Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

117 0 Новини високих технологій

У даному огляді буде описаний порядок того, як встановлювати кулер на процесор. Наведений у подальшому порядок дій дозволить без особливих проблем виконати монтаж системи охолодження мікропроцесора. Також будуть надані рекомендації щодо правильного вибору такого пристрою.

Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

Що це пристрій?

До того як встановити баштовий кулер на процесор або ж будь-який інший, розберемося з тим, що це за комп'ютерний компонент і для чого він потрібен. Двадцять років тому ЦПУ споживали мало електричної енергії і не так вже й сильно нагрівалися. Тому для їх якісного охолодження було досить радіатора. Зараз же тепловиділення мікропроцесорів зросла. Тому в штатному режимі їх охолоджують кулери. Якщо ж виконується розгін, то використовується поліпшена версія вентилятора або ж навіть рідинне охолодження.


Загальний порядок монтажу кулера

Алгоритм того, як встановлювати кулер на процесор, складається з таких основних етапів:
 • Установка ЦПУ в сокет системної плати.
 • Нанесення термопасти на металеву кришку мікропроцесора.
 • Монтаж системи охолодження.
 • Підключення кулера.
 • Включення ПК. Тестування працездатності ЕОМ.
 • Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

  Монтаж процесора. Його особливості

  До того як правильно встановити кулер на процесор, розберемося з порядком монтажу ЦПУ. Оскільки на поточний момент найчастіше використовуються у складі ЕОМ чіпи компанії «Інтел», то почнемо розглядати даний етап саме на прикладі продукції цього виробника. В основі його обчислювальної платформи лежить сокет LGA1151-v.2. В цьому випадку центральний мікропроцесор відразу встановлюється в направляючу металеву рамку і з допомогою спеціальної металевої ручки опускається в роз'єм системної плати. Попередньо потрібно проконтролювати правильність розташування ключа ЦПУ і мітки сокета на системній платі. Вони повинні бути в одному і тому ж кутку.


  В системних платах АМД відсутня металева напрямна рамка. Тому в даній ситуації досить лише встановити чіп з урахуванням ключа і зафіксувати його за допомогою пластикової ручки.
  Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

  Нанесення термопасти

  Наступний важливий етап алгоритму – це нанесення термопасти. Вона прибирає мінімальний повітряний зазор між верхньою кришкою чіпа і поверхнею системи охолодження. Вона поставляється в тюбику або ж у шприці. Для початку видавлюємо трохи термопасти на поверхню мікропроцесора. Потім її необхідно акуратно розподілити по кришці ЦПУ з допомогою руки в рукавичці або ж будь-яким іншим зручним способом.

  Монтаж системи охолодження

  Для початку розберемося з тим, як встановлювати кулер на процесор «Інтел». Як було раніше зазначено, основний комп'ютерної платформою даного виробника є сокет LGA1151-v.2. Ця компанія використовує у своїх обчислювальних системах вентилятори з кріпленням з чотирьох пластикових гвинтів. У цьому випадку розгортаємо кулер так, що чотири його елементи кріплення збіглися з отворами, в які вони повинні бути закручені. Далі акуратно підносимо його до системної плати і щільно притискаємо. При цьому зусилля повинне бути таким, щоб не розчавити останню. На наступному етапі закручуємо гвинти в довільному порядку, і лише після цього можна відпустити спеціалізований вентилятор. Перевіряємо якість монтажу шляхом перевірки відсутності зміщення кулера.
  У випадку ж використання мікропроцесора компанії АМД використовується абсолютно інша конструкція системи охолодження. Її вентилятори фіксуються на системній платі за допомогою двох металевих засувок. Спочатку одна з них встановлюється на виступ пластикового фіксатора. А потім друга акуратно відтягується і надівається на протилежний елемент кріплення. Після цього акуратно перевіряємо якість установки системи охолодження. Вона повинна бути надійно встановлена і зафіксована. Знову-таки докладаємо зусилля в розумних межах і виключаємо можливі пошкодження компонентів обчислювальної системи.
  Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

  Комутація

  Підключення системи охолодження до системної плати – це наступний етап аналізу питання, як встановлювати кулер на процесор. Як правило, для цих цілей використовується трьохконтактний роз'єм на системній платі. Поруч з ним знаходиться маркування CPU-FAN. Саме до нього підключаться і проводи з роз'ємом від кулера. Далі їх необхідно акуратно укласти і при необхідності зафіксувати з використанням пластикових хомутиків для монтажу кабельної продукції. Потім необхідно візуально переконатися в тому, що дроти від мікропроцесорного вентилятора ні за яких обставин не потраплять на його лопаті.
  Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

  Включення комп'ютера. Тестування працездатності

  На цьому завершено порядок того, як встановити кулер на процесор AMD або ж «Інтел». Після повного складання ПК і його повного підключення необхідно протестувати ЕОМ на працездатність. Існує два способи перевірки працездатності мікропроцесорного кулера. Один з них базується на використанні системи BIOS. У цьому випадку достатньо натиснути при включенні ЕОМ клавішу F2 або Del. Дану інформацію можна уточнити в керівництві на системну плату ПК. Після входу в початкове вікно системи BIOS переходимо на вкладку PC Health. Для даного переміщення використовуємо навігаційні клавіші зі стрілками, а для вибору пункту меню – Enter. В цьому вікні повинен знаходитися пункт CPU Fan. Навпроти нього буде виведено поточне кількість оборотів системи охолодження. Якщо їх кількість знаходиться в межах від 2700 до 3300 то все в порядку, і система охолодження працює в штатному режимі.
  Другий можливий спосіб діагностики кулера – це спеціалізований софт, який необхідно окремо проінсталювати на ПК, наприклад, програма SpeedFAN. Після її запуску цю інформацію можна уточнити. Але не завжди такі утиліти видають правильні результати. Тому рекомендується визначати оберти кулера з використанням системи BIOS.

  Рекомендації по вибору

  Після того, як ми розібралися з тим, як встановити кулер на процесор Intel або ж АМД, розглянемо основні види таких систем охолодження. Умовно такі вентилятори можна розділити на дві групи. Одна з них – це повітряні пристрою, а друга – жидкокостные. Першу групу умовно можна поділити на звичайні і спеціалізовані рішення. Останні пристрої і рідинні вентилятори використовують в тих випадках, коли мікропроцесор розганяється. А ось звичайний кулер застосовує тоді, коли ЦПУ функціонує в штатному режимі. Саме відштовхуючись від цього простого умови і вибирають такі пристрої.
  Як встановлювати кулер на процесор: покрокова інструкція

  Висновок

  У цьому огляді було поетапно описано не тільки те, як встановлювати кулер на процесор, але і дані загальні рекомендації щодо вибору систем охолодження. Також викладено порядок перевірки їх працездатності. Чого складного в наведеному раніше порядку немає, з такою операцією може впоратися кожен.

  Популярі новини
  Загрузка...