Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки

909 0 Новини високих технологій

Вбудовані в операційну систему «Віндовс» базові системні програми можуть виконати звичайне або низькорівневе форматування жорсткого диска, а також інших зовнішніх носіїв. Для цього потрібно просто натиснути правою клавішею мишки на потрібному об'єкті і вибрати в тематичній гілці пункт меню «Форматувати».

Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Але що конкретно робить ця утиліта і на що вона здатна - для багатьох залишається загадкою. Після перевірки, якщо на носії був виявлений зіпсований сектор, програма не видасть вам якогось повідомлення, і цілком можливо, що цей проблемний кластер і далі буде використовуватися системою. Для того щоб вирішити цю проблему, доводиться вдаватися до допомоги сторонніх програм для низькорівневого форматування жорстких дисків і USB-пристроїв. Ну а з допомогою базових додатків операційної системи «Віндовс» розгадати таємницю секторів, на жаль, не виходить.

Отже, представляємо вашій увазі кращі програми для низькорівневого форматування жорсткого диска, які можна знайти в Мережі. Всі вони мають в основному безкоштовну або умовно-безкоштовну ліцензію і вільно розповсюджуються через офіційні або спеціалізовані ресурси. Відразу варто зауважити: перед тим як виконати низькорівневе форматування жорсткого диска, обов'язково скопіюйте всю важливу інформацію на сторонній носій. В іншому випадку ви ризикуєте втратити ці дані.

JetFlash Recovery Tool

Ця програма для низькорівневого форматування жорстких дисків стане відмінною підмогою не тільки для роботи з вінчестером, але і з фірмовими флешками цієї компанії, а також пристроїв торгової марки ADATA.
Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Утиліта дозволяє провести якісно форматування носіїв або відновити з них дані. Програма буде особливо корисним в тому випадку, якщо у вас є нечитані сектори, геть відключилася запис або диск не розпізнається системою. Окремо варто згадати про максимально спрощений інтерфейсі. Тут ви не побачите заплутаних гілок меню або незрозумілих іконок, все дуже просто. Є дві кнопки: одна для запуску процедури відновлення даних, а інша – "Вихід".

В якості ложки дьогтю тут виступає вередливість софту. Тобто, з одного боку, це відмінна програма для низькорівневого форматування жорстких дисків, а з іншого - ми бачимо тільки вузький перелік підтримуваного устаткування. Відсутність локалізації складно записати в мінус, бо і без російської мови там все гранично зрозуміло.

HP Drive Key Boot Utility

Ще одна розумна програма для низькорівневого форматування жорстких дисків і роботи з пошкодженими секторами. Крім того, утиліта відмінно перетравлює торгові марки флешок «Кінгстон», «СанДиск» і «Трансценд».
Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Додаток спокійно працює в файлових системах типу FAT32 NTFS і рядовий FAT. Тобто будь-яка ємність накопичувачів буде по силам цій програмі. Одне з головних переваг програми – це інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Весь основний функціонал програми зосереджений в одному-єдиному вікні, і проробляти всі операції можна не залишаючи оного. Натиснувши всього на пару кнопок, ви через кілька хвилин побачите напис: «Низькорівневе форматування диска завершено».

Відмінні риси програми

Також незайвим буде відзначити той факт, що даний софт може створювати завантажувальні диски з допомогою вшитого інструментарію на базі копії вашої операційної системи. Сам додаток йде в портативної версії, тому яких-небудь проблем з міграцією на інші носії і ПК не буде. До мінусів утиліти користувачі відносять посередню підтримку популярного нині формату SSD, а в усьому іншому – це відмінна програма для роботи з накопичувачами.

HDD Low Level Format Tool

Це вузькоспеціалізована утиліта, заточена саме під роботу з носіями в такому «глибокому» ключі. HDD Low Level Format Tool – це відмінна програма для низькорівневого форматування жорстких дисків Seagate, WD і практично будь-флешок.
Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Перед початком процедури необхідно вибрати потрібний носій і далі позначити план робіт. Тобто тут можна виконати швидке очищення вінчестера або повне низькорівневе форматування жорсткого диска. Одна з відмінних рис програми – це підтримка всіх типів жорстких носіїв, як звичайних HDD, так і високошвидкісні SSD, причому з будь-якого інтерфейсу (IDE, SATA, SCSI і т. д.). Також софт відмінно справляється і з дрібної флеш-братією зразок міні - або мікро-СД. Завдяки універсальному кодом утиліта працює на всіх відомих операційних системах, і на «Віндовс» в тому числі.

Єдина ложка дьогтю – це невелика швидкість обробки даних. Тобто, приміром, ця програма низькорівневого форматування жорсткого диска WD зможе обробити цю марку вінчестери зі швидкістю не більше 50 Мбіт/сек. Час на виконання операції буде значним, але воно з лишком компенсується грамотної обробкою секторів і доріжок.

MiniTool Partition Home Edition

Це здебільшого цілий комплекс, який відзначився розширеною функціональністю і відповідним юзабіліті. Що стосується конкретних можливостей, то тут вони практично безмежні для жорстких дисків.
Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Крім базових операцій по розмітці, перевірок на помилки, перетворення розділів і іншого, є унікальний функціонал, властивий тільки цьому софту. Мова йде про перенесення операційної системи з одного носія на інший, вибірковому чи повному копіюванні інформації на інший жорсткий диск, крім того, судячи з відгуків, це толковий майстер відновлення втрачених даних. Також софт може спокійно працювати не тільки з поодинокими вінчестерами, але і з великими RAID-масивами. Окремо варто згадати про швидкість роботи програми, де MiniTool Partition Wizard Free вигідно відрізняється від своїх побратимів.

Особливості софта

Всі операції можна виконувати як за допомогою звичної візуальної панелі, так і за допомогою графічного меню. Офіційною локалізації на російську мову розробник, на жаль, не передбачив, але в Мережі можна знайти досить грамотні русифікатори, які нітрохи не поступаються за якістю стоковим.
Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Що стосується сумісності і якихось оновлень, то розробник трепетно стежить за своїм продуктом, тому програму можна назвати наскрізь універсальним, а якихось збоїв або глюків користувачі за ним не помічали. В цілому це гідний продукт, який зобов'язаний бути в арсеналі будь-якого системного адміністратора або просунутого користувача. Деяких може засмутити платна ліцензія поширення, але для одиничних випадків передбачений умовно-безкоштовний період, де за 30-денний термін можна скористатися всіма можливостями програми, чого повинно вистачити для усунення несправностей з накопичувачем.

Disk Storage Format Tool

Це досить потужна і повнофункціональна утиліта для роботи з жорсткими дисками і флеш-накопичувачами всіх марок і типів. Крім того, програма поширюється абсолютно безкоштовно. Є і просунута платна версія, але вона відрізняється від базової швидше за екстер'єром, ніж якимись критичними доповненнями по функціоналу.
Краща програма для низькорівневого форматування жорстких дисків - огляд, особливості та відгуки
Софт прекрасно себе почуває на платформі «Віндовс» усіх версій – від ХР до десятки, і якихось проблем сумісності помічено не було. Користуватися утилітою дуже просто, а інтерфейс інтуїтивно зрозумілий навіть користувачу-початківцю. Для початку роботи необхідно вказати накопичувач, з якими ви хочете працювати, потім переходимо в меню дій, де потрібно вибрати, що конкретно ви хочете зробити для диска, тобто відформатувати або виправити помилки.

Особливості утиліти

Програма грамотно підходить до знаходження збійних або нечитаних секторів і до подальшого їх виправлення. Окремою кнопкою йде робота з USB-флешками, де також доступний виправлення помилок або низькорівневе форматування носія. Ще одна гідність, за яку утиліту так люблять просунуті користувачі, – це ведення подробнейших логів. Всі операції з жорстким диском або флешкою будуть відображені у грамотно складеному звіті, де видно кожен крок, зроблений програмою. Також варто згадати і про безпроблемної роботи з іншими, більш вибагливими носіями: міні - і мікро-СД-картки, SDXC формати і НС, а також рідкісний Compact Flash. В якості мінусів можна відзначити відсутність функціоналу для створення завантажувальних дисків і кострубате локалізацію. Але з урахуванням наявного функціоналу софта і безкоштовної ліцензії всі ці недоліки практично нівелюються.

Популярі новини
Загрузка...