Свопінг - це Свопінг і віртуальна пам'ять

235 0 Новини високих технологій

З повсюдним поширенням комп'ютерів в українську мову проникло багато іноземних слів, про які звичайна людина знати нічого не знає. Їх раніше вживали тільки фахівці в тій чи іншій сфері. А масове використання слів такого плану почалося відносно недавно. Одне з них - "свопінг". Це одне з небагатьох слів, яке може означати кардинально різні операції. Причому воно належить одразу двом сферам діяльності. Тому багато людей плутають його значення. Варто відразу зазначити, що це слово треба визначати за контекстом. Тільки тоді буде зрозуміло, до якої саме сфері воно відноситься в даний момент. А тепер розглянемо основні поняття, пов'язані з цим словом.

Свопінг - це Свопінг і віртуальна пам'ять

Що таке свопінг?

Дане слово походить від англійського swapping. Переклад (дослівний) виглядає як "обмінювати". Це слово в англійській мові присутня вже давно. І там воно є звичайним дієсловом. І тільки в російській мові у нього зовсім інший сенс. Є декілька варіантів тлумачення цього слова, і всі вони належать до різних сфер діяльності:


 • Свопінг у світі акцій. Таким терміном брокери на біржах позначали швидкий обмін акціями. В даний час свопінг теж присутній на великих біржах. На "Форексі" теж є таке поняття, але там воно означає швидку продаж всіх акцій.
 • Свопінг в комп'ютерному світі. У світі ПК і ноутбуків цим терміном обзивають процес звільнення частини оперативної пам'яті і перенесення даних в заздалегідь створений файл підкачки на жорсткому диску. Дуже корисна опція для тих, у кого мало оперативної пам'яті.
 • Однак наш матеріал присвячений комп'ютерів. Тому будемо вважати, що свопінг - це процес роботи оперативної пам'яті з файлом підкачки. Тепер потрібно розібратися в деяких особливостях свопінгу і зрозуміти, чи так він хороший і потрібний, взагалі, комп'ютера.


  Робота ОС з файлом підкачки

  Варто відразу зазначити, що при катастрофічній нестачі RAM свопінг і віртуальна пам'ять здорово виручають операційну систему комп'ютера. Взагалі, фахівці рекомендують використовувати файл підкачки тим, у кого є всього 4 гб фізичної пам'яті на борту. Обов'язково його використання і в тому випадку, якщо менше пам'яті. А от якщо більше, то файл підкачки і не потрібен зовсім. Який же принцип роботи "оперативки" з файлом підкачки? Розглянемо його докладніше.
  Свопінг - це Свопінг і віртуальна пам'ять
  У тому випадку, якщо оперативної пам'яті не вистачає, ОС переміщає частина невикористаної інформації з RAM у спеціально створений файл на жорсткому диску комп'ютера. Таким чином звільняється місце у фізичної оперативної пам'яті для нових завдань. Такий процес необхідний у тому випадку, якщо "оперативки" критично не вистачає. Ось що таке свопінг в ОС. А тепер поговоримо про те, як налаштувати файл підкачки.
  Свопінг - це Свопінг і віртуальна пам'ять

  Налаштування файлу підкачки в "Віндовс"

  Свопінг - це дуже корисна штука. Але він буде працювати тільки в тому випадку, якщо на жорсткому диску комп'ютера був заздалегідь створений файл підкачки. Якщо на комп'ютері його досі нема, то варто його створити. Навіть якщо фізичної оперативної пам'яті вистачає. Навіть найбільший обсяг RAM можна швидко заповнити. Так що файл підкачки точно не завадить. Інструкція по створенню цього самого файлу така:
 • На робочому столі натискаємо правою кнопкою миші по значку "Мій комп'ютер" (варто зауважити, що в "Віндовс 10" він називається по-іншому).
 • У меню клацаємо пункт "Властивості".
 • Вибираємо напис "Додаткові параметри системи" і клікаєм по ній.
 • У блоці "Швидкодія" тиснемо кнопку "Параметри".
 • Переходимо на вкладку "Додатково".
 • У блоці "Віртуальна пам'ять"натискаємо кнопку "Змінити".
 • Тепер у першому вікні вибираємо розділ, на який потрібно помістити файл підкачки.
 • Трохи нижче вказуємо бажаний розмір. Він повинен бути не менше встановленого обсягу фізичної пам'яті. А ще краще, якщо це обсяг існуючої RAM, помножений на два.
 • Тиснемо кнопку "Задати".
 • Натискаємо "ОК".
 • Закриваємо вікно.
 • Перезавантажуємо комп'ютер.
 • Тепер на вашому комп'ютері буде працювати свопінг. Це дуже добре, так як ПК або ноутбук перестане зависати і перезавантажуватися в тому випадку, якщо йому не буде вистачати фізичної оперативної пам'яті. Однак не все так райдужно при використанні файлу підкачки. Цей метод має певні недоліки. І про них піде мова в наступній главі.
  Свопінг - це Свопінг і віртуальна пам'ять

  Недоліки

  Які недоліки має свопінг? По суті, недолік тільки один: дуже повільна швидкість. Якщо робочий процес поміщається в файл підкачки, то його працездатність різко знижується. Справа в тому, що швидкість читання даних з жорсткого диска в кілька десятків разів менше, ніж з флеш-пам'яті фізичної "оперативки". Тому і швидкість роботи процесу буде ніякої. Можливі різні гальма і глюки. Але це трапляється рідко, так як в файл підкачки зазвичай поміщаються процеси, які не працюють в даний конкретний момент часу.
  Також досить поширена проблема з твердотільними накопичувачами. Якщо розмістити файл підкачки на SSD, то свопінг швидко вб'є його. Ресурс обмежений. Тому і рекомендується розміщувати файли підкачки виключно на механічних жорстких дисках. У них ресурс можливих операцій куди більше, ніж у твердотільних накопичувачів.
  Свопінг - це Свопінг і віртуальна пам'ять

  Вердикт

  Отже, свопінг - це процес перенесення деяких процесів з флеш-пам'яті оперативки на жорсткий диск комп'ютера. Процес дуже корисний, який дозволяє звільнити оперативну пам'ять для нових завдань. Як і будь-який інший процес, цей має свої недоліки. Але вони не заслуговують на увагу, так як користі від свопінгу більше, ніж шкоди. Тільки не треба використовувати цю опцію з твердотільними накопичувачами. Інакше довго вони не проживуть.

  Висновок

  Свопінг - це дуже корисна опція, яка дозволяє запобігти гальма і зависання комп'ютера або ноутбука при нестачі фізичної оперативної пам'яті. Даний спосіб рекомендується використовувати навіть тим, у кого обсяг фізичної RAM досить пристойний. Але перед тим як використовувати дану опцію, необхідно створити файл підкачки і помістити його на жорсткий диск. Тільки тоді функція зможе нормально працювати. Інструкція зі створення файлу підкачки написана вище. Потрібно тільки все робити саме так, як сказано в інструкції. Тоді жодних проблем не буде.

  Популярі новини
  Загрузка...