Як відключити фонові програми у Windows?

504 0 Новини високих технологій

По всій видимості, більшість користувачів, які володіють навіть початковим рівнем знань щодо оптимізації роботи операційних систем Windows, знає, що в системі будь-якого покоління і року випуску постійно працює дуже велика кількість непотрібних служб, званих фоновими з тієї причини, що вони найчастіше приховані від очей користувача, а дістатися до управління процесами не завжди буває просто. Про те, як відключити фонові програми в будь-ОС від Microsoft, й піде далі мова. Для звичайних користувачів буде запропоновано кілька простих базових варіантів управління непотрібними службами без необхідності втручання в системний реєстр або параметри управління груповими політиками, хоча і на цьому рівні практично всі процеси можна деактивувати.


Чому потрібно відключати програми, що працюють у фоновому режимі?

Перед тим як робити якісь практично кроки по відключенню того чи іншого процесу, давайте коротко зупинимось на тому, що взагалі можна деактивувати і для чого може знадобитися виконання таких дій. Тут потрібно чітко розуміти, що будь-яка системна служба або клієнтська програма, які працюють в фоновому (прихованому) режимі, використовують системні ресурси комп'ютерної системи, іноді досить істотно підвищуючи навантаження на той самий центральний процесор і займаючи оперативну пам'ять власними завантажуються в неї додатковими компонентами, які найчастіше представлені у вигляді динамічних бібліотек і служб драйверів. Якщо виконати відключення невикористовуваних процесів, задіяння ресурсів знизиться, що спричинить за собою автоматичне збільшення продуктивності всієї системи в цілому.


Що ж стосується самих служб, їх можна перераховувати практично до безкінечності. В якості найбільш яскравого прикладу можна навести фонові служби друку, процеси, що відповідають за функціонування віртуальної машини Hyper-V, віддалений доступ і т. д. Навіщо тримати їх у активному стані, якщо у користувача, скажімо, немає принтера, він не використовує тестування інших ОС у віртуальних середовищах або не займається дистанційним управлінням комп'ютера? І це лише найменша частина айсберга. Насправді таких служб набагато більше.

Як відключити фонові програми на час?

Тепер перейдемо безпосередньо до основним методам деактивації непотрібних користувачеві процесів, які не тільки не потрібні для повсякденної роботи, але і викликають сильну навантаження на апаратну частину. Якщо розбиратися, як відключити програми у фоновому режимі, напевно, кожен користувач знає, що будь-який процес елементарно завершується в звичайному «Диспетчері завдань», щоправда, більшість чомусь використовує цей системний інструмент виключно для деактивації завислих додатків, зовсім упускаючи з виду деякі додаткові моменти. Отже, для початку запустіть Диспетчер завдань», а потім на вкладці процесів відсортуйте всі активні процеси або по навантаженні на процесор, або по використанню ОЗП (іноді доцільно враховувати навантаження на жорсткий диск або на звернення до мережі). Після приведення списку в такий вигляд відразу стане зрозуміло, які саме служби є найбільш «ненажерливими». Тепер справа за малим.
Як відключити фонові програми у Windows?
Використовуйте меню ПКМ для аварійного завершення процесу (пункт зняття задачі) або відповідну кнопку. Але ж далеко не всі процеси можна відключити, оскільки для їх завершення можуть знадобитися особливі привілеї! У цьому випадку через файлове меню запустіть нову задачу, введіть повторного виклику «Диспетчера завдань» і встановіть прапорець на пункті старту виконання завдання з правами адміністратора. Примітка: якщо мова йде про те, як відключити фонові програми в Windows 7 можна відразу скористатися консоллю «Виконати», оскільки пункт запуску команди від імені адміна в ній є спочатку. Але така методика незручна тим, що завершити певний процес можна тільки на час. Деякі системні служби можуть активуватися повторно відразу ж, інші ж знову запрацюють після перезавантаження системи.

Як відключити фонові програми Windows, що стартують автоматично при завантаженні будь-якої системи?

Щоб виключити запуск процесів, які стартують разом з Windows, в більшості випадків використовується їх деактивація у налаштуваннях конфігурації, доступ до яких можна отримати шляхом виконання команди msconfig.
Як відключити фонові програми у Windows?
У системах сьомої версії і нижче тут слід перейти на вкладку автозавантаження і зняти прапорці з усіх наявних у списку пунктів, залишивши тільки служби штатного антивіруса і мовної панелі (ctfmon). Особливо зверніть увагу на деактивацію всіляких модулів оновлення програм користувача, торрент-програм, оптимізаторів і т. д.
Але як відключити фонові програми в Windows 10 або 8 адже розділ автозавантаження в конфігураторі не працює? При спробі доступу до нього користувач буде перенаправлено в «Диспетчер завдань» (основні налаштування в цих системах були перенесені саме туди).
Як відключити фонові програми у Windows?
Тут потрібно виконати аналогічні дії, але залишити можна тільки антивірус, оскільки служба мовної панелі списку не представлена.
Як відключити фонові програми у Windows?
Примітка: додатково в цих системах можна скористатися розділом конфіденційності в меню параметрів, де потрібно просто переставити повзунок активації фонових служб у неактивний стан.

Керування компонентами системи

На жаль, в автозавантаженні представлені далеко не всі процеси, які можна деактивувати стандартним способом. Деякі аплети там просто не відображаються. У цьому випадку необхідно скористатися стандартним розділом програм і компонентів у «Панелі управління», перейти на засланні включення і відключення компонентів Windows, а в списку, зняти позначки з непотрібних служб.
Як відключити фонові програми у Windows?
Тут можна деактивувати службу друку, віртуальну машину Hyper-V, використання браузера Internet Explorer, віртуальні принтери і модулі роботи з XPS, а також багато іншого. Але виконувати такі дії можна тільки в тому випадку, якщо ви твердо впевнені, що відключаються компоненти вам дійсно не потрібні.

Деактивація непотрібних процесів через розділ служб

Тепер подивимося, як відключити фонові програми і процеси, використовуючи для цього найбільш потужний засіб управління – розділ служб. Його можна викликати командою services.msc. Для зручності список служб можна відсортувати за станом служб або за назвою. Тут вибір набагато більше. Що саме ви будете відключати, вирішуйте самі. В якості прикладу розглянемо деактивацію автоматичної установки оновлень. Відразу ж зверніть увагу, що для повного і остаточного відключення деяких служб може знадобитися деактивація їх супутніх процесів! Отже, як відключити фонові програми «Віндовс 10», пов'язані з автоматичним пошуком та інсталяцією апдейтів? Для цього необхідно деактивувати чотири компоненти: сам «Центр оновлень» інсталятор Windows installer модулів і оптимізацію доставки.
Як відключити фонові програми у Windows?
По черзі увійдіть в налаштування кожної служби, використовуючи для цього подвійний клік або меню ПКМ, натисніть кнопку зупинки процесу, в меню типу старту виставте неактивний значення і збережіть зміни. Майте на увазі, що при виборі будь-якого іншого типу запуску служби все одно залишаться активними і будуть перезапущені або через короткий проміжок часу, або після рестарту системи.

Відключення фонових процесів в «Планувальнику завдань»

Іноді буває корисно заглянути і в «Планувальник завдань» (taskschd.msc), де теж можна знайти чимало автоматично стартують процесів.
Як відключити фонові програми у Windows?
Для початку можна звернутися безпосередньо до розділу бібліотек «Планувальника» і деактивувати непотрібні компоненти там. Однак при наявності більш глибоких знань з управління системними процесами можете розгорнути каталог Windows і відключити деякі заплановані завдання там.

Використання спеціалізованих програм-оптимізаторів

Всі вище наведені методи з використанням стандартних засобів Windows доцільно застосовувати не завжди з причини їх деякої незручності. До того ж в деяких випадках чітко зрозуміти, що саме можна деактивувати, досить складно.
Як відключити фонові програми у Windows?
Тому рекомендується застосовувати спеціально розроблені для цього програми-оптимізатори начебто ASC або CCleaner, які мають власні інструменти управління всіма системними і користувацькими процесами. У них, до речі, можна буде побачити і відключити навіть ті служби, які у звичайному режимі приховані або деактивації не піддаються.

Короткі висновки

З тим, як вимкнути фонові програми, ясність ніби є. Залишається вибрати найкращу і найбільш безпечну методику відключення непотрібних процесів, щоб не нашкодити системі. Рядовим користувачам, звичайно ж, можна порадити застосовувати оптимізатори, оскільки працювати з ними простіше і безпечніше. Але при наявності достатніх знань в області оптимізації Windows не буде нічого страшного і у використанні інструментарію самої системи, оскільки деякі процеси неможливо повністю відключити навіть в таких програмах (наприклад, Windows-планшети це відноситься до шифрування дисків Bitlocker, яке може використовувати навіть апаратну частину на рівні модуля TPM або заблоковані первинні системи BIOS/UEFI).

Популярі новини
Загрузка...