Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?

389 0 Новини високих технологій

Ймовірно, багато користувачів комп'ютерів на основі Windows чули про поняття віртуальної пам'яті. Але далеко не всі знають, що за її використання в системі відповідає спеціальний компонент pagefile.sys. Що за файл користувач бачить в системі, і далі буде розглянуто. Але для того, щоб зрозуміти, про що йде мова, в повній мірі, для початку необхідно привести трохи теоретичних відомостей.

Що за файл pagefile.sys у Windows 7 або будь-який інший ОС?

Почнемо з того, що це системний компонент, обов'язковий для роботи Windows. Він регламентує правила, встановлювані для використання віртуальної пам'яті.
Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?
Для чого потрібна віртуальна пам'ять? Для того щоб у разі нестачі обсягу оперативної пам'яті або її надмірної завантаження операційна система не зависала, а продовжувала виконувати свої функції. Як раз файл підкачки pagefile.sys і містить необхідну інформацію, що стосується звернення операційної системи до віртуальної пам'яті і зарезервованого простору, в якому буде зберігатися інформація у вигляді компонентів програм, які неможливо завантажити в оперативну пам'ять.


Зв'язок файлу підкачки з віртуальною пам'яттю: як це працює?

Але давайте подивимося, як така зв'язка функціонує на практиці. Зрозуміло, що не всі користувачі можуть дозволити собі придбати сучасні комп'ютерні конфігурації з великими обсягами ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. Таким чином, виходить, що можливості комп'ютерів в деякому сенсі вельми обмежені. Якщо взяти до уваги ще й той факт, що операційна система частину оперативної пам'яті резервує під виконання власних процесів, для користувацьких програм залишається ще менше ресурсів.
Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?
Коли виконується занадто багато системних і користувальницьких процесів, оперативна пам'ять навантажується досить сильно. А адже активні програми навперебій намагаються провести до неї звернення. Що робити в цьому випадку? Система для звільнення ресурсів починає завантажувати компоненти програм не в ОЗП, а в спеціально відведене для цього місце на жорсткому диску. Так що за файл pagefile.sys знаходиться в системі стосовно до віртуальної пам'яті? Саме він визначає, скільки місця на вінчестері буде віддано віртуальної пам'яті.

Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?
Спочатку операційна система встановлює обсяг файлу самостійно (причому для кожного диска або розділу), незважаючи навіть на те, що багато фахівців рекомендують використовувати не власні значення системи, а встановлювати свої (на них зупинимося окремо). З іншого боку, серед користувачів побутує думка, що більший обсяг файлу дасть суттєвий приріст швидкодії. Це не так. Справа в тому, що швидкість доступу до ОЗУ набагато вище, ніж аналогічний показник при зверненні до жорсткого диска. Збільшення розміру компонента pagefile.sys буде призводити лише до того, що система почне ігнорувати оперативну пам'ять, а стане більшою мірою використовувати віртуальну пам'ять. Неважко здогадатися, що замість очікуваного прискорення системи користувач отримує зворотний ефект, а система починає, що називається, гальмувати ще більше, ніж це можна було припустити спочатку.

Як зменшити файл pagefile.sys в розмірі?

Але давайте подивимося, які операції можна виконати з потрібним компонентом. Що за файл pagefile.sys, розібралися. Тепер переходимо до практичних дій. Доступ до налаштувань віртуальної пам'яті можна отримати через розділ системи в «Панелі управління», де вибирається перехід до додаткових налаштувань, натискається кнопка параметрів, знову використовуються додаткові опції, а в розділі віртуальної пам'яті натискається кнопка зміни налаштувань.
Відразу ж видно, що за замовчуванням навпаки задіяння компонента pagefile.sys встановлено автоматичний вибір.
Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?
Знявши з рядка прапорець, можна змінити використовуваний розмір в бік збільшення або зменшення. Так, зменшити розмір можна, але до якої міри? Взагалі, існують негласні правила вибору оптимального розміру, але більшість фахівців сходяться на думці, що найкраще виставити значення, що дорівнює половині від того, яке використовується операційною системою (а то і відключити його використання взагалі).

Можна провести видалення цього файлу?

У деяких користувачів виникають питання з приводу того, як видалити файл pagefile.sys у Windows 7 або інших ОС. Незважаючи на те що сам компонент знаходиться в корені системного диска, ніяких дій система з ним зробити просто не дасть.
Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?
Ніякі деинсталлятори або анлокеры видалити файл pagefile.sys не зможуть, тому можете навіть не намагатися. Інша справа, якщо позбутися від нього не можна, то, принаймні, можна відключити його використання.

Повне відключення використання віртуальної пам'яті

У розділі налаштування розміру, який був описаний вище, потрібно просто встановити прапорець навпроти рядка «Без файлу підкачки».
Pagefile.sys - що за файл і як його видалити?
Як це позначиться на продуктивності системи? Власне, нічого страшного відключення віртуальної пам'яті немає. Як показують багато практичні дослідження, навіть за умови наявності на комп'ютері 1-2 Гб ОЗУ якихось критичних впливів не спостерігається. Деякі фахівці рекомендують відключати задіяння цього компонента відразу ж після установки Windows. Правда, слід звернути увагу, що такий варіант годиться в основному тільки для тих випадків, коли користувач працює з офісними документами, а використання ресурсномістких програм не передбачено взагалі. Хоча Навіть якщо такі додатки є, просто не запускати декілька програм одночасно.

Оптимальний розмір файлу

Що за файл pagefile.sys трохи зрозуміло. Тепер кілька слів про те, який же його оптимальний розмір, рекомендований до установки. Відразу зверніть увагу, що, чим більший обсяг оперативної пам'яті, тим менший розмір може мати файл підкачки, а при ОЗУ 8 Гб і вище даний компонент взагалі тримати активним не рекомендується.
Але що стосується рекомендованих (але не обов'язкових до використання) значень, в якості стандарту прийняті наступні:
 • RAM 6 Гб – 05 Гб ВП (віртуальної пам'яті).
 • ОЗУ 4 Гб – 1 Гб.
 • ОЗУ 2 Гб – 15 СП.
 • ОЗУ 1 Гб (2 Гб ВП.
 • ОЗП 05 ГБ – 25 Гб.
 • Тут потрібно розуміти, що це чисто умовні рекомендації, оскільки, як вже було зазначено вище, повне відключення компонента у відносно слабких конфігураціях шкоди системі не приносить і на продуктивності особливо не позначається.

  Короткі підсумки

  Ось коротко і все про те, що за файл pagefile.sys є в системі. Що ж стосується практичних рекомендацій, не встановлюйте занадто великі розміри для резервується дискового простору. Ще краще – повністю вимкніть його і перевірте систему на швидкодію. Якщо щось не сподобається, завжди можна повернути значення, яке встановлюється системою за замовчуванням самостійно, або виставити власні опції у вигляді половини вихідного значення. А ось про видалення цього компонента з використанням якого-небудь файлового менеджера, застосовуючи до нього атрибути доступу, можете навіть не думати.

  Популярі новини
  Загрузка...