Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону

319 0 Новини високих технологій

Оперативна пам'ять - це тимчасове сховище даних, які піддаються обміну між жорстким диском і центральним процесором. Також її можна використовувати як резерв обсягу пам'яті для інтегрованих графічних адаптерів. Це одна з головних складових в системі, без якої не запуститься комп'ютер.

Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
Її показники можуть багато розповісти про можливості оперативної пам'яті. Наприклад, чим вище цифра в поколінні, тим вище будуть номінальні частоти. Таймінги затримки показують, скільки часу знадобиться оперативної пам'яті для обробки інформації. Частота відповідає за швидкодія системи. Обсяг також має велике значення, так як чим він більше, тим більше даних одночасно зможе обробити ОЗП.


Поради фахівців

При установці оперативної пам'яті потрібно враховувати кілька простих істин. По-перше, не весь обсяг буде доступний у користуванні, так як півтора-два гігабайти займає операційна система. По-друге, при запуску особливо вимогливих ігор варто закрити браузер і інші "ненажерливі" програми. По-третє, її обсяг ніяк не позначається на розмірі жорсткого диска, тому що жорсткий диск - це постійне сховище, а оперативна пам'ять - це тимчасове сховище з подальшою обробкою даних. Сучасні планки оперативної пам'яті володіють автоматичною настройкою власного профілю, що добре економить час при експлуатації.

Що це таке і для чого необхідно

Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
Перш ніж починати розгін оперативної пам'яті DDR4 потрібно прояснити деякі нюанси. ОП - це той пристрій, що найменше піддається зносу, на відміну від інших комплектуючих в системі. Однак, влаштувавши розгін оперативної пам'яті DDR4 можна значно зменшити термін її функціонування.


При таких процедурах важливо враховувати, що виставляти налаштування доведеться не один раз, так як доведеться експериментувати з таймінгами, частотами і напругою. Підвищуючи частоту, можна збільшити затримки таймінгу, але тоді швидкість роботи впаде, тому що саме мінімальний показник відповідає за швидкодії оперативної пам'яті. Є три складові, які впливають на розгін оперативної пам'яті DDR4 - це формат оперативної пам'яті і її параметри, різновид процесора і БІОС материнської плати. Також потрібно враховувати профіль ОЗП, який маркується як ХМР. Даний профіль вказує на розгінний потенціал оперативної пам'яті. Існує чимало процесорів нового покоління, які здатні розкрити потенціал ОЗУ, використовуючи вбудований контролер пам'яті. Розганяють оперативну пам'ять для того, щоб максимально збільшити продуктивність всієї системи, адже чим вище частоти у даного комплектуючого, тим швидше система зможе відповідати на запити користувача. В основному такими процедурами користуються геймери, так як в іграх потрібен великий обсяг пам'яті і високі частоти. При розгоні завжди підвищується вольтаж, тому виробники оперативної пам'яті не рекомендують підвищувати даний показник більше ніж на півтора вольта. Однак деякі модулі здатні витримати вхідна напруга до 165 вольта.

Комплектація Kingston HyperX Fury

Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
Комплектація планок оперативної пам'яті від Kingston досить скромна і не містить нічого зайвого. Пластиковий кейс надійно захищає модулі від зовнішніх пошкоджень, які можуть виникнути при транспортуванні. Відкривши коробку, можна побачити крім планок інструкцію з експлуатації і талон від виробника. В якості приємного бонусу компанія надає довічну гарантію на ремонт оперативної пам'яті, але тільки в разі купівлі в комплекті. Для кращого охолодження модулі оснащені захисним корпусом з радіатором. Охолодження при розгоні відіграє важливу роль, так як підвищується енергоспоживання і зростає тепловиділення. На задній стороні є наклейка з даними HX424C15FBK432 яка розшифровується наступним чином:
 • HX - модель оперативної пам'яті HyperX;
 • 4 - приналежність до стандарту DDR4;
 • 24 - визначення робочої частоти 2400 мегагерц;
 • C - дана маркування вказує на те, що оперативна пам'ять відноситься до настільного типу комп'ютерів;
 • 15 - така затримка читання даного модуля;
 • F - маркування моделі Fury;
 • B - позначення колірного сегмента планки;
 • K4 - комплектація, в даному випадку - чотири штуки;
 • 32 - загальний обсяг оперативної пам'яті.
 • Для того щоб спростити процедуру встановлення модулів оперативної пам'яті в материнську плату, виробник забезпечив можливість автоматичного підключення. Цей параметр особливо важливий у тому випадку, якщо немає можливості самостійно налаштувати показники роботи оперативної пам'яті.

  Опис для тестування Kingston HyperX Fury

  Перший приклад розгону оперативної пам'яті DDR4 Kingston HyperX Fury тестується в комплекті планок в розмірі чотирьох штук, а їх загальний номінал становить 64 гігабайти. Для тестування використовується ігрова материнська плата ASUS ROG RAMPAGE V EDITION 10. Отже, чотири планки по 16 гігабайт кожна володіють спеціальним профілем XMP для розгону оперативної пам'яті DDR4 Kingston HyperX. Працюють ці планки з частотою до 2133 мегагерц, а затримка становить 14-14-14-35-2Т. Незважаючи на такі потужні показники, вхідна напруга складає всього 12 вата.

  Опис процесора і процедура розгону

  Процесори з сокетом 2011 третьої ревізії володіють вбудованим контролером пам'яті, що не дає розкрити процесорам даного покоління весь потенціал оперативної пам'яті, але це з лишком компенсується тим, що вони призначені для роботи в чотириканальному режимі. Починати розгін оперативної пам'яті Kingston варто з програми Біоса. Для початку варто звернути увагу на базовий генератор, де належить виставити число 125 мегагерц, а вхідна напруга має бути рівним 1475 вольта. Там, у вкладці Extreme Tweaker, є розділ DRAM Timing Control, де виставляються параметри таймінгів - 13-16-16-21-1Т. Після виставлення налаштувань можна перевірити в програмах, які призначені для діагностики системи. Таким чином, вдалося забезпечити розгін оперативної пам'яті DDR4 HyperX Fury до трьох гігагерц. Це найкращий результат. Розгін оперативної пам'яті DDR4 з 2133 до 3000 мегагерц дозволяє системі функціонувати швидше і відповідати на запити.

  DDR4-2133 Corsair Vengeance

  Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
  Як і в попередньому варіанті, дана оперативна пам'ять добре функціонує з процесорами "Сокет 2011-3" і АМ4. У комплекті чотири планки по чотири гігабайти, форм-фактор відповідає стандарту DIMM, а тимчасова затримка становить 13-15-15-28. У стандартному режимі ОЗП працює з частотами від 1333 до 2133 мегагерц, але з профілем XMP другої версії можна починати розгін оперативної пам'яті DDR4 Corsair Vengeance з показників 2133 або 2400 мегагерц. Комплектація модулів виглядає викликаючої - картонна коробка, всередині якої два пластикових контейнера, в кожному по два модулі. Така упаковка надійно захищає не тільки від ударного шкоди, але і від статичних пошкоджень.
  Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
  Зовнішній вид планок виконаний якісно, особливо що стосується системи охолодження самих модулів. Самостійно радіатори, встановлені на планках оперативної пам'яті, можуть охолодити розігнані модулі, які працювали кілька годин поспіль, до 42 градусів Цельсієм. Є можливість зняти систему охолодження, але тоді виникає ризик пошкодження чіпів пам'яті і порушення гарантії. Між мікросхемами і радіатором розташована спеціальна термопрокладка, яка забезпечує щільний контакт між ними, заповнюючи собою весь вільний простір. Постачальником чіпів для даної оперативної пам'яті Hynix - компанія, яка поставляє чіпи для різних видів комплектуючих.

  Програма для тестування ОЗУ

  За допомогою утиліти AIDA64 можна провести бенчмарк оперативної пам'яті. Швидкість читання даних складає 46747 мегабайт в секунду, а швидкість запису інформації дорівнює 58422 мегабайти в секунду. Не менш важливий показник, який відповідає за копіювання даних, - його швидкість дорівнює 48813 мегабайти в секунду.

  Розгін комплекту

  Для початку варто в Біосе виставити дільник, який дозволить максимально збільшити частоту роботи оперативної пам'яті. Далі необхідно збільшити вольтаж, так як чим вище частота роботи, тим більше енергії потрібно обладнання. Вище показника в півтора вольта піднімати не рекомендується, але деяким користувачам вдається підняти дане значення до позначки 165 вольта. По закінченню налаштувань розгону оперативної пам'яті DDR4 Corsair показник збільшується до трьох гігагерц, що можна помітити при тестуванні в програмах або в іграх. У той же час розгін з показника 2133 до 2400 мегагерц дає лише 1-2 відсотка приросту в іграх.

  DDR4 від Samsung

  Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
  Дана оперативна пам'ять надається у найпростішому варіанті, тобто без підсвічування і без корпусу з радіатором. Є три види оперативної пам'яті від даного виробника, а відрізняються вони частотами. Далі буде розглянутий варіант розгону оперативної пам'яті DDR4 від Samsung з частотою 2400. Зовнішній вигляд плати вказує на одностороннє розташування чіпів пам'яті. Маркування на задній стороні показує користувачеві на те, що модуль від Samsung, обсяг пам'яті вісім гігабайт, покоління DDR4 номінальна частота роботи 2400 мегагерц, одиничний ранг будови і послідовний серійний номер. Номер моделі також можна побачити на самій платі. Остання цифра вказує на те, що планки, випущені в даному часу, відносяться до другої ревізії. Візуально зазначається тільки шість металевих шарів, однак виробник не вказує точну кількість. В основу мікросхем ліг 18-нанометровий кристал компанії-виробника.

  Опис розгону

  Для тестування представлено дві планки по чотири гігабайти, розгін оперативної пам'яті DDR42400 починається з мінімальних частот. Для початку можна запустити програму CPU-Z і подивитися на номінальну частоту оперативної пам'яті. Після цього потрібно встановити планки в свої слоти і запустити систему. Не чекаючи появи значка операційної системи, потрібно натиснути певну клавішу, на кожній материнській вона різна, і викликати БІОС. У розділі оперативної пам'яті, або DRAM, виставляються оптимальні таймінги, підбирається дільник і підвищується вольтаж. У деяких материнських платах є вже підготовлені налаштування розгону оперативної пам'яті. Коли всі значення виставлені, можна перезавантажити комп'ютер і дочекатися повного завантаження. Після цього можна зайти в Диспетчер пристроїв або скористатися CPU-Z, щоб переконатися в працездатності планок та їх розгону.

  Опис обладнання для розгону ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті Crucial DDR4

  Розгін оперативної пам'яті DDR4: інструкція і процедура розгону
  Для розгону оперативної пам'яті Crucial DDR4 використовується материнська плата BioStar з сокетом АМ4 форм-фактор якій miniATX. Процесор встановлений AMD Ryzen, у якого чотири ядра і вісім потоків. Номінальна частота центрального процесора дорівнює 3700 мегагерц, а кеш третього рівня доходить до восьми мегабайт. Для демонстрації приросту знадобиться дискретний графічний адаптер, в особі якого представлена GeForce GTX 1050Ti. Чотири гігабайти відеопам'яті типу GDDR5 мають 128-бітної шиною і 768 CUDA-ядрами. Блок живлення ZALMAN потужністю 450 ватт має бронзовим сертифікатом якості міжнародного рівня "80+". Сама оперативна пам'ять представлена у вигляді однієї планки на вісім гігабайт. Її частота в стоці становить 2400 мегагерц, а час затримки 17-17-17-42.

  Розгін ОЗП

  При роботі з частотами 2400 мегагерц можна виставити таймінги за замовчуванням або з показниками 15-15-15-32. Для розгону до 3333 мегагерц знадобиться одна хитрість. Справа в тому, що оперативна пам'ять від цього виробника не дасть запуститися системі, якщо перше значення в таймінгах буде менше двадцяти. Виходить, що оптимальний варіант буде виглядати наступним чином: 20-19-19-38. При мінімальному латентному показнику 15-15-15-32 і з частотою 2400 мегагерц швидкість читання файлів всього 18180 мегабайт в секунду. З аналогічною частотою, але в стоковому режимі 17-17-17-39 показники читання даних не змінюються. При розгоні модуля до 3333 мегагерц швидкість читання інформації зростає до 24 тисяч мегабайт в секунду. В стоковому режимі оперативна пам'ять в іграх демонструє показники від 50 до 60 кадрів, а при розгоні даний показник дає приріст в 10-15 кадрів. При цьому налаштування графіки в іграх виставлені на максимальне значення.

  Популярі новини
  Загрузка...