки на всіх гаджетах. Всі ці синхронізації можуть бути досягнуті тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте IMAP. Оскільки IMAP дозволяє користувачам організовувати повідомлення в ієрархічному порядку і розміщувати їх у папках, це допомагає користувачам краще організовувати свою кореспонденцію. Зрозуміло, всі функціональні можливості IMAP мають свою ціну. Ці рішення складніше реалізувати, і в кінцевому підсумку протокол споживає набагато більше ЦП і ПАМ'ЯТІ, особливо коли він виконує процес синхронізації. Фактично високе завантаження процесора і пам'яті може відбутися як на стороні клієнта, так і на стороні сервера, якщо є тонна повідомлень для синхронізації. З цієї точки зору протокол POP3 менш затратний, хоча і менш функціональний. Конфіденційність також є однією з проблем, яка буде сильно залежати від кінцевих користувачів. Вони, як правило, вважали б за краще завантажувати повідомлення електронної пошти та не залишати їх копії на невідомому сервері. Швидкість — перевага, яка варіюється і залежить від ситуації. POP3 має можливість завантажувати всі поштові повідомлення при підключенні. А IMAP може при необхідності (наприклад, при недостатній кількості трафіку) завантажувати тільки заголовки повідомлень або певні частини і залишати вкладення на сервері. Тільки коли користувач вирішить, що залишилися частини стоять завантаження, вони стануть доступні для нього. Тому IMAP можна вважати більш швидким. Однак якщо всі повідомлення на сервері повинні завантажуватися кожен раз, то POP3 буде працювати набагато швидше.
  Протоколи електронної пошти POP3 IMAP4 SMTP
  Як ви можете побачити, кожен з описуваних протоколів має свої переваги і недоліки. Вам вирішувати, які функції або можливості важливіше. Також бажаний спосіб доступу до e-mail-клієнта визначає перевагу протоколу. Користувачі, що працюють тільки з однієї машини і використовують веб-пошту для доступу до нових електронних листів, оцінять POP3. Однак користувачі, які обмінюються поштовими скриньками або отримують доступ до своїх електронних листів з різних комп'ютерів, віддадуть перевагу IMAP.

  Спам-брандмауери з SMTP, IMAP і POP3

  Більшість брандмауерів для спаму мають справу тільки з протоколом SMTP і захищають його. Сервери відправляють і отримують електронну пошту SMTP, і вони будуть перевірятися спамом-брандмауер на шлюзі. Однак деякі брандмауери для спаму дають можливість захищати POP3 і IMAP4 коли зовнішнім користувачам потрібні ці служби для доступу до їх електронною поштою. Брандмауери SMTP прозорі для кінцевих користувачів; для клієнтів немає змін конфігурації. Користувачі отримують і відправляють поштові повідомлення на сервер електронної пошти. Так, Exchange або Dominos повинні настроювати маршрутизацію повідомлень на брандмауер на основі проксі-сервера при відправці електронної пошти, а також забезпечувати можливість відправки листів з брандмауера.