Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення

1130 0 Новини високих технологій

Середня тривалість одного циклу роботи справного холодильника – 12-20 хвилин, при нормальних умовах навколишнього середовища. Тобто варто враховувати, що в жаркий час пристрою може знадобитися трохи більше часу на вироблення холоду, згідно з вибраним режимом. Але, як правило, за годину роботи компресор «відпочиває» 2-4 рази. У разі ж якщо холодильник працює і не відключається, це не завжди означає, що він потребує термінового ремонту. Нерідко провести діагностику, встановити причину і усунути її користувач може самостійно, без виклику майстра.

Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення

Як зрозуміти, що пристрій несправний?

Першим «дзвіночком» несправності є той факт, коли холодильник починає працювати без періодичного відключення. У штатному режимі повинно відбуватися автоматичне відключення на невеликий проміжок часу з періодичністю в 20 хвилин. Навіть якщо на вулиці стоїть сильна спека, холодильник повинен перебудовувати режим і відключатися хоча б раз на годину.

Якщо не відключається холодильник внаслідок несправності, то найчастіше користувачі досить швидко помічають цей нюанс. У цьому випадку буде чути постійно працюючий компресор. Якщо вчасно не усунути причину, мотор, від постійної роботи, може вийти з ладу. Отже, з'являється цілком логічне запитання: чому не відключається холодильник і як усунути цю несправність? Нерідко причина криється в неправильній експлуатації приладу. У цьому випадку усунути її можна самостійно. Якщо ж необхідна заміна комплектуючих деталей, тоді буде потрібна допомога кваліфікованого фахівця.

Первинна діагностика

У разі, якщо холодильник не відключається, причини в першу чергу варто постаратися діагностувати самостійно. Нерідко вони криються в особливості експлуатації приладу користувачем.
Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення
Серед них найпоширенішими є:
 • Активація функції «суперзаморожування». Для діагностики необхідно перевірити температуру в морозильній і в основній камері. У тому випадку, якщо вона впала нижче звичайної, цілком можливо, що в автоматичному режимі активізувалася функція «суперзаморожування», і щоб нагнати температурний режим, встановлений цією програмою, компресора доводиться працювати з більшим навантаженням. Як правило, така функція присутня в кожній сучасній моделі і активується за 24 години до того, як планується скористатися встановленим у ній температурним режимом.
 • Порушена герметичність. Зустрічаються ситуації, коли всередині холодильної камери температура настільки висока, що може здатися, ніби пристрій працює на обігрів. При цьому не відключається холодильник, а продовжує роботу без перерви. Найпоширеніша причина, по якій холод перестає нагоняться, - не щільно закрита дверцята. Як результат, в холодильну камеру постійно починає проникати тепле повітря, який значно підвищує температуру. Відповідно, холодильника доводиться постійно працювати, щоб досягти заданих параметрів. Якщо пристрій використовується вже протягом тривалого часу, то цілком ймовірно, що зносився гумовий ущільнювач, що забезпечує герметичність при закритті дверцят. Змінити його можна самостійно.
 • Технічні помилки в процесі установки. Важливо відзначити, що більшість помилок, внаслідок чого не відключається холодильник під час роботи, допускають самі власники. Із-за браку простору на кухні, агрегати розташовують поряд з нагрівальними елементами, плитою та іншими технічними пристроями, які можуть негативно вплинути на роботу. Так само необхідно в обов'язковому порядку зберігати простір між стіною і холодильником.
 • Технічні причини, за якими холодильник перестає відключатися

  Якщо ж самостійна діагностика не дала результатів, швидше за все, справа у внутрішніх комплектуючих. У цьому випадку шукати проблему і проводити ремонт повинен кваліфікований фахівець. Якщо пристрій ще знаходиться на гарантії, самостійно намагатися робити ремонт не можна. В іншому випадку сервісний центр може відмовити в гарантійному обслуговуванні.

  Не працює модуль управління

  Сучасні пристрої оснащені електронним автоматичним управлінням, яке відповідає за подачу сигналів мотору про температурному режимі. Так, наприклад, коли в камері зафіксується температурний режим, відповідний заданій програмі, модуль управління повинен відправити сигнал про припинення подачі холоду, але внаслідок несправності цього не відбувається. Фахівці відзначають, що коли холодильник не відключається, причини нерідко криються в частих перепадах напруги. Тому рекомендується підключати пристрій не безпосередньо, а через стабілізатор напруги. Тим самим можна істотно продовжити термін служби приладу.
  Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення

  Неправильно працює терморегулятор

  Коли пристрій починає наганяти холод без зупинки, то цілком ймовірно, що не працює терморегулятор, який повинен контролювати рівень температури. Реле може не розмикати в потрібний момент ланцюг, тому холодильник продовжує морозити. У цьому разі виникає логічне запитання - як перевірити термостат холодильника? Простий спосіб: зняти пристрій і натискати на невелику пластинку, яка розташована у центральній гайки. Якщо не лунає клацання, пристрій підлягає заміні. Найдієвіший спосіб – перевірити терморегулятор на опір за допомогою мультиметра. Але для цього потрібна наявність спеціального обладнання та навичок роботи з ним.
  Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення

  Швидке випаровування фреону або його витік

  Оскільки фреон не має ні кольору, ні запаху, діагностувати витік зможе тільки фахівець за допомогою спеціального обладнання. Як правило, це відбувається із-за механічних пошкоджень, наприклад, при переїзді або зміні місця установки. Коли фреону виявляється недостатня кількість, температура в холодильнику починає стрімко зростати.
  Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення

  Несправність в трубці випарника

  Ще однією можливою причиною, чому не відключається холодильник, може стати засмічення в трубці випарника. Найчастіше в ній можуть накопичуватися частинки льоду. Кваліфікований майстер постарається знайти точне місце закупорки на місці. У разі якщо діагностувати проблемне місце не вдасться, пристрій, швидше за все, заберуть у сервісний центр. Оскільки для ремонту несправності потрібно розбирати його майже повністю.

  Несправність компресора

  Дану несправність зможе діагностувати тільки майстер. Як правило, мотор виходить з ладу через зношування. Йому не вистачає потужності, щоб подавати тиск в нагнітаючої трубці, тому не досягається задана програмою температура.

  Варто міняти компресор – питання, яким задаються багато користувачів. Відразу необхідно зазначити, що процес заміни або ремонту досить складний і багато в чому залежить від виду несправності, тому найчастіше фахівці просто рекомендують замінити.
  Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення
  Однак його вартість становить майже третину ціни всього пристрою. Оскільки для відновлення нормальної роботи пристрою доведеться заправляти його фреоном і запускати необхідні датчики для підтримки певної температури, користувач не зможе здійснити цей процес самостійно без певних знань. Відповідно, ремонт і послуга спеціаліста обійдеться недешево, що дійсно змушує задуматися про придбання нового холодильника.

  Після розморожування холодильник не відключається

  Це також є поширеною проблемою. Будь холодильник, навіть з No Frost, потрібно відключати хоча б раз у рік. Прибирати залишки криги, промивати полиці, скриньки і стінки спеціальними складами, передбаченими для таких пристроїв.
  Не відключається холодильник: можливі неполадки та їх усунення
  Нерідко після підключення холодильник довго не відключається, і здається, що компресор працює на знос. Найімовірніше, пристрій просто наганяє потрібну температуру. Варто трохи почекати, коли пристрій виконає програму і перейде в штатну роботу.

  Способи усунення несправностей

  Варто розуміти, що холодильник – це складний технічний пристрій, який просто так полагодити не вийде. Як правило, самотужки можна вирішити проблему можна тільки у випадку простих причин – неправильний режим, нещільно закриті двері, знос ущільнювача, неправильна установка. Коли причина, чому не відключається холодильник, пов'язана з технічними несправностями, потрібна професійна діагностика спеціаліста. Якщо дана проблема почалася до завершення терміну гарантійного обслуговування, то рекомендується для початку подзвонити в сервісний центр і вислухати всі рекомендації фахівців.

  Популярі новини
  Загрузка...