Рунет - це частина Інтернету? Що таке Рунет, і чого від нього чекати

187 0 Новини високих технологій

Прискорення інформаційного обміну - найяскравіша ознака сучасності. Те, що зовсім недавно було лише сленгом, прийнятим у вузьких колах, переходить в розряд цілком звичних слів для широкого кола спілкування. Наприклад, "Рунет". Це поняття вийшло за рамки Інтернету, стало звичним і впізнаваним до такої міри, що його застосовують бездумно, навіть не задаючись питанням, чи правильно вживають.

Значення і структура терміна

Згадане слово утворене з двох частин. Найпоширеніша доменна зона у російськомовному Інтернеті - ua. В даному випадку net застосовується як "Інтернет взагалі", інформаційний простір. Таким чином, Рунет - це російськомовна частина Інтернету. Сюди відносяться будь-які ресурси, які ведуться російською мовою, незалежно від країни, в якій розміщується сервер.


Рунет - це частина Інтернету? Що таке Рунет, і чого від нього чекати
Навіть якщо контент розміщений на англомовному сайті, але відповідає головному принципу, то він теж може вважатися частиною Рунета. Відмінний приклад - численні відеоролики і коментарі до них на найпопулярнішою відеоплатформу світу "Ютуб".

Рунет - це круто?

Напевно, для кожної національності характерно вважати все своє найкращим і правильним, тому дещо наївна гордість юзерів цілком виправдана. Все російське, за замовчуванням, відрізняється в кращу сторону тільки з-за того, що воно російське. Якщо підключити лінійну логіку, то така заява не витримує ніякої критики, але вона безумовно має право на існування. Можна вважати, що Рунет - це дійсно найкращий варіант для тих, хто має доступ до Мережі, але при цьому не володіє англійською та іншими іноземними мовами. Зрештою, не всім бути поліглотами, а людина має право на інформованість.


Переваги буржуйнета

На противагу Рунету англомовний Інтернет отримав досить єхидна, але влучне прізвисько. Тим не менш буржуйнет відкриває набагато більше можливостей просто за кількісними характеристиками, за якими неминуче тягнуться і якісні. На англомовних ресурсах у більшості випадків представлена більш ніж вичерпна і достовірна інформація, що там в рази більше користувачів. Про це добре обізнані вебмастера, які заробляють в Інтернеті, - саме останній опиняється більш прибутковим, там дорожче реклама, а велика аудиторія дає певний простір для маневру.
Рунет - це частина Інтернету? Що таке Рунет, і чого від нього чекати
Можна парирувати, заявляючи, що дівчата Рунета найкрасивіші, і в цьому є певна частка істини. Принаймні, з ними можна спілкуватися, не докладаючи зусиль з вивчення англійської мови. Але якщо врахувати, що функції Інтернету поширюються набагато далі, ніж флірт з прекрасною половиною людства, це не настільки вагомий аргумент, щоб обмежувати себе тільки рамками російськомовних ресурсів.

Головні недоліки Рунета

Як вже було сказано, на англомовних ресурсах більше інформації, і в ряді випадків вона представлена більш коректно. Дійсно, якщо якесь наукове дослідження проводиться зарубіжними фахівцями, і воно офіційно не перекладається на російську, то доводиться покладатися на власні знання іноземних мов, або сподіватися на працю ентузіастів, а результат тут непередбачуваний.
Рунет - це частина Інтернету? Що таке Рунет, і чого від нього чекати
Ще один вагомий недолік, який відзначають користувачі, - це загальна емоційна тональність ком'юніті, яка в буржуйнете має більш позитивний настрій. Нехай плітки Рунета можуть здаватися більш цікавими, а словесні пікіровки в коментарях доставляють задоволення професійним опонентам, але в цілому англомовні користувачі більш доброзичливі. Особливо це стосується всілякого творчості. Рівень некоректною критики в Рунеті просто зашкалює, і це змушує всіляких артерів і крафтеров мігрувати в більш доброзичливу середу. Творчість - матерія тонка, яка залежить від позитивної емоційної підтримки, тому не дивно, що люди шукають комфортного спілкування, навіть якщо для цього доводиться переходити на англійську мову.

Правила техніки безпеки

Якщо приймати як даність врожайність Рунета на тролів всіх мастей, можна дещо знизити ризик отримання негативу. Можна мовчати і не писати про себе нічого, що потім виявиться з ланцюжком зневажливих коментарів в головному цитатнике Рунета. Звичайно, "Башорг" (сайт) - це дуже цікаве місце, але виявити власне невдало висловлювання виставленим на суд недоброї аудиторії буває досить травматично.
Рунет - це частина Інтернету? Що таке Рунет, і чого від нього чекати
На жаль, самим дієвим залишається рада нарощувати товсту шкуру і не світити свої реальні дані. Незважаючи на всі недоліки Рунета, він досить передбачуваний. Найбільш простий практикою позбавлення від негативу залишається дистанція або за рахунок виключення травмуючого ресурсу з числа відвідуваних, або за рахунок власної непрошибаемости. Тролям стає нудно, і вони йдуть шукати іншу жертву. Останнім часом в деяких зонах Рунета спостерігається тенденція до збільшення позитивної частини спілкування за рахунок підвищення культури останнього. Користувачі самі прагнуть зробити інформаційний простір комфортним для всіх, вчаться спокійно сприймати чужу думку. Залишається тільки сподіватися, що це допоможе знизити рівень напруженості в ком'юніті.

Популярі новини
Загрузка...