Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?

130 0 Новини високих технологій

Початківців інтернет-підприємців і вебмайстрів буквально вводить в ступор словосполучення «пошукової запит». Що ж це за «звір» такий? І для чого взагалі потрібна перевірка запитів "Яндекс"? Щоб зрозуміти, як все це працює, треба трохи заглибитися в алгоритми роботи пошукових систем.

Що таке пошуковий запит?

Всі, хто так чи інакше приходить в інтернет, вводив в рядок пошуку певні слова. Наприклад, «що таке синхрофазотрон» або «купити ноутбук в Самарі дешево». По суті, ось це і є пошуковий запит, що користувач ввів в рядок пошуку. Далі пошукові роботи добирають кілька тисяч (або навіть мільйони) підходять під наш запит варіантів (сайтів, де зустрічається шукана фраза) – формують так звану видачу. Найчастіше нас цікавить тільки 1-а сторінка, максимум - ще 2-3. Це і є той самий ТОП, куди всі прагнуть потрапити. Адже розміщуватися далі 3-ї сторінки вже немає особливого сенсу. Тому що тільки у виняткових випадках користувач гортає так далеко. Приблизно 70 % аудиторії і зовсім не дивляться видачу далі 1-ї сторінки (якщо не брати якусь занадто вузьку тему, звичайно).


Логічно припустити, що чим більше людей вводять конкретний запит в рядок пошуку, тим більше трафіку (цільових переходів) отримують ресурси, які знаходяться в Топі. Ось тому для будь-якого оптимізатора перевірка запитів в "Яндексі" - практично вічна "головний біль". Як оптимізувати сайти так, щоб вони потрапляли в ТОП – окрема тема. І в цій статті ми торкатися не будемо.

Пошукові запити залежать від цільової аудиторії?

Складність в тому, що один і той же за змістом запит можна сформулювати по-різному. Припустимо, потрібна інформація, як позбавитися від болю в шлунку. Можна просто ввести «болить живіт, що робити», а можна і ось так «як швидко і без наслідків зняти симптоми гастралгії». Ось для цього і потрібна перевірка запитів "Яндекса" - щоб визначити, як саме наша цільова аудиторія шукає інформацію з тієї чи іншої теми.


Який запит люди будуть вводити частіше? Здається, що відповісти легко. Тут і перевірка запитів "Яндекса" не потрібна. Очевидно, що перший. Але це звичайні люди. А якщо наша аудиторія – люди як мінімум з медичною освітою або практикуючі лікарі? Ситуація змінюється докорінно. Тому, перш ніж працювати з ключовими словами (пошуковими запитами, під які вебмастер оптимізує сайт), потрібно точно розуміти, яка тематика сайту і хто цільова аудиторія. Важливо давати контент на тій мові, до якого звикли майбутні читачі. Якщо це практикуючі лікарі, то складні медичні терміни будуть цілком доречні. Для студентів медичних вузів термінологію доведеться розшифрувати. А далеких від медицини читачів по можливості краще зовсім позбавити від яких би то не було складних понять.

Для чого потрібна статистика пошукових запитів?

Так як же визначити, що і як саме люди шукають частіше? Перш за все треба визначитися з тематикою ресурсу. Припустимо, ресурс присвячений будівництві. Але «будівництво» – надто широка тема. Потрібно задати певні «маски» – дещо конкретизувати запит. Наприклад, беремо такі:
 • будівництво будинку своїми руками;
 • фундамент;
 • будинок з цегли;
 • оздоблювальні роботи;
 • покрівельні роботи;
 • бетонні роботи;
 • благоустрій території;
 • каркасні будинки;
 • інженерні мережі;
 • електрика в приватному будинку.
 • «Маски» можуть бути якими, але запит повинен бути досить популярним (про це нижче) і складатися з 1-2 слів. Строго кажучи, це майбутні рубрики сайту. Нам вони потрібні для перевірки частотності запитів в "Яндексі".
  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?
  Тепер за цим «маскам» парсим пошукові запити і збираємо семантичне ядро. Робити це вручну дуже довго і виснажливо. Є спеціальні програми, які зроблять це в автоматичному режимі. Наприклад, Key Collector. Програма платна, але своїх грошей однозначно варто. Вона ж і проведе перевірку частотності запитів в "Яндексі". Для тих же, хто хоче заощадити, є безкоштовний аналог від того ж розробника. На жаль, програми ще не навчилися думати за нас. Простий перевірки запитів в "Яндексі" за словами ще недостатньо. Так, в результаті виходить кілька тисяч ключових слів. Також є певний параметр – частотність. Він показує, скільки чоловік в місяць шукало той чи інший запит. Теоретично, чим вища частотність, тим більше трафіку призведе запит. А значить, він краще.
  Але на практиці все не так просто. І сама перевірка запитів за ключовими словами в "Яндексі" може ввести новачка в оману. І кожен ключ доводиться додатково аналізувати вручну. Чому? Докладно розберемо нижче.

  Сервіс "Яндекс.Вордстат"

  Є спеціальні сервіси. Вони збирають статистику пошукових запитів у "Яндекса". Відбувається це в автоматичному режимі. Не дарма IT-компанії вкладають величезні гроші в розробку алгоритмів нейронних мереж і штучного інтелекту. Можна сортувати дані по країнах та містах або використовувати ряд «операторів». Але про все по порядку Раз вже «піддослідним кроликом» у нас виступає пошукова система "Яндекс", звернемося до сервісу, який збирає статистику по ключовим запитам саме її користувачів. Називається він "Яндекс.Вордстат". Досить зручний і простий сервіс. Його основне завдання - допомогти вебмайстрам провести перевірку кількості запитів в "Яндексі" по певному ключу. Дізнатися статистику того чи іншого запиту просто. Досить вбити в рядок сервісу запит і натиснути enter. В протягом декількох секунд система проведе перевірку популярності запиту в "Яндексі" і видасть результат. За замовчуванням частотність буде визначатися за максимально широкої аудиторії. Зорієнтувати її можна по країні, регіону або міста.

  Географія пошукових запитів

  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?
  Припустимо, потрібна частотність запиту «прибирання квартир» по Самарі. Тоді у налаштуваннях нам потрібно знайти це місто і відзначити його галочкою. Якщо нас цікавить вся Самарська область, крім Тольятті, ставимо галочку на Самарську область, потім знаходимо місто Тольятті і знімаємо галочку біля нього. Таким чином буде обрана вся Самарська область за винятком одного міста – Тольятті.

  "Вордстат" – дуже розумний сервіс. Разом із запитом «прибирання квартир», він покаже як ще люди шукають цю послугу. Видача ділиться на 2 частини. Зліва сервіс показує всі запити, які містять ключове слово. Права частина – так зване, ехо. Система показує, що ще шукають люди, які вводили в рядок пошуковика запит «прибирання квартир». А тепер найцікавіше

  «Чиста» частотність

  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?
  На скріншоті вище видно, що статистика пошукового запиту «прибирання квартир» без таргетингу по регіону – 96336. Що означає ця цифра? Тільки те, що різні запити, що містять «прибирання квартир», протягом місяця вводили в пошуковий рядок 96336 разів. На цьому моменті «спотикається» більшість початківців вебмайстрів. Вони думають, що оптимізують сторінку під такий запит і відразу отримають багато трафіку. Проте все не так просто
  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?
  Щоб дізнатися, скільки користувачів шукало саме наш запит – «прибирання квартир», потрібно саме так (в лапках) вводити його в рядок сервісу. На скріншоті нижче видно, що насправді пошукової запит «прибирання квартир» вводили тільки 8538 осіб. Це так звана чиста частотність – кількість разів, коли в пошуковик вводили саме пошукової запит – «прибирання квартир», в нашому випадку, а не різні словосполучення з ним.

  Конкурентність важливіше

  Популярність – це добре. Однак це лише одна сторона медалі. Другий параметр, про який не можна забувати, це конкурентність пошукового запиту. Що це таке? За увагу користувачів йде запекла війна. Якщо якийсь пошукової запит дає хороший трафік, то й охочих по ньому просуватися (цей самий трафік отримувати чимало. А це означає, що за «тепле місце» на першій сторінці пошукової видачі доведеться поборотися. «Штовхатися ліктями» з великими гравцями – справа безперспективна. Їх бюджет, людські і технічні ресурси «не переплюнути». Ось тому доводиться обробляти кожен ключ (пошуковий запит) вручну. Завдання вебмастера – знайти найпопулярніші (частотні) і низкоконкурентные.

  Як проводити аналіз?

  Щоб проаналізувати конкурентність того чи іншого запиту, можна вивчати пошукову видачу вручну. Цей спосіб досить трудомісткий – уявіть, що треба ось так вивчити конкурентів по кільком сотням ключів. Підходить більше профі, ніж новачкам, так як дає найбільш точний результат. За умови, що є тверда впевненість у значущості прийнятих критеріїв для аналізу.
  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?
  Для новачків і тих, хто особливо не хоче морочитися, є спосіб простіше – сервіс «Мутаген». Найчастіше він також досить точний. Мінус в тому, що це, по суті, «чорний ящик». Ніхто, крім розробників, не знає, за якими алгоритмами він працює сьогодні. І за яким буде працювати завтра.

  Перевірка позицій запитів в "Яндексі"

  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?
  Часто вебмастера стикаються з ще одним завданням. Потрібно перевірити, на якій позиції в пошуковій системі (наприклад, в "Яндексі") знаходиться сайт по певному ключовому запиту. Можна перевірити це вручну, вбивши в рядок пошуку потрібний пошукової запит і спробувавши знайти свій сайт у видачі. Але є спосіб простіше – скористатися одним з численних сервісів, які «знімуть» позиції в автоматичному режимі. Наприклад, AllPosition або «Топвизор».
  Перевірка запитів в "Яндексі". Як подивитися статистику запитів у "Яндексі"?

  LSI-фрази або «хвости»

  Не можна не розповісти про ще один спосіб збільшити потік трафіку на сайт. По мірі того, як конкуренція тільки зростає, просуватися по високо - і середньочастотним пошуковим запитам стає все складніше. Але оптимізатори знайшли спосіб, як отримувати трафік з низькочастотних запитів, за якими мало хто просувається. Для цього сторінку оптимізують під 1 конкурентний запит. Наприклад, «як купити квартиру». Далі по тексту вставляють різні словосполучення, з якими люди вбивають цей запит в пошуковик. Наприклад, на запит «купити квартиру», підійдуть такі «хвости», як в Москві, в новобудові, без ріелтора, самостійно, швидко, дешево, без початкового внеску і іншого. В одній статті таких LSI-фраз можуть бути сотні. І кожна призведе невеликий трафік. В результаті і за основним запитом – «як купити квартиру» стаття стане у видачі. Можливо, навіть вийде в ТОП, якщо стаття досить об'ємна, корисна і цікава.

  Висновки

  Узагальнивши все вищесказане, можна зробити наступні висновки:
 • пошукові запити вкрай важливі для вебмайстра - без їх вивчення та аналізу неможливо зробити сайт відвідуваним і вивести в ТОП пошукової видачі;
 • будь-яка фраза в пошуковику має 2 важливі параметри - частотність і конкурентність, чим вище перший і нижче другого, тим такий ключ краще для оптимізатора;
 • для збору статистики пошукових запитів у "Яндекса" є спеціальний сервіс - "Вордстат";
 • можна дивитися статистику для конкретної країни, регіону або міста;
 • вирішальне значення для вебмайстра має так звана чиста частотність, щоб її дізнатися, запит "Вордстат" потрібно вводити в лапках;
 • конкурентність того чи іншого запиту зручно аналізувати в сервісі "Мутаген";
 • з допомогою низькочастотних запитів також можна залучати досить багато трафіку, для цього використовують LSI-фрази.
 • Перед тим як наповнювати сайт контентом, вкрай важливо проаналізувати пошукові запити і зібрати семантичне ядро. Це свого роду маркетингове дослідження - воно покаже наскільки цікавий користувачам буде ваш контент. Ідеальний варіант - коли купа людей шукає інформацію по якійсь темі, але у видачі адекватний контент відсутня. Тоді є всі шанси, що в цій ніші ваш сайт буде популярний і затребуваний. За умови, звичайно, що є можливість наповнити його актуальною, корисною і цікавою інформацією по темі. Чим активніше буде вести себе цільова аудиторія, чим більше часу вони будуть проводити на вашому сайті, тим вище будуть ранжувати його пошукові системи. Зокрема, "Яндекс". Сервіс перевірки запитів насправді дуже потужний інструмент в умілих руках. Тенденція така, що саме поведінкові фактори стають вирішальними для пошукових роботів. Хоча наявність певної посилальної маси з якісних ресурсів, як і раніше важливо. Однак її вплив на ранжирування поступово зменшується.

  Популярі новини
  Загрузка...