Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"

119 0 Новини високих технологій

Веб-аналітика - справа непроста. Доводиться вивчати величезна кількість показників, вчитися розуміти, що кожний впливає, а також збирати всі результати в загальну картину. Цим може займатися фахівець з SEO або веб-аналітик, який розуміє подібні речі більш глибоко.

SEO

Перш ніж розібратися з тим, що таке відмови в «Яндекс.Метриці», необхідно почати з основної спеціалізації, яка і займається збором параметрів.
Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"
SEO - це абревіатура, яка з англійської мови перекладається як «пошукова оптимізація». Цей термін описує комплекс заходів щодо популяризації сайту в пошуковій видачі. Простіше кажучи, спеціаліст SEO займається тим, що після розробки комерційного ресурсу покращує його позиції у видачі.


Для чого це потрібно робити? Варто розуміти, що величезна кількість людей по всьому світу часто вдається до інтернет-покупок. Звідси виникла серйозна конкуренція між різними сайтами. Але тепер, щоб привернути увагу користувача, недостатньо розробити зручний ресурс з зрозумілим інтерфейсом. «Сеошників» працюють над юзабіліті, наповненням ресурсу і аналізом аудиторії. Не завжди виходить робити це самому, оскільки ресурс може бути дуже великим. Тому всі етапи пошукової оптимізації можна розподілити між більш вузькими спеціалістами. Таким чином, команда може обзавестися контент-мейкером, аналітиком, SMM-спеціалістом, оптимізатором і т. д. Можливо, всі вони будуть розуміти, що таке відмови в «Яндекс.Метриці», але краще всього з показниками буде розбиратися саме аналітик.


Веб-аналітика

Це один з етапів пошукової оптимізації, який може тривати весь час існування ресурсу. Великі інтернет-магазини мають відразу кілька аналітиків, які могли б видавати результати за різними показниками. Іноді ресурсу досить обзавестися одним грамотним «сеошником».
Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"
Веб-аналітика - це процес збору даних, аналіз інформації про відвідування ресурсу. Результати подібної системи вимірювання допомагають покращити і оптимізувати сайт. Завданням веб-аналітика є перевірка відвідуваності сайту. Таким чином можна отримати дані про аудиторію, скласти кілька портретів споживачів, щоб в подальшому передати торгівлю в належне русло. Також аналітик може стежити за поведінкою відвідувача ресурсу. Таким чином можна зрозуміти, які елементи зайві і що краще замінити або поліпшити на сторінці. Деякі аналітики працюють з бюджетом онлайн-просування.

Методи аналітики

Щоб дізнатися показник відмов в «Яндекс.Метриці», фахівцю потрібно використовувати деякі методи збору та аналізу даних. Для цього проводять аналіз відвідуваності сайту: збирається статистика і різного роду параметри.
Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"
Далі визначаються популярні товари, середній чек і т. п. Після цього потрібно перевірити юзабіліті ресурсу. Аналітик збирає дані про поведінку відвідувача, його взаємодії з формами і розбирає макро - і микроконверсии. Також проводить наскрізну аналітику, відстежуючи шляху від реклами до здійснення покупки товару або послуги.

Інструменти аналітика

Щоб розібратися з тим, що таке відмови в «Яндекс.Метриці», доведеться визначитися з інструментами аналітика. Логічно, що даний параметр був отриманий за допомогою аналізатора. У веб-аналітиці існують лічильники і лог-аналізатори. Також практично всі фахівці використовують повноцінні системи. Серед них можна виділити:
 • Google Analytics.
 • Piwik.
 • «Яндекс Метрика».
 • LiveInternet і т. п.
 • Серед десятка подібних інструментів найбільш популярними вважаються системи від Google і Yandex. «Сеошників» рекомендують підключати обидва варіанти, оскільки інформацію потрібно збирати з двох систем в пріоритеті.
  Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"

  Показник відмов

  Це популярний параметр веб-аналітики. Він допомагає перевірити те, наскільки активними можна вважати відвідувачів. Що таке відмови в «Яндекс.Метриці»? Цей параметр позначає процентне співвідношення кількості користувачів, які залишили ресурс тільки перейшовши на нього. При цьому ні один з них не перейшов на інші сторінки сайту. Варто пам'ятати, що даний параметр визначається процентним співвідношенням. Його часто плутають з показником виходів. У першому випадку важливо розуміти, що ресурс не виправдав очікувань відвідувача, саме тому той не зацікавився і залишив його відразу. У другому випадку можна визначати сторінку, на якій покупець завершив ознайомлення з контентом. Що означає «відмови» в «Яндекс.Метриці»? Це візит, який був завершений за певний час і закінчено на тієї ж сторінки, з якої почався, без переходу в інші розділи.
  Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"
  Загальноприйнятого стандарту кількості часу немає. Тривалість сесії залежить від проміжку часу між першим і останнім переглядом.

  Причини відмови

  Що означають відмови в «Яндекс.Метриці»? Зазвичай вони відбуваються з ряду причин:
 • догляд за ресурсу по переходу за посиланням;
 • закриття браузера;
 • використання кнопки «Назад» для повернення до пошуку;
 • закінчення часу сесії.
 • В цілому показник можна обчислити певною формулою, але спеціальні лічильники роблять це автоматично, відразу показуючи результат.

  Відмови в «Яндекс.Метриці»

  Вищеописане визначення є більш узагальненим, оскільки в деяких випадках залежить від системи і налаштування. Що означають відмови в «Яндекс.Метриці»? Так можуть називати показник, який вказує на невідповідність очікувань користувача. Наприклад, подібне часто зустрічається з недопрацьованими ресурсами або тими, хто хоче обдурити відвідувачів. Припустимо, що ви шукаєте певну книгу, але клікаючи по посиланню, отримуєте веб-сторінку з іншим товаром. Природно, ви тут же покинете ресурс, а веб-аналітик вважає подібне відвідування як відмову. Коли користувач потрапляє на сайт, лічильники враховують перегляди сторінок, переходи за посиланнями, завантаження файлів і вибір опцій. Що таке відмови в «Яндекс.Метриці»? Це параметр, який зараховує лише одну дію відвідувача - перегляд лише однієї сторінки ресурсу. Якщо сайт є односторінковим, то аналітик не бере до уваги цей параметр.

  Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"

  Глибокий аналіз

  Але зазвичай фахівці дають більш розгорнуту відповідь, коли мова заходить про цьому показнику. Відмови - це параметр, який враховує дві умови відвідування: знаходження на веб-сторінці не більше 15 секунд і перегляд лише однієї сторінки. Так аналітик може дізнатися відсоток відмов в «Яндекс.Метриці», розподіляючи користувачів на дві групи: зацікавлених і тих, хто не отримав інформацію за запитом.

  Завдання показника

  Це один з основних параметрів, які говорять про якість ресурсу. Якщо значення відмов висока, значить, більшість відвідувачів не задоволена результатом запиту або якістю ресурсу. Якщо ж показник низький, це говорить про якість і користь сайту. Якщо ж стався службовий збій, затримка інформації або подібні події, вони позначаються в статистиці як «відмова».

  Норми показника

  Але кожному аналітику необхідно від чогось відштовхуватися. Для цього кожен встановлює для себе норму відмов «Яндекс.Метрики». Варто відразу розібратися з тим, що параметр дійсно може бути різним, оскільки і призначення сайтів різниться. Існує усереднений показник, який говорить про 5-15%. Але варто звертати увагу на те, в якій ніші працює ресурс і на що він націлений. Наприклад, якщо говорити про блозі, то там відсоток відмов зовсім не грає ролі, оскільки з більшою ймовірністю користувач перейде на сторінку зі статтею, пробіжить очима по тексту і вийде. Таким чином лічильник зарахує відмову, хоча в більшості випадку веб-сторінка задовольнила користувачів.
  Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"
  Щоб отримувати дійсно коректний аналіз, аналітик повинен виставити час знаходження на сторінці. Для блогу можна встановити 3-5 хвилин, в залежності від обсягу контенту, і в цьому випадку розбирати, чи дійсно стаття задовольнила інтерес користувача. Для магазину часто встановлюють 15-30 секунд. За цей час відвідувач встигає зрозуміти, чи потрібна йому та чи інша продукція.

  Причини відмов

  Це питання вже було піднято раніше, але його важливо розглянути детальніше, оскільки від причин залежить подальше вирішення проблеми. Чому деякі ресурси страждають від високих показників відмов? Головною причиною найчастіше стає поганий контент. Відвідувач шукав одну інформацію, а отримав зовсім іншу, і розчаровано покинув сайт. Також незручний інтерфейс може заплутати користувача, він просто не розбереться, куди кликати далі, і покине сторінку. Ще одна причина - невдалий дизайн. Іноді власники сайтів роблять все, як подобається їм і не звертають увагу на думку аудиторії. Також часто можна зустріти застарілий дизайн, надто ляпистый або несмачний. Багато відмов аналітик зустрічає в мобільних версіях пристроїв. Смартфонами користуються активно, а ось розробники ще не всі перейшли на адаптивний дизайн. Людина заходить на сайт, а він криво відображається на екрані телефону.

  Робота над ресурсом

  Дуже багато залежить від того, чи знає фахівець, що таке відмови «Яндекс.Метрики». І Google Analytics в цьому випадку не виняток, оскільки дає інформацію про даному параметрі.
  Що таке відмови "Яндекс.Метрики". Що означають відмови в "Яндекс.Метриці"
  В обох сервісах показник відмов може трохи відрізнятися, оскільки вже давно відомо, що Google видає більш точні дані, зате «Яндекс» відмінно справляється зі своїм власним ресурсом і аналізом пошукової системи. Більшість фахівців вважають, що досягти 20% відмов на комерційному ресурсі практично неможливо. Хоча є і ті, хто може отримати 12-1 %. Тим не менш, якщо цей параметр не перевищує 35% можна ні за що не турбуватися. Якщо він все-таки виявився вище цифри, доведеться подумати над тим, щоб якимось чином його виправити. Справжньою катастрофою вважається відсоток відмов 50% і більше. Це прямо говорить про те, що якість ресурсу залишає бажати кращого. У деяких випадках доводиться повністю реструктуризувати інтерфейс, переписувати контент і переробляти портрет аудиторії.

  Популярі новини
  Загрузка...