Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга

317 0 Новини високих технологій

В Інтернеті успіх визначається тим, потрапляє сайт у видачі пошуковиків в перші 5-10 посилань. Тому що 90 % відвідувачів переглядають тільки першу сторінку. Тому велике значення для успішного мережевого проекту має SEO і линкбилдинг або іншими словами зовнішні посилання. Як при організації стратегії посилань веб-сайту з нуля, так і при підтримці існуючої слід приділити увагу декільком факторам. Надалі будуть оголошені пункти, на яких базується линкбилдинг. Щоб посилальна стратегія працювала на вас, а не проти, приносила прибуток, потрібно дотримуватися певних правил. Тільки так можна досягти максимального ефекту.

Планування

Насамперед слід визначитися з цілями. Потрібно сформулювати розуміння того, який саме результат буде вважатися успішно проведеної SEO-компанією. Розуміння призначення оптимізації дозволить визначити ті типи зовнішніх посилань, які потрібно отримати для веб-сайту.


Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга

Важливість зворотних посилань

SEO-оптимізація майже ніколи не проводиться з чистого листа. Як правило, вже є готовий проект, що вимагає поліпшень. Спочатку слід усвідомити, з чим доведеться мати справу і які посилання вже присутні на сайті. Потім визначити необхідні процедури для подальшої роботи. Розібратися в цьому допоможе наступний список:
 • Оцінити кількість анкорів та їх види. Вони бувають брендовими, разбавочными і точними.
 • Різноманітність доменів, з яких ідуть посилання. Очевидно, 25 зовнішніх посилань з одного домену будуть впливати на позиції в пошукових системах гірше, ніж ті ж 25 - з 25 різних доменів.
 • Різноманітність самих анкорів. Множинне повторення однакових анкорів сприймається пошуковими системами в негативному ключі.
 • Типи посилань.
 • Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга
  Користуючись даними підказками і чітким уявленням цілей, можливо розробити найбільш успішну стратегію для просування сайту посиланнями.

  Вивчайте конкурентів

  Конкуренція - це головний двигун розвитку. Можна підглянути за своїми конкурентами, після чого виявити слабкі і сильні сторони їх SEO-стратегії. Завдяки відмінним інструментів аналізу проектів, навіть не будучи наближеним до адміністративного складу проекту, можна багато чого дізнатися про нього. Потім на основі отриманих даних можна доопрацювати свою стратегію. Для шпигунства за конкурентами можна використовувати наступні інструменти: MajesticSEO, Solomono, Megaindex, Open Site Explorer і безліч інших. Всі вони дозволяють вивчити зовнішні посилання.

  Потрібно мати гарне уявлення про галузі, до якої відноситься веб-проект. Зрозуміти, які стратегії працюють найкраще, також можна на основі вивчення конкурентів. Чим краще виконана підготовка, тим легше потім розміщувати зовнішні посилання на сайт. Тематика ресурсу багато в чому впливає на те, де вигідніше залишати посилання. Наприклад, якщо проект відноситься до технічної області, тоді має куди більший сенс підтримувати активність на технічних форумах, ніж купувати посилання на популярних сайтах індустрії моди. У свою чергу, для останніх ефективніше будувати стратегію посилань у сфері блогів.

  Придивіться до споживачів

  Неможливо просувати проект, не знаючи цільову аудиторію. Зокрема, якщо ваш сайт надає послугу, важливо зрозуміти, де і як клієнти здійснюють покупки. Завдяки цьому можна визначитися з блогами та соціальними мережами, найбільш затребуваними серед споживачів. Цього кроку слід приділити особливу увагу. Найчастіше затребуваність у споживача має більш важливе значення, ніж інші фактори, в тому числі і кількість зовнішніх посилань.
  Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга
  Кожна соцмережа має певну аудиторію. Тому важливо займатися просуванням проекту спритніше в тій сфері, де найактивнішими клієнтами є представники вашої цільової аудиторії. В даному випадку доречна активність допоможе набрати не тільки клієнтів, але і рясну посилальну базу за рахунок всіляких опцій репоста, поділитися і т. д. Що в підсумку позначиться на популярності сайту і його позиціях в пошукових системах.

  Ще раз

  Повторимо кроки, які необхідно зробити, для створення успішної стратегії просування сайту зовнішніми посиланнями.
 • Визначити цілі стратегії.
 • Проаналізувати клієнтів.
 • Розібратися в галузі.
 • Вивчити конкурентів.
 • Скласти стратегію.
 • Діяти.
 • І не забувайте, що кожна посилальна стратегія повинна бути унікальною і різнобічною. В іншому випадку вона не дасть ніякого ефекту, або навіть зашкодить.

  Найдорожче - клієнт

  Для будь-якого проекту найбільш важливою складовою є клієнт. Без наявності відвідувачів і користувачів сайту його існування не має сенсу. У мережі безліч проектів, розкиданих по кутах світової павутини, які ніким не використовуються. Ще гірше, коли власник містить проект і витрачає на нього гроші, не отримуючи нічого натомість. Тоді сайт навіть не виходить на самоокупність і перетворюється на фінансову діру.

  Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга
  Зважаючи на це, слід розуміти, чим більше ви орієнтуєте вашу посилальну стратегію на людей, щоб перехід по зовнішньому посиланню здійснювався саме людиною, а не роботом, тим краще буде результат в плані SEO. У результаті це принесе високий потік відвідувачів і більше клієнтів.

  Що любить ваш клієнт?

  Здавалося б, це дуже просте питання. А ви впевнені, що знаєте відповідь на нього? Опрацьована у вас модель середньостатистичного користувача вашого проекту, його уподобань, віку, купівельної спроможності і іншого? Більшість сайтів займається аналізом зовнішніх посилань та іншими SEO-речами, абсолютно забуваючи про те, що аналіз клієнтів не менш важливий.
  Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга
  Чим краще розуміння того, що важливо для клієнтів, тим більш відповідний контент можна побудувати. І це надасть кращу базу для линкбилдинга. При цьому контент - це не тільки статті та новини, крім них існує безліч інших видів: відео, інфографіка, інтерв'ю, кейси, топи та інше. Розуміння смаків клієнта, накладене на цікавий контент, дасть найкращий результат. І пошукові системи це розуміють. Саме тому в останні 3-5 років в топи пошукових систем потрапляють сайти, створені для людей. Хоча зовсім недавно ситуація була зворотною - на перших рядках видачі можна було виявити вкрай невдалі сайти, які створювалися для роботів.

  Жорстока дійсність

  Збільшення посилального простору буде вимагати все більше рутинної роботи, щоб правильно визначити зовнішній посилання. Інакше ефективність посилань буде знижуватися. Тому в успішній SEO-стратегії використовуються посилання, орієнтовані як на аудиторію, так і на роботів.

  Релевантність і авторитет

  Релевантність - це відповідність між видачею пошукачів і очікуванням користувачів. Цей фактор говорить про те, що посилальна стратегія повинна бути продуманий, і на ваш проект повинні посилатися сайти схожої тематики, щоб він залишався релевантним.
  Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга
  Авторитет в мережі забезпечується посилальних простором. Чим більше посилань ведуть до сайту, тим вище його авторитет. Не варто забувати про те, що зовнішні посилання означають свого роду партнерство. Тому дуже важливо, щоб при спробі підвищити авторитет проекту не відбувалося погіршення релевантності. Тому до завдання, як зробити зовнішню посилання, варто підходити з підвищеною увагою. З метою допомогти розробникам з регуляцією авторитету сайту і збереженням релевантності в html існують атрибути follow і nofollow, що дозволяють дозволяти або забороняти передачу ваги від однієї сторінки до іншої. Використання цих властивостей html дозволяє відчутно покращити посилальну стратегію.

  Активність

  Інтернет - це бізнес. В бізнесі не можна бути пасивним. Інакше потонеш чи витіснять конкуренти. Тому - тільки вперед. Навіть якщо необхідний результат був досягнутий прийнятої посилальної стратегією, це не означає, що можна зупинятися. Навпаки, тепер необхідно докласти більше зусиль і створити нову стратегію, яка буде відповідати новим цілям і завданням, допомагати розвивати проект. У линкбилдинге важливо бути винахідливим і залишатися активним. Критерії пошукових систем змінюються і допрацьовуються щодня, смаки клієнтів теж швидко змінюються. Особливо коли мова йде про трендові речі. Це все необхідно відстежувати і своєчасно реагувати на зміни.

  Будьте креативними

  В SEO слід використовувати будь-які опції для нарощування посилальної бази. Якщо використовувати тільки одну стратегію, наприклад, розміщення посилань у блогерів, то дуже скоро пошуковики почнуть вважати проект сумнівним і не вартим довіри.
  Зовнішні посилання на сайт: основи линкбилдинга
  У настільки швидко мінливої сфері, як Інтернет, не можна покладатися на те, що один раз добре спрацював метод буде і далі працювати ефективно.

  Популярі новини
  Загрузка...