Що таке CPC: опис, застосування і правила розрахунку

248 0 Новини високих технологій

Для визначення вартості розміщення рекламного оголошення в Інтернеті існують 3 моделі: ціна за клік (CPC), вартість за тисячу (CPM) і вартість придбання (CPA). У цій статті докладно розглянуто, що таке CPC і в чому полягає особливість даної моделі. Однак власники сайтів та рекламодавці повинні знати і використовувати всі три форми залежно від ситуації.

Що таке CPC, CPA і CPM, в чому їх відмінності

CPM, CPC та CPA – це три основних способи, якими цифрові медіакомпанії стягують з рекламодавців оплату за розміщення реклами в інтернеті. Прийнято вважати, що CPC і CPM домінують у рекламних моделях. CPC, зокрема, є провідною формою для великих інтернет-гравців. CPM часто краще для інших сайтів, особливо орієнтованих на контент.


 • CPM (Cost Per Mille) – вартість за тисячу показів.
 • Латинське слово mille означає «тисяча». Отже, CPM – це вартість однієї тисячі показів оголошення, коли воно успішно завантажується на поточній веб-сторінці або в додатку. Ця форма ціноутворення найбільш часто зустрічається відносно оголошень, які припускають велику кількість показів, що зазвичай підходить в тих ситуаціях, коли мова йде про банерах та рекламних оголошеннях. Багато платформи, надають майданчики для розміщення реклами, воліють модель CPM, тому що в цьому випадку вони не ризикують втратою прибутку у випадку неефективної реклами і отримують оплату за кожен відгук. Для великих і найбільш відомих платформ це стандарт ціноутворення, а з точки зору загальної вартості, CPM майже завжди виявляється більш вигідною моделлю.


 • CPA (Cost Per Action) – вартість за дію (або вартість придбання)
 • У випадку з моделлю CPA рекламодавці платять лише тоді, коли відбувається конверсія. Це означає, що маркетолог, що бажає розмістити рекламу в інтернеті, повинен створити якусь мету, яку він інтерпретує як конверсію, перш ніж починати рекламну кампанію на основі цієї моделі. Ця мета може полягати в реєстрації, купівлі або навіть відвідуванні бажаного розділу веб-сайту. Всякий раз, коли користувач виконує одну з цих дій, рекламодавець сплачує узгоджену ставку. Очевидно, що ця модель в пріоритеті у більшості рекламодавців, але вона не дуже популярна серед розповсюджувачів реклами.
 • CPC (Cost Per Click) – вартість за клік (також відомий як PPC – Pay Per Click)
 • CPC – це вартість за клік і показник продуктивності. Це означає, що реклама оплачується тільки тоді, коли користувач натискає на оголошення, незалежно від того, скільки буде вироблено показів до того, як буде зроблений клік.
  Що таке CPC: опис, застосування і правила розрахунку

  Що таке CPC (Cost Per Click), як він працює

  CPC – це термін, що зв'язує рекламодавця, розповсюджувача контенту і сторонніх посередників. Такий спосіб оплати популярний серед текстових оголошень, які з'являються в пошукових системах. Тут слід більш детально розповісти про це поняття і про те, що це таке CPC в рекламі.
  Як можна здогадатися, дана структура ціноутворення набагато більш сприятлива для маркетологів, але може бути трудноосуществимой. Так трапляється, якщо неможливо домовитися з платформами, що поширюють рекламу, особливо з рекламними мережами, які сьогодні готові працювати тільки з моделлю CPM навіть при низькій вартості за тисячу показів. Розповсюджувачі реклами не люблять модель з ціною за клік, тому що складно планувати попит на рекламований товар і кількість переходів по оголошенню, яке вони ніколи не бачили або не тестували раніше. У двох кампаніях з однаковою ціною за клік можуть знадобитися зовсім різні рівні показів в повному обсязі, і ця невизначеність дорого коштує. Тільки вичерпавши здатність продавати рекламу з моделлю CPM, власники сайтів будуть пропонувати розміщувати в них оголошення на підставі CPC. Це дає розуміння того, що таке CPC в контекстній рекламі. Однак для невеликих платформ, які не мають великого попиту, продаж рекламних площ на основі ціни за клік часто є єдиним варіантом, який у них є. Але не варто дозволяти преміум-платформ для розміщення реклами вводити в оману, оскільки кампанії на основі моделі CPC – це величезний багатомільярдний ринок, і існує багато людей, які заробляють на основі кліків. CPC має дуже низький ризик при покупці реклами в засобах масової інформації. Маркетологи хочуть платити гроші за продуктивність, тому вони мають певну ступінь впевненості у поверненні своїх інвестицій.

  Як розраховується CPC

  Тепер, коли стало зрозуміло, що таке CPC (cost per click), слід сказати кілька слів про те, з чого складається вартість реклами на основі даної моделі. Ціна за клік розраховується шляхом ділення розрахункового прибутку на загальну кількість отриманих натискань. Розрахунок CPC: CPC = розрахункова прибуток /кількість кліків
  Що таке CPC: опис, застосування і правила розрахунку

  Що можна контролювати

  При розміщенні CPC кампанії потрібно стежити за такими моментами:
 • Максимальна ціна за клік, яку рекламодавець готовий заплатити, щоб отримати відвідувача на своєму сайті.
 • Коли і де з'явиться оголошення.
 • У якому форматі буде відображатися оголошення (текст, банер, відео, список покупок і т. д.) та його зміст.
 • На яку сторінку сайту рекламодавця будуть перенаправлятися люди (цільова сторінка).
 • Вартість ваших продуктів або послуг на веб-сайті (передбачувана вартість залежить від якості та/або обслуговування).
 • Як працює і взаємодіє сайт з відвідувачами (як конвертується веб-сайт).
 • Що неможливо контролювати

  При розміщенні CPC кампанії не вийде впливати на такі параметри:
 • Максимальні витрати за клік.
 • Рекламний контент конкурсу.
 • Ціна конкурсу на аналогічні товари чи послуги.
 • Коефіцієнт конверсії сайту учасника.
 • Кількість показів вашого оголошення для певних пошуків чи тим (відображення або трафік ключових слів).
 • Що таке CPC: опис, застосування і правила розрахунку

  Як отримати максимум від моделі CPC

  Незважаючи на те, що CPC може бути легко вбудовується, у процесі можуть траплятися проблеми, якщо не знати основних принципів. Вивчивши наступні корисні поради про те, що таке CPC, і як отримати максимальну вигоду при розміщенні реклами на основі цієї моделі, можна запустити ефективну кампанію, яка приверне нових відвідувачів на сайт рекламодавця.

 • Створити мета кампанії.
 • Багато компаній і маркетингові команди вибирають рекламу з оплатою за клік, не маючи чіткого уявлення про свої цілі та очікування. Це може призвести до втрати часу, грошей і серйозних розчарувань. Щоб цього уникнути, необхідно переконатися, що маркетолог може відповісти на кожен з наступних питань до початку рекламної кампанії.
 • На кого спрямована кампанія?
 • Який результат необхідно отримати?
 • Як дізнатися, що рекламна кампанія успішна?
 • Відповіді на ці питання дозволять не «спалити» бюджет даремно.
 • Створити просту у використанні структуру кампанії.
 • Два слова, які слід мати на увазі при створенні кампанії: відповідний і простий. Забезпечення інтуїтивної та керованої структури кампанії дасть можливість підвищити її ефективність і дозволить рекламодавцеві краще визначити позитивні результати або їх відсутність.
  Що таке CPC: опис, застосування і правила розрахунку
 • Відключити налаштування за замовчуванням.
 • Завдяки різним встановленим параметрам організація рекламної кампанії може здатися легким триетапним процесом: створити оголошення, вибрати мету і встановити бюджет. Однак це може призвести до того, що рекламна кампанія не буде ефективною і для того, щоб отримати максимальну віддачу від витрачених коштів, потрібно певна налаштування. Більш глибоке розуміння цільової аудиторії, отримане через оцінку персоналізації покупця і аналітику веб-сайту, може допомогти маркетологу в навігації по цим параметрам.
  Що таке CPC: опис, застосування і правила розрахунку
 • Розуміння факторів успіху.
 • Незалежно від того, наскільки великим є бізнес, якщо рекламодавець збирається включити рекламу на підставі моделі CPC в свою маркетингову стратегію, він повинен розуміти, які фактори впливають на успіх кампанії. Це допоможе встановити відповідні цілі та очікування, а також внести корективи, які дійсно приведуть до успіху.

  Популярі новини
  Загрузка...