AHCI або IDE - що краще і в чому різниця?

545 0 Новини високих технологій

Сучасні накопичувачі (жорсткі диски, приводи DVD і Blue-Ray) підключаються до системної плати в основному через інтерфейс Serial ATA (SATA). Максимальна продуктивність досягається при використанні механізму AHCI. Тому у всіх нових ПК, що працюють під управлінням операційної системи Windows 7 або більш старших версій ОС від Microsoft, використовується саме цей варіант. Якщо ж мова йде про старих системах, то тут треба ще подумати, використовувати AHCI або IDE. Що краще? Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів.

AHCI або IDE - що краще і в чому різниця?

AHCI або IDE – що краще? Як вибрати потрібний режим?

Незважаючи на популярність операційних систем Windows 7810 багато власників персональних комп'ютерів і ноутбуків продовжують використовувати Win XP. ОС відрізняється стабільністю. Людям комфортно з нею працювати. Однак у системи Windows XP є і ряд суттєвих недоліків:
 • офіційна підтримка Microsoft даної ОС повністю припинена;
 • технологічно застаріла операційна система;
 • не підтримує нові версії DirectX (версії 10-12);
 • проблеми з безпекою;
 • немає підтримки найбільш актуальних технологій;
 • на XP неможливо встановити багато сучасні програми;
 • відсутні драйвери на нове обладнання.
 • Список можна було б продовжувати ще довго. Якщо розглядати питання про те, який краще режим роботи – AHCI або IDE - то тут варто брати до уваги той факт, що Windows XP просто не підтримує перший варіант. Це, зрозуміло, стосується і більш старих версій ОС від Microsoft. Тому тут вибір очевидний – тільки IDE. Але якщо людина відноситься до категорії просунутих користувачів, він може завантажити в систему спеціальні драйвери, які дозволяють використовувати механізм AHCI. За замовчуванням ж цей режим не підтримується.
  AHCI або IDE - що краще і в чому різниця?

  Як працює режим IDE

  Комплектуючі, яким необхідний для підключення інтерфейс ATA, використовують для роботи механізм IDE. Дана технологія є застарілою, проте вона широко застосовувалася у дев'яностих роках минулого століття і на початку нульових. Стандарт був впроваджений в IBM PC – перших масових популярних комп'ютерах.

  Механізм IDE (паралельний інтерфейс підключення накопичувачів) забезпечував передачу даних зі швидкістю 150 Мбіт/с. Він не дозволяв використовувати деякі актуальні на той момент технологічні рішення. Так, не можна було зробити гаряче витяг з системи жорсткого диска або CD-приводу без вимикання або перезавантаження системи. Такі можливості були додані інженерами через деякий час, однак лише частина комп'ютерів отримала їх підтримку. Знаючи передісторію розвитку інтерфейсів, можна легко відповісти на ряд питань: AHCI або IDE - що краще для конкретної операційної системи, яка схема забезпечує більш швидку роботу?
  Активне використання інтерфейсів Parallel ATA закінчилося приблизно в 2006 році, коли головну роль став грати новий стандарт SATA. Однак навіть через 10 років IDE все ще в строю, хоча і використовується набагато рідше. Механізм застосовується практично у всіх старих комп'ютерах і ноутбуках, активний навіть в системах, що підтримують роботу з AHCI.
  AHCI або IDE - що краще і в чому різниця?

  Особливості режиму AHCI

  Поява нового інтерфейсу SATA, який володів більш потужними можливостями в порівнянні з попередньою технологією PATA, створило потребу в новому механізмі роботи з системою. Так з'явився режим AHCI. Він дозволив використовувати ресурси нещодавно з'явився інтерфейсу на повну потужність. Сьогодні цей механізм підтримується всіма сучасними системними платами.

  Використання режиму AHCI дозволяє забезпечити передачу інформації на максимально можливій швидкості і використовувати будь-які актуальні технологічні рішення. Всі актуальні на сьогоднішній день операційні системи, драйвери пристроїв, які експлуатують цей протокол. Так що ж вибрати зараз, IDE або AHCI? Що краще для сучасного комп'ютера? У більшості випадків вибір варто робити на користь другого варіанту.
  AHCI або IDE - що краще і в чому різниця?

  Переваги механізму AHCI

  Сучасні приводи з інтерфейсом SATA повністю сумісні з новим режимом. Які ж переваги цього механізму? Все-таки, вибрати IDE або AHCI – що краще? Windows 7 і більш нові версії ОС від Microsoft здатні працювати з двома зазначеними протоколами. Але другий з них краще використовувати для нових систем.
  Вигоди, які отримує користувач при використанні AHCI:
 • велика швидкість передачі даних;
 • відмінна продуктивність;
 • повна сумісність з сучасними операційними системами;
 • можливість здійснювати «гарячу» заміну жорстких дисків;
 • підтримка технології NCQ (покращує роботу HDD).
 • Знаючи про всі плюси і мінуси рішення, легко зробити вибір, ставити у налаштуваннях AHCI або IDE. Що краще буде для сучасного комп'ютера? Якщо він не оснащений приводами PATA, краще встановити новий режим.

  Який режим задати в налаштуваннях BIOS

  Незважаючи на те, що режим IDE давно застарів, його підтримка здійснюється виробниками материнських плат. Навіть у самих нових моделях присутня можливість використовувати цей інтерфейс. В налаштуваннях BIOS В відповідному розділі можна змінити один режим на інший. За замовчуванням зазвичай встановлюється механізм AHCI. Можна нарватися на виключення, проте це буває вкрай рідко. Якщо взяти типову ситуацію, коли користувач намагається встановити на комп'ютер операційну систему Windows 7 то йому навіть не доведеться вносити ніяких змін в BIOS, щоб використовувати нову схему. Можливо, комусь здасться звичним працювати зі старим інтерфейсом. Так все ж, IDE або AHCI – що краще? Windows 7 адже дозволяє використовувати обидва режими. Якщо жорсткий диск або інший накопичувач підключений до материнської плати через інтерфейс SATA, то слід залишити режим AHCI, заданий за замовчуванням. Повна підтримка даного механізму забезпечується в операційних системах Windows 7810 Ubuntu 1604 та інших. Тільки з новим режимом можлива стабільна робота даних ОС.
  AHCI або IDE - що краще і в чому різниця?

  Що робити, якщо після включення режиму AHCI перестає завантажуватися система

  Така ситуація може виникнути, якщо у користувача встановлена ОС Windows XP або стара версія Linux. Тут не стоїть питання, віддати перевагу AHCI або IDE. Що краще буде для старої ОС? Мабуть, краще задати режим IDE. Можна спробувати встановити в систему додаткові драйвери, які забезпечують підтримку нового стандарту. Однак немає гарантії, що після даної процедури ОС буде коректно працювати. У деяких випадках комп'ютер, успішно пропрацював тривалий час під управлінням системи Windows XP, одного разу перестає завантажуватися. При цьому користувач не змінював в BIOS режим роботи накопичувачів. Така ситуація може виникнути із-за помилок в роботі базової системи вводу-виводу. В цьому випадку відбувається скидання налаштувань, активується режим AHCI. Користувачеві необхідно самостійно встановити в налаштуваннях BIOS підтримку механізму IDE.

  Популярі новини
  Загрузка...