Як в опері збільшити кеш. Актуальні способи для старих і нових версій браузера

203 0 Новини високих технологій

Кожен інтернет-браузер володіє спеціальним сховищем основних елементів відвіданих веб-сторінок. Це так званий кеш, і створюється він для прискорення доступу до часто використовуваних ресурсів. Завдяки тому що браузеру не потрібно кожен раз довантажувати нову інформацію з сайту, а всього лише отримати локальну копію з внутрішнього сховища, веб-сторінка здатна завантажуватися набагато швидше. Однак обсяг сховища в браузерах, в тому числі і в браузері Opera, обмежений, і при активному інтернет-серфінгу воно досить швидко буде переповнене, знижуючи тим самим свою ефективність. Тому для зручності користувачів, розробники передбачили можливість зміни розміру сховища, який можна як зменшити, так і збільшити. В "Опері" кеш, як правило, регулюється без особливих труднощів, слід лише звернути увагу на кілька особливостей цього процесу.


Збільшення обсягу сховища в старих версіях браузера

У версіях "Опери", випущених до лютого 2013 року, процедура зміни розміру кеша виконується за допомогою меню налаштувань браузера. Потрапити туди можна за допомогою комбінації клавіш CTRL + F12 а також послідовним переходом з основного меню в меню налаштувань і вкладку "Загальні налаштування". Потім в пункті "Розширені" потрібно відкрити "Історію", де і відрегулювати обсяг сховища, вибравши з декількох готових варіантів. Цей розділ дозволяє як збільшити кеш в "Опері", так і відкоригувати встановлення ліміту запам'ятовуються браузером сторінок - через рядок "Пам'ятати адрес" та випадний список. Крім того, є можливість повністю відключити служби кешування (прибрати мітку з рядка "Пам'ятати вміст відвіданих сторінок"), або активувати надбудову, автоматично очищає сховище після закриття браузера.


Як в опері збільшити кеш. Актуальні способи для старих і нових версій браузера
Якщо виникає питання, як збільшити кеш в Опері, але ОС при цьому встановлена на жорсткий диск невеликого обсягу, то всі ці маніпуляції найчастіше негативно позначаються на роботі системи. Розширивши сховище, користувач втрачає дорогоцінні мегабайти, а з іншого боку, створення кешу малого об'єму з метою це саме вільне місце заощадити всю користь кешування швидко зведе нанівець. Браузеру просто ніде буде зберігати дані. Залишається або змиритися, або переносити сховище на інший диск.

Як збільшити кеш браузера Опера основі WebKit

В старих версіях "Опери" збільшення кешу виявилося досить простою процедурою. А ось з 2013 року, коли Opera Software повністю відмовилися від старого движка на користь WebKit, функція регулювання обсягу кешу на диску браузерів була прибрана зовсім, причому навіть виклик прихованих налаштувань з адресного рядка результату не дає. Але залишилася можливість: збільшити кеш в новій "Опері" можливо за допомогою консольних команд, які вводяться у властивостях ярлика в одному з полів. Порядок дій наступний:
 • За допомогою контекстного меню викликати властивості ярлика браузера.
 • В закладці "Ярлик" опустити курсор до рядка "Об'єкт", клікнути на полі, потім відступити пробіл і додрукувати через пробіл дві команди: -disk-cache-dir="шлях до директорії з даними" -disk-cache-size=1073741824.
 • Тут в якості прикладу зазначений обсяг дискового кешу, що дорівнює 1 ГБ. Але вказувати цей обсяг потрібно саме в байтах, у противному випадку програма просто не зрозуміє, що від неї вимагається. Для розрахунку необхідного значення можна скористатися будь-яких онлайн-конвертером.
 • Перевірити, що зміни внесені коректно, і натиснути "ОК".
 • Перезапустити браузер, якщо він був відкритий.
 • Як в опері збільшити кеш. Актуальні способи для старих і нових версій браузера

  Відключення кешу Opera

  Нерідко виникають ситуації, при яких кешування сторінок потрібно повністю вимкнути. Найчастіше це пов'язано з обмеженням по трафіку при використанні мобільних модемів або іншого лімітованого підключення. В старих версіях виконати цю операцію, як і збільшити кеш в Опері, або очистити його, можна в тому ж меню. Для браузерів на основі WebKit, де подібні налаштування користувачам недоступні взагалі, все робиться через властивості ярлика за допомогою тієї ж команди, тільки обсяг використовуваного простору потрібно максимально обмежити, поставивши 1 кілобайт. Якщо ж потрібно просто очищення, то зробити це можна, відкривши історію браузера.
  Як в опері збільшити кеш. Актуальні способи для старих і нових версій браузера

  Робота з SSD-диском

  Випадки надмірної запису браузерних даних на диск відомі багатьом користувачам. А безліч міфів про відносно малому часу життя твердотільних накопичувачів до цих пір розбурхують не один розум. Саме тому значна частина користувачів, які стали щасливими володарями SSD-диска, намагаються, начитавшись страшилок в інтернеті, максимально убезпечити новий пристрій, оптимізуючи все, що тільки можна. Сучасні твердотільні накопичувачі працюють швидше жорстких дисків, але при цьому анітрохи не поступаються їм у надійності, що підтверджена не одним десятком тестів. Тому всі операції з перенесення браузерного кешу з ssd на жорсткий диск зараз не ведуть ні до чого, крім втрати швидкості взаємодії браузера з операційною системою і користувачем.

  Популярі новини
  Загрузка...