Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять. Причини та рішення

152 0 Новини високих технологій

Оперативна пам'ять в ноутбуці разюче відрізняється від варіанта для стаціонарного комп'ютера. Її роль в системі не менш важлива, ніж будь-який інший частиною портативного комп'ютера. Далі будуть представлені варіанти вирішення того, чому Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять.

Опис виробу

Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять. Причини та рішення
Перш ніж описати таку проблему, як Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять, потрібно зрозуміти, що собою являє ця деталь. Оперативна пам'ять — одна з основних складових системи комп'ютера, без якої пристрій просто не буде працювати. Її завдання полягає в тому, щоб забезпечувати буфер між центральним процесором та жорстким диском. До основних критеріїв вибору для оперативної пам'яті відносяться:
 • Обсяг.
 • Виробник.
 • Частота роботи.
 • Таймінги.
 • Формат планки.
 • Якщо ноутбук не бачить оперативну пам'ять, то справа може бути в несправності одного з названих критеріїв.

  Виробники оперативної пам'яті

  Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять. Причини та рішення
  Ноутбук моделі Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять з причини несумісності. Справа в тому, що при виборі ОЗУ для ноутбука важливо враховувати виробника планки оперативної пам'яті.


  Причина того, чому не бачить оперативну пам'ять портативний комп'ютер, полягає в тому, що планки різних виробників просто несумісні. Спочатку на ноутбуці одна планка ОЗУ, а іноді з'являється бажання збільшити обсяг пам'яті з практичних міркувань, адже в такому разі зростає швидкодія системи, скорочується час відгуку програм на запити користувача, і система стартує набагато швидше. Щоб уникнути такої неприємності, варто купувати планки в парі і в одного виробника. Такі парні варіанти тестуються разом і прослужать набагато довше. Серед виробників добре себе зарекомендували ADATA, Corsair, Kingston, Samsung.

  Формати ОЗП

  Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять. Причини та рішення
  Як і всі ноутбуки Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять через невідповідність формату. Ноутбуки мають свій форм-фактор, який називається So-DIMM. Його особливість у тому, що він вище і коротше звичайної планки для стаціонарного ПК. Формати ПАМ'ЯТІ, які використовуються на даний момент, мають маркування DDR3 і DDR4. Їх різниця не тільки в таймінгах і частотах, але і в зовнішньому вигляді. Тобто оперативна пам'ять DDR3 ніколи не зможе стати у слот DDR4 і навпаки.


  Acer V3-571G. Опис пристрою

  Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять. Причини та рішення
  Цей ноутбук не є ігровим і працює на базі Win8. Екран оснащений матрицею IPS, яка забезпечує якісне зображення і гідну перенесення кольорів. Центральний процесор компанії Intel маркується як покоління Ivy Brige, тобто третя лінійка. Тактова частота 2600 мегагерц, а в навантаженні йде автоматичне збільшення частоти до 3200 мегагерц. Швидкість обміну даними, або кеш третього рівня і доходить до трьох мегабіт в секунду. У Acer V3-571G оперативна пам'ять формату DDR3 і з частотою до 1333 мегагерц може бути встановлена тільки в обсязі 6 гігабайт, але не більше. Іноді більший обсяг вказує на некоректну роботу пристрою. Ось чому не бачить оперативну пам'ять ноутбук. Відеокарта є як вбудована в процесор, так і дискретна. Перший варіант не має нічого примітного і не призначений для запуску вимогливих додатків. Проте другий варіант в особі GeForce GT730m може впоратися з багатьма додатками і навіть з деякими іграми. Обсяг дискретного графічного адаптера становить два гігабайти.
  В якості сховища даних використовується жорсткий диск розміром в 750 гігабайт. Для запису і читання використовуються DVD-диск, USB-порти. Для входу в інтернет можна скористатися роз'ємом RJ-45 або вбудованим Wi-Fi адаптером для бездротового зв'язку. Отже, ноутбук Acer V3-571G є гідним представником серед портативних комп'ютерів середнього класу.

  Поради по експлуатації

  Оперативна пам'ять як в стаціонарному комп'ютері, так і в ноутбуках зношується рідко, однак догляд за нею все ж таки необхідний. Іноді з-за неправильного використання Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять. Так як максимально допустимий обсяг пам'яті не повинен перевищувати шести гігабайт, то розмістити планки однакового обсягу не вийде. Для того, щоб ноутбук став розпізнавати нову оперативну пам'ять, її потрібно підбирати відповідно критеріям, зазначеним вище. Якщо збігаються всі дані, а саме частоти, таймінги, проблем з сумісністю виникнути не повинно. Після інсталяції планки оперативної пам'яті потрібно зайти в BIOS і налаштувати параметри ОЗП. Коли йде в розріз пам'яті, то система автоматично вибирає ту планку, яка більше за обсягом, і використовує її параметри в роботі. Там же можна подивитися, до яких частот можна "гнати" оперативну пам'ять, якщо є розгінний потенціал. При регулярному чищенні ноутбука область оперативної пам'яті теж треба очищати від пилу, так як налипання частинок на контакти може призвести до небажаних наслідків, які тягнуть за собою некоректну роботу всієї системи. Буває і так, що Acer V3-571G не бачить оперативну пам'ять внаслідок заводського браку, а в цьому випадку краще звернутися в сервісний центр і по гарантії віддати ноутбук на ремонт. Якщо пристрій не підлягає ремонту, то по гарантії виробник зобов'язаний забезпечити заміну обладнання.

  Популярі новини
  Загрузка...