Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція

931 0 Новини високих технологій

Підключення до безкоштовного супутникового телебачення стало можливим, завдяки наявності відкритих каналів. Але щоб підключитися до них, потрібно не тільки придбати спеціальне обладнання, а й зуміти його встановити і настроїти. Наскільки установка супутникової системи вигідніше, ніж простий антени для прийому аналогового сигналу?

Підбір обладнання

Для того щоб підключиться до відкритих каналів на супутниках, треба спершу придбати обладнання і встановити його. В комплект входять: тарілка, головка приймача (конвертор), кабель, ресивер. Перевага підключення відкритих каналів полягає в тому, що для нього не треба купувати обладнання від одного певного постачальника.


Наприклад, для прийому каналів "Триколор ТВ", навіть безкоштовних, необхідно купувати комплект обладнання однієї фірми. При цьому воно коштує значно дорожче, а кількість каналів значно менше.
Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція
При виборі слід звернути увагу на наявність гарантії, справності устаткування, його потужності і розміру, а також сумісності з телевізором, встановленим в будинку. Також потрібно з'ясувати, які для підключення до нього підійдуть кабелі. Для стабільного прийому підійде тарілка діаметром 08-09 м і більше. Чим більша тарілка, тим більше площа прийому сигналу, а значить і потужність сигналу. Для збільшення кількості прийнятих відкритих каналів можна встановити дві тарілки, підключивши їх одного ресивера за допомогою трійника.

Установка тарілки

Установка тарілки – це один з найважливіших етапів роботи. Від того, наскільки вірно буде встановлена тарілка, залежить які відкриті канали буде приймати ресивер, сила і чистота сигналу. Неправильна установка призведе до того, що прийому не буде.


Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція
Тарілку потрібно встановлювати на відкритому просторі. Краще всього поставити її на даху. При відсутності такої можливості, її розміщують з найбільш відкритою боку будинку. Ні дерева, ні будівлі не повинні перебувати ближче 3-4 метрів від неї. Як прикріпити пристрій до стіни будинку за допомогою спеціального кронштейна? Тарілка кріпиться до нього під особливим кутом, як у вертикальному, так і горизонтальному положенні. Кут залежить від того, з якого супутника будуть прийматися сигнали. А можливість підключення до нього залежить у свою чергу від місця розташування будівлі і наявності або відсутності біля нього джерел перешкод. Зазвичай при вертикальному розміщенні тарілки кут становить від 18 до 27 градусів. При горизонтальному - кут повороту залежить від того, з якою сторони встановлена антена: східної, західної, південної та північної та положення супутника.

Установка головки приймача

Головка приймач – конвертер, також кріпиться на кронштейн. Його встановлюють перед тарілкою по напрямку до неї. При установці конвертера важливо дотримувати полярність, тобто кут обертання голівки. Для прийому з супутників платних провайдерів, таких як "Триколор ТВ" або НТВ+, цей параметр не має значення. Однак для сигналів з супутника, який надає доступ до відкритих каналах, полярність дуже важлива.

Вибір ресивера

Для прийому відкритих каналів з супутника підійде будь-який, навіть самий дешевий ресивер. Головне, щоб він підтримував формат переданого відео - хоча б MPEG-2 або MPEG-4. Небажано брати «безіменні» моделі з Китаю так як вони не завжди мають підтримку російських супутників і меню російською мовою. Настройка параметрів досить складна, особливо якщо до пристрою підключати відразу дві антени під різні супутники. Доведеться налаштовувати безліч величин, перш ніж буде налаштований список відкритих каналів.
Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція

Як вибрати супутник?

Перш за все, необхідно вибрати відповідний супутник. Зробити це можна на сайті mapsat.ru. На цьому ресурсі є випадаючий список з найменуваннями супутників. Не всі з представлених варіантів можуть підійти, так як від деяких джерело сигналу знаходиться під недосяжним кутом передачі. Якщо для обраної місцевості супутник не підходить, вбудоване на сайті додаток автоматично виводить повідомлення про це. Назви супутників краще переписати окремо в список, з тим, щоб мати можливість вибрати найбільш підходящий при настройці приймача.
Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція
При виборі слід враховувати, що зарубіжні телетранслятори віщають кожен на своїй мові. Тому, щоб по телевізору не говорили на незрозумілій мові, вибирати треба російські моделі супутників.

Параметри супутника на ресивері

Одним із найскладніших етапів є налаштування ресивера. Кожен приймач має свої особливості, але настроювані параметри майже на всіх моделях виглядають приблизно так:
 • Для початку треба зайти в меню налаштувань, і вказати з якого супутника буде прийматися сигнал. На пристрої в програмному забезпеченні вже прописаний список підтримуваних апаратів. Залишається тільки вибрати найбільш підходящий.
 • Після того як буде обрано супутник, необхідно налаштувати координати, градус довготи (див. на сайті mapsat.ru) і півкуля (східне), діапазон KU.
 • Налаштувати частоту прийому сигналу. Частота залежить від моделі супутника. Наприклад, для супутника Ku_ABC2 частота прийому – 11559 полярність – вертикальна. Частот прийому може бути кілька, але вибрати треба тільки одну.
 • Після введення перерахованих вище параметрів, приймач повинен показати інформацію про те, що супутник знайдено. Докладніше про те, в яких пунктах меню проводити ту чи іншу установку, зазначено в інструкції, що додається до нього. Меню в різних моделях ресивера відрізняються один від одного, але параметри для налаштування майже у всіх однакові. Доведеться налаштовувати супутник, координати, полярність і частоти відкритих каналів.
  Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція

  Налаштування пошуку каналів

  Після налаштування прийому сигналів з супутника, вам потрібно завантажити список відкритих каналів. Далі налаштовуємо пошук. Для початку у налаштуваннях пошуку вказують наступні параметри:
 • режим пошуку – «Наосліп» або «Авто»;
 • тип підключення – «Безкоштовні канали»;
 • тип сервісу – «Центральне телебачення».
 • І натискаємо на кнопку «Пошук». Приймач повинен просканувати всі частоти телеканалів, що передаються з супутника. Час, який займе процес пошуку, залежить від сили сигналу і кількості каналів. Пошук триває від декількох секунд до п'яти хвилин. У похмуру хмарну погоду рівень сигналу падає, і кількість знайдених каналів може виявитися менше, ніж це могло бути в ясний погожий день. При налаштуванні цей фактор потрібно враховувати.
  Як налаштувати відкриті канали: покрокова інструкція

  Скільки каналів доступно?

  Природно, після підключення та налаштування виникає питання про те, скільки відкритих каналів доступно? Кількість доступних телеканалів залежить від діаметру тарілки і їх кількості, а також вибраного супутника. Найчастіше це 10-15 телеканалів плюс 5-6 радіостанцій, але буває і більше. Якщо вважати, що з супутників віщають не тільки загальноросійські, але також регіональні телеканали. Також під час пошуку можуть завантажитися дублі телеканалів, так як сигнал може призначатися для жителів інших регіонів, розташованих в суміжних часових поясах. І тут виникає інше питання. Якщо каналів так мало, навіщо витрачатися на покупку ресівера, тарілки та конвертера, нехай і недорогих, коли дешевше і простіше використовувати аналоговий сигнал, а не цифровий? Цифровий сигнал, тобто супутниковий, значно стабільніше і сильніше. Якість зображення вище. Тарілка міцно кріпиться до кронштейна і їй не страшний ні вітер, ні гроза. А встановлювати її можна на будь-якій висоті, головне, щоб інші предмети не накривали її, створюючи перешкоди. До того ж число прийнятих каналів цифрового телебачення значно більше і їх кількість і різноманітність можна розширити, якщо підключити інші супутники або встановити тарілку більшого діаметра.

  Популярі новини
  Загрузка...