Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки

424 0 Новини високих технологій

Сегмент квадрокоптеров за короткий проміжок часу став популярним не тільки серед любителів літальних апаратів, але і в колах цінителів високотехнологічних пристроїв як таких. Можливості, які відкривають компактні дрони, знайшли застосування і в сферах професійної діяльності. Досить сказати, що отримання якісних відео - та фотоматеріалів в важкодоступних місцях стало можливим без зайвих зусиль і при мінімальних витратах. Модель Syma X5C, огляд якої наведено нижче, може і не належить до найбільш розвиненої групи квадрокоптеров, але її функціоналу і технічних даних цілком досить для знайомства з радіокерованими пристроями такого типу.

Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки

Загальні відомості про квадрокоптере

Фірма Syma добре відома шанувальникам квадрокоптеров на прикладі цілої лінійки успішних апаратів. В даному випадку розглядається представник початкового класу дронов, розрахований на любительську аудиторію. Хоча техніко-експлуатаційними можливостями модель не вражає, її зовнішній вигляд виконаний цілком сучасно і зі смаком. Округлі обриси Syma X5C органічно доповнюються контрастним забарвленням і ефектними вставками. До речі, виробник не став економити на матеріалах, використавши для корпусу високоякісний пластик. Гвинти мають надійний захист, а світлодіодні вогні надають загальному образу витонченості і солідності.

В базову комплектацію апарату входить пульт ДУ, картрідер, карта пам'яті і набір пропелерів «про запас». Що ще важливо зазначити в комплектації Syma X5C: інструкція російською докладно описує і процеси підготовки до польоту і нюанси експлуатації. На ринку дрон доступний в середньому за 2-3 тис. руб., що ще раз натякає на його приналежність до бюджетного класу.

Основні характеристики

Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки
Квадрокоптер має невеликі габарити і вельми скромні літальні здібності, тому спочатку слід чітко зіставити запити до експлуатації та параметри цієї моделі. З іншого боку, невисокі робочі показники компенсуються високою якістю начинки Syma X5C. Огляд характеристик у більш детальному вигляді представлений нижче:
 • Габарити – 31х31х8 див.
 • Радіус пропелерів – 7 див.
 • Батарея – літій-полімерний елемент на 500 м*Ач.
 • Час на зарядку – приблизно 100 хв.
 • Час польоту – максимум 7 хв.
 • Радіус польоту – 50 м.
 • Частота радіосигналу – 24 Ггц.
 • Число каналів радіозв'язку – 4.
 • Дозвіл камери – 2 Мп.
 • За великим рахунком, апарат трохи відрізняється від конкурентів по класу, але уваги заслуговує літій-полімерний блок живлення. Це досить прогресивне рішення, оскільки більшість пристроїв такого типу працює на літій-іонних елементах. Але саме батарея Li-Pol дозволила розробником поєднати в моделі невеликі розміри і все-таки непоганий час польоту.

  Функціональні можливості Syma X5C

  Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки
  Камера теж не вражає можливостями, хоча, треба відзначити, що зовсім недавно і матриці на 13 Мп у квадрокоптерах здавалися чимось новим навіть для середнього класу. Модифікація X5C оснащується 2-мегапіксельною камерою, що дозволяє робити знімки формату 2560х1440. Що стосується відео, то кліпи можна знімати з роздільною здатністю 1280х720 при частоті 30 к/с. І у випадку з фото, і з відеоматеріалами можна говорити про базову утилітарному якості, яке ніяк не можна розглядати з художньої точки зору. Залежно від завдання квадрокоптер Syma X5C з камерою може знадобитися як практичний інструмент інформування про події у віддаленій місцевості, але не більше. Запис автоматично проводиться на micro-SD-карту. Користувач може забезпечити дрон 4-гігабайтним носієм, якого вистачить на 800 знімків або 30 хвилин відео.

  Підготовка до використання

  Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки
  Процес підготовки включає кілька етапів. В першу чергу необхідно зарядити акумулятор – це займе не менше 90 хв. Далі заряджений елемент живлення встановлюється у відповідну нішу. В якості альтернативного засобу енергозабезпечення можна використовувати 4 алкалінові батарейки АА. Потім необхідно переконатися в готовності пульта управління Syma X5C. Інструкція зазначає, що лівий важіль (тример газу) повинен перед польотом займати нижнє положення. Також на дисплеї пульта повинні відображатись індикатори стану квадрокоптера. Починати політ можна лише в тому випадку, якщо буде горіти індикатор заряду.
  Для встановлення дистанційної зв'язку з дроном необхідно підняти вищезгаданий джойстик газу і відразу опустити. Таким чином буде перевірена і практична готовність Syma X5C до використання. На цьому етапі повинні загорітися і світлодіоди на корпусі апарату.

  Правила експлуатації

  Керувати квадрокоптером бажано на відкритій та вільній майданчику. Особливо це важливо в період освоєння навичок пілотування. Зокрема, слід навчитися використовувати функції газу, крену, поворотів і тангажа. Починати політ слід шляхом повільного підйому ручки тріммера, поки дрон повністю не відірветься від поверхні. Для ефективного контролю бажано використовувати допоміжні елементи маніпуляції пристроєм. Якщо ж квадрокоптер Syma X5C з тієї чи іншої причини буде вести себе нестабільно в польоті, то для виправлення ситуації можна буде скористатися функцією скидання налаштувань. Для цього апарат сідає на землю, включається його апаратура і ручка газу перекладається спочатку у верхнє, а потім в нижнє положення. Правим і лівим джойстиками необхідно на декілька секунд повернути вправо вниз.
  Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки

  Запобіжні заходи

  Для безпечної і в той же час ефективної експлуатації квадрокоптера слід дотримуватися правил безпеки. Для початку важливо пам'ятати, що апарат не відноситься до категорії дитячих іграшок і може представляти загрозу у вигляді отримання травм. Тому небажано довіряти пілотування особам, які не досягли 14 років. Є й обмеження за місцями експлуатації Syma X5C. Інструкція забороняє пілотувати модель в місцях, де можуть знаходитися люди – особливо це стосується місць масового скупчення. Дистанція до людей і тварин повинна становити мінімум 3 м. Забороняється використовувати дрон, якщо він знаходиться в несправному стані. Наприклад, при пошкодженні корпусу або порушення захисних оболонок пропелерів. Це ж стосується і недостатнього заряду акумулятора. Вже в процесі пілотування Syma X5C користувач повинен уважно відслідковувати показання індикаторів, які проінформують у разі вичерпання енергії.

  Позитивні відгуки

  Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки
  Квадрокоптер вийшов зовні привабливим. Його дизайнерське виконання і динамічний характер поведінки у повітрі багато ставлять на перше місце у списку достоїнств. До цього варто додати і наявність яскравих світлодіодів, і яскраву розмальовку корпусу. Що незвично для моделей нижчої ланки, так це непоганий запас міцності матеріалів виготовлення Syma X5C. Відгуки відзначають добротність складання, тому проблеми з заміною зовнішніх деталей корпусу зустрічаються рідко. Підкріплює приємні враження і стабільно працює зв'язок. З точки зору комунікаційної складової до апарату практично немає претензій. І тут вже проявляється багатий досвід фірми у створенні якісних модулів і радіопередавачів. До достоїнств багато відносять і цінник. Ця версія також має і недоліки, але середній цінник в 3 тис. дозволяє на них закрити очі.

  Негативні відгуки

  І все-таки перед покупкою варто мати уявлення про слабких місцях пристрою. Головним з них буде камера, якою оснащується квадрокоптер Syma X5C. Відгуки вказують на те, що 2-мегапіксельна матриця для справжнього цінителя краєвидів з висоти може стати просто даремною. Вона не здатна надати детальні та чіткі знімки. Іншим слабким місцем є низька якість внутрішньої начинки. Якщо до ресурсу та міцності корпусу і його компонентів критики немає, то мотори зношуються досить швидко. Крім того, зустрічаються нарікання на адресу шестерень гвинтів. Як такі вони справляються зі своїми завданнями, але відсутність ізоляції від бруду та пилу є великим мінусом. Багатьох розчарувала і комплектація, з якою поставляється квадрокоптер Syma X5C. Відгуки, зокрема, вказують на відсутність батарейки для пульта управління дроном. Втім, цей недолік можна розглядати і в якості компенсації за низьку вартість моделі.

  Висновок

  Радіокерований квадрокоптер Syma X5C: огляд, опис та відгуки
  Вже в процесі експлуатації цього апарата можна відчути чималий приплив позитивних емоцій, пов'язаних з пілотуванням. Що помітно виділяє його із загальної маси не тільки бюджетних, але і преміальних апаратів, так це можливість здійснення динамічних трюків у повітрі. Втім, для цього доведеться освоїти всі нюанси управління Syma X5C. Інструкція російською в цьому надає серйозну допомогу, розкриваючи принципи пілотування моделі. Звичайно, не варто забувати і про технічне обслуговування апарата. Після кожного льотного сеансу необхідно перевіряти цілісність всіх функціональних елементів. Це особливо стосується пропелерів та засобів кріплення, які в тому числі відповідають за фіксацію блоку з камерою. Залежно від місця і характеру виконання польоту може знадобитися і ретельне чищення поверхонь і стикувальних місць пристрою. Вже говорилося, що, приміром, гвинтові з'єднання позбавлені спеціальної ізоляції, тому догляд за відкритими робочими вузлами повинен виконуватися регулярно.

  Популярі новини
  Загрузка...