Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації

197 0 Новини високих технологій

Будь лінукс можна «поставити, не дивлячись». Щоб правильно налаштувати та супроводжувати, знадобляться час, знання і вміння. Конкретна ситуація не завжди буде ідеальною: іноді доводиться ставити систему і стек веб-технологій з урахуванням обмежуючих факторів. У звичайній ситуації, коли необхідно отримати відмінну систему та інструменти продуктивного веб-сервера, установка LAMP на UBUNTU 1804 - це хороше рішення, яке забезпечить стабільність і надійність роботи.

Сервер або десктоп

Якщо LAMP потрібно поставити з нуля, слід задуматися, яку установку вибрати. Веб-сервер на UBUNTU - це стабільна операційна система, доступна по SSH. Зазвичай робота по налаштуванню і управління виконується віддалено, але можна це робити безпосередньо на консолі. Адміністратор контролює роботу сервера, налаштовує потрібні компоненти, змінює режими роботи, виконує суто адміністративні функції.


Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
Десктоп - це стабільно працюючі, серверні ідеї плюс графічні можливості. Тут можна не тільки забезпечити функціонування LAMP, але і займатися інтернет-розробкою, вирішувати будь-які інші інформаційні завдання: писати, читати, грати, проектувати кулінарні рецепти і складати власні музичні твори.

Графічна середовище і веб-управління

За логікою веб-розробки установка LAMP server на UBUNTU передбачає функціонування спеціалізованої операційної системи в цілях підтримки сайтів, організації файлового сховища і вирішення мережевих завдань.
Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
Паралельне використання сервера для розробки програм зазвичай не практикується. Але не можна не відзначити: десктопні системи надають великий графічний арсенал для зручного управління сервером і пакетом програм LAMP.


Серверний варіант припускає управління своїми можливостями, через розміщений на ньому веб-ресурс. Бажаний варіант установки залежить від конкретної задачі і області застосування.

Варіанти установки

Нульовий варіант установки, особливо коли немає строгих вимог, які компоненти і яких версій потрібно встановити, - півгодини роботи: зробити все «як є» і все буде працювати. Тут сенс default - має пряме значення: «зроблене за промовчанням, працює за визначенням».
Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
Варіант, що вимагає зусиль, - це коли потрібно поставити PHP минулого століття (застарілої версії) або MySQL з транзитом в Oracle через MS SQL і стороннє прикладне забезпечення. З пошуковими системами донині важко домовитися: вони шукають не те, що потрібно, а те, що їм «здається» доцільним. Звичайна ситуація: потрібно установка LAMP, UBUNTU 18 вже стоїть і її чіпати не треба - не викликає проблем у 100 випадках із 100. Немає проблем видалити те, що стояло раніше, і поставити нове.

Ймовірні проблеми встановлення

Проблеми будуть, коли потрібно поставити доісторичний PHP 5217 і забезпечити роботу сайту, орієнтованого на застарілі компоненти або використання перспективних ідей NGINX, виконання фонових завдань парсинга і запису даних у таблиці типу innoDB. Складнощі може викликати установка php-fpm. Можливо, кращим вибором буде установка LAMP на UBUNTU 1604 або вибір CentOS 610.
На практиці не завжди виходить ставити систему з нуля і орієнтуватися на останні версії програмних продуктів. Дуже часто зустрічаються проблемні ситуації, коли потрібно великоваговий сайт відновити, перенести на інший сервер і забезпечити його роботу. У випадках, коли над сайтом працювало безліч програмістів і він має катастрофічні розміри, правильний вибір варіанта установки має істотне значення.

Віртуальні машини, денвер і UBUNTU

Віртуалізація - це сучасно і практично. Далеко не кожен власник сайту правильно орієнтується у віртуальному світі. Правильно зроблений веб-ресурс можна переносити з хостингу хостинг простим копіюванням файлів і папок. Бази даних також не становлять проблем, якщо в них не використовуються таблиці innoDB, індексація не порушена, а вірус або хакер пройшов повз. Використання віртуальних машин і перенесення веб-ресурсів, а тим більше серверів цілком, може створити додаткові проблеми. Далеко не кожне знайомство з файлами типу vm-100-disk-1.qcow2 закінчується простим рішенням. Здавалося б, простіше простого: працював сайт на одній віртуальній машині, зробили файл дискового образу *.qcow2 і перенесли в інше місце. Можуть виникнути проблеми.
Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
Спроби відновити образ у новому віртуальному просторі можуть зумовити суттєві витрати часу і праці фахівців в просторі реальному. Ідея денвера - це не віртуальна машина, і теж хороша в якомусь сенсі. Деякі розробники вважають, що LAMP - це менш практичне, ніж компактний і зручний денвер. Не слід забувати, що денвер - це не повнофункціональний веб-сервер, а у віртуальної машини інше призначення.
Кращим рішенням завжди буде використання повноцінного програмного забезпечення LAMP і надійної операційної системи.

Концепція установки

Перш ніж що-небудь ставити або вирішувати, слід подумати і визначити, що потрібно. PHP 7 і PHP 5 - це абсолютно різні речі, а Apache 1 і 2 далеко не одне обличчя. MySQL - не відрізняється стабільністю версій і phpAdmin може стати не так, як хотілося б. Сучасне прикладне програмне забезпечення «аля системне» (вже не операційна система, але ще не прикладне) вже як років двадцять характеризується невизначеністю в ідеалах і формах реалізації. Несумісність - біч інформаційних технологій, а кількість умов для надійного функціонування потрібного програмного забезпечення росте так само стрімко, як швидко збільшується кількість версій (особливо збірок, часто зібраних неправильно) основних програм складових LAMP, на якій би операційній системі він не функціонував. У чомусь віртуалізація може допомогти: можна інсталювати кілька різних пакетів LAMP, забезпечити для старих сайтів звичні їм умови, а для нових взяти самі останні версії. Установка і настройка LAMP на UBUNTU - це не складний процес, але концептуальна підготовка може заощадити час у майбутньому. Помилки у виборі потрібного програмного забезпечення можуть призвести до необхідності переустановки. В реальній ситуації завжди має значення (і до початку робіт, і при супроводі розробок).

Вибір мови і встановлення

UBUNTU ставиться сама, Apache, MySQL та PHP також не вимагають до себе пильної уваги. По суті установка системи - це вибір мови, налаштування файлової системи і режимів використання.
Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
Тут UBUNTU і LAMP: установка зайняла два десятка кроків і тридцять хвилин часу. На цьому малюнку праворуч наведені скріншоти віконець, яких система уточнює суттєві деталі. На початковому етапі не слід надавати значення всьому, що запитує UBUNTU server 1804: установка LAMP не викличе труднощів при згоді з рекомендаціями системи. Важливо тільки:
 • місце розташування (країна);
 • налаштування клавіатури;
 • спосіб перемикання клавіатури (рекомендується ctrl-shift);
 • налаштування мережі (IP-адресу та ім'я комп'ютера);
 • налаштування облікових записів (перший користувач системи).
 • Налаштування файлової системи, програмних або апаратних рейдів, віртуальних хостів Apache, підвищення продуктивності та інші серйозні питання знайдуть своє вирішення в потрібний час. Установка UBUNTU + LAMP - це динаміка розвитку знань і умінь фахівця, а не моментальне рішення серйозних завдань. Це важливо враховувати.

  Покрокова інструкція з встановлення UBUNTU LAMP

  Все, що було сказано про простоті - вірно. Але це тільки початок. Насправді налаштування та обслуговування веб-сервера UBUNTU вимагає серйозних знань і умінь. Виконати інструкцію покрокової установки чистої установки UBUNTU LAMP не складно.
  Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
  Не так багато дій і часу. Можна робити сайти. Труднощі починаються, коли потрібно налаштувати віртуальні хости, збільшити продуктивність PHP або MySQL, забезпечити правильне ведення логів для швидкого визначення проблем і пошуку помилок. В процесі експлуатації UBUNTU LAMP «установка» - це елементарно, доведеться купувати реальні знання та вміння.

  Реальна інструкція щодо дій у реальних обставинах

  Складнощі починаються з орієнтації в системі команд і файловій системі UBUNTU. Користувачам системи Windows доведеться змінити своє уявлення про файлах і папках. Власне сімейства линксоидов також пора переглянути своє ставлення до файлової системи, але ця тема з області теорії програмування: занадто звично дивитися на світ інформації через файли і папки. Інформація - це система взаємодіючих унікальних об'єктів, зі своїм глуздом і логікою. Інформація не вкладається в примітивну файлово-папочную концепцію. До системи команд UBUNTU потрібно просто звикнути. В принципі це можна зробити за день, але краще не поспішати. Правильної навігації по папок і файлів допоможе власноруч виготовлений конспект, який обов'язково стане настільною книгою. З моменту установки UBUNTU LAMP рекомендується відразу вести записи, потім це все імплантується в знання і вміння, але на перший час олівець і блокнот - це важливо і значна економія часу. У випадках, коли пакет LAMP ставилося на іншому лінуксі або при складних вимогах (до конфігурації, до версій необхідних програм та з інших обставин), дуже допомагає в роботі уважний аналіз пошукових видач. Важко заперечити той факт, що в Інтернеті важко щось знайти. Але успішна логіка ключових фраз може не повторитися, що можна забути. Зберігаючи результати пошуків потрібних рішень, можна досягти більшого, як мінімум, заощадити час.
  Установка Ubuntu Lamp: покрокова інструкція, налаштування, поради та рекомендації
  UBUNTU - відмінна система, а LAMP останніх версій - це відмінний веб-сервер. Але знання і вміння фахівця - це найкраще рішення. Комп'ютер, системне і прикладне програмне забезпечення - це результат активності людини, помічник, але не центральна ідея розвитку веб-технологій.

  Популярі новини
  Загрузка...